Duda, Braun, Kukiz i K. Pasierbiewicz

Duda, Braun, Kukiz i K. Pasierbiewicz

Tytułem wstępu. Czy to nie jest czasami kuriozum na światową skalę, że gdy „rosyjskozorientowana” PKW, szkolona w Rosji w „uczciwości” i pracująca na rosyjskich serwerach, ustąpiła w końcu pod bezpośrednim wpływem akcji m.in. Grzegorza Brauna przecież, i chwała mu za to, to „nowa” PKW została powołana w całości , przez Bronisława K., konkurenta innych kandydatów ? Który to Bronisław K. ma interes, nie tylko swój, teraz są nowe fakty o powiązaniach ze światem przestępczym, by dalej zasiadać w Pałacu Prezydenckim? I nowy szef PKW, niejaki W. Hermeliński, dał niedawno zielone światło do zniszczenia potencjalnych dowodów przestępstwa czyli kart wyborczych z ostatnich wyborów?. To jest w świecie normalne?

Kukiz przeżywa „złoty okres” medialny, niemiecki portal Onet wali teksty promocyjne aż miło, ostatnio o Kukizie co to bohatersko ujął się za dziewczyną i dostał w zęby ale był dzielny z czego powstała znana wtedy piosenka która wiele tygodni trzymała się na listach przebojów. I takie tam „michałki”. Nawet p. K.Pasierbiewicz włączył się do akcji, jak to u niego, Duda dobry, ale Kukiz go „rozczula”, jego buntownicza młodość i teksty. Osobiście bardzo wątpię, czy z przekonania bon vivant i sybaryta w młodości słuchał akurat Kukiza, ale popatrzmy na to z wyrozumieniem i przymrużeniem oka. Tak ma. Nie napiszę złośliwie „służba nie drużba”, bo nie wiem, mam nadzieję że nie, ale wywija bardzo oryginalne piruety. Coś mi się wydaje, że i pożyje nawet dłużej niż ci z Wilanowa. I szczerze mówiąc ja mu nie zazdroszczę, różnie ludziom się układa, a p. Pasierbiewicz też jest wypełnieniem polskiego pejzażu.

Nie bardzo nawet wiem do końca, jaka gra promocyjna się toczy wobec Kukiza, i dlaczego. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te wybory były po prostu promocją osoby, która później ma pociągnąć za sobą „młodych i niezadowolonych” w wyborach parlamentarnych, w nowej, oczywiście "antysystemowej"....partii. Ktoś go zapyta na spotkaniu wyborczym, chętnie w internecie posłucham, by nie siać niepotrzebnych podejrzeń. Jak zaprzeczy znaczy się, że się mylę.

Więc teraz wolę napisać o Grzegorzu Braunie. Przy nim Kukiz to jednak „cienki bolek”. G. Braun nie ma takich „mocnych pleców” więc ja akurat, ścieżką przetartą przez Pana K. Pasierbiewicza napiszę, że Dudę lubię i na Dudę głosuję ale Brauna też szanuję i mnie „rozczula”. We wszelkich reżimach tacy ludzie, uważani przez ogół za nieco „nadekspresyjnych” są niezwykle potrzebni. Za jego zasługi, w razie wygranej przez PiS i odsunięciu lewaków i wrogów patriotyzmu od władzy i pieniędzy z państwowych źródeł, oraz przykładnym rozpowszechnieniu kto, jakie sumy i na co rozdysponowywał i podpisywał, natychmiast przeznaczył bym państwowe pieniądze na jego, Grzegorza Brauna, filmowe projekty, wizje i marzenia. To się Państwu polskiemu nie tylko opłaci, on sobie po prostu swoją osobistą i obywatelską postawą na to zasłużył. No i jest sprawdzonym w talencie i intencjach polskim reżyserem. Dzielnym obywatelem. Mógłby przecież znaleźć sobie jakiś etacik i przeczekać? Czyż nie? A walczy na pierwszej linii.

Ponieważ prywatnie akcję w PKW absolutnie popieram i uważam iż była jak najbardziej uprawniona i słuszna, z szacunku dla Brauna / nie uważam by on i inni musieli się oglądać na jakieś inne racje/, postanowiłem się nieco bliżej przyjrzeć jego poglądom. Niepokoił mnie ten rys „pro-putinowca” o którym czasami słyszałem lub czytałem.

Nic z tych rzeczy. To nie tak. W pewnej sprawie związanej z Rosją nie ma racji, tak uważam, po prostu jak dla mnie się myli, zaraz to krótko wytłumaczę, ale jest uczciwy, nie ma tam jak dla mnie żadnego „drugiego dna”.
Akurat była dobra okazja by wejść w temat, bo odbywają się spotkania przedwyborcze i w internecie są z nich obszerne relacje.
Jego sposób „narracji” zawsze mi odpowiadał, oczywiście wiem, że on może sobie na większą „niedyplomatyczność” pozwolić, bo jest pojedynczym harcownikiem, nie odpowiada za „całość” ani za żadną partię. Jednak chwała mu za to że jest taki jaki jest, jest politycznym fighterem, z bokserska wojownikiem, jeszcze inaczej, politycznym „walczakiem”.

Filmy z nim, wywiady i spotkania wyborcze obejrzałem na portalu www.ewastankiewicz.pl. Obejrzałem razem ok 2 godz, to co mnie interesowało znalazłem w internetowym wywiadzie studia z Lublina, /ok 25 min/ i pierwszych 40 min spotkania wyborczego w Białymstoku, gdzie pewna pani już na początku zadała kluczowe, „rosyjskie” pytanie.

Żeby nie zanudzać, wydaje mi się że zrozumiałem w czym rzecz. Oczywiście p. Braun nie jest żadnym tam „ruskim agentem”, nigdy go zresztą o to nie podejrzewałem, jest zdrowym, rzeczowym, zapiekłym i odważnym antykomunistą i wrogiem postkomunistycznego, złego i wrogiego Polsce systemu próbującego zniszczyć polskość i Polaków przez ostatnie 25 lat.
Rzeczywiście ma skłonność do zrównywania imperializmów rosyjskiego i amerykańskiego, co mnie bawi, nie wiem czy w czasie wojny wolał by trafić do niewoli rosyjskiej czy amerykańskiej, skoro to „wsio rawno”, jest też ten wątek ukraiński, twierdzi by nie mieszać się w to, ale najważniejsze jest zupełnie coś innego.

Otóż jak zrozumiałem, /może jednak nie do końca? nie mam czasu śledzić i oglądać wszystkiego/ Braun jest przeciwko temu złu które zaczęło się w 1917r, jest więc przeciwko związkowi sowieckiemu i jego dzisiejszej imperialistycznej wersji, ale „do Rosjan jako narodu nic nie ma”. On to rozdziela. Ukrainę tu pominę, on nie chce „by Polaków, młodych”, w to angażować, za wszelką cenę unikać rozlewu krwi i naszych ofiar, młodzi muszą „dorastać”, okrzepnąć”, „zakładać rodziny” coś tak. Itd. Kierunek racji endecki, mają swoje racje/ ale jak na razie jest tendencja że krzepną, zakładają rodziny za granicą, przymuszeni do wyjazdu, a w Polsce bezradność a czasami  nawet różne odmiany młodzieńczej prostytucji torującej drogę do lepszego życia/. Ale zostawmy to.

Otóż Rosja i w czym się z Braunem absolutnie nie zgadzam. Ja po prostu traktuję całą Rosję jako niebezpieczny dla Polski imperialistyczny twór, groźny i wrogi czy to 300, czy 200 czy 100 lat temu, czy teraz. Tak samo zawsze wrogi i śmiertelnie niebezpieczny. Jestem gotowy się z tym zgodzić, że przy tym, co w Rosji nastąpiło po 1917 r , Rosja carska była nie taka makabryczna, ba mówię nawet, że  przy komunistach to „kaszka z mlekiem”. Rosję sowiecką uważam za protoplastę dzisiejszego ISIS, te same metody mordu i podboju, powiedział bym nawet iż bolszewicy byli jeszcze gorsi, poziomem okrucieństwa przewyższali wszystkie te krwawe, islamskie odmiany „podboju”.

Czytając aktualnie Bohdana Urbankowskiego „Józef Piłsudski, marzyciel i strateg” utwierdzam się tylko w przekonaniu, że założenia,cele i metody działania sowietów nie były ani trochę inne niż dzisiejszych islamistów. Ci dzisiejsi barbarzyńcy krzyżują, obcinają głowy , gwałcą, ale przecież po zdobyciu władzy i po wyrżnięciu wrogów i przejęciu majątków też mordowali by tylko punktowo, ktoś musiał by na nich pracować a oni byli by nową klasą islamskich panów.
Rosja Putina to jest już takie ISIS w fazie późniejszej, zagospodarowanej, wiele lat później. Zresztą jeszcze i dziś „waleczni” żołnierze rosyjscy potrafili w bestialski sposób znęcać się, torturować, gwałcić i mordować mężczyzn kobiety i dzieci w Czeczenii /zabili razem 250 tysięcy osób/, by osiągnąć swoje cele. A Rosjanie na Ukrainie potrafią ucinać języki, obcinać narządy płciowe, znęcać się w sposób niewyobrażalny i siać terror.
Najeżdżając Polskę w 1920 r Rosjanie, oprócz tego, ze zostawiali po sobie, dosłownie, spaloną ziemię, pomordowane dzieci, gwałcone i mordowane kobiety, spalone wsie i miasteczka, to jedną z ich zabaw było obdzieranie polskich oficerów ze skóry. Zdzieranie skóry z rąk nazywali „zdejmowanie polskim panom rękawiczek”.

Dla Brauna, uczciwego i zadeklarowanego antykomunisty, rosyjskie zło zaczyna się w 1917r.
Tak, to w 1917 r narodziło się zło, przekraczające wyobraźnie człowieka, mające na sumieniu, 50? 100? milionów zamęczonych, zadręczonych, poniżonych i zagłodzonych ludzi, by dać władzę klasie dzisiaj panującej, rodzinnym i politycznym potomkom. Także w Polsce. Zło do teraz niebywale niebezpieczne i dla opornych w Rosji i dla wszystkich sąsiadów .Ale przecież i przedtem Rosja była śmiertelnym wrogiem i ciemiężcą Polski i nie kto inny a ta carska Rosja kazała, gdy uznała to za korzystne, dokonać rzezi warszawskiej Pragi przez Suworowa i wiele innych zbrodni. Rosja to całość historyczna w swoim imperialiźmie, i bliżej mi do zgody na tezy i wnioski profesora Nowaka, wybitnego znawcy tego tematu. Tutaj zgody na endeckie tezy, których to zrąb Dmowski pisał jeszcze przed rewolucją, być nie może.

Gdyby Rosja wyrzekła się swoich imperialistycznych dążeń to co innego. Jednak o tym nie słyszałem. Być może mógłbym się zaprzyjaźnić z Rosjaninem, gdyby mi pozytywnie odpowiedział na pytanie, „czy jest przeciwko rosyjskiemu imperializmowi?”. Bo jak nie, to znaczy ten ”zwykły Rosjanin” , „dusza człowiek”, co to jak się wódki napije to i wyściska i „się za brata słowianina poda”, tak naprawdę życzy Polakom, by kiedyś żyli pod rosyjskim butem i rosyjskim knutem. A jak nie zechcą, to znowu mordy, dręczenie, nasadzanie „swoich” u władzy w Polsce, czyli wspierające ich polskojęzyczne miernoty i zdrajców, kaleki mentalne i charakterologiczne.

Oczywiście wiem, są Rosjanie którzy są przeciw i Putinowi i rosyjskiemu imperializmowi, przeciw podbijaniu, zdradzie i mordowaniu. Może nawet z 10 % ludności? Jestem pełen podziwu, dla tych Rosjan, którzy w masakrycznie trudnych warunkach walczą o prawa człowieka, wielu z nich ginie, dziennikarzy, biznesmenów, o nich słyszymy. Ale i „zwykłych ludzi”. Ci giną lub znikają anonimowo. I ci właśnie są dla mnie bohaterami największymi. Byli dla świata anonimowi.

Dlatego na teraz, żyjemy w lepszej sytuacji. Jak marzył Piłsudski, jest jeszcze szansa, że od Rosji będzie nas oddzielać np. Ukraina. Zaszłości są. Ogromne. Banderowcy wymordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Nie wolno o tym zapomnieć. Trzeba mówić o tym nawet za 100 lat i później. Ale banderowcy to znacząca mniejszość. I mordowali także Ukraińców co ich nie popierali albo Polakom pomagali. Trzeba o tym pamiętać. Oni, ogół Ukraińców, ruskich imperialistów także nienawidzą. Przeszli z ruskich rąk i bagnetów zadaną gehennę. W tym się rozumiemy. Rosjanie to wspólny wróg. Im mocniejsza i bardziej samodzielna Ukraina , tym lepiej dla nas. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Dlatego gawędy o tym, że to robota „amerykańska” i „michalkiewiczowskie” zrównywanie Rosji z Amerykanami, że w tym jeszcze żydzi.... Rozumiem, pewno tak, trzeba obserwować, ale wobec rosyjskiego zagrożenia to myślenie dziwaczne.

Ja chciałbym mieć wojska amerykańskie na wschodniej granicy. Jak najwięcej i jak najdłużej. I tym się pewno różnimy z p Braunem. Żydzi chcą od nas wyciągnąć jakieś 60 miliardów dolarów?. Może się jakoś wybronimy?. Rządy PO-PSL kosztowały nas już ze 100 miliardów dolarów strat a całość „polskich” rządów w ciagu 25- iu lat to chyba drugie tyle. JUZ STRACONE. I szykują się na więcej. Komorowski forsował sprzedaż polskich lasów, też miliardy.
Może nie jestem orłem w matematyce, źle liczę . Ktoś mnie poprawi, skoryguje, przyjmę to. Na razie, tak uważam, jak najdalej od Rosji, jak najbliżej Ameryki. Wojsko UE?. Już to widzę, jak Francuzi „giną za Gdańsk” a Niemcy za Warszawę. Pamiętam tego holenderskiego generała pod Srebrnicą. Na sam widok serbskiego wojska popuścił w gacie a później się wycofał i wydał na śmierć cywili, których miał chronić, za to brał pieniądze i to jako żołnierz przysięgał. Żyje sobie pewno do teraz w Holandii i bierze dobrą emeryturę. Holenderski sąd orzekł, że nic się nie stało.
To jeśli już tak G. Braun bardzo się troszczy o „kwiat polskiej młodzieży” który trzeba chronić, co nawet bym i popierał, to może na granicy postawić kobiety i dzieci? Bo ktoś Polski chronić musi?

To nie Ameryka nas okupowała przez 200 lat, mordowała i ciemiężyła. Po II wojnie światowej wielu z tych co trafiło pod rosyjską okupację, przeklinało że żyją. Ci co pod amerykańską, szli do kościoła zapalić świeczkę w podzięce Matce Boskiej. Tak było. Ktoś zaprzeczy? A gospodarczo?. Wolności gospodarcze? Wystarczy porównać jedne i drugie Niemcy, wschodnie i zachodnie.
Więc Grzegorza Brauna szanuję i lubię, ale uważam, że tu się myli. Nie biorąc Rosji jako historycznej całości i zrównując zbrodniczy imperializm rosyjski z „imperializmem” amerykańskim. Natomiast uważam, że nie przystoi przylepiać mu łatki „ruskiego agenta”. Nie zasłużył sobie na to.

Także na marginesie, proces G. Brauna, proces polityczny zresztą, wszystkie te osoby sądzone za „naruszenie miru domowego” , ma się odbyć 27-go marca w Warszawie. By było groźniej i śmiesznej, jedno ze znaczeń słowa „mir” jest rosyjskie „pokój”/między narodami/, strach się bać.

Ponieważ wszystkie te osoby to przecież osoby represjonowane polityczne, po zmianie władzy, mamy obowiązek domagać się anulowania wyroków, także finansowych. To jest także zadanie nowego prezydenta. Tego mamy obowiązek się wtedy domagać jako aktywni patrioci. Bohaterowie takich pokojowych akcji muszą być rehabilitowani i nagrodzeni. Dzisiejszy reżim tylko ze względów taktycznych unika zamykania do więzienia, ale by zamknąć usta, stara się steroryzować i wyniszczać finansowo. Oczywiście kariera i powiązania rodzinne oraz polityczne sądzących sędziów także powinna być poddana uważnej analizie. Jako obywatel i członek narodu polskiego, a przecież sądy mają reprezentować naród i obywateli, byłbym jednak wspaniałomyślny. Przy drobniejszych sprawach dałbym niektórym, tym co rokują nadzieję i okażą skruchę, szansę na poprawę, takie kilka lat czyśćca. Niech wiedzą, ze droga do prawdy i uczciwości zawsze jest otwarta. Ale cóż, to dopiero po szczęśliwym uporaniu się z tegorocznymi problemami.
Piszę to, bo jako Polak i obywatel dla wyborów parlamentarnych mam nadzieję do Polski przyjechać i w akcji wyborczej aktywnie uczestniczyć. Ze względu na wiek, być może to ostatnia taka szansa w życiu? Co prawda jeszcze spokojnie 100 km cugiem na rowerze da się przejechać, ale jednak życie zaczyna już być „rosyjską ruletką”. Pomijając „polaków” z Wilanowa, reszta naszej męskiej populacji żyje niemal 10 lat krócej niż zachodniej. Chociaż....10 lat dłużej niż rosyjskiej.
Lecz tak naprawdę nie chcę się włączyć w to, do czego sprowokowały mnie oszukane wybory, dla doraźnych politycznych racji. Ani swoich ani tych których popieram. Mógłbym się zawieść. To raczej dla Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych. Dla pamięci o nich. By ich męczeństwo było upamiętnione chociaż w drobnym czynie. Bo zginęli za marzenia o wolnej Polsce. I o normalnych, uczciwych wyborach. I ci co te wybory fałszują, plują znowu na ich groby. A oni nie są zaangażowani w żadne bieżące strategie. Nikogo nie zdradzą. O nic nie trzeba się z nimi spierać. Są wzorcem bezspornym. Są milczącym drogowskazem. Nie tylko dla młodych, którzy na szczęście zaczynają coś rozumieć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

21-03-2015 [18:27] - cichy | Link:

Witam pana.
Bohater panskiego felietonu jest wg mnie jednym z najwybitniejszych obecnie zyjacych ludzi kultury,intelektualista,piewca dawnej potęgi polskiej historii i państwowości wspaniały gawedziarz..szczególnie polecam z jutuba "układ wrocławski"..pisze to panu nie tylko jako człowiek który o mały włos nie został bardzo brutalnie pobity podczas zbierania podpisów pod jego kandydatura..pisze pan o swoich przemyśleniach emigranta..ja tego człowieka poznałem właśnie tam na jutubie.. na obcej ziemi..leżąc potwornie zmęczony po 12 lub więcej godzinach w wynajętym zapuszczonym mieszkaniu gdzieś w niderlandach przez "agencję pracy towarzyskiej" tzn przez biuro jakich setki tam są..warunków nie będę opisywał..jest pan emigrantem..wie pan o czym pisze..
PO PROSTU POMÓGŁ MI TAM PRZETRWAĆ...
p.s.
bez pleksiglasowych przezroczystych skrzyneczek ze skanerem i licznikiem nikt poza gajowym nie wygra JUŻ NIGDY!!żadnych wyborów...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2015 [19:22] - maks jamnicki | Link:

Tak, przezroczysta skrzynka ze skanerem i licznikiem dobra rzecz. Ale ONI mówią, że "brak funduszy". Ale kraść będą dalej, coś tam w kasie jeszcze jest.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

21-03-2015 [18:39] - CzarnaLimuzyna | Link:

Grzegorz Braun o swojej prorosyjskości:  wypowiedź (4 min)
oraz: o polskiej racji stanu
Wydaje mi się, że Polacy od wielu lat marnują szansę na sojusz, konfederację niwecząc w zarodku efekt synergii, który osiągają działając często razem konkurencyjne wobec siebie stronnictwa: pruskie, ruskie i żydowskie.
Nie ma takiego sojuszu i jest to realna weryfikacja prawdziwych intencji oraz przykład głupoty poszczególnych opcji politycznych

Obrazek użytkownika Józef Darski

21-03-2015 [18:52] - Józef Darski | Link:Myślę, że powoli staje się jasne, że muszą zainwestować w kogoś nowego. PO wyborach powstanie nowa PO by nic się nie zmieniło.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2015 [19:20] - maks jamnicki | Link:

Tak, ale cierpliwie i na wszystkie sposoby trzeba to ludziom, też młodym , uświadamiać. Oni chyba robią 'myk', jak przedtem z Palikotem.Ciut inny ale ten patent. Który Pan przecież zna lepiej odemnie.

Obrazek użytkownika cichy

21-03-2015 [19:51] - cichy | Link:

a'propos..
no właśnie..gajowy na 2ga kadencje..Schetyna szefem po i premierem..w międzyczasie marginalizuje wrogie stronnictwa w byłej po i nowym SLD-zsl.. później startuje i wygrywa wybory prezydenckie..i jest git..a to mniej więcej streszczenie pogadanki "układ wrocławski"w dużym uproszczeniu..tyle tylko że..ten plik jest bodajże z 2010 roku na jutubie. geniusz czy co??może wnikliwy analizator i prognostyk??do mnie dociera wystarczająco..i jak na razie się nie pomylił ani na jote...

Obrazek użytkownika Galiński

21-03-2015 [18:55] - Galiński | Link:

Kwiat młodzieży to mamy bezpiecznie ewakuowany do Londynu, Dublina i w tysiące innych bezpiecznych miejsc na całym świecie.

Obrazek użytkownika cichy

21-03-2015 [19:03] - cichy | Link:

A co z tymi co wygwizdali baumanna???gajowego??

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2015 [19:14] - maks jamnicki | Link:

Oczywiście, że w razie wyborczego zwycięstwa, trzeba o nich pamiętać.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

21-03-2015 [22:07] - Pyza na mazowie... | Link:

3. Braun kasuje komentarze. Wolnościowiec. Kindersztubowiec.
Biały rycerz na białym koniu posługuje się biała bronią – nożyczkami!!!
Białe myszki z białą bronią biegają po stronie grzegorzbraun.pl i kasują to co wydaje im się niestosowne. Intelekt Brauna pozostanie niedługo czystą białą niezapisaną kartką – tabula rasa.
Trudne pytania nie padną, bo nie prześlizną się przez bramkę pilnowaną przez „białe myszki” z białą, używana przez „życzliwych i nieświadomych współpracowników”, którzy prowadzą stronę poza jego wolą i wiedzą, bronią.

Komentarz ten miał status „ your comment is awaiting moderation”. Braun nie dał mu szansy.

„Braun KASUJE KOMENTARZE!!! O 8 a.m. zadałam retoryczne pytanie „czy Braun weźmie Zamość jak bułkę z masłem czy dostanie czarną polewkę” i znikło. Wzięło i znikło…Braun!!! Proszę o pilny kontakt z Tomaszem Strzyżewskim!!! Może skomentuje całą sytuację!!! Jeśli pan Braun nie podejmie działania, skontaktuję się ja.
Będę skuteczniejsza.Jak rycerz Grzegorz Braun walczy białą bronią – nożyczkami…
„Errata do biografii. Tomasz Strzyżewski” reż. Grzegorz Braun””

Ja jestem uodporniona na „znikanie” moich komentarzy. Z niezalezna.pl też sporo znikło.
Na przykład te które pisałam pod felietonami Jarosława Marka Rymkiewicza. Nie wiem co było w nich niepożądanego, że zniknęły. Postawiłam tylko jednoosobową tamę, powiedziałam veto, non possumus na propagowanie nekrofilii przez profesora. Ale jestem na tyle duża, że wiem, że lepiej trzymać ze sławnym pisarzem niż nic nieznaczącą jakąś tam Pyzą na mazowieckich dróżkach.

Braun się otrzepie i pójdzie dalej, szybciej i wyżej. Nikt mu nie będzie przypominał co mówił z pełną świadomością rok, dwa czy trzy lata temu.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2015 [22:49] - maks jamnicki | Link:

Hm, ciekawy wpis. Będę sobie badał dalej, ot, tak. Czegoś nie mogę znaleźć, bo Braun był chyba u Posp. więcej niż raz. Ale, co Pani powie, co Pani myśli o jego "akcjach bezpośrednich", we Wrocławiu czy np. w PKW, ciąganiu go po sądach ? Ja takie coś b. szanuję, to daleko wychodzi poza pisanie.  Mało jest chętnych. 
JKM po tym wystąpieniu z Palikotem przestałem szanować. Przed poprzednimi wyborami do Sejmu, miał takie starcie wyborcze z Palikotem w ringu. Dyskusja, młoda publiczność. Później jego , JKM, pod jakimś pretekstem "uwalili", by jego partia nie zagrażała Palikotowi, chyba nie zarestrowali jego osobistej listy. Coś tak. Jak później było , pamiętamy. Ścierwo P. zgarnęło pulę, zrobiło wiele zła.  A JKM jakby nigdy nic, , występował z nim wspólnie  na wiecach. Zamiast w niego bić. Potraktowali go jak chłoptasia o on wspólne występa. Odpychające.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

21-03-2015 [22:07] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
Braun żali się, że chciał wykupić ogłoszenie płatne w jednym z katolickich dzienników i dziwi się że mu odmówiono zamieszczenia jego ogłoszeń o chęci kandydowania w wyborach prezydenckiej.
Braun nie wie że pieniądze to nie wszystko. Że nie wszystko można kupić. Sam sobie ukręcił bat na własną d...ę.

Może przeczyta to researcher Brauna i powie co napisałam: Nikt nie weźmie odpowiedzialności i nie będzie firmował wypowiedzi, którymi Braun raczy odbiorców jak wyrafinowanym drinkiem:

od 7:20 że w Noc Listopadową pod Arsenałem skład socjologiczny ..przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę.”. O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego”. /pisownia oryg./

Braun pojechał jak Himilsbach w knajpie: „Inteligenci wypie...ć.”

Holoubek wyszedł, innym się podobało i zostali.

Niżej fragment mojego komentarza, który zniknął, wraz ze wszystkimi, które napisałam ja i komentator „taki jeden”. Uwierał Grzegorza Brauna jak ziarno pisaku w bucie. Wiedział, że perły z tego nie będzie. Z resztą, po co ludzie mają mieć wątpliwości.

„Gospodarka? Jakie to wszystko proste, puścić luzem i nie zapinać pasów w samochodzie.
I te konopie... uwolnić... Reminder o treści PALIĆ, SADZIĆ, ZALEGALIZOWAĆ!!!
Korwin wyśle maila, żeby nie umknęło w natłoku spraw...
„Jak ktoś chce sobie wziąć lekarstwo, tytoń, albo marychę czy wódkę – to jest jego sprawa – chcącemu nie dzieje się krzywda i o tym trzeba pamiętać”. Korwin powiedział, Braun zapamiętał i chętnie CYTUJE. Fragmentarycznie, tylko drugą część.
„Chcącemu nie dzieje się krzywda”. CYTUJE, czy mu się przyczepiło? Pod Sejmem 17 lutego 2012 roku Korwin protestował ramię w ramię z Palikotem. Wzywali do legalizacji marihuany. Jeden Janusz palił jointa. Drugi Janusz, bardziej giętki w języku, udzielał
wywiadów.

W mojej zagrodzie wszyscy najedzeni, mam dwóch lekarzy w rodzinie i prawnika. Reszta, ci co dookoła mojej zagrody, mnie nie obchodzą. Powiem, że daje im wędkę i niech idą na mirabelki.”

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [02:19] - cassiodorus | Link:

''przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę''

A to ciekawe, ze nie było tam sodomitów pokroju Brauna [tzn Braun już jest katolikiem,']i Mikkego.. Sodomici byli zapewne roztropni i oddawali się w tym czasie innym bardziej przyziemnym przyjemnosciom.
Troszkę odsłuchałem, Drucki-lubecki ma wielkie zasługi, jakby gosodarzce ale ''był to minister i tylko minister Mikołaja, człowiek niepospolity, ale nie Polak''[Mochnacki] Chociaż sprawiał odmienne wrażenie, to nie był orędownikiem powstania, dlatego przeforsował dyktaturę Chłopickiego, co było jedną z przyczyn kleski. A więc to już prędzej Drucki był architektem insurekcji, to jemu zalezało na szybkim wykończeniu bandytów, k... i zlodziei, taką sobie obmyslił drogę do rosyjskiego ministerstwa, a nie prusacy sterowani przez Anglików, ci przez żydo-masonów na korzyść Francji i jakobinów z Ameryki.. Oczywiście wszystkim sterowali masoni z Francji, Niemiec i Anglii, tylko biednego brata Druckiego nie wtajemniczono. Widocznie 33 pułapu nie osiągnął
''chciał się w opinii rewolucjonistów ugruntowac nie dlatego, aby ją popierał, lecz żeby ją oszukać i zyskawszy imię i ufnośc patrioty, wysunął sie do Rosji''[Kożmian]

Braun jawi sie coraz wyrażniej naszym wrogiem, a ''Co wróg odradza, co gani to niezawodnie jest zbawienne''[Czartoryski]

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [03:02] - cassiodorus | Link:

Że, co, że najabrdziej zagorzałymi zwolennikami istnienia panstwa polskiego byli trzej chłopcy-Aleksander, Konstatnty i Mikołaj?/? Szyderczy rechot Pińskiego,[to Piński, ten po lewej???] mysle, że jest autentyczny, ci ludzie bezczelnie obrażają wszystkich na sali i co tylko jedna kobieta nie twierdzi, że to deszcz pada?? Jak ci ludzie moga chodzić na spotkania z tymi korwinowskimi bandziorami????!!!!Jeżeli spotkania z Braunem i innymi korwinowcami nie będą bojkotowane, wypisuję się z tzw stronnictwa patriotycznego w trybie natychmiastowym.. Braun bezczelnie mówiąc ''szczęśc Boże'' wpycha nasz kraj w łapy mongołów ze wschodu, znaczy, na tyle na ile może
Aleksander składał takie obietnice w dzieciństwie swojemu najlespszemu przyjacieowi, Czartoryskiemu, ale gdy ten opuszczał Rosję, widział, że z młodzieńczych, przyjacielskich i demokratycznych deklaracji zostały tylko strzepy..Czartoryski to widział wyraznie, bo nikt jak on nie znał Aleksandra, Moskwy również
Z jego listów

''Najjaśniejszy Panie!
W. książę zmienił się całkowicie od wyjazdu pana Ozarowskiego i żadna gorliwość, żadna uległość go nie wzrusza, żywi nienawiść do tego kraju, a to uczucie zwiększa się u niego w sposób zastraszajacy ...Czas nagli Najjaśniejszy Panie. Kazda godizna może przynieśc burzę i katastrofę, o jakich sama mysl przeraża...''[17.VII, 1815]

''Njjasniejszy Panie!
..samobójstwa szerzą się w coraz bardziej w wojsku polskim..''[17.IV.1816]

Jest niedziela, dalej nie oglądam, wystarczy na dziś obrzydliwości

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [03:06] - cassiodorus | Link:

''przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę''

A to ciekawe, ze nie było tam sodomitów pokroju Brauna [tzn Braun już jest katolikiem,']i Mikkego.. Sodomici byli zapewne roztropni i oddawali się w tym czasie innym bardziej przyziemnym przyjemnosciom.
Troszkę odsłuchałem, Drucki-lubecki ma wielkie zasługi, jakby gosodarzce ale ''był to minister i tylko minister Mikołaja, człowiek niepospolity, ale nie Polak''[Mochnacki] Chociaż sprawiał odmienne wrażenie, to nie był orędownikiem powstania, dlatego przeforsował dyktaturę Chłopickiego, co było jedną z przyczyn kleski. A więc to już prędzej Drucki był architektem insurekcji, to jemu zalezało na szybkim wykończeniu bandytów, k... i zlodziei, taką sobie obmyslił drogę do rosyjskiego ministerstwa, a nie prusacy sterowani przez Anglików, ci przez żydo-masonów na korzyść Francji i jakobinów z Ameryki.. Oczywiście wszystkim sterowali masoni z Francji, Niemiec i Anglii, tylko biednego brata Druckiego nie wtajemniczono. Widocznie 33 pułapu nie osiągnął
''chciał się w opinii rewolucjonistów ugruntowac nie dlatego, aby ją popierał, lecz żeby ją oszukać i zyskawszy imię i ufnośc patrioty, wysunął sie do Rosji''[Kożmian]

Braun jawi sie coraz wyrażniej naszym wrogiem, a ''Co wróg odradza, co gani to niezawodnie jest zbawienne''[Czartoryski]

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [08:48] - Pyza na mazowie... | Link:

"A to ciekawe, ze nie było tam sodomitów pokroju Brauna [tzn Braun już jest katolikiem,']i Mikkego.. Sodomici byli zapewne roztropni i oddawali się w tym czasie innym bardziej przyziemnym przyjemnosciom."

Ja wykazałam Braunowi że jest również poganinem. Komentarz został usunięty, ocenzurowany w całości.

"Braun błyszczy hipotezami badawczymi. Ma odważne, śmiałe plany. Chce dokonać dekonstrukcji, dekonstrukcji tego co piękne i wzniosłe!!! Legendy szkodliwej, mitu trującego!!! Słyszy pan??? To pana własne słowa. (O prawdziwych przyczynach wybuchu Powstania Listopadowego)

Braun chce, aby powstał chaos, który ma nadzieję, będzie twórczy…!!! ( „Grzegorz Braun o Powstaniu Styczniowym”, od 6: 37 youtube) Zaczyna od chaosu. Dobrze, że nie od chuci. Wie, że tak daleko nie może się zagalopować. Jest przecież jest zaciekłym przeciwnikiem modernizmu. Więc ustawia się w tych zawodach na starcie, który określa mianem chaosu. Czyli, pan Braun siedzi w pogańskiej, pięknej ale pogańskiej mitologii Greków.

Cytuję: "I teraz ja bym to chciał zdemontować, chciałbym zdemontować a następnie zaproponować w tym chaosie, który mam nadzieję, że będzie twórczy, chciałbym zaproponować pewną busolę. Demontażu zamierzam dokonać opowiadając kilka historyjek w których wrócę do nazwisk wymienionych na początku..."

Panie Braun, na chaosie katolik nie buduje. Katolik, chrześcijanin dostał od Boga Słowo: na tym buduje świat.

Braun – głośny katolik nie akceptuje faktu, że Polacy mają Panteon Bohaterów Narodowych. Robi najazdy na bramy... i nic!
„Grzegorz Braun o Powstaniu Styczniowym” (youtube) od minuty 6:37 „A oni dalej tam są, ci bohaterowie w tym Panteonie, i za Piłsudskiego tam byli, a nawet jeszcze przed odzyskaniem niepodległości, to oni już tam byli w tym Panteonie I ONI TAM SOBIE SĄ, CI BOHATEROWIE”. Jakobin z zakazem wstępu do sklepu z gilotynami czy mały Kazio, który ma problem?

Projekt czystki miotłą intelektu nie posuwa się do przodu..."

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [13:44] - cassiodorus | Link:

"I teraz ja bym to chciał zdemontować, chciałbym zdemontować a następnie zaproponować w tym chaosie, który mam nadzieję, że będzie twórczy, chciałbym zaproponować pewną busolę''

W pogańskim greckim chaosie, Zeus-bóg walczy z Tytanami , by nie było chaosu, by zapanował ład i porządek, znaczy bóg-Zeus proponuje pewną ''busolę''
''Bóg ujął cały zasób rzeczy widzialnych, które nie były w stanie pokoju, lecz w bezładnym i chaotycznym ruchu, i wyprowadził je z nieporządku do porzadku''['Timajos']

Casus Brauna nadawałby sie do rozpatrzenia przez Kongregację Nauki Wiary, gdyby nie był z gatunku nie mesjańskiego, a kabaretowego

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

21-03-2015 [22:08] - Pyza na mazowie... | Link:

1. „Dla Brauna, uczciwego i zadeklarowanego antykomunisty, rosyjskie zło zaczyna się w 1917r.”

Program Jana Pospieszalskiego „Bliżej”, „Grzegorz Braun
reżyser, dokumentalista o historii polski.” (youtube)

8:45 „...cała reszta to jest żałosna amatorka i to jest pasmo prowokacji, któremu ulegają...”
/pożyteczni idioci/
24:20 „Powstańcy 63 prostowali ścieżki LENINOWI i TROCKIEMU” !!! !!! !!!

Dla uczciwego i zadeklarowanego antykomunisty, katolika, PAŃSTWOWCA, patrioty, tu zaczyna się rosyjskie zło. To powiedział Grzegorz „z serca i spod czaszki” Braun. Nie da się pociąć nożyczkami, wyciąć i posklejać na nowo.

Trawestując plugawe, więc nie warte wspomnienia słowa Brauna mogę powiedzieć, że on prostuje drogi następcom Berii i Jeżowa.

Braun nie wiedział, że istnieje strona grzegorzbraun.pl. Zaparł się jej w brawurowy sposób na spotkaniu na Foksal „Kto tu rządzi Spotkanie autorskie z Grzegorzem Braunem.” Zaparł się strony mającej adres złożony z własnego imienia i nazwiska, z końcówką .pl, obstawionej 5 fejs-zbukami i oficjalną stroną kandydata na prezydenta. Dziecinada?
Od minuty: 52:30
„Bardzo zachęcam państwa do tego żebyście się zapoznali z tymi moimi
wypowiedziami, które w kształcie INTEGRALNYM są, jak się DOWIADUJE OD PANI, są
dostępne NA JAKIEŚ stronie internetowej, bardzo się z tego cieszę...”

I nagranie z Zamościa, po kilkunastu dniach z jego strony grzegorzbraun.pl gdzie Braun reklamuje tę samą stronę, której widowiskowo zaparł się na Foksal.
To nagranie z youtuba też zniknie?
Prawda ma być tylko jedna???

Obrazek użytkownika cassiodorus

21-03-2015 [23:48] - cassiodorus | Link:

1.Miałem tą nieprzyjemnośc oglądania owego haniebnego, antypolskiego wystapienia
''..cała reszta to jest żałosna amatorka i to jest pasmo prowokacji, któremu ulegają..''

Z uwagi na obecne w czasie Wielkiego Postu złagodzenie języka, niech Prymas Tysiąclecia odpowie Braunowi, ode mnie mógłby dostac po pysku, a tego nie chcemy

''naród bez przeszłości jest godzien współczucia. Naród, który się jej wstydzi, który wychowuje młode pokolenie bez powiązań historycznych-to Naród Renegatów! Taki naród skazuje się dobrowolnie na smierć, odcina korzenie własnego istnienia''[1972]

Znaczy Braun wymaga oczywiście współczucia, ale wstydząc się swojej historii, wychowuje pokolenie renegatów, za co wolna Polska musi mu kiedyś zapłacić. Berezą..Braun to nie jakiś mazgaj, zrozumie, że to jest sprawiedliwość

„Powstańcy 63 prostowali ścieżki LENINOWI i TROCKIEMU''
Tak pamiętam, znaczy to, że powstańcy są praprzyczyną mordów komunistyczno-moskiewskich, a tu Kościoł największego terrorystę XIX-wiecznego, R.Traugutta[tak został mianowany przez Korwina] na ołtarze chce wynosić. Ale i tym razem oddajmy glos Prymasowi

''..rzecz pewna, że bez tego zrywu, okupionego krwią, nie ostałby się w bismarckowskiej polityce kulturkampfu. Nie oparłby się germanizacji i rusyfikacji. Przed tym etapem, który dla umęczonego Narodu był jedną z najcięższych prób, trzeba było ofiar. Te ofiary padły, wydały swój owoc, bo obudziło się sumienie Narodu!''

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [00:40] - cassiodorus | Link:

Niby tylko PW było wygrane, jak twierdzi Braun, to wsłuchajmy się w przepiękne słowa Prymasa, odnośnie Styczniowego

''Powstanie było podobno przegrane. Było przegrane jak przegrany jest rolnik, który z pustymi miechami wraca do zagrody, gdy wysiał złote ziarno... A jednak wraca spokojnie bo rozpoczeła się jakas wielka praca..Zdaje się, że to nieudane Powstanie oddało wielką przysługę wszystkim trzem zaborcom, bo rozpoczeła się praca myśli polskiej, która przekroczyła kordony i podała ręce tym, co w Warszawie, w Poznaniu i w Krakowie-i tym co gdzie indziej daleko na Litwie i na Rusi. Powiązała ich wszystkich i zaczęła się się wspolna praca''

Braun twierdzi, ze to Prusacy nas wepchnęli do powstania, sterowani pzrez Anglików, a ci zapewne przez zydów i masonów, na czym oczywiście wygrała Francja..A ja pytam co z Watykanem, przecież to Pius IX przesłał powstańcom forsę, nie na kupno nowych szat liturgicznych, a ''przy każdej Mszy modlę się za Polskę, modlę się do św Stanisawa Kostki, i do bł Boboli, który jest waszym szczególnym opiekunem, ale modlitwy nie wystarczają, wam trzeba dział i broni'''
Znaczy, że Watykan ma też udział w torowaniu dróg Trockiemu i Stalinowi?? Chyba neopoganie coś takiego głoszą, Braun Stolicę Apostolską dziwnie pomija, zwykły tchórz?
''Dla uczciwego i zadeklarowanego antykomunisty, katolika,''
Ale katolikiem to jest chyba od niedawna, dokąd nie był kandydatem na krula, żył przecież jak sodomita..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

22-03-2015 [02:41] - maks jamnicki | Link:

No, dla Korwina i Piłsudski to "bandyta z Blezdan",znaczy się ŻW po wojnie też? Ktoś powinien go zapytać. Traugutt i Tomasz More to ulubione postacie mojego dojrzewania w młodości. Wspólny mianownik - wierność i poświęcenie. Cóż z JKM koni bym nie poszedł kraśc ani konspracji nie robił. Nigdy bym nie wiedział, co tam sobie wymyśli, by usprawiedliwić swoją , wygodną dla siebie a niepewną dla innych  postawę.A właściwie wiem. To czlowiek, który w gruncie rzeczy świetnie pilnuje swoich i tylko swoich interesów, swoista "firma" sama w sobie z własnym, egoistycznym systemem uzasadnień. Wykorzystuje naiwnych, przeważnie młodych.

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [14:29] - cassiodorus | Link:

''Ktoś powinien go zapytać''

Moja hipoteza jest taka.. Braun, Mikke, Cenckiewicz, Ziemkiewicz [zdaje się wyłamywać uczeń Wieczorkiewicza-Zychowicz, trzeba uznać tu jego uczciwość]czyli przedstawiciele szkoły krakowskiej, tzw stańczycy, dlatego nie wyzywają jeszcze ŻW od bandytów i złodziei, bo młode patriotyczne pokolenie wyrasta jakby na ich legendzie i mogłoby to oznaczać polityczno-publicystyczne samobójstwo dla tych drani. Jakby nie było do patriotycznego pokolenia póki co trafia ich przekaz jakby w całości
Jest jeszcze trochę za wcześnie, dlatego idealnym materiałem są insurekcjoniści XIXwieczni
To tylko hipoteza, ale na dzień dzisiejszy upieram się przy niej
To samo dotyczy ''solidarności'' z tym, że mamy tu do czynienia z ludżmi żyjącymi wśród nas, niejednokrotnie ''przyjaciółmi'' zapewne i Brauna i Cenckiewicza, a więc motywy ich milczenia są troszkę inne.. Znaczy kłamstwo jakim się posługują ma inne przyczyny

Obrazek użytkownika Andrzej W.

21-03-2015 [22:17] - Andrzej W. | Link:

Gdyby po sąsiedzku, przez płot, zamieszkiwał uzbrojony po zęby bandyta wygrażający tak, że właściwie każda noc byłaby niepewna, a te jego groźby całkiem realne, bo na innych już realizowane, a kilka przecznic dalej byłby policjant, który w przeszłości jednak tego zbira do porządku przywoływał, i gdyby w tej sytuacji trafił się z poradą "życzliwy", który usiłowałby mnie przekonywać, że wprawdzie ten zbir może napaść, bo już w przeszłości tak robił, ale jednak na policjanta liczyć nie warto, bo nawet, jeśli przybędzie to i tak na pewno po to żeby okraść, bo to w zasadzie zbir podobny, to zapewne tego rodzaju porady skończyłyby się dość niesympatycznie dla "życzliwego". A pewnie bym sobie jeszcze pomyślał, czy przypadkiem nie przysłany przez zbira.
To nie jest tak, że w tej sytuacji możemy powiedzieć, że z Braunem po prostu się różnimy, że mamy inne zdanie.
Prawda jest taka, że na porównywaniu imperializmu rosyjskiego ze Stanami ten pierwszy tylko zyskuje, tracą Amerykanie. To, że się powie - Putin zbir, to specjalnie go nie obejdzie, ale, gdy się powie, że Putin zbir, ale tamci też zbiry, to jest dopiero zysk. Dla Putina.
Skoro Braun nie chce " amerykańskich wojsk" na naszej wschodniej granicy, to chce dla Polski źle.
A w tej sytuacji, to przepraszam, gówno mnie obchodzi, czy Braun to "ruski agent", czy tylko pożyteczny idiota z przerostem ego. Efekt jest efekt.

Jeśli chodzi o Ukrainę, to jeśli już do kogoś nie trafia truizm, że lepiej jest mieć na wschodniej flance niepodległe państwo europejskie niż część imperium realizującą ściśle jego interesy, to może przynajmniej ktoś taki zgodzi się z tym, co napisał B. Wildstein : " (...) W przypadku nieszczęścia elementarny odruch każe zawiesić(...) choćby najbardziej uzasadnione urazy. Kim będziemy, jeśli zamkniemy oczy na tragedię, która się dzieje obok nas?"
Nie zapominając o genocidum atrox, jakie zostało dokonane na Polakach - dodam.
Oczywiście, poza niuansem tyczącym Brauna zgadzam się z Pańskim tekstem. Braun robi świetne filmy i niech tak zostanie.
Pozdrawiam. A.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-03-2015 [23:12] - maks jamnicki | Link:

Poniżej, Pani zrobiła ciekawe uwagi, muszę trochę pobadać.W miarę czasu.
 W wielu sytuacjach mnie nie przeszkadza bycie w mniejszości, bycie przegłosowanym. Mówię swoje stanowisko, wszyscy je znają, mogę realizować cudzy projekt jeśli jest lepszy niż żaden. To się da. Mogę też w tym nie pomagać ale i nie " wariować", nie przeszkadzać, nie na wszystko trzeba mieć wpływ. Ja sobie tak  kalkuluję, że  jeśli narodowcy, z którymi się nie zgadzam, sa szczerymi patriotami,  to możemy się spierać, ale muszą uznać, że gdy większość realizuje projekt np. "wojskowo-amerykański" to oni się w to nie włączają ale też nie "histeryzuja". Swoje zdanie powiedzieli. Jest wiele obszarów pracy dla Polski /chociaz Giertych w edukcji był żenujący, kanciasty.kompletnie bez "sprytu"/. Jednak, kiedy np by przeszkadzali i poza plecami "kumali się " z Rosją, to koniec współpracy. Niestety "wojna", no dzisiaj może nieco inaczej. Jak podaje Urbankowski w swojej świetnej książce, w pewnych latach, jeszce przed I w.ś. w walkach pomiędzy PPS-em a narodowcami, zginęło ok 250 osób z obu stron. Pozdr.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

21-03-2015 [23:31] - Pyza na mazowie... | Link:

Na szczęcie Braun jeszcze nie proponuje oficjalnie "wychodzenia z NATO" jak obecny prezydent. Spotkanie w Zamościu od 1:16:15 - kilka minut wcześniej o polityce Stanów Zjednoczonych - " Ja oczywiście nie postuluję żadnych gwałtownych zmian, żadnych awantur, nie mówie żeby się obrażać i trzaskać drzwiami, żeby wypowiadać jakieś sojusze. Ja tylko postuluje o urealnienie wszystkich sojuszy jakie są".

Część komentarza który został ocenzurowany w całości. Był na stronie grzegorzbraun.pl "Jeszcze o amerykańskiej awersji pana Grzegorza: Może rozmowa z Antonim Macierewiczem w neutralnym miejscu, na przykład w Radiu Maryja, w Rozmowach Niedokończonych spowodowałaby rozjaśnienie wątpliwości wśród obserwatorów życia politycznego. Usiądziecie, podyskutujecie. Wyłoży pan dokładnie swoje poglądy i fakty z których wywodzi się pański stosunek do Stanów Zjednoczonych, ich znaczenia dla bezpieczeństwa Polski oraz naszego członkostwa w NATO. Proszę nie odmawiać, jeśli nadarzy się ta lub inna okazja. Nie słyszałam dotąd, aby podjął pan takie wyzwanie. Dlaczego? Jak dotąd nie kwestionował pan dojrzałości politycznej i doświadczenia Antoniego Macierewicza. Nie namawiam do siłowania się „na rękę”. Będzie okazja do „popróbowania się na intelekt”.

Dobrze byłoby gdyby Braun wrócił do kręcenia filmów i skupił się na tym co mu wychodzi najlepiej.
Pozdrawiam
Pyza na mazowieckich dróżkach/ ocenzurowana Wichura i trzciny

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [00:06] - Pyza na mazowie... | Link:

3.
Braun dwukrotnie skreslił na którymś ze spotkań, chyba w Wellington, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Więc napisałam mu czym on się skreślił w moich oczach.

"A Pan? Czym jeszcze się pan skreślił? Dwadzieścia pięć dojrzałych lat przy boku Korwina i nagle przeskok na innego młodszego konia, w zapasie luzak. Jacek Trznadel jeszcze żyje, może wysłucha, jeszcze wszystko można wyjaśnić. Jest starym człowiekiem, wie więcej o życiu niż napalony młokos. Dekapitacji nie będzie. Rozliczy się pan z flirtu, romansu, zażyłości, intelektualnej, z Korwinem. Każdy ma prawo do błędów. Ludzie, potencjalni Elektorzy są ciekawi jak pan to ocenia z perspektywy lat i zdarzeń. Może usłyszy pan od Trznadla natchnioną radę. Warto przemyśleć. Ze strony Polaków może liczyć pan na wielkoduszność i krótką pamięć. To pana sprzymierzeńcy."

"A zaplecze polityczne to jakie i skąd? Od Korwina? To środowisko jest najlepiej panu znane. Który garnitur działaczy? Korwin aby na pewno zechce się podzielić? Pomysły na politykę wewnętrzną i zagraniczną także od Korwina – wszak myśl przesiąknięta... z jakim przestajesz, takim się stajesz..."

"Ja pana skreśliłam wielokrotnie. Jan Pospieszalski, „Bliżej”:
24:20 „Powstańcy 63 prostowali ścieżki Leninowi i Trockiemu.”
Pan się nie tylko skreślił, ale wykluczył z zabierania głosu w sprawach Polski."

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [00:06] - Pyza na mazowie... | Link:

2.To nie jest mój kandydat na prezydenta. Kilka powodów dla których Grzegorz Braun nie jest moim kandydatem na prezydenta:

Primo:
Nie chcę usłyszeć na otwartym spotkaniu z panem prezydentem lub kiedy będę stała obok niego na uroczystości patriotycznej słów skierowanych w moim kierunku: „Widzisz ją? To ta kurwa, która stała pod pałacem w 2010 roku. Od rana zaczyna pracować!”

Secundo: Nie chcę prezydenta patrioty, który na spotkaniach przybliżających ciemnemu ludowi historię (historię, z twardym h, tę prawdziwą), będzie pluł na groby naszych Ojców.
Bo zamiast prosić o autograf na płycie z filmem, będę musiała dać mu po gębie.

Tertio: Strategia marketingowa, walka o rozgłos czy sławę jest obrana właściwie. Sława to jedno z odwiecznych pragnień ludzkich. Pragnienie to dotyczy promila populacji, ale jest szeroko opisane i znane. Nie można robić zarzutu ambitnemu poloniście z tego, że pragnie sławy i splendoru jaki przyniosłoby mu sprawowanie urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Moja uwaga: uważam, że szukanie dziury w całym oraz „jednego ale”, którym Grzegorz Braun jak czarodziejska fujarka wyprowadza na mielizny konsumentów jego intelektu, nie jest tożsame z „byciem intelektualistą.”

PANIE BRAUN, jeśli USUWA pan komentarze to proszę nie robić tego w prostacki sposób. Wykonuje pan „orkę na ugorze”, oświeca szaraczków kręcąc filmy edukacyjne o Tomaszu Strzyżewskim a sam usuwa komentarze z własnej strony. Prawda selektywna w praktyce.
Proszę przywrócić cały watek dyskusji z Papierowym Organistą.
grzegorzbraun.pl wielka-ksiega-cenzury-prl-tomasz-strzyzewski-i-grzegorz-braun
Komentarzy pod tym wątkiem było 127 sztuk.

Wyślę Panu cały ostatni komentarz, który rozsierdził Brauna tak, że aż mu nożyczki w kieszeni się otworzyły.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika babcia4

22-03-2015 [00:57] - babcia4 | Link:

Nie wiem czy to nie jest przeoczenie ,bo watki z Papierowym Organista nadal sa na stronie.
Moze to "Pyza" pragnie slawy ?Ja mam inne zdanie na temat p.Brauna,moze nie we wszystkim sie zgadzam ale to nie znaczy ze mam wszystkie jego wypowiedzi wrzucac do kosza,nikt nie jest doskonaly.
Podzielam tez jego zdanie na temat prowadzenia polityki amerykanskiej,moze dlatego ze dosc dlugo juz zyje po tej stronie oceanu.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [06:21] - Pyza na mazowie... | Link:

Rzeczywiście babciu, coś tam wróciło albo zostało. Nie pragnę sławy. Admiratorzy zalet pochodzenia i intelektu Brauna sugerowali że chcę dostać pracę w Prawie i Sprawiedliwości.

Słuchać od 7:20 że w Noc Listopadową pod Arsenałem skład socjologiczny
"..przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę.”. O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego”. /pisownia oryg./ -

Nie wiem czy to poglądy czy po prostu żulerka. Braun jest historycznym żulem, żulem zajmującym się historią.

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [14:08] - cassiodorus | Link:

''Podzielam tez jego zdanie na temat prowadzenia polityki amerykanskiej''

Braun, Korwin i inni darwiniści wychwalają pod niebiosa amerykańsko-anglosaski liberalizm, jednocześnie uważając Amerykę za diabla, zapewne slusznie, skoro protestanccy heretycy i masoni są jej zalożycielami.. Tylko skoro Ameryka jest diabem to jak można wynosić do rangi bóstwa jej politykę gospodarczo-spoleczną?? Diabel jest i dobry i zly? Czy też może Bóg jest i dobry i zly jak twierdzil luter????

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [00:07] - Pyza na mazowie... | Link:

1. Mimo, że wielokrotnie pisałam na stronie, na którą jednak chyba Grzegorz Braun zagląda: grzegorzbraun.pl o tym, żeby wypowiedział się, ocenił swoje 25 letnie zaangażowanie w partię Korwina, nie uzyskałam żadnej odpowiedzi.

Wiem oczywiście, że mój głos znaczy tyle co nic, ale Braun jest niezwykle konsekwentny i nie wypowiada się na temat Korwina w ogóle.
"Ale, co Pani powie, co Pani myśli o jego akcjach bezpośrednich we Wrocławiu czy np. w PKW, ciąganiu po sądach... Mało jest chętnych"

Na stołek prezydenta też jest mało chętnych. Jeśli to coś tłumaczy. Kiedy Braun obwieścił swoją wolę kandydowania wpisałam na stronie grzegorzbraun.pl "Sen wariata się ziścił. Zdeklarowany monarchista...
Wichura i trzciny says:25 stycznia 2015 at 14:46

Primo:sen wariata się ziścił. Monarchista kandydatem na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jacyków na konferencji prasowej informuje, że zakochał się w „aniołku Kaczyńskiego” i w najbliższym terminie, już ustalonym, staną na ślubnym kobiercu.

Secundo: korzystając z prerogatywy lub robiąc zamach – przewrót, likwiduje demokrację.
lub,
Likwiduje demokrację „od 31” i robi monarchię „od 1”

Tertio: jako wybrany, ale jeszcze nie zaprzysiężony prezydent, pisze na nowo podręcznik do historii dla klas 4-6 szkoły podstawowej, 1- 3 gimnazjum i 1-3 liceum. Podręczniki uniwersyteckie pisze Papierowy Organista. Korzystając z prerogatywy, ignorując vacatio legis, wprowadza podręczniki z dniem wejścia na najwyższy urząd w państwie.

To nie jest mój kandydat na prezydenta. Kilka powodów dla których Grzegorz Braun nie jest moim kandydatem na prezydenta:

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-03-2015 [08:45] - NASZ_HENRY | Link:

"demaskatorskie" filmy Brauna niczego nie demaskowały ;-)

Obrazek użytkownika markowa

22-03-2015 [14:29] - markowa | Link:

Widzę, że sypnięto trollom groszem; na nic wasze wysiłki - Braun jest ponad waszym ujadaniem

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [15:04] - cassiodorus | Link:

Braun, Braun uber alles
Znaczy twierdzi ona, że Grzesiek do czasu swojego cudownego nawrócenia nie byl sodomitą, a pelnoprawnym czlonkiem Kościola Rzymsko-Katolickiego?? Mozliwe, sam zaewne się rozgrzeszal skoro jest ponad wszytsko, skoro niczym deus ex machina zstąpi na ziemie i zdusi nieporządek
Niezly cyrk

Obrazek użytkownika cichy

22-03-2015 [19:37] - cichy | Link:

a'propos
OTÓŻ TO.... :-))

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-03-2015 [08:51] - Marek1taki | Link:

@autor
Stawia Pan tezę o "zrównywaniu" przez Brauna USA i Rosji i sobie z nią polemizuje. Jakoś mi się nie udało spotkać z takim stwierdzeniem u Brauna.
Są oczywiste różnice i na wykorzystywaniu tych różnic Polska ma być może szansę coś ugrać. Trzeba najpierw jednak zrozumieć, że celem polityki rosyjskiej i amerykańskiej nie jest dobro Polski, i na ile te państwa biorą pod uwagę interes swoich obywateli a na ile realizują cele "globalizmu". To samo dotyczy Niemiec. Cały czas Polska jest w sytuacji zagrożenia przez dwóch wrogów i fałszywego przyjaciela. Na zmianę wrogów na przyjaciół jesteśmy za słabi. Aby nie pozwolić potencjalnym sojusznikom być fałszywymi i doprowadzić do ich kolejnej zdrady jeszcze nie jest za późno.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

22-03-2015 [09:01] - V for Vendetta | Link:

Grzegorz Braun to to samo, co Tow. Korwin, z taką tylko drobną różnicą, że swoje pogadanki otwiera zawołaniem "Szczęść Boże". I to grzegorzowe "Szczęść Boże" bardzo mi przypomina Matkę Boską w klapie marynary u Wałęsy. Tak samo sztuczne, tak samo na pokaz i tak samo dla zbałamucenia naiwnych. Niektórzy się na to nabierają. Polecam zerknąć na filmik, w którym już na samym początku widać, że JKM i GJB* to starzy kumple są => https://youtu.be/SZAk3gNNJYk
--------------------------
(*) Grzegorz Judeorealista Braun

Obrazek użytkownika markowa

22-03-2015 [09:04] - markowa | Link:

Przy Grzegorzu Braunie - każdy jest "cienki".

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

22-03-2015 [09:12] - Pyza na mazowie... | Link:

markowa, swój cieniutki intelekt prezentowałaś już wielokrotnie na stronie grzegorzbraun.pl.
Może szerzej trochę, rozwiń tę myśl, i nie kopiuj tym razem całych kawałków z Trylogii.

Obrazek użytkownika markowa

22-03-2015 [13:58] - markowa | Link:

"wichuro" i tutaj szumisz; jesteś niezmiernie płodna, jednak wolę Sienkiewicza.

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-03-2015 [14:00] - cassiodorus | Link:

To zależy jakie kryteria ''grubości'' przyjmiemy, bo jeżeli sodomię , to raczej Grzechu jest[był przed cudownym nawróceniem] cienki. Chyba, że jeszcze dużo nie wiemy i z Grzecha to niezły ''gryby misio''