Paweł Kukiz – zbawiciel Polski?

Pomiędzy Tymińskim a Palikotem? „Wywiad” na jaki trafiłem wczoraj na pierwszej stronie niemieckiego „Onetu” był tak skonstruowany, że aż zacząłem szukać dwóch wyrazów na górze lub na dole tekstu, a chodziło mi o słowa „Tekst sponsorowany”. To tylko oznacza, że jakieś siły ważniejsze od Kukiza, dużo ważniejsze, czuwają nad powodzeniem jego kampanii wyborczej. Ponieważ jestem tylko okresowym obserwatorem-dyletantem polskich wyborów, żadnym tam „niezależnym politologiem” lub „medioznawcą” z katedry uniwersyteckiej, nie potrafię określić jakie to siły. Mogę się tylko domyślać, że tak jak kiedyś ktoś dbał o medialne wsparcie kampanii Tymińskiego a później Palikota, tak dba teraz o Pawła Kukiza. Do końca nie wiem, gdzie w mediach występuje, bo nie mam żadnych „normalnych” kanałów telewizji „polskojęzycznej”. Jednak ponieważ ewidentnie chodzi o „zagospodarowanie” elektoratu jeszcze młodego a więc naiwnego, bez urazy, sam byłem młody i politycznie naiwny, np. w 89r., cała sprawa promocji Kukiza mocno oprze się na internecie. Wczorajszy „wywiad” w „Onecie” jest do tego przyczynkiem.

Nie jest żadnym odkryciem, że w tych wyborach Paweł Kukiz walczy o ten sam elektorat co JKM. W tym kontekście, przyznaję, ten ostatni zyskuje u mnie pewne plusiki, u stałego, „doktrynalnego” wyborcy i obrońcy J. Kaczyńskiego. Chociaż w wyborach do PE Korwin był ewidentnie promowany przez reżimowe media, widocznie mieli w tym bieżącą kalkulację, to już w ostatnich wyborach parlamentarnych toczących się w ramach teatrzyku dla młodych pt. ”wolność dla marihuany” był ewidentnie „odstrzelony” za pomocą kruczka prawnego, by zrobić miejsce dla partii Palikota. Bo to pomiędzy nim a Palikotem miała się wtedy odbyć walka o młody elektorat. Teraz także niedługo przed wyborami odpalono pucz w partii JKM, który miał go wyeliminować z gry. To u mnie świadczy na jego korzyść. Kto stał za puczem? „Zgadnij kotku”, jak pisał klasyk. I by głosy młodych poszły na kogo? No chyba jednak na Pawła Kukiza. Ale JKM wybrnął z sytuacji. To znaczy, że dla zakulisowych macherów polskiej sceny politycznej i medialnej jest uznany za niewygodnego, nieprzewidywalnego, no powiedzmy wprost „wariata”. Którego czasami można poprzeć by upiec swoją pieczeń czy zaszkodzić PiSowi, ale nad którym nie mają kontroli, jest samą w sobie nie bardzo sterowalną indywidualnością. Takie osoby i ja jestem w stanie strawić, nawet gdy cierpnie mi skóra gdy słyszę jego prorosyjskość.

Nie jest wielkim odkryciem, że Kukiz jest przez siebie i system kreowany na „niezłomnego”, co to walczy z systemem. Skoro młodych wkręcono i poprowadzono za rączkę przez osobnika takiego jak Owsiak, to wszystko może się udać. Inna sprawa, że i Kukiz i Owsiak zaczynali w Jarocinie, jeden jako muzyk, drugi jako „animator zbuntowanej kultury młodzieżowej”. Systematyczna i dyskretna opieka polityczna starszych nad życiem młodych procentuje, nawet po latach.
Lecz bynajmniej nie twierdzę, że Kukiz świadomie z tym systemem współpracuje, że jest „ich”, jak Owsiak. O nie, on to jest z korzeni szczery i zapiekły antykomunista o korzeniach kresowych, z gatunku ludzi których lubię. Po prostu „układ” zależnie od potrzeb, czasu i okoliczności sięga po daną osobę korzystając z jej uwarunkowań emocjonalnych, psychicznych, czasem autentycznych przekonań, jak u Kukiza.
To lepiej jak jest „autentyczny”, będzie lepszy w akcji. Trzeba go tylko nastroić, utwierdzić i puścić w ruch.
Pamiętajmy, ze „układ” który rządzi Polską też nie jest jednorodny. Są służby takie i inne, byłe SB, WSI, inni, są „ruscy” „niemieccy”, były PZPR, oligarchowie finansowi, są politycy tacy i inni.
Kto postawił na Kukiza? /Pamiętajmy, że w drugiej połowie roku są wybory parlamentarne, i wybory najbliższe mogą być tylko „promocją postaci”, która później ma stanąć na czele „ młodych niezadowolonych”. To są szachiści, planują./
Więc kto postawił na Pawła Kukiza? Na mój dyletancki nos to Grzegorz Schetyna. Wielki cwaniak. Docenię go nawet bardziej. Wielki Szu.
Dlaczego tak uważam? Nie wiem. Po prostu Kukiz jest z Wrocławia, a ja wiele lat pomieszkując w przeszłości na głębokich prowincjach Dolnego Śląska ale i we Wrocławiu, z sympatii dla regionu trochę się interesowałem, czytałem, obserwowałem , przeważnie z daleka i nie zawodowo, ale jednak. Moja ulubiona posłanka PiS z Wrocławia, Aleksandra Natalli-Świat, która zginęła w Smoleńsku, była jedyną ofiarą tej narodowej tragedii w której pogrzebie dane mi było uczestniczyć.

Jak czytam, dzisiaj Schetynie blisko do kancelarii prezydenta Komorowskiego. To jest „specjalny człowiek”, moim zdaniem to on wymyślił wiele „całkiem legalnych” patentów ekonomicznych dla PO, m.in. zauważył morze pieniędzy trudnych do zdefiniowania będących w reklamie i marketingu.
Schetyna był kiedyś blisko Kukiza, był pomocny, gdy ten miał ogromny problem osobisty. PO szła już wtedy do władzy? była już partią władzy? Nie pamiętam. Ale później Kukiz gorąco się zaangażował w jej popieranie. Znają się pewno i teraz.

Ale przejdźmy do spraw, w które pamiętam i znam lepiej, do Pawła Kukiza i jego kabotyństwa.
Otóż nie mylę się co do tego, że on kiedyś rzeczywiście przejął się ideą jednomandatowych okręgów wyborczych. Ale to jest tutaj najmniej istotne. Pomijam niedorzeczność myślenia, że one są zbawieniem Polski, każdy jednak ma prawo się mylić. Ja sam w pierwszym odruchu widziałem w nich nadzieję. Ale nasza Ojczyzna ma setki problemów na które JOWy nie mają odpowiedzi /Przecież jednomandatowe okręgi wyborcze obowiązują w wyborach do Senatu. I co? PO ma 61 na 100 mandatów/. To jest tylko hasło-alibi, w które Paweł Kukiz kiedyś wierzył i być może wierzy do teraz. Chociaż opieranie się na jednym zagadnieniu jest dość prymitywne to skuteczne, pod tym sztandarem Kukiz wchodzi teraz do polityki ,by „zagospodarować młodych i niezadowolonych”.

Artykuł w Onecie warto przeczytać, by wiedzieć, jak się promuje osoby poprzez „wywiad”.
Trochę żenujący i przesłodzony, „przedobrzony”. Czegóż tam nie ma. Już tytuł „Paweł Kukiz: Poświęcam cały swój czas. Z przerwą na sen.” /. W podtekście „to dla Polski, patrzcie, jaki jestem zaangażowany”. Później, że jego koszty to tylko paliwo i oczywiście jego zdrowie, też hotel i jedzenie ale „nie jada zbyt wiele”. To sygnał dla młodych bez pieniędzy, czyli wielu, „ja to nie ten drogi establishment”, ale też dla prawdziwie głodnych, „jestem z wami”. Bardzo się wzruszyłem. Biedny Paweł Kukiz też nie dojada.
Dalej jest idea: ..”to nie ja mam te 5 %, tylko idea zmiany ustroju państwa, którą niosę”. Jeszcze dalej :”Sam tylko ideę niosę, bo poświęciłem swoje interesy na rzecz jednoczenia ludzi....” Tra, la , la. Dalej: „Nie mam swoich mediów , ani milionów”. No, może oprócz troski np. „Onetu”, ale co to jest, te parę milionów czytających wywiad, biedactwo. I dalej: „..jeżdżę sam”, „sam finansuję” itd. O!: „..z siebie staram się wycisnąć ostatnie grosze”. Zaraz się rozpłaczę. Ale tez i o datkach i „wdowim groszu”. Później rys bohaterski:
Pytanie: Nadszarpnąłeś swój domowy budżet? Kukiz: „I to już w momencie, w którym poszedłem na wojnę z systemem..../....absolutnie się nie skarżę, ale moje problemy wzięły się właśnie z tego”.
Jeszcze zabawne: Ile pieniędzy pójdzie na Twoją kampanię? Odp: „ Ja nie myślę o pieniądzach, ducha nie kupisz”. Wzruszające.

I tutaj się trochę wkurzyłem. To źle, że facet nie myśli o pieniądzach. Nie musi. Bo przez to, że kilka lat temu wysiadując w TVN-ach, nie za darmo, zaraz napiszę, stręczył Polakom Platformę Obywatelską, przez takich jak on, nie musiał przecież stręczyć, miliony Polaków jest dzisiaj bez pieniędzy, setki tysięcy dożywotnio zakredytowanych a następne setki tysięcy młodych z desperacji musiało wyjechać na obczyznę. Czy to nie jest kabotyństwo?. Znalazł się „zatroskany”, zbawiciel Polski.

Ale nie to mnie najbardziej wkurzyło, ani nie to, że dalej oczywiście w sposobie narracji zrównał PiS z PO, jakby PiS rządziło Polską przez ostatnie 8 lat, stary chytry propagandowy numer. Ani nie to, że prze cały czas i w tym wywiadzie robi z siebie ofiarę systemu: „Patrzcie! Ja też biedny, ja też ofiarą systemu”. Sierotka.

Jednak jeden fragment mnie szczególnie zafrapował. Otóż Paweł Kukiz wszedł w temat, z którego przez całe lata ssał cycek może więcej niż inni, może nawet najwięcej, powiem że po mistrzowsku, będąc ogniwem tego systemu który wykańczał Polskę i bardzo dobrze na tym wychodził, robiąc to co lubi. Zakwilił bowiem: „ ..wiele imprez jest opłacanych przez samorządy, a więc to powiązani z partyjnymi klanami urzędnicy decydują, kto może grać. Oni przecież nie będą płacić Pawłowi Kukizowi, bo boją się, że później nie dostana pieniędzy na drogi. Poza tym w mediach moje piosenki są blokowane......”. Ofiara systemu.
To ja napiszę: Może są i blokowane, może nie są, bo może się znudziły, osłuchały. Pamiętam nie tak odległe lata, gdy jako pupilek tego systemu był puszczany w mainstreamowych mediach do obrzydzenia, nie było dnia bym czegoś nie słyszał no a piosenka „Miasto budzi się”... zamilczę. To się oczywiście przekładało na kasę . Jak to u artysty. W tym samym czasie „walczący z systemem” zapraszany i goszczony przez prezydentów, burmistrzów i sołtysów objeżdżał miasta, miasteczka i wioski by swoim „Miasto budzi się” uświetniać dni, bynajmniej nie za głupie 1000 ani 2000 zł za jeden występ, a rok jest długi. A tych miejscowości wiele, a okazji, festynów, rocznic, 500 i 600- leci wiele, wiele. I bardzo chciałbym zobaczyć to zestawienie tych chałtur, i wynagrodzeń i tego, kto tam rządził wtedy, bo okazało by się, że wszystko/no może 95% ?/ to byli członkowie lub sympatycy partii rządzących przez ostatnie 8 lat/czyli PO/PSL/ i „swojemu”, co ich popiera, płacili dobrze. Z miejskiej kasy właśnie.

Więc zgrywanie się teraz wobec młodych na „biedaczysko” i buntownika i odgrywanie komedii, że jest się ich głosem, jak już się chałupę pobudowało i urządziło, dorobiło, okupiło, a piosenki „się ograły”, wena już nie ta, to dla mnie kabotyństwo. Dorobić się fajna rzecz, ale jak dorobiło się ręka w rękę z tymi co innych Polaków utopili to lepiej milczeć. Po co ruszać ten temat?
Z drugiej strony może i dobrze, że Kukiz zakwilił i ten temat poruszył, przynajmniej młodzi rzeczywiście się trochę uświadomią, jakie reguły gry rządzą Polską m. in: „wiele imprez jest opłacanych przez samorządy, a więc to powiązani z partyjnymi klanami urzędnicy decydują, kto może grać”. A jak zaproszą kogo nie trzeba, „później nie dostaną pieniędzy na drogi”. A poza tym „w mediach piosenki” można zablokować.
Także patriotyczne i także patriotycznie nastawionych artystów. Pawła Kukiza przez wiele lat to nie dotyczyło. On z władzą trzymał. Lata mijają, teraz idzie w politykę i musi się „politycznie” zgrabnie zalegendować. Także dzięki Onetowi. A kto tak naprawdę za nim stoi, za Schetyną, nie wiem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

18-03-2015 [14:04] - Stoczniowiec | Link:

W tym momencie nie jest ważne kto za nim stoi. Trzeba mu podpisać listę żeby zebrał 100.000 i wystartował - zabierze 2% głosów Bronkowi.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [15:33] - maks jamnicki | Link:

Tak, wiem, 100 tysięcy to już wczoraj miał.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [18:36] - maks jamnicki | Link:

Wiem, że lepiej by miał 100 tysięcy, bo chodzi o komisje wyborcze, by nie były obsadzone przez ICH ludzi i elektorat. W komisjach ludzie Korwina I Kukiza, to jednak normalni ludzie, bez złych intencji, tak myślę.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

18-03-2015 [18:12] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Zabierze 2% ale raczej Dudzie, przez co pomoże Bronkowi. Podobnie Braun... Obaj tak bardzo antysystemowi, że za wszelką cenę będą zwalczać ten "systemowy" PIS. Zawsze w krytycznych momentach pojawiają się tacy "zbawcy", najbardziej patriotyczni patrioci, którzy ostatecznie umacniają postkomunę (PJNy, Ziobryści, Dorny, teraz ci dwaj wyżej wymienieni).

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2015 [18:34] - Jabe | Link:

Jakim to sposobem pomoże Komorowskiemu, odbierając Dudzie? Bardzo jestem ciekaw. A tak przy okazji, wszak najbardziej patriotycznym patriotą jest pan prezes Kaczyński, więc proponuję ostrożniej.

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-03-2015 [19:27] - cassiodorus | Link:

Od kiedy to socjalista z Żoliborza będący na lewo nie tylko od leszka Millera, ale i od Adolfa Hitlera jest patriotą??Socjalista nie może być patriotą, wszakże jego ojczyzną jest caly wszechświat, pelen proletariuszy..Co innego krul wszystkich kruluf Janusz Korwin Mikke. O panie przy nim to nawet najwieksi wszechpolacy wymiękaja, lącznie z krulem wszechpolaków, Grzechem Braunem
panie Januszu, do boju, śmierć wszystkim faszystowskim socjalistom i atfu gejom???!!!!! Vivat Janusz kru1!!! Vivat!!!!

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

18-03-2015 [22:45] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jeśli umie Pan liczyć i rozróżnia Pan punkty procentowe od procentów to sam sobie może Pan odpowiedzieć na to pytanie. Co do patriotyzmu Kaczyńskiego to ma Pan święte prawo mieć o nim takie zdanie; mnie nic do tego.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2015 [05:38] - Jabe | Link:

Ja już to pytanie zadawałem wielokrotnie i nie doczekałem się odpowiedzi. Podobno to proste.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

18-03-2015 [15:51] - Dziadek bez dowodu | Link:

A dlaczego niby Bronkowi? Raczej Dudzie . Chodzi o młody , dynamiczny i odważny elektorat a nie stare pierniki.
Na tym polega pompowanie Kukiza, jak kiedys Korwina. Chodzi o przebicie i przelicytowanie nowego, świeżego kandydata , ktory zaczyna sie podobać.
Proste jak drut.

Obrazek użytkownika felek

18-03-2015 [16:54] - felek | Link:

Właśnie, wydawałoby się proste. A jednak nie dla wszystkich.

Obrazek użytkownika gracz ogame

18-03-2015 [16:26] - gracz ogame | Link:

"W tych wyborach Paweł Kukiz walczy o ten sam elektorat co JKM. W tym kontekście, przyznaję, ten ostatni zyskuje u mnie pewne plusiki, u stałego, „doktrynalnego” wyborcy i obrońcy J. Kaczyńskiego."

Korwin ma tutaj przede wszystkim ruskiego propagandzisty. Tymczasem zapomina się, że w wyborach prezydenckich poparł J. Kaczyńskiego. Nie pamięta się także co miał on do powiedzenia o Komorowskim, czym dokładnie uzasadnił swój wybór.

Obrazek użytkownika gracz ogame

18-03-2015 [16:41] - gracz ogame | Link:

opinię :) ruskiego propagandzisty

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [18:48] - maks jamnicki | Link:

Tak, zrozumiałem, ale rzeczywiście nie pamiętam, co wtedy mówił o Komorowskim.

Obrazek użytkownika gracz ogame

18-03-2015 [19:22] - gracz ogame | Link:

Miał takie samo zdanie co Wojciech Sumliński.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [20:19] - maks jamnicki | Link:

Hm, i jak ja, skromny emigrant/jeszcze/

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-03-2015 [21:36] - cassiodorus | Link:

Mysle, że Wojciech Sumliński ma nieco inne oinie niż JKM, ja również
http://korwin-mikke.pl/blog/wp...

Mysle , ze nie tyko Sumliński, ale każdy kto jeszcze nie żyje w domu wariatów, a zachowuje resztki rozsądku, [korwinowcy i musashi już od dawna są w wariatkowie]

Obrazek użytkownika gracz ogame

19-03-2015 [04:49] - gracz ogame | Link:

JKM uznał, że to jest człowiek niebezpieczny, stąd wynikał jego głos i poparcie dla J. Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

18-03-2015 [16:40] - V for Vendetta | Link:

Chcesz wiedzieć kto za tym stoi ? Popatrz na to i "deko" pomyśl : https://youtu.be/WdjWEKivVwg
"Narodowcy" + "Konserwatyści" + "Monarchiści/Judeorealiści" + "Jednomandatowi".
Wszystko "jeden pies". Towarzycho sponsorowane przez Stronnictwo Ruskie.
I wcale nie twierdzę, że wszyscy czterej są tego świadomi.
Niektórzy są, niektórzy nie są, a niektórzy się domyślają.
--------
Ich wspólne zadanie : odciągnąć jak najwięcej głosów od Stronnictwa Polskiego,
które dostało "czapę" w operacji o kryptonimie "Smoleńsk". Jest to jedyne ugrupowanie
polityczne, które zagraża sowieciarzom. Jedyne, któremu przez ostatnie 25 lat udało się
2-krotnie, niestety na bardzo krótko, przejąć władzę w Rzeczypospolitej.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-03-2015 [22:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo ładna nazwa: to Stronnictwo Polskie. Strasznie porozbijane w bojach jednak to stronnictwo.

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2015 [17:00] - xena2012 | Link:

trzeba podkreślić jak bardzo monotematyczny jest Kukiz.Mówienie w nieskończonosć i wyłącznie o JOW-ach raczej dyskwalifikuje go jako kandydata na prezydenta.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2015 [05:47] - Jabe | Link:

Tak. Ma jednak swój temat przewodni – w kampanii ważna rzecz. Zwłaszcza, że jest on pozytywny, a nie np. „odsunąć Bronka od władzy za wszelką cenę”.

Obrazek użytkownika smieciu

18-03-2015 [21:10] - smieciu | Link:

Nie wiem czemu mój poprzedni komentarz nie przeszedł, spróbuję jeszcze raz:
Ludzie opamiętajcie się! :)
Te wewnętrzne walki, podpuszczanie jednych przeciw drugim niczemu nie służą! Pamiętacie może AWS? Owszem skompromitowany, przesiąknięty agentami ale zjednoczony!
NIE MA W POLSCE UGRUPOWANIA BEZ AGENTÓW!
Skąd ten najazd na Kukiza? Tylko PiS ma monopol na prawo do walki z Systemem? Na jakiej podstawie?
To zadziwiające
To jest złe?:
https://www.youtube.com/watch?...
albo
https://www.youtube.com/watch?...
albo
ze Kukiz słodzi a Duda to co nie słodzi?
Można dzielić na czworo każdą wypowiedź Kukiza a Dudy to już nie? Jak w przypadku in vitro?
Cały świat poza PiSem jest fałszywy? Mimo że PiSie ujawniły się tuziny agentów to wciąż tylko oni jedni są słuszni?
To mnie zadziwia. W komunizmie tylko jedna partia była słuszna i ok. Czy naprawdę te same zasady trzeba przenosić na drugą stronę sceny politycznej?
To droga donikąd. Nie wiem. Może o to właśnie chodzi. Dobre intencje prowadzące do piekła.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [21:45] - maks jamnicki | Link:

Hm, Kukiz kilka razy przysrywał, że PiS i PO to jedno, tak niby "po jednych pieniądzach", chociaż to PO rządzi ostatnie 8 lat/które on stręczył!/ i to PO okradło Polskę i przeprowadza z Komorowskim antypolskie ustawy, a ludzie PO myślą tylko o sobie.  Więc dlaczego ja, głosujący na Kaczyńskiego mam milczeć? Mógł nie gadać głupot, on by milczał, ja też. Pozdrawiam, bo wiem, że jest Pan szczerym patriotą, chociaż nie we wszystkim się zgadzamy :) 

Obrazek użytkownika smieciu

18-03-2015 [22:05] - smieciu | Link:

Ale też naprawdę PiS często daje podstawy by tak mówić. Że są koncesjowaną opozyją. Najlepiej dawał temu wyraz usunięty stąd Ewaryst.
Ja też mógłbym dołożyć swoje ale nie zamierzam tego robić bo rozumiem że te głupie podpuszczanie na siebie nie da nic.
Za to wiem że gdybym był WSIowcem to dałbym Kukizowi trochę mediów. Teraz gdy sytuacja dla Bula staje się trudna. Kukiz nie ma szans ale jeśli uda się PiSowi obrazić jego elektorat to czyż to nie będzie sukces?

Z drugiej strony widzę i wiem że Duda nie zamierza nikogo obrażać. Będzie robić swoje. Nie odważy się na "jak ja was ku.wy nienawidzę", będzie łapać lemingów i kukizowców.
Ale czy nie wolelibyście gościa który właśnie tak by zaśpiewał? Otwarcie i jasno?

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2015 [05:33] - Jabe | Link:

No właśnie. Wielu bywalców tego forum zdaje się nie rozumieć, że pan Kukiz może zrażać elektorat PiS-u, ale PiS-owi nie wolno zrażać elektoratu Kukiza, ani żadnego innego drobnego kandydata. Odradzałbym też dokopywanie lemingom, ale oni tego raczej nie zauważą.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2015 [21:27] - maks jamnicki | Link:

No, teraz te bzdety na pierwszej stronie WP: "Kukiz zawstydził innych,...", "Kukiz ma grosze, inni miliony...". Czyli: "Kukiz jest taki jak ty, swój czlowiek. on jest najlepszy..". Takie przesłanie. Promocja.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-03-2015 [09:26] - maks jamnicki | Link:

Ciekawe, że Brauna tak nie reklamują na pierwszych stronach tych portali internetowych, tez z Wrocławia, też znany, widocznie on bardzo im nie w smak, a trochę po tym, gdzie kogo traktują sympatycznie, i starają sie pokazać z dobrej strony, pewne intencje  i zamysły można rozeznać.