Panie Andrzeju! Negowania „In vitro” nie da się obronić!

Zwracam się do dra Andrzeja Dudy.

Panie Andrzeju! Nie wnikam w aspekty etyczno-biologiczno religijne za i przeciw „In vitro”.

Natomiast chcę Panu coś powiedzieć zwyczajnie, po ludzku.

Moi Przyjaciele mają córkę poczętą dzięki „In vitro”. Jest wspaniałą, zdolną i piękną dwudziestodwuletnią dziewczyną. Rówieśniczką mojej jedynaczki, którą kocham nad życie.

Dlatego, jeśli Pan chce mieć mój głos w wyborach prezydenckich, proszę nie słuchać taktyczno-strategicznych podszeptów partii, która Pana wystawiła, jako kandydata na prezydenta RP, ani nie ulegać presji Episkopatu i podług własnego sumienia zadeklarować, że, jeśli Pan zostanie prezydentem, da Pan zielone światło dla „In vitro” – oczywiście w przypadkach uzasadnionych.

Pański starszy kolega z Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Prof. Lecha Kaczyńskiego, Krzysztof Wojciech Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Pisząc: "Negowania "In vitro" nie da się obronić" miałem na myśli obecną sytuację polityczno społeczną w Polsce, w której 80% społeczeństwa popiera "in vitro", a nie problem moralno etyczny związany z tą procedurą medyczną - co w notce wyraźnie zaznaczyłem, cytuję:
"Nie wnikam w aspekty etyczno-biologiczno religijne za i przeciw „In vitro”.

Niestety dyskusja większości komentujących, którzy tego zastrzeżenia nie zauważyli, albo nie chcieli zauważyć zamieniła się właśnie w rozprawę na temat aspektów etyczno-biologiczno-religijnych metody "in vitro", na co już nie miałem wpływu.

Natomiast celem napisania notki było niedopuszczenie do tego, by panu Andrzejowi Dudzie doktrynerzy obecnej władzy przyprawili gębę "katolickiego oszołoma".

Każdy chyba wie, że jeśli przegramy tegoroczne wybory to jest równoznaczne z bezapelacyjnym i bezpowrotnym końcem Polski naszych marzeń.

Pan Andrzej Duda został wciągnięty w pułapkę "in vitro" i jest w bardzo trudnej i niezręcznej sytuacji, bo jako polityk pewnych rzeczy powiedzieć nie może.

Ja natomiast mogę jako bloger, co też uczyniłem, chcąc pomóc Andrzejowi Dudzie.

Dlatego też napisałem niniejszą notkę.
Tyle i tylko tyle.

Post Post Scriptum
Panie Andrzeju!
Rozumiem, w jak trudnej sytuacji Pan się znalazł. Więc chcę Panu pomóc. Proszę zająć takie stanowisko, biorę za to odpowiedzialność, jako Pański starszy kolega, że wszystkie dzieci mają takie samo prawo do "szczęścia".
Pan, jako polityk tego powiedzieć wprost nie może, więc mówię to w Pańskim imieniu, jako bloger.

Post Post Post Scriptum
Na S24 komentator @ZUKOSA napisał, że że wobec tego, co wyprawia imperium zła usiłujące go wciągnąć w pułapkę "in vitro" i przyprawić mu gębę katolickiego oszołoma, pan Andrzej Duda powinien sobie przykleić do lustra słowa modlitwy przypisywanej św. Tomaszowi z Akwinu:
Zachowaj mnie Panie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat
i przy każdej okazji.
Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.
Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym;
czynnym, lecz nie narzucającym się.
..”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [21:29] - felek | Link:

"Nie wnikam w aspekty etyczno-biologiczno religijne za i przeciw „In vitro”."
..................................................................
A w co Pan wnika, p.Pasierbiewicz?

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [22:11] - felek | Link:

A mówiąc poważnie takie ple, ple o tym, że piękna, dwudziestoletnia, inteligentna, i że ją kochają, choć z in vitro, to jest poziom rozmowy o in vitro z imienin u cioci.

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [22:51] - felek | Link:

Ale za to jaki styl - wawelski!:) "Panie Andrzeju!... Zwracam się do dra Andrzeja Dudy.... Pański starszy kolega z AKO... Krzysztof Wojciech Pasierbiewicz, nauczyciel akademicki." :)

Obrazek użytkownika andzia

12-03-2015 [23:35] - andzia | Link:

Felek,nie jesteś na bieżąco.Pan Krzysztof Pasierbiewicz pseudonim Echo24,
zawód: naukowiec, tłumacz, publicysta niezależny, autor, tenisista, narciarz, człowiek wolny,doradca prezydentów,premierów,prezesów,główny specjalista od kultury,etyki,estetyki,moralności ...
nie przyjął propozycji zamieszkania na Wawelu,boć on skromny nad wyraz.

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [23:58] - felek | Link:

Ruszyła lawina krytyki (patrz: powyżej),Pasierbiewicz nie odpowiada, myśli... I nie jest wykluczone, iż zaraz oświadczy, że on tak blefował z tym poparciem dla in vitro, żeby wywołać twórczą dyskusję, a tak naprawdę to jest przeciw.:) Tak, jak było z tym apelem o finansowe wsparcie jego blogowania.

Obrazek użytkownika Sir Winston

12-03-2015 [23:43] - Sir Winston | Link:

Delikatnie rzecz ujmując.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

12-03-2015 [21:51] - Marcin Tomala | Link:

To pan decyduje o sumieniu i przekonaniach Andrzeja Dudy? 

Obrazek użytkownika Lektor

12-03-2015 [23:13] - Lektor | Link:

Nie ! Krzysztof podpowiada mu i robi słusznie !!!

Obrazek użytkownika andzia

12-03-2015 [23:42] - andzia | Link:

Słusznie to zrobi wtedy,kiedy zbierze chociaż 10 podpisów dla Pana Andrzeja Dudy,a nie plecie po próżnicy bzdur.
"Podpowiada mu",lektor,chyba cię pogięło,"podpowiada mu" i w dodatku "robi słusznie". Weź ...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

12-03-2015 [22:16] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Odrażające jest to, że uderza Pan w czułą dla wszystkich strunę, tzn. naturalne pragnienie posiadania dziecka, ale przemilcza Pan, zapewne niechcący fakt, że aby wszczepić zarodek, który być może stanie się cudowną Julką czy Marysią należy zapłodnić kilka lub kilkanaście komórek jajowych. Następnie wybiera się - a właściwie należałoby powiedzieć "losuje" tę jedną szczęśliwą, przeznaczoną do wszczepienia. Resztę zarodków "spuszcza się do kibla" i z nich już nie powstanie żadna inna Julka czy Marysia. Czy Pan albo ginekolog dokonujący tej selekcji (ładne słowo, nieprawdaż?) stawiacie się w pozycji Boga, tzn. tego który decyduje o czyimś życiu lub śmierci?
Proszę sobie w wolnej chwilo poczytać o NAPROTECHNOLOGII.

PS "...Panie Andrzeju! Nie wnikam w aspekty etyczno-biologiczno religijne za i przeciw „In vitro”.
- właśnie chodzi o to, żeby wniknąć w te aspekty. Przypuszczam, że Heinrich Himmler też nie wnikał, on tylko skutecznie rozwiązywał problem, jaki przed nim postawiono - ostatecznie rozwiązywał "kwestię żydowską" - ot po prostu praca do wykonania.

Obrazek użytkownika terenia

12-03-2015 [22:18] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Z całym szacunkiem,aby wygłaszać takie apele najpierw należałoby przyjrzeć się różnym aspektom zapłodnienia in vitro.Około trzydzieści klinik zostało zakwalifikowanych do realizacji rządowego programu in vitro (tylko 4 to kliniki państwowe,reszta prywatne...a kasiora ,ze ho,ho)Ostatnia głośna sprawa z Polic (mimo,że nie do końca była to klinika mogąca wykonywać te procedury....miała te prawa...dlaczego? szef kliniki to kumpel Arłukowicza).Wcześniej sprawa prof.Chazana,który nie chciał dokonać aborcji dziecka poczętego w wyniku in vitro w klinice
http://wpolityce.pl/polityka/2....

Najpierw należy dopracować pod każdym względem sprawę in vitro(medycznym,prawnym,ekonomicznym,etycznym).
Proszę się zainteresować co dzieje się z pacjentami wcześniej zdiagnozowanymi onkologicznie w wyniku wprowadzenia tzw.pakietu onkologicznego...?Jest wiele problemów,których nie rozwiązuje Ministerstwo NIE Zdrowia a pan jak populista i wierny oglądacz TVN włącza się w nurt szczekaczek....tak jakby najważniejszym problemem w naszym biednym kraju było in vitro...żenada.

Obrazek użytkownika xena2012

12-03-2015 [22:38] - xena2012 | Link:

niestety sprawa in vitro specjalnie teraz wywleczona zdominuje kampanię wyborczą,bo ma na celu odebranie głosów Andrzejowi Dudzie.Na spotkaniach z Dudą nie padają żadne pytania związane z tematem owego spotkania tylko pada ze strony dziennikarzy sakramentalne co kandydat sądzi o in vitro.Ideologia walczy o lepsze z polityką,nawet problem srodków na refundację tej jakże drogiej metody jest przez mainstreamowe media dyskretnie pomijany.Padaja już pomysły by refundować operacje zmiany płci,kto wie może w ramach kampanii i to się przeforsuje.

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [23:00] - felek | Link:

"Padaja już pomysły by refundować operacje zmiany płci..."
.........................................................
I tu też Pan Krzysio z pewnością ma przyjaciół, co mają śliczną córeczkę, po zmianie płci, i też kochają, tak samo jak przed zmianą. Więc "tak zwyczajnie, po ludzku" trzeba poprzeć, "naturalnie w przypadkach uzasadnionych." :)

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

12-03-2015 [22:45] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Proste pytanie: kto zapłacił za poczęcie Marysi? Drugie: jeśli nieszczęśliwym trafem Marysia byłaby chora (np. zespół Downa) to kto zapłaciłby za jej zabicie (o przepraszam aborcję - usunięcie "przedczłowieka") by ulżyć biednym rodzicom? Trzecie: a co z rodzeństwem Marysi, moczy się jeszcze w ciekłym azocie, czy już poszło do zlewu?
Przepraszam, może się mylę ale widzę przejawy "konserwatyzmu wybiórczego".

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [23:47] - felek | Link:

A w tym samym czasie nie mają ratunku ludzie, w tym dzieci, którym państwo odmawia leczenia, bo mają nieszczęście chorować na tzw. choroby rzadkie, albo chorzy na raka, którzy wczesniej byli leczeni nieskutecznie i nie mogą otrzymać refundacji na kolejną, inną terapię. Tylko nieliczni z nich mają szansę dotrzeć do fundacji, która ma wejście do telewizji by zbierać łaskawe pieniądze.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-03-2015 [23:06] - maks jamnicki | Link:

Cóż, napisał Pan teraz jak beztroski bon vivant, tu felek ma chyba rację, argumentacja jak na imieninach u cioci.  I to zdanie: "..jeśli Pan chce miec mój głos w wyborach prezydenckich...". No to teraz pan Duda przestanie jeść i spać ze zgryzoty. Dziwna argumentacja. Gra idzie o Polskę, a temat in vitro to tylko jeden z tysiąca... Temat poważny, ale przyznaję, że trochę mnie to rozbawiło. No ale, dla lekkości podejścia do tematu lubię przecież  Pana poczytać. Pan to potrafi lekko i zabawnie podejść do tematu.

Obrazek użytkownika szara_komórka

12-03-2015 [23:09] - szara_komórka | Link:

Pan to jednak powinien zostać rzecznikiem Palikota.
Rzucili przed wyborami lemingom hasło "in vitro", a tu łapią się na nie nauczyciele akademiccy.
Daj Pan spokój.

Obrazek użytkownika Deidara

12-03-2015 [23:21] - Deidara | Link:

Bo bo przecież w Polsce mamy taki wielki przyrost naturalny, że po co nam jakieś tam in vitro?

Obrazek użytkownika cassiodorus

13-03-2015 [00:14] - cassiodorus | Link:

Tak to prawda z tym przyrostem, Janusz Korwin-Mikke sam kraju dziecmi nie zapelni, chociaż trzyma się dziarsko...Ale czegoś tu nie rozumiem. Korwinist[k]a jest za państwowymi dotacjami??? To musi byc czas apokalipsy

Obrazek użytkownika andzia

12-03-2015 [23:24] - andzia | Link:

"...jeśli pan chce mój głos w wyborach ... nie słuchać PIS-u ... ani Episkopatu ..."
jeno

KRZYSZTOFA PASIERBIEWICZA

Zawód: Naukowiec, tłumacz, publicysta niezależny, autor, tenisista, narciarz, człowiek wolny

Ludzie ratujcie !!!!!

Obrazek użytkownika Lektor

13-03-2015 [11:38] - Lektor | Link:

andzia = felek tyś jest stuknięty !!!

Obrazek użytkownika andzia

13-03-2015 [12:17] - andzia | Link:

Nie wiem jak z felkiem,ale ja troszkę tak hi,hi ...
Ale nie podniecaj się tym za bardzo ...

Obrazek użytkownika felek

12-03-2015 [23:26] - felek | Link:

"Dlatego, jeśli Pan chce mieć mój głos w wyborach prezydenckich, proszę nie słuchać taktyczno-strategicznych podszeptów partii, która Pana wystawiła."
.............................................................
"podszeptów"... To jest kolejny przykład rzekomego popierania przez Pasierbiewicza partii PiS, to znaczy popierania przez zwalczanie.

Obrazek użytkownika Lektor

12-03-2015 [23:28] - Lektor | Link:

Krzysztof Pasierbiewicz ma zupełną rację !!! Jako pierwsze powinne być stosowane konwencjonalne metody leczenia, takie jak np. Naprotechnologia. Ale jeżeli te metody okażą się nieskuteczne to każda para małżećska powinna mieć prawo do ostatecznej metody jaką jest "in vitro" - powtarzam para małżeńska (kobieta i mężczyzna), ale nie zboczeńcy seksualni.

Logiczna podpowiedz dla Andrzeja Dudy (jeśli chce być prezydentem WSZYSTKICH Polaków) i o wiele lepsza niż ślepe negowanie wszystkiego. Popieram !

Obrazek użytkownika cassiodorus

13-03-2015 [00:48] - cassiodorus | Link:

''Krzysztof Pasierbiewicz ma zupełną rację !!!''
Ojojo, aż tak, rację zupełną???/To nie bałwochwastwo???

Rozważmy może kika sprzeczności, zanim koejne bałwany zaczniemy epić
'' ani nie ulegać presji Episkopatu i podług własnego sumienia zadeklarować, ''
przecież mamy nie wnikać w kwestie morane?? Winno zatem być-''sumienie zostawmy na boku, ważniejsze są głosy''
To ja wzorując się na innym ewicowym bałwanie, Januszu Korwin-Mikke domagam się zniesienia monogamii, sam znam wieu takich co poprą takiego postępaka i kochają wszystkie swoje nałożnice

''podług własnego sumienia zadeklarować, że, jeśli Pan zostanie prezydentem, da Pan zielone światło dla „In vitro”
Tzn to jest obraz sumienia Andrzeja Dudy??/ Bo ja prosty chłop jestem i nie ogarniam..Sumienie Andrzeja Dudy jest za in vitro, tyko rozum Dudy musi kłamać pubicznie, bo takie są podszepty episkopatu i partii rewoucyjnych jakobinów??

''Logiczna podpowiedz dla Andrzeja Dudy ''
Wystarczy oddać głos na posło Anna Grodzki, nie trzeba nikogo następnego , jakby to pan Stanisaw powiedizał- duraczyć.. Albo na Korwina-krula, to jedno i to samo

''o wiele lepsza niż ślepe negowanie wszystkiego.''

Wszystkiego??? Ślepe?? A jednak podszetów partyjnych i kościelnych Duda nie neguje, tak zdaje się autor tekst sugerować, ten który ma ''zupełną rację''

Z tym prezydentem wszystkich Polaków, to chyba też niezy wygłup

Obrazek użytkownika Kaciszek

12-03-2015 [23:57] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Niestety Pan Pasierbiewicz, mimo wyższego wykształcenia oraz krakowskiego pochodzenia, nie rozumie podstawowych zastrzeżeń przeciwko in vitro.
Nie rozumie, że tu nie chodzi o osoby już urodzone tą techniką (choć to też jest bardzo wątpliwe moralnie) ale chodzi o to, że podczasprocedury in vitro MORDUJE się pewną ilość już poczętych ludzi.
I PROFESOR tak prostej i zarazem tak strasznej rzeczy nie pojmuje...

Obrazek użytkownika trzeźwy

13-03-2015 [01:31] - trzeźwy | Link:

Szanowny Panie Profesorze!
Z wielkim zainteresowaniem i wdzięcznością śledzę Pański blog. Dziękuję za wspaniałą lekturę.
Pragnę jednak prosić Pana o odpowiedź na pytania:
-czy Marysia wie już, że co najmniej pięcioro jej rodzeństwa zostało zamrożonych i wcześniej czy później zostaną
te dzieci zabite?
-czy tę świadomość mają również rodzice Marysi?
-czy znane są Panu porównania kosztów i skuteczności leczenia bezpłodności za pomocą naprotechnologii w porównaniu
ze sztuczną insemizacją jaką jest metoda in vitro?
Z wyrazami szacunku
Jacek Rutczyński
Kielce

Obrazek użytkownika felek

13-03-2015 [09:12] - felek | Link:

"Szanowny Panie Profesorze!
Z wielkim zainteresowaniem i wdzięcznością śledzę Pański blog. Dziękuję za wspaniałą lekturę."
Trzeźwy? :)

Obrazek użytkownika andzia

13-03-2015 [10:10] - andzia | Link:

Noooo,jak mały Kazio po dużym piwie ...

Obrazek użytkownika gorylisko

13-03-2015 [04:55] - gorylisko | Link:

no toś panie drrrr dał do wiwatu... qrka wodna, biedy ten Duda... pewnie się zaleje z rozpaczy bo taaaaaki głos straaaaci...
panie, czyś pan to pisał po flaszce czy przed flaszką z nocnego ?
in Vitro to jest powazny problem... bo dokonuje się selekcji...tyle, że nie na rampie Auchswitz... a w zaciszu gabinetu, laboratorium...
ktoś wyżej zadał pytanie o siostry, braci tej Marysi... to jest aborcja w czystym wydaniu... czy pan wielce uczony tego nie widzi ?
czy tylko udaje... inna sprawa, bez pana jakoś pan Duda sobie poradzi...
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-03-2015 [10:01] - maks jamnicki | Link:

No własnie, słowo "selekcja". To jest początek uznania pewnej drogi....Pan K.P. tego nie rozumie. Człowiek ma decydować o "selekcji". Czy w ramach stosowania tej selekcji nie będą sie rodziły piękne dziewczynki kochane przez rodziców, samo szczęście? Oczywiscie że tak, zresztą same winne niczemu, trzeba te dzieci kochać i szanować. Po prostu bon vivant, człowiek z natury rozrywkowy i szukający miłych wrażeń, na pewne tematy jest nieprzemakalny, pole jego rozumienia lekko zawężone. Ale...i tak go raczej lubię, po prostu nie rozumie, to się często zdarza.

Obrazek użytkownika Zofia

13-03-2015 [08:21] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie, z szacunkiem Panu przypominam, że dziecko to nie "wybryk" życzenia. Nie każdy Je może mieć. Tak jak nie każdy rodzi się piękny i zdrowy. Uważam, że nie można "produkować"dzieci na szkiełku i ingerować w naturalne poczęcie człowieka. Pan dr.Duda ma na pewno wątpliwości natury etycznej i wyraził swoją prawdziwą opinię na ten temat. Było by zakłamaniem, gdyby przytaknął wbrew swoim przekonaniom. Jestem przeciwniczką in-vitro i wcale nie musi mnie przekonywać hierarcha kościelny, bo ja postępuję tak aby mieć czyste sumienie. I tak postąpił Pan Duda.
Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Minimoa

13-03-2015 [08:44] - Minimoa | Link:

Zastanawiał się pan kiedyś, dlaczego in vitro jest tak propagowane, podczas gdy prawdziwe metody LECZENIA bezpłodności, jak choćby naprotechnologia, są marginalizowane?
Podawanie jednostkowego szczęśliwego przykładu jest żenującym zabiegiem socjotechnicznym. Niestety, wydaje mi się, że w tym przypadku zupełnie niezamierzonym...

Obrazek użytkownika Tarantoga

13-03-2015 [09:17] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"Pański starszy kolega z Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Prof. Lecha Kaczyńskiego, Krzysztof Wojciech Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)"----koniec cytatu.

I co tu komentować? To,że se pan K.P. znalazł "młodszego kolegę" Andrzeja Dudę?

Zawsze uważałem,ze pan K.P. jest kretem i działa w białych rękawiczkach na zgubę PiS i J.Kaczyńskiego...

Facet,który ma 8 blogów i na każdym wkleja swoje (?)przemyslenia,dociera do wielu osób,które maja w sumie IQ 80.
Typowa krecia robota...na dodatek podparta "martyrologią"....ojciec zamordowany prze UB...dla dodania ekspresji.

Jest jeszcze inne wytłumaczenie działalności pana K.P....ano takie,że podmiot moich uwag...doszczętnie zgłupiał!!

Ja nie widzę "trzeciej alternatywy" ( wynalazek Wałęsy )...

PS.Wzorem Ewarysta Fedorowicza...pan K.P. odmawia komentowania komentarzy?

Imprimatur?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-03-2015 [10:07] - maks jamnicki | Link:

Przyznaję, że w mojej ocenie to ciekawe spostrzeżenia, nigdy tak na to nie patrzyłem. 8 blogów? Nie chce mi się wierzyć. To żart, czy tak "na oko" rzucone? Ale spostrzeżenia  "do przemyślenia". Hm..

Obrazek użytkownika felek

13-03-2015 [10:09] - felek | Link:

Pan KP nie komentuje, bo być może... (vide: mój komentarz na samym dole).

Obrazek użytkownika felek

13-03-2015 [10:40] - felek | Link:

"Typowa krecia robota...",
Ja mam taką samą opinię, jakiś czas temu o tym pisałem. Inny charakterystyczny symptom: gdy KP jest w opałach, jak dziś, bo wychylił się zanadto, pojawia się czesto wsparcie nowych komentatorów, wcześniej nie widzianych. Nawet jeśli trochę krytykują, dla lekkiego kamuflażu, że tacy obiektywni, to ślą wyrazy uszanowania, podziwu, a nawet wdzięczności za całokształt. Dziś też taki się pojawił, zarejestrowany kilka godzin temu, co widać po kliknięciu na nick "trzeźwy".

Obrazek użytkownika Tarantoga

13-03-2015 [16:23] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

felek 10.40

Bardzo Cie przepraszam,ja odpowiadam na Twoje pytania,komentuję komentarze i daję znać,ze czytam.

Niestety,ale pozostaje nam tylko wymiana maili na PW,bo jakoś dziwnie mi się internet zawiesza...:-)

Masz w związku z tym maila.

Obrazek użytkownika gal

13-03-2015 [10:44] - gal | Link:

Jak się wie, co sumienie dyktuje Andrzejowi Dudzie, to można też swój głos stawiać wyżej niż głos pasterzy Kościoła. 
W sumie śmieszne,  pomieszane z żałosnym.

Obrazek użytkownika romekromek

13-03-2015 [10:57] - romekromek | Link:

Mamy tu co najmniej 2 problemy. Pierwszy to in vitro (zagadnienia moralne, prawne, finansowe itd) - do pominięcia w tym momencie - zaś drugi to wybory i przekaz pana A. Dudy dotyczący kwestii in vitro. I to jest w tej chwili ważniejsze. Żeby wygrać wybory, trzeba uzyskać poparcie, a nie forsować swoje poglądy. Więc można wyrazić własne zdanie, ale równocześnie zapewnić, że żadna z grup nie będzie dyskryminowana, że problem in vitro będzie uczciwie analizowany i dyskutowany, że jest się gotowym do kompromisu, np. powołania specjalistów, referendum ogólnonarodowego, omówienia sposobów finansowania (np. nie NFZ, ale fundacje) czy uzależnienia zastosowania oraz sfinansowania in vitro od wcześniejszych prób rozwiązania problemu niepłodności innymi metodami. Chcesz mieć prawo jazdy, broń czy taksi - musisz się szkolić, zdać testy. Chcesz mieć dziecko - zgłoś się na terapię rodzin, przejdź kurs informujący o możliwościach adopcji, skorzystaj z metod naprotechnologii itp. Nie jestem fanatykiem żadnego rozwiązania, ale uważam, że można dyskutować nad konkretami ustawy zamiast od niej uciekać.

Obrazek użytkownika Francik

13-03-2015 [12:21] - Francik | Link:

Wspaniały pomysł! In vitro jako rozwiązanie problemu niskiego przyrostu naturalnego. Ale ja bym się nie ograniczał - co tam jakieś parę "zarodków" na parę. Trzeba robić te dzieci z probówki taśmowo - jak w "Seksmisji". Będzie można stworzyć kilkumilionową armię i nawet Chińczycy nam nie podskoczą.

Obrazek użytkownika Lektor

13-03-2015 [13:03] - Lektor | Link:

Cz.1

Szanowny kolego cassiodorus,
Pan po pierwsze nie przeczytał mojego komentarza, albo pan go nie zrozumiał, a pozatym z treści pańskiego komentarza widać wyraźnie, że pan się przy tym popluŁ, i że pan kierujesz się wyłącznie emocjami nie rozumiejąc wogóle w czym tkwi sprawa i co to jest in vitro metoda.
Powtarzam zatem jeszcze raz to o czym pisałem:
Jako pierwsze powinne być stosowane konwencjonalne metody leczenia, takie jak np. Naprotechnologia. Ale jeżeli te metody okażą się nieskuteczne to każda para małżećska powinna mieć prawo do ostatecznej metody jaką jest "in vitro" - powtarzam para małżeńska (kobieta i mężczyzna), ale nie zboczeńcy seksualni.
No więc rozważmy tych kilka sprzeczności:
1. Sumienie. Moje sumienie mi mówi, że lepiej jest zniszczyć kilka embrionów (jeśli ktoś nie wie co to jest embrion to niech nie zabiera głosu), niż mordować dzieci w łonach matek w kilkumiesięcznej ciąży. To powinno być zakazame, a nie in vitro.
2. Jeśli ktoś jest katolikiem, wierzy w Boga i w to co mówi Episkopat, to nigdy nie podejmie decyzji o zastosowaniu in vitro dla posiadania dziecka. Proszę jednak pamiętać, że większość to nie wszyscy, a zatem ci którzy nie są katolikami mają prawo podjąć decyzję o posiadaniu dziecka metodą in vitro, jeśli przedtem inne metody okazały się nieskuteczne.
3. Do Kaciszek: Jeśli to przeszkadza pańskiej moralności to nikt nie zmusza pana do stosowania in vitro. Moja moralność mówi mi, że dla posiadania własnego dziecka, jeśli inne metody leczenia bezpłodnożci są nieskuteczne, ostatecznie metoda in vitro jest do przyjęcia.

Obrazek użytkownika cassiodorus

13-03-2015 [19:42] - cassiodorus | Link:

panie kolego lektor szkoda mojego czasu na pańskie dyrdymały, rozmawiamy o nieomylności autora tekstu i sumieniu nie pańskim, a pana Dudy i o tym, że miało nie być o etyce

''powtarzam para małżeńska (kobieta i mężczyzna), ale nie zboczeńcy seksualni.''
tzn jednym trzeba zakazać, a drugim zezwolić?? Bo chyba samo z siebie to nie wyniknie?? A co z byłymi, bądż rzyszłymi zboczeńcami i dlaczego zboczeńcom nie wolno?? Dlaczego in vitro jest ok, a zboczenie juz nie???

''zatem ci którzy nie są katolikami mają prawo podjąć decyzję o posiadaniu dziecka metodą in vitro,''

Tak sobie kolega to ladnie obmślił?? No dobrze a co ze zboczeńcami, przecież oni też nie są katolikami i wedle pańskiej logiki powinni mieć prawa katolikom nie przysługujące..

Obrazek użytkownika Lektor

13-03-2015 [13:04] - Lektor | Link:

Cz.2

4. Do trzeźwy: Jeśli pan uważa, że embrion to dziecko, to pański problem – nie innych. Jeśli pan wie, że setki dzieci, w tym nawet dzieci do 6 miesiąca ciąży są zabijane poprzez tzw aborcję, to dlaczego w tej kwestii pan nie protestuje. Tych protestujących obrońców życia pod szpitalami gdzie wykonuje się aborcje jest garstka. My nie mówimy tu o otwartym stosowaniu in vitro, ale o ostatecznej metodzie kiedy inne metody nie skutkują. Nie rozmawiamy tu również o kosztach, bo te powinni pokryć ci decydujący się na in vitro, czyli przyszli rodzice. Jeśli dla pana jest to sztuczna inseminacja, to nikt nie zmusza pana do jej stosowania. Jeśli u pana inne konwencjonalne metody leczenia pańskiej bezpłodności nie skutkują, to może pan wraz z pańską małżonką zostać rodziną bezdzietną.
5. Do max jamnicki: Pan nie rozumie co to jest selekcja embrionów. Z pana komentarza wynika, że to są już piękne i brzydkie dziewczynki i lekaże selekcjonujł te ładne. Poczytaj pan co to jest embrion.
6. Do Zofia: Pani pisze, że „dziecko to nie "wybryk" życzenia. Nie każdy Je może mieć“. Pani się grubo myli !!! Jeśli wszyskie metody leczenia bezpłodności zawiodą, to można proszę pani adoptować dziecko jeśli się go pragnie. Proszę pani różnica pomiędzy natiralnym poczęciem, a in vitro jest taka, że w in vitro połączenie komórki męskiej i żeńskiej powstaje bez orgazmu rodziców.
7. Do gal: Panie, ci pasterze Kościoła niedawni temu występili z Komitetu Organizacyjnego krótko przed Marszem przeciw fauszowaniu wyborów. Po drugie niech mi pan powie jak ci pasterze pilnują swojego stada, że ci po raz kolejny wybierają zdrajców kościoła (PO, PSL) do władzy do sejmu do samorządów i na prezydenta.
8. Do romekromek: To najlepszy i najbardziej rozsądny komentarz na temat in vitro i kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy, na którego będę głosować obiema rękami.

P.S. Mamy już tyle zakazów, prikazów, zabronień i kar z tym związanych, że ludzie już się duszą. Jesteśmy otoczeni taką presją, że za wszystko musimy płacić podatek i nie kończące się opłaty za niemal wszystko. Mój przyjaciel mówi, że jeszcze nie musimy płacić za powietrze którym oddychamy, ale to przyjdzie wkrótce. Ludzie, czy aż tak bardzo pragniecie ciągle nowych zakazów ???!

Obrazek użytkownika andzia

13-03-2015 [14:55] - andzia | Link:

Właściwie to nie chce mi się nawet zabierać głosu,bo lektor,to lektor ...
Tyle,że pooooooniosło go,poooooniosłooooo ....

-Lektor : ja być mądry i kolegować z drrr,a reszta to nic nie rozumiejące cymbały!

Jest taki jeden lekarz(???) w rondelku,mój osobisty wróg nr 1,a ty mi go w 100% przypominasz.W razie gdybyś zechciał stawać ze mną w słowne szranki,pamiętaj,że ja-to andzia,a nie felek.Felek reprezentuje Wersal,ja zaś,budkę z piwem hi,hi,hi ...

Obrazek użytkownika gracz ogame

13-03-2015 [13:58] - gracz ogame | Link:

Takie tematy nie pojawiają się w mediach przypadkowo. Są wywoływane by pokazać konkurenta w gorszym świetle, bądź wepchnąć na minę.

Z jednej strony kandydat nie powinien zamykać się w partyjnych ramach, powinien być elastyczny, stanowić wybór dla szerszego grona głosujących.

Z drugiej - nie może przesadzić - by nie stracić poparcia Kościoła i wyborców konserwatywnych.

Obrazek użytkownika Lektor

13-03-2015 [14:30] - Lektor | Link:

Racja !

Tutaj najodpowiedniejsza jest dyplomatyczna odpowiedz, albo elastyczna wypowiedz, a nie od razu zakaz.... veto .....

Patrzę na ostatnie sondarze: PO 36%, PiS 34% . No to pytam, gdzie tutaj jest jakieć poparcie Kościoła ??? To co, to znaczyłoby, że jest tylko 30% katolików w Polsce ??? Większość to ciemna masa nie rozumiejąca nakogo głosuje, lub wcele ne głosuje.

I nie seryjna produkcja dzieci in vitro , i nie 40 placówek in vitro w Polsce, ale in vitro jako ostateczna metoda i tylko wtedy gdy inne metody nie są skuteczne i tylko 4 placówki w Klinikach w Polsce.

Obrazek użytkownika terenia

13-03-2015 [14:06] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Pod tą samą notką na Salonie24 na pytanie komentatora IRYDA "Czy on zamierza rządzić w imieniu tej instytucji,czy narodu ?" odpowiada Pan tymi słowy "W interesie narodu,ale w zgodzie z oświadczeniami Episkopatu"

Pytanie moje brzmi od kiedy jest Pan rzecznikiem prasowym pana Andrzeja Dudy?
Przy najbliższej okazji zapytam pana Dudę...jaki ma stosunek do pańskiego "blogowania"?
Nazwanie Pana "starym pierdołą" było nadużyciem jako,że przetłumaczono ten zwrot cesarzowi Franciszkowi Józefowi,iż
znaczy to "dobrotliwy staruszek".Szerszej informacji o "starym pierdole" udzielą jak sami siebie zwą "krakauery"
M.Czuma i L.Mazan.

Sieje Pan ferment jak mało który bloger a wszystko pod płaszczykiem zatroskania o Polskę.

Obrazek użytkownika EwaB

13-03-2015 [14:18] - EwaB | Link:

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-03-2015 [15:22] - maks jamnicki | Link:

Świetne przekierowanie. Temat na tyle ważny, że musimy sie wszyscy podszkolić.

Obrazek użytkownika JacBiel

13-03-2015 [15:17] - JacBiel | Link:

Trochę ironiczna jest Pańska sytuacja. Skoro jest Pan geologiem, to warto, aby wyszukał Pan odpowiedni dla siebie kamień, bo będzie go Pan potrzebował.
Załączam wiadomośc skierowaną bezpośrednio do Pana:

Mk 9, 42 Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.

Łk ​17, 1 Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!

Takim pisaniem stawia się Pan w rzędzie sataniuchów, gorszycieli i potępieńców.

bez pozdrowień.

Obrazek użytkownika marcin30006

13-03-2015 [15:41] - marcin30006 | Link:

Jesli pan @lektor nie uwaza embrionu ludzkiego za czlowieka to byc moze powinien wrocic do podstawowki, bo juz tam klaruja malym dzieciom, iz zycie ludzkie (nazywane na pozniejszych etapach edukacji ontogeneza) zaczyna sie w momencie zaplodnienia. W szkole sredniej @lektor dowie sie, dlaczego wlasnie zaplodnienie czyli przejscie z cyklu mejotycznego w mitoryczny jest tym akurat etapem a na studiach medycznych (goraco polecam) na przedmiocie zwanym embriologia dowie sie, przez jakie konkretnie etapy rozwoju przechodzi czlowiek zanim bedzie wygladal tak, jak obecnie niejaki @lektor.

Jesli zas @lektor czepia sie slowek (okreslenie dziecko w jez. polskim oznacza nie tylko synonim potomstwa ale rowniez okreslenie czlowieka na danym etapie rozwoju, mniej wiecej od urodzenia do osiagniecia dojrzalosci) to coz..glupia zabawa..

Obrazek użytkownika Lektor

13-03-2015 [17:07] - Lektor | Link:

Nie proszę pana ! Tam małym dzieciom klarują już co to jest gender, edukują dzieci seksualnie i uczą ich o płci kulturowej. A robią to ci których pan i panu podobni wyboerają do władzy. I również ci, wybrani przez pana, robią na metodzie in vitro biznes, natomiast na pewno nie uczą dzieci co to jest embrion. Pan twierdzisz natomiast, że stadium ortogenezy to człowiek, a więc jesteś pan takim samym znachorem jak Arłukowicz. Jeśli myli pan mejozę z mitozą to nie powinien się pan tutaj wypowiadać, bo tak samo jak TVN tak i pan robisz ludziom wodę z mózgów.

Obrazek użytkownika marcin30006

13-03-2015 [19:01] - marcin30006 | Link:

pozostale panskie brednie nie sa warte uwagi wiec pomijam. Musze jednak z czysto naukowego obowiazku obnazyc panskie nieuctwo. Skoro zarzucil mi pan pomylenie mejozy z mitoza, pijac do apewne mojego tesktu o tym, ze w czasie zaplodnienia mamy do czynienia z przejsciem z cyklu mejotycznego w mitotyczny to prosze sie skupic i zapamietac:

gameta meska (plemnik): halpoidalna liczba chromosomow (poczawszy od stadium podzialu spermatocytu I rzedu)
gameta zenska (oocyt): komorka w ¨zamrozonym¨ czasowo II podziaje mejotycznym.

Po zaplodnieniu mamy:
1) dokonczenie II podzialu mejotycznego oocytu (wydalenie tz. polocytu tudziez cialka kierunkowego)
2) kariogamie przedjadrzy gamety meskiej i zenskiej (zestawu haploidalnego chrmosomow bez zawartoci polocytu)

Dalsze podzialy zygoty odbywaja sie na zasadzie mitozy.

Naprawde prosze zapamietac i nie kompromitowac sie wiecej publicznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-03-2015 [16:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

Jak czytam komentarze autorstwa: Andzia, Tarantoga, Felek, Terenia et consortes, to coraz mniej się dziwię, że wciąż tylu Polaków głosuje za Platformą.

Czy Państwo naprawdę nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele złego robicie Andrzejowi Dudzie i PIS-owi tymi komentarzami? Przecież oni to czytają i będą tych waszych komentarzy używać do walki z partią Jarosława Kaczyńskiego jako amunicji do przedstawiania PIS-u jako partii zionących nienawiścią oszołomów!

A może Państwo jesteście po prostu podstawieni?

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika terenia

13-03-2015 [18:16] - terenia | Link:

Czyżby....a Pan pisząc te swoje notki i wywołując takie a nie inne komentarze jest w porządku...te wszystkie pańskie podszepty,porady nie wywołują skutku odwrotnego od "zamierzonego"?.Najpierw proszę stuknąć się we własną pierś!!!
A może to Pan jest podstawiony,by wywoływać takie komentarze...dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane.
Jak zwykle wywołuje Pan ferment a potem przerzuca Pan winę na piszących komentarze....przewrotność iście szatańska.

ps.pańskie zdjęcie z tym wyciągniętym wskazującym palcem jako żywo przypomina tow.M.Rakowskiego(to też był często używany przez niego gest)

Obrazek użytkownika andzia

13-03-2015 [20:11] - andzia | Link:

Bajka z podtekstem.

W podwawelskiej jamie mrok-
straszny tam zamieszkał "smok".

Sieje popłoch pośród trzód
i blogowy straszy lud.

Mądra Andzia w mieście żyła,
Krakowiakom buty szyła.

Zaszyła siarkę w owczą skórę,
na wawelską poszła górę.

Zjadł barana "smok" i sarka,
bo go strasznie piecze siarka.
Więc do Wisły mknie co sił.
Pił z niej wodę,pił i pił.

Byłby wypił Wisły tonie,
ale pękł.I to już koniec!

Obrazek użytkownika felek

13-03-2015 [20:35] - felek | Link:

"A może Państwo jesteście po prostu podstawieni?"
............................................................................................

Cóż, Pasierbiewicz widać niezbyt wysoko ceni inteligencję swoich czytelników, skoro formułuje zarzut tak absurdalny.
A może jakieś konkrety, p.Pasierbiewicz? Sądzi Pan, że wystarczą insynuacje i epitety z repertuaru Niesiolowskiego?
Kogo Pan chce na to nabrać? Sądzi Pan, że przekona kogoś ordynarne odwracanie zarzutu stawianego Panu?
Pana teksty zawierają mniej lub bardziej zawoalowany i nieprzerwany atak na PiS. A jednocześnie równie często popiera Pan PO, PSL i SLD. Takie są fakty. W moich zaś komentarzach nikt nie znajdzie nic poza obroną PiS. Nie może znaleźć i Pan, więc nie podejmuje polemiki, tylko ogranicza się do insynuacji o "zadaniowanym, ubeckim trollu" lub "podstawieniu". Tylko to Panu pozostaje wobec braku jakichkolwiek argumentów.

Wniosek plynie z powyższego dość oczywisty, p.Pasierbiewicz. Jeśli jest na tym blogu ktoś "podstawiony" to z pewnością nie jestem nim ja. I nic Panu nie pomogą pokolorowane na, nomen omen, czerwono matactwa.

Obrazek użytkownika Tarantoga

14-03-2015 [16:01] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"Jak czytam komentarze autorstwa: Andzia, Tarantoga, Felek, Terenia et consortes, to coraz mniej się dziwię, że wciąż tylu Polaków głosuje za Platformą."---koniec cytatu.

A gdzie mozna przeczytać komentarze Tarantogi?!

Na pewno nie pod pańskim blogiem...

Obrazek użytkownika 3rdOf9

13-03-2015 [21:50] - 3rdOf9 | Link:

Rekordowa liczba komentarzy - bardzo pan celnie wsadził kij w mrowisko.

Aborcja, eutanazja, antykoncepcja, in-vitro, operacje zmiany płci "i te takie tam"... To są wszystko trudne tematy. Powinno się nad nimi dyskutować w spokoju z powagą, z pokorą i z otwartym umysłem.

Bardzo dużym złem i nieszczęściem jest to, że tematów owych używa się w socjotechnice jako swoistych emocjonalnych dźwigni, że powstają - i są tworzone - wokół nich stereotypy i że ludzie często nie myślą, kiedy o tym mówią.
 

Co do samej metody in-vitro, to ja mam takie spostrzeżenie: pewnego dnia, któryś z dużych koncernów farmaceutycznych może zacząć prowadzić - dzięki wcześniejszemu naszemu przyzwoleniu na tę metodę - doświadczenia na ludziach.

Doda sobie po prostu do ludzkiego embrionu kilka genów, na przykład szympansa - co jeszcze dzisiaj może jest trudne, ale przecież nie będzie takie zawsze - i wyhodowana w ten sposób chimera będzie wprawdzie w praktyce człowiekiem, ale już niekoniecznie będzie nim "formalnie".

Tak więc - niezależnie od dopuszczalności samej tej metody - warto by jednak objąć zarodek ludzki prawną ochroną. I na przykład przy tej okazji uregulować sprawę tego, co się dzieje z pozostałymi zarodkami - bo przecież tylko jeden jest selekcjonowany do dalszego rozwoju.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-03-2015 [08:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

Jeszcze raz powtarzam. Moja notka dotyczy szans pana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, a nie rozważań na temat zagadnień moralno etycznych związanych z metodą in vitro, co wyraźnie zaznaczyłem w tekście.

A dokładniej mówiąc notka dotyczy tego, że jeśli pan Andrzej Duda nie uelastyczni swojego stanowiska w stosunku do in vitro nie ma szans wygrać zbliżających się wyborów prezydenckich.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika JacBiel

14-03-2015 [10:00] - JacBiel | Link:

Proszę nie kłamac w żywe oczy. Nie ocenia pan szans w zależności od stosunku do in vitro, tylko wprost namawia pan do popierania in vitro, czyli do autoekskomuniki
kto-popiera-in-vitro-stawia-sie-poza-kosciolem
ale nie ma się co dziwic, sataniuchy to ojcowie kłamstwa.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-03-2015 [10:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JacBiel

Z całym szacunkiem, ale z oszołomami nie dyskutuję.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika JacBiel

14-03-2015 [11:04] - JacBiel | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz
powiedział: Dlatego, jeśli Pan chce mieć mój głos w wyborach prezydenckich, proszę nie słuchać taktyczno-strategicznych podszeptów partii, która Pana wystawiła, jako kandydata na prezydenta RP, ani nie ulegać presji Episkopatu i podług własnego sumienia zadeklarować, że, jeśli Pan zostanie prezydentem, da Pan zielone światło dla „In vitro” – oczywiście w przypadkach uzasadnionych.

Jest to oczywista agitacja za in vitro, czyli za ekskomunikowaniem się z Kościoła. Za trudne? robi pan robotę satanistyczną, odciągając ludzi od Kościoła. Presja episkopatu. Trzeba było napisac "presja Chrystusa", wyszłoby czytelniej Doktorze-sataniuchu spod ciemnej gwiazdy.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-03-2015 [11:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JacBiel

"robi pan robotę satanistyczną, odciągając ludzi od Kościoła..."
------------------
Macam się po czole, czy wyrosły mi już rogi.

Serdecznie pozdrawiam,
doktor sataniuch spod ciemnej gwiazdy

Obrazek użytkownika krystal

14-03-2015 [11:53] - krystal | Link:

To wszystko i tak nie ma większego znaczenia, bo wiadomo, że p. Duda przegra (może nawet w II turze, żeby uprawdopodobnić wybory). Test na fałszowanie wyborów przebiegł pomyślnie- 1)można posunąć się do wszystkiego, 2) opozycja się na to zgodzi.

Obrazek użytkownika trzeźwy

16-03-2015 [22:41] - trzeźwy | Link:

Szanowny Panie Profesorze!
Z pewnym rozczarowaniem przeczytałem Pański komentarz do mojego wpisu. Zabrakło Panu odwagi cywilnej, by odpowiedzieć
na zadane Panu pytania. Kłopot w tym, że przed problemem nie można uciec, lecz trzeba go rozwiązać. Mam tu na myśli
oczywistość, że Marysia już za kilka lat zada te pytania swoim rodzicom, a może także zapyta wujka Krzysztofa.
Co do użytego przez Pana określenia "embrion" jest to po prostu dziecko w embrionalnej fazie rozwoju. Nie wspomnę
już o fizjologii, ale jestem przekonany, że słyszał Pan już o psychologii prenatalnej. Na podstawie Pańskiej
odpowiedzi mogę przypuszczać, że bliskie Panu kobiety, którym zdarzyło się przeżyć tragedię poronienia szczerze
i "od serca" pociesza Pan stwierdzeniem, by nie zamartwiały się niepotrzebnie, bo to był przecież tylko embrion,
zygota , a może tylko jakiś bliżej nieokreślony zlepek komórek. Po lekturze Pana wpisów nie bardzo potrafię uwierzyć
w to, że byłby Pan zdolny do takich zachowań. Chyba, że to wszechobecny już relatywizm zajął naczelne miejsce
w Pańskiej świadomości.
Co do mnie - mam świadomość, że ani inteligencją, ani wykształceniem, ani wiedzą ogólną nie dorastam Panu
do pięt, niemniej jednak pozostaję otwarty na tę ostatnią.
Pozwalam sobie przesłać Panu link do wartościowej relacji z naukowej konferencji medycznej poświęconej jednemu
z aspektów metody in vitro (wyniki rzetelnych badań medycznych prowadzonych w wielu krajach świata).
Ocenę pozostawiam Panu - także co do skrzętnego ukrywania tych informacji przez "przemysł" in vitro.
http://www.pch24.pl/tv,medyczn...
Z wyrazami szacunku
Jacek Rutczyński

Obrazek użytkownika Kazmirz

15-03-2015 [01:02] - Kazmirz | Link:

Panie Krzysztofie jestem podwojnie zdruzgotany .....nie tylko panskim uproszczonym spojrzeniem na in vitro , ale rowniez na wybory prezydenckie . Od razu zaznaczam ,ze p. Duda ma moj glos - zwykla przyzwoitosc to nakazuje ( to do tych niezaiteresowanych niuansami polityki hehe). Pan w odroznieniu ode mnie wciaz wierzy w mechanizmy demokratyczne w Polsce. Ja obawiam sie , ze przy niskiej frekwencji i wyniku too close to call wybory zostana sfalszowane . Dlatego wzywam ... wszystkie rece na poklad (po drugiej stronie mobilizacja juz nastepuje ), poniewaz jest szansa na zwyciestwo p. Dudy . A tego chyba sobie zyczymy. Temat in vitro b. wazny , ale w tym przypadku tylko zastepczy. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

16-03-2015 [07:50] - Stoczniowiec | Link:

Aha - "Nie wnikam w aspekty etyczno-biologiczno religijne za i przeciw In vitro", ale opowiem wam ckliwą historię pewnej dziewczynki... Jak się powie A to proszę powiedzieć B i C. Metoda jest niemoralna i niebezpieczna. Dwa przykłady dzieci invitro - niewiadomego pochodzenia dziecko z Polic, czy dziecko "od Chazana" to tylko wierzchołek góry lodowej. Niech pan spojrzy szerzej - czy PO finansowałoby z naszych pieniędzy coś co ma pomóc ludziom? Oni finansują tylko to na czym można trzepać kasę. To jest tylko przereklamowany przemysł rozpłodowy niskiej jakości... Nawet nie ma przepisów określających czy zarodek to człowiek czy organ czy coś innego...
Zgadzam się że tematem invitro PO podkłada świnię a PiS musi zareagować - i idąc na jakieś "kompromisy" podpadają i takim nowoczesnym liberałom jak pan i ludziom wierzącym jak np ja. Tutaj PiS przegrywa na wszystkich frontach chcąc dogodzić wszystkim.

Obrazek użytkownika stan1403

24-03-2015 [14:00] - stan1403 | Link:

Dzien dobry,
Pomijajac "aspekty etyczno-biologiczno religijne" metoda Auschwitz
byla bardzo skuteczna w regulacji populacji i urodzin.
p, Stanislaw