Adam Słomka Kandydat na Prezydenta: sprzedajmy broń Ukrainie


Ulica Kościelna w Kijowie. Koniec lutego 2014. Fot. Wolny Czyn

Warszawa, 18 lutego 2015 r.
 
 

KOMUNIKAT
„Domagamy się dostarczenia defensywnej broni Ukrainie i uznanie Putina za „persona non grata” w geście solidarności z Ukraińcami”

 
Biuro Prasowe Adama Słomki informuje, że kandydat koalicji „NIEZŁOMNYCH” w wyborach prezydenckich domaga się przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby została podjęta decyzja umożliwiająca sprzedaż broni defensywnej produkowanej przez polskie firmy zbrojeniowe na rzecz Ukrainy, która walczy z jawną agresją Federacji Rosyjskiej. Dzisiejsze straty armii ukraińskiej, która w walce wycofała się przy ogromnych stratach z miasta Debelcewe, wskazują, że bez realnego wsparcia dla Ukrainy, reżim pułkownika KGB, prezydenta Rosji Władimira Putina nie będzie realizował żadnych dyplomatycznych porozumień.

Adam Słomka dziękuje przy tym za aktywność i stanowisko wyrażane przez senatora USA Johna McCaina w zakresie konieczności realizacji geopolitycznej strategii „Międzymorza”, którą środowisko KPN zgłasza od powstania w 1979 r. Zauważamy też, że John McCain odnajduje podobne stanowisko do naszych wniosków płynących z historii XX wieku w stosunku do dzisiejszej agresywnej polityki Putina, tj. np. skutków „pokojowej” konferencji w Monachium z 1938 r. i jej analogii do „pokojowych” konferencji z Mińska w stosunku do postępującego rosyjskiego rozbioru Ukrainy.

Przypominamy, że ZSRR została usunięta z Ligi Narodów (poprzednik ONZ) po agresji na Finlandię w 1939 r. Choć nasze środowisko ma świadomość, że dziś nie ma możliwości wykluczenia Federacji Rosyjskiej z Organizacji Narodów Zjednoczonych, to jednak apelujemy, aby Władimir Putin został uznany za „persona non grata” w krajach, w których wielowiekowa imperialna postawa Rosji spowodowała konieczność walki o niepodległość. Naszym zdaniem, taki prosty gest może być silnym i jednoznacznym wsparciem moralnym dla walczącej Ukrainy.
 

(-) Ireneusz Wolański
Biuro Prasowe Adama Słomki

 
 
Zapraszamy na www.adam-slomka.pl

Adam Słomka (w głębi) w Kijowie, luty 2014
 

* * *


Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52622-apel-polakow-na-ukrainie
http://naszeblogi.pl/52473-z-frontu-na-ukrainie-po-polsku
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-02-2015 [22:23] - maks jamnicki | Link:

Hm, Pan jest niestrudzony. Bez Pana nie trafił bym pewno na stronę A.Słomki i nie posiedzial w tym temacie te 20 minut. Wyrazy szacunku.