Standardy jawności – Sąd Okręgowy Kraków


Dr Monika Bieniek w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Fot. Wolny Czyn

Po 11 Listopada 2013 r. w Krakowie policja kondominium poddała inwigilacji i szykanom wielu uczestników uroczystości rocznicowych i osoby broniące dobrego imienia Polski. Osobą taką jest dr Monika Bieniek. Gdy od nachodzących Ją Sowietów usłyszała groźby, powiadomiła prokuraturę oskarżając swych prześladowców o groźby karalne (art. 190 § 1 kk) i przekroczenie uprawnień służbowych (art. 231 § 1 kk).

Od czasu likwidacji państwa polskiego w 1939 r. prokuratura współpracuje z przestępcami. Umorzyła więc śledztwo. Dr Bieniek decyzję zaskarżyła.

Oto jak wygląda Sąd Okręgowy w Krakowie (Wydział IV Karny Odwoławczy) w dniu rozpoznania zażalenia (13 sierpnia 2014). Przebiegu samego posiedzenia nagrać niestety nie mogliśmy.
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn 
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ba.a

05-01-2015 [12:49] - ba.a | Link:

Sąd w Krakowie?
A czego oczekiwać? Nie widzieliście filmu "Układ zamknięty'?
Zapomnieliście o sprawie Królika? o hotelu Crakowia,szkieletonie?
A pan Seremet to skąd się wywodzi? On jest obrazem Krakowa w tej branży.Zalękniony,sterowalny,bez inwencji,tkwiący w starych,sprawdzonych układach.Tak jak jest,jest dobrze.To znana dewiza rodowitych krakusów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-01-2015 [10:05] - maks jamnicki | Link:

Panie Mariuszu. Chciałbym Panu złożyć wyrazy szacunku. Dotychczas tylko nieco czytałem,nie robiłem wpisów. Czyli normalne czytelnistwo. Teraz będę się starał czasami coś wpisać. Ale wszelkie czytanie i pisanie w moim mniemaniu ma sens, jeśli w ostatecznym działaniu prowadzi do działania. Pan właśnie stara się to robić. Z natury rzeczy wychodzi z tego jakby piramida.U podstawy czytelnictwo. Niektórzy idą dalej idą dalej zaczynają aktywność poprzez pisanie. I już znacznie, znacznie mniejsza rzesza angażuje się w działalność bezpośrednią. To Pan. To bardzo, bardzo trudne. Wystarczy fakt, jak mało ludzi się w to chce, czy może zaangażować. W pisaniu porusza Pan wątki o podstawowym znaczeniu, fundamentalne na gruncie prawnym a przypomina to czasami drapanie paznokciami betonowej ściany w celi, więc pewno dla niektórych jest Pan osobą nieco dziwną, także ze względu na sposób narracji. Że to "szalone". A ja myślę sobie, że takie osoby jak Pan, to jak "Boży szaleńcy".Donkichoteria?. Przydało by się chociaż trochę tego "szaleństwa" naszym prawicowym posłom i radnym.To wstyd, że ktoś musi się tym zajmować w swoim prywatnym czasie i w prywatnych kosztach. A u posłów i radnych na razie ta dostojność, dostojne konsumowanie swojego poselstwa.
Jeszcze raz Pana pozdrawiam.Te wątki które Pan porusza, przybliżyły mi bardzo obraz sytuacji ,dzięki temu więcej wiem. A "skad mieli wiedzieć, skoro nikt im tego nie powiedział"?.Wyrazy szacunku.