Komorowski sprzeniewierza się przysiędze prezydenckiej

Każdy prezydent RP obejmując swój urząd uroczyście przysięga, że dochowa wierności postanowieniom Konstytucji oraz że będzie stał na straży polskiej niepodległości. W ten sposób głowa państwa ślubuje obronę podstawowych atrybutów suwerenności naszej Ojczyzny, takich jak nienaruszalność terytorialna, flaga, hymn czy własna waluta. Podstawowym zadaniem wybieranego w bezpośrednich wyborach prezydenta jest zatem niedopuszczenie do erozji bądź utraty tego, co stanowi o fundamentach polskiej państwowości.

To ślubowanie składał również Bronisław Komorowski, który od 2010 r. stoi na czele naszego państwa. Jednocześnie spośród całości elity władzy to właśnie urzędujący prezydent najsilniej lobbuje za jak najszybszą likwidacją złotego i wprowadzeniem euro. Tym samym Komorowski lekceważy swoje obowiązki podwójnie, zarówno jako strażnik Konstytucji jasno stanowiącej o kompetencjach NBP, jak i strażnik suwerenności państwa.

Przyjęcie tego pokornie do wiadomości oznacza, że rota prezydenckiej przysięgi nie ma żadnego praktycznego znaczenia, bądź też że nie ma żadnej konkretnej treści. Jeśli uznajemy, że każde ślubowanie powinno być traktowane z należytą powagą, to należy jasno powiedzieć, iż Komorowski sprzeniewierza się prezydenckiej przysiędze.

W szczególności, że powszechnie znany jest stosunek społeczeństwa polskiego do wspólnej waluty. Jak możemy przeczytać w wydanym przez Ministerstwo Finansów „Monitorze Opinii Publicznej”, jedynie 30% Polaków popiera akcesję do strefy euro. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zważywszy na to jak ogromną porażką gospodarczą okazała się koncepcja europejskiego pieniądza. Doświadczenia państw śródziemnomorskich powinny stanowić dla nas nauczkę, że euro nie jest niczym więcej jak tylko szkodliwym eksperymentem ekonomicznym utrzymywanym przy życiu kosztem mieszkańców Europy.

Jedynym państwem korzystającym na strefie euro wciąż pozostają Niemcy, które przy pomocy wspólnego pieniądza faktycznie dokonują nowego podboju Europy. Poprzez euro Berlin nie tylko drastycznie zwiększył swój eksport i zdominował gospodarczo inne kraje, lecz również zyskał wyjątkowe narzędzie politycznego nacisku na pozostałe państwa. Przypomnę, że Angela Merkel była w stanie doprowadzić do zmian szefów rządów w Grecji i we Włoszech, zaś w trakcie kulminacji kryzysu irlandzki budżet był dyskutowany w Bundestagu, zanim przekazano go władzy w Dublinie.

Mimo to prezydent Komorowski nie ustaje w swoich staraniach na rzecz wprowadzenia euro w Polsce. Mówił o tym wielokrotnie, m. in. podczas swojego wystąpienia w Bundestagu czy też przy okazji zaprzysiężenia rządu Ewy Kopacz. Prasa w Niemczech zdążyła go już za to pochwalić artykułem w "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Nie powinniśmy mieć już żadnych wątpliwości, że nie jest możliwe prowadzenie jednej polityki monetarnej odpowiadającej potrzebom kilkunastu różnych gospodarek. Własna waluta wciąż pozostaje najważniejszym narzędziem prowadzenia suwerennej polityki gospodarczej, którego brakuje dzisiaj Grecji, Włochom, Hiszpanii, Portugalii czy Irlandii.

Prezydent forsując przystąpienie do strefy euro nie tylko narusza swoje konstytucyjne obowiązki, ale także próbuje zrobić z Polaków króliki doświadczalne w paneuropejskim gospodarczym eksperymencie. W czyim interesie działa Komorowski?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2014 [14:31] - xena2012 | Link:

Komorowski nie robi tego w niczyim interesie tylko biorąc za wzór Tuska bezwstydnie podlizuje się Niemcom.Może tez liczy na intratną posadę w Brukseli gdyby wybory prezydenckie nie poszły po jego myśli?

Obrazek użytkownika cichy

25-01-2015 [11:06] - cichy | Link:

witam.
to nierealne..juz teraz w zachodniej prasie (tej nieprzychylnej niemcom)panuje taki trend ośmieszania tuska;doktorowej..chyba majaca na celu osłabienie związku Merkel-tusk..
p.s.
wyobraza pani sobie konferencje gajowego ze słuchawkami na uszach?..oczym on będzie "jojcyl"..o odzyskaniu wolności 25 lat temu??o bigosie?o swoich harcerskich butach na które wyrwal naiwna anię?toc jak tusk ucieka od dziennikarzy to wywoluje już nie tylko politowanie ale i wściekłość zachodnich mediów..a z nim...to będzie już jazda jak u owsiaka..kompletnie bez trzymanki... toć to zachodni dziennikarze będą albo mdleli w sali konferencyjnej..albo nie będą przychodzić na żadne "interwju".....

Obrazek użytkownika Jabe

11-12-2014 [18:54] - Jabe | Link:

Pan jest moim ulubieńcem, Panie Sergiuszu. Niecierpliwie czekałem na kolejne Pańskie odkrywcze wypracowanie.

Ciekawi mnie, czy uważa Pan również, że pan prezydent Lech Kaczyński sprzeniewierzył się przysiędze prezydenckiej np. ratyfikując traktat lizboński lub przymykając oko na łamiące konstytucję ekstradycje obywateli polskich i inicjując przeprowadzoną cichaczem zmianę konstytucji w tym przedmiocie.

Ostatnio pan prezydent Komorowski słysząc doniesienia o nieprawidłowościach i fałszerstwach wyborczych, zamiast dopilnować, żeby sprawa została wyjaśniona, de facto powiedział narodowi „morda w kubeł”. W tym kontekście zaskakuje mnie, że wytyka Pan panu prezydentowi niewinne poparcie dla wprowadzenia euro. Ale może ma Pan rację, sprawa wyborów przecież jest niezależna od suwerenności, prawda?

Zwracam również Pańską uwagę, że prezydent ma stać na straży suwerenności, niezależnie czy coś jest popierane przez 1%, 30% czy też 99% obywateli.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

11-12-2014 [20:08] - angela | Link:

Po prostu ma za zadanie jeszcze bardziej osłabić Polske i zubozyc narod, co robią to systematycznie od czasu tzw transformacji pookraglostolowej.

Obrazek użytkownika Prof bez kropki

25-01-2015 [08:52] - Prof bez kropki | Link:

Przypominam jeszcze raz!
Parobek to charakter,a nie
zajęcie!