Zacząłem ich się bać

Gdy byłem smarkaczem siwa czupryna odruchowo wzbudzała szacunek. Pokolenie moich świętej pamięci rodziców nawet sobie nie wyobrażało tego, że można się bać naszego pokolenia. Dzisiaj jednak siwa czupryna wzbudza nienawiść lub pogardę. Stąd jako blisko 70. latek boję się 30-40-latków. Tym bardziej, że Opatrzność tak zrządziła, iż nie mam dzieci, a tym bardziej wnuków.
 
Przepracowałem w swoim życiu 45 lat, zdobywałem wykształcenie pracując, a potem byłem tak naiwny, że za haniebne uznawałem bogacenie się na tzw. transformacji ustroju Polski i nie przystąpiłem do rozszarpywania „postawu czerwonego sukna”. Tym sposobem nie zostałem „człowiekiem sukcesu” i dziś kontentować się muszę jeno emeryturką.
 
Ta moja emerytura kwotą przewyższa średnią płacę krajową i przez to budzi zawiść 30-40-latka, który musi zapieprzać po 12 godzin dziennie i to na „samozatrudnienieniu”. Mam takich nawet w swoim bliskim otoczeniu – w latach 90. przestrzegałem ich: niszczenie polskiego przemysłu jest zgubne, a oni mi na to, że to są relikty socjalistycznego zacofania produkujące przestarzałą tandetę.
 
No i generalnie dopuścili (takich wybierali do władz) do wyzbycia się przemysłu – kopalń, hut, stoczni, przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, włókienniczego, chemicznego, spożywczego itp. Teraz młódź się nieco połapała, że „coś nie tak”, że inteligent tu nic nie zwojuje, a na „roboty do Niemiec” to tylko na szparagi lub do sprzątania parkingów, że na Wyspy to przeważnie na „zmywak”, a driver to już nobilitacja.
 
Ale nadal mi taki powiada, że ta likwidacja zakładów to strata nasza, pokolenia emerytów. On natomiast światowy i postępowy inteligent w żadnym stopniu tego majątku przemysłowego po PeeReLu nie uznaje za swoją spuściznę, przyklaskiwał nawet jego likwidacji. Polacy urabiający sobie ręce po łokcie przy budowie tych przedsiębiorstw nie byli jego przodkami.
 
Boję się ich. Podejrzewam, że gotowi są nam dziadom odebrać te zafajdane emerytury. Pocieszam się tylko tym, że ich następcy zgotują im  jeszcze dowcipniejszą niespodziankę.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Polonus

15-07-2013 [03:14] - Polonus | Link:

Dobra Notka, dobry temat! Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika misio

15-07-2013 [05:09] - misio | Link:

przy obecnym tempie lewackiego zdziczenia za ćwierć wieku możliwe jest praktycznie wszystko, z przymusową eutanazją włącznie.

Obrazek użytkownika GAMA

15-07-2013 [13:21] - GAMA | Link:

Za ćwierć wieku cywilizacja chrześcijańska zaniknie, a w Europie rozkwitnie (niestety) cywilizacja islamska. A nasi potomkowie będą pokornie bili głowami o ziemię, ukierunkowani na Mekkę, albo im głowy poucinają "wierni".
O ile masoneria nie szykuje innego rozwiązania (?).

Obrazek użytkownika cassiodorus

15-07-2013 [21:56] - cassiodorus | Link:

w tym szanowny Misio,że do tych emerytur nie chce się dobrać tzw lewactwo,tylko jedyni prawdziwi prawicowcy na swiecie,czyli liberałowie od Pana Janusza Korwina Mikke.Skąd im w ogóle przyszło do głowy skojarzenie,że prawica równa się liberalizm tego szanowny panie to ja nie wiem ,ale to benedyktyńska praca JKM i jego uczniów spowodowała takie odchylenia umysłowe.Banda czerwonych liberalnych łobuzów jakby to ich guru powiedział,chcąca wzorem Karola Marksa czy Fryderyka Engelsa stworzyć jakąś jedną, uniwersalną wizję świata bez względu na czas,miejsce i okoliczności.Bez względu na cokolwiek.A przecież taki uniwersalny Murzyn do dziś nie rozumie ,że wolność to nie jest''nie chodzenie do pracy''
Czerwona zaraza zainfekowana obłędną ideologią liberalizmu nie wszystkim 30-40 latkom wyprała mózgi i z mojej strony szanownemu autorowi nic nie grozi.

Obrazek użytkownika marco.kon

15-07-2013 [08:01] - marco.kon | Link:

Nic dodać, nic ująć. Też jestem przerażony. Nasze pokolenie zostało odrzucone. Ja mam dzieci ale nie mogę na nie liczyć. A one liczą na mnie.
Smutne.

Obrazek użytkownika Daf

15-07-2013 [09:13] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Tylko dlaczego to o czym Pan pisze, to wylacznie polska specyfika ? Dlaczego tego nie ma w innych krajach ? Dlaczego w innych krajach ludzie szanuja sie wzajemnie a rzady wybierane demokratycznie maja obowiazek sluzyc obywatelom - przemowienia i kwekolenie rzadzacych nie sa honorowane ?
Moge opowiedziec, jak w Austrii, Szwajcarii, Niemczech ludzie tworzyli wlasne przedsiebiorstwa, w wyniku ciezkiej pracy, z niczego - dlaczego tego nie ma w Polsce ?
Caly narod przygladal sie, jak nieudolne rzady likwidowaly czesto dobrze funkcjonujace przedsiebiorstwa, a teraz przez kraj niesie sie narzekanie. Nie moge zrozumiec, ze tak zachowuje sie narod, ktory potrafil samodzielnie odbudowac kraj po wojnie (szczegolnie Warszawe), gdzie nie ma analfabetow a 20% obywateli ma akademickie wyksztalcenie.

Obrazek użytkownika bulsara

16-07-2013 [00:57] - bulsara | Link:

Niestety kwękolenie Pani na tym blogu też znosimy .
Szanowna Pani czytając Pani komentarze daje się zauważyc,iż pisze Pani ciągle to samo nieco zmieniając formę i anturaż.
Ciągle z pozycji mentora piętnuje Pani naród polski,przepraszam,czyżby nie identyfikowała się Pani z nim???
Czytałam ostatnio opinie innych europejskich nacji na temat Polaków i oni mają o nas lepsze zdanie...Brytyjczycy,Francuzi,Hiszpanie
jako cechy nas wyróżniające wymienili:pracowitośc,religijność,odpowiedzialność, i ciekawostka ...jedynie Niemcy jako pierwszą cechę
charakterystyczną dla Polaków wymienili :zacofanie.
Mam wielu znajomych będących obywatelami innych krajów,lecz ich troska o los naszego kraju jest naprawdę autentyczna.

Pozdrawiam Panią i dedykuję "MEMENTO VITAE"S.Soyki

http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-07-2013 [12:19] - Janko Walski | Link:

Oni nie są podmiotem! Podobnie jak ich nauczyciele w szkołach i rodzice.

Zacznijmy od rodziców. Parę lat temu na pierwszym zjeździe absolwentów od 30 lat,  ze zdziwieniem stwierdziłem, że peerelowskie "autorytety" i "intelektualiści" z "Trybuny Ludu", "Polityki", "Kultury" (na lekcjach polskiego omawialiśmy artykuły z tych dwóch ostatnich gazet) z których zgodnie śmialiśmy się wtedy stali się ICH "autorytetami" i "intelektualistami" dzisiaj! Czas wprawdzie przetrzebił największe gwiazdy peerelu z tych tytułów poza Paradowską,  Passentem i Władyką ale następcy, Żakowski i reszta dokładnie wstrzelili się w przaśno-intelektualny klimat KTT i lekkość Urbana, którego zastąpił Tym z Mleczkiem. Czyli to na co wydawało się jesteśmy uodpornieni, po latach wyszło z nas powodując skażenie otoczenia i zatruwając młode umysły.

Moją nauczycielkę polskiego zastąpiła nowa nauczycielka polskiego jeszcze gorsza. Tę moją kształcili jeszcze przedwojenni nauczyciele...

No i sami bohaterowie pańskiego wpisu. Te ich opinie, to nie są ich opinie tylko Wojewódzkiego (felietonista Polityki), który w dedykowanych MWZWM przekaziorach (TVN, ESKA) robi za dobrze zapowiadającego się (od ponad 25 lat) bystrzachę. Oczywiście takich wojewódzkich jest więcej a nad nimi duch Bieruta unosi się i pilnuje by nie zeszli z jedynie słusznej linii, o słuszności której decyduje mądrość etapu. Wystarczy zatem zastąpić w mediach te produkty PRLu ludźmi z krwi i kości, a nie z Bieruta,  by przywrócić MWZWM rozum.

Obrazek użytkownika Lusia

15-07-2013 [10:20] - Lusia | Link:

w mediach, w postawie rządzących do własnego narodu, nienawiści opartej jedynie o wykluczenie tych, którzy maja inne zdanie niż obowiązujące w ramach poprawności politycznej. Jest to odbierane jako styl życia, jako obowiązujący trend, na który młodzi są bardzo wrażliwi. Do tego dochodzi brak odpowiedniego wychowania, bo lansowana i egzekwowana jest wolność od wszystkiego. Zbieramy tego owoce, a jeszcze bardziej zatrute szykują się na przyszłość. Jedynym ratunkiem jest właściwe i staranne wychowanie młodych w rodzinie, któremu niestety przepisy antyrodzinnego prawa w Polsce coraz bardziej przeszkadzają.

Obrazek użytkownika Magdalena

15-07-2013 [11:26] - Magdalena | Link:

wiek 37 lat, powiem szczerze, że widuję dobrze wychowanych Polaków w moim wieku, świadomych tragicznego całokształtu, szanujących swoich rodziców i historię rodzinną. "Ciężko" samozatrudnionych ale wskazujących właściwe przyczyny stanu rzeczy.
Zalew nienawiści i relatywizmu mamy zaledwie od paru lat (łączę to z końcem życia JP II).
Pokolenie 60+ miało kiedy wychować swoje dzieci na porządnych ludzi. Jeśli tego nie umiało zrobić to nie można się tak łatwo rozgrzeszyć i jako przykład podawać naiwność tych ostatnich sprzed 20 lat. 40-20=20, tak? Być może Państwo 60+ byli w tym wieku niezwykle przenikliwi, ale to może zasługa przedwojennych nauczycieli właśnie.
A propos tych przedwojennych "prawdziwych" nauczycieli. Moja mama (rocznik 1952), z całej swojej edukacji pamięta jedną, tylko JEDNĄ, prawdziwie imponującą przedwojenną osobowość. Reszta to były albo przypadkowe komunistyczne osoby albo przesiąknięte na wskroś komunistyczną ideologią złośliwe jędze.
Tak więc proszę nie popadać w skrajności jak nasi panowie u steru. Rewolucja "młodych nienawistnych" nie zmiecie Państwa emerytur. Ludzie w wieku Państwa wnuków zaczynają się nosić na biało-czerwono. Jest nadzieja. Pod warunkiem, że przedziałowi 30-40 uda się lepiej wychować swoje dzieci.

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-07-2013 [00:42] - Janko Walski | Link:

 wchłanianymi przez dziesięciolecia i w dodatku są niepoprawialne w przeciwieństwie do pokolenia 30-40 bo z wiekiem człowiek w coraz mniejszym stopniu jest w stanie korygować swój świat. Oczywiście mówimy o statystyce poziomu zsowietyzowania mentalnego. Przecież właśnie to pokolenie 50+ dokonało rewolucji solidarnościowej i rozwinęło prawdziwe państwo podziemne wolne od propagandowych kłamstw. Nie ma tu jednak sprzeczności. W redakcję, produkcję i kolportaż bibuły, poważniejszych periodyków i książek było zaangażowanych  kilka zaledwie procent populacji.

Obrazek użytkownika Kamila

15-07-2013 [11:41] - Kamila | Link:

W tych krajach , ktore Pani tak zachwala , kazdy starszy człowiek żyje w strachu czy rodzina nie zafunduje mu eutanazji. Ludzie starsi boja się poskarżyć na jakiekolwiek dolegliwości bo moga natychmiast zostać uśmierceni.To co się dzieje to zwykłe barbarzyństwo. I to tak zachwalani przez Panią politycy rzekomo szanującycy ludzi stworzyli ramy prawne , przeprowadzili skuteczne akcje propagandowe, zapewnili lekarzy i pielegniarki do tego procederu.Obecnie jest to już masowe zjawisko w Holandii, Belgii, zaczyna być w Niemczech, Anglii,. Francji etc. Szczególnie szwajcarskie kliniki w tym się wyspecjalizowali.
To bogactwo spowodowało ,ze ci ludzie , zwłaszcza politycy na Zachodzie nie mają już zadnych zahamowań w eliminacji chorych dzieci , osoby starsze,inwalidów.
Niech Pani nie udaje ,ze nie wie Pani jak tam jest.

Obrazek użytkownika Daf

15-07-2013 [12:46] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nikt tu nie zyje w strachu, szczegolnie ludzie starsi, jezeli ktos ma najnizsza emeryture ( ca. 700 euro/mies x 14 razy w roku) to dostaje dodatek na mieszkanie, leczenie jest profesjonalne, ludzie jezdza na kuracje - to w duzym skrocie.
Naczytala sie Pani banialukow i uprawia Pani propagande. Najlepiej przyjechac, rozejrzec sie, albo poczytac gazety (potrzebna znajomosc jez. obcych).
A politycy, ktorzy zle sprawuja swoje obowiazki sa odwolywani. Jeszcze raz powtarzam. bzdury Pani wypisuje !

Obrazek użytkownika z Niemiec

15-07-2013 [13:26] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" W tych krajach , ktore Pani tak zachwala , kazdy starszy człowiek żyje w strachu czy rodzina nie zafunduje mu eutanazji. Ludzie starsi boja się poskarżyć na jakiekolwiek dolegliwości bo moga natychmiast zostać uśmierceni."
------------------------------------------
------------------------------------------
Szanowna Pani Kamilo, jestem Niemcem, mieszkam w Niemczech i jestem po siedemdziesiatce,
nawet zdrowie u mnie juz kiepskie, jednak dziekuje Bogu, ze moge zyc w kraju, gdzie opieka
nad chorym czlowiekiem, jest opieka z prawdziwego zdarzenia i w pelni zaslugujaca na miano
" OPIEKA ".
Nie wiem KTO i W JAKI CELU rozpowiada w Polsce takie BREDNIE!!!
Zapewniam Pania postokroc, ze NIE BOJE SIE byc usmierconym, NIKT nie dyba na moje zycie.

Owszem, w Szwajcarii czy Holandii jest mozliwa " smierc na wlasne zyczenie ", PODKRESLAM
NA WLASNE ZYCZENIE, a to juz nie ma nic wspolnego z eutanazja.
Nie bede Pani objasnial istniejacych przepisow prawnych okreslajacych warunki, ktore MUSZA
byc spelnione, aby chory mogl wejsc w posiadanie srodkow umozliwiajacych mu odejsc w takim
czasie, jaki uzna za stosowny dla siebie.

Obrazek użytkownika Daf

15-07-2013 [14:03] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo Panu dziekuje za ten komentarz. Moim zdaniem te i inne brednie opowiadane sa w Polsce, zeby jeszcze bardziej oglupic zmanipulowane spoleczenstwo.

Obrazek użytkownika cassiodorus

15-07-2013 [22:27] - cassiodorus | Link:

Szanowna Pani Kamilo.
Na uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem opracowano straszliwy antyludzki system ideologiczny zw Szkołą Frankfurcką,Nową Lewicą czy Neomarksizmem ,w którym dwoma najwyższymi absolutami są ŚMIERĆ I POPĘD SEKSUALNY.Połączenie Freuda z materializmem Marksa.Człowiek nie może postępować wbrew absolutowi w żadnym systemie.W materializmie dialektycznym Marksa i engelsa nie może zbuntować się przeciw materii,której ostateczną racją jest samounicestwienie,a więc jeżeli ktos chce się uśmiercić nikt nie ma mocy mu w tym przeszkodzić,żadne prawo.Stąd eutanzja,samobójstwa itp.W nauczaniu Freuda czy Junga takim najwyższym punktem odniesienia jest popęd seksualny a więc ani jednostka ni żadne zbiorowisko ni żadne ustawodawstwo nie mogą się sprzeciwić każdej jednej dewiacji seksualnej jaka pojawi się w ich umyśle.U Freuda znajduje się żródło wszelkiej homopropagandy ,pedofili,zoofilii,promiskuityzmu itp.Z uwagi na niedorzeczność i antynaukowość jego wizji nie jest to tak łatwo zaimplementować w szerokie rzesze ,stąd nieustanne i nieubłagane działania neomarksistów aby ze swoją obłędną ideologią przedostać się do żłobków,gdy jeszcze malutki umysł chłonie wszystko jak gąbka i nie zadaje pytań
Nie trzeba czołgów aby ludzi unicestwiać twierdzili profesorowie z Frankfurtu[nie tylko Lenin,ten nie był konsekwentny],wystarczy z ideologią wejść na uniwersytety
Któż to wie,ostatnio Merkelowa powiedziała,że swoją politykę opiera na chrześcijaństwie, więc może europejscy decydenci są świadomi jakich zbrodni na ludzkosći dokonują kierując naszą cywilizację w stronę samozagłady.Kto wie.Trzeba się modlić oby tak było

Obrazek użytkownika cassiodorus

15-07-2013 [23:56] - cassiodorus | Link:

Bogactwo,które nie służy ludziom a wyłącznie pomnażaniu bogactwa co widać na przykładzie Szwajcarsko-Niemieckim ma również swoje znaczenie
http://niezalezna.pl/43287-nas...
pozdrawiam

Obrazek użytkownika GAMA

15-07-2013 [12:06] - GAMA | Link:

Niestety, przyszłość tych 40 latków nie będzie wesoła. Obojętnie, czy będą w Polsce, czy gdzieś w Europie na zmywaku - nastąpi dalsza erozja obyczajowości i zdegenerowania społeczeństwa europejskiego. A że natura nie przewiduje pustki, degeneratów Europejczyków zastąpi zdrowsza moralnie społeczność muzułmańska. Nasi potomkowie będą co najwyżej traktowani tak, jak w tej chwili są traktowani chrześcijanie w krajach muzułmańskich.
Nurtują mnie jednak tajne plany masonerii, która steruje subkulturą lewacką i ciemnym motłochem europejskim. Przecież oni mają podobno plany dalekosiężne i pewnie nie przewidują swojego zniszczenia. Czyżby planowali pozbycie się miliardów muzułmanów, chrześcijanów i innych, stojących im na przeszkodzie?