Niemcy – demoniczny sojusznik Putina

A właściwie Rosji, Putin się teraz wojskowo "nie sprawdził", a jeśli, to będzie już w świecie zbyt skompromitowany jako morderca kobiet i dzieci.  Jak wiadomo z badań, zdaniem przygniatającej większości Rosjan, Polska powinna być następnym celem sowieckiej agresji *. I niewątpliwie takie próby będą, jeśli Sowieci podporządkują sobie Ukrainę i unicestwią jej klasę polityczną.
W tym kontekście, to co się dzieje w Parlamencie Europejskim wobec Polski, jest zapewne tylko realizacją  niemiecko - rosyjskiego, szerszego planu. Mamy być wzięci w kleszcze. Rosyjska agentura w polskich sądach, paraliżująca nasze państwo,  jest Niemcom jak najbardziej na rękę. W ramach cichego a trwałego, dalekosiężnego  sojuszu z Rosją. Doskonały pretekst by nas pacyfikować metodami "pokojowymi", politycznymi i ekonomicznymi / blokowanie należnych nam funduszy, plus próby  rujnowania nas  "zielonym ładem" /.
Jednym z obrazków tej sytuacji, jest reakcja niemieckich elit politycznych na wczorajsze przemówienie prezydenta Ukrainy w niemieckim Bundestagu. Przemilczenie i za dwie minutki zajęcie się innymi „nie cierpiącymi zwłoki sprawami", chyba „covidem”. Oni już swój plan przecież mają. Myślę tu o klasie politycznej i gospodarczej. 
Zapewne na tym tle uważają za  naiwnie,  wezwanie naszego premiera  Mateusza Morawieckiego, do europejskich elit a zwłaszcza Niemców, o „spojrzenia w oczy mordowanym kobietom i dzieciom”.

Jeden i drugi naród , które w XX w. mordowały ludzi dziesiątkami milionów, jest na takie wezwania uodporniony. Niemcy, którzy historycznie niedawno, wymordowały ok. 7 mln polskich obywateli, z ludzkiego tłuszczu robili mydło a z ludzkiej skóry abażury, na takie wezwania mogą co najwyżej wzruszyć ramionami. To nie jest pole ich wrażliwości. Liczy się tylko  "Deutschland, Deutschland, uber alles !", którego teraz  TAKTYCZNIE  nie odśpiewują w zwrotkach swojego hymnu. Taki czas.
Przy czym, znowu myślę tu bardziej o zwartych i decyzyjnych elitach politycznych i gospodarczych. Bo "szary człowiek" popiera, ale jest urabiany przez lata przez silne elity i odpowiednią propagandę, media. także propagandę antypolską. / Kiedyś Niemcy - władza każe robić abażury ? Cóż, może mi się to nie podoba, ale "mus to mus".  Niedawno ruscy  -  władza każe zrównać z ziemią miasto, wymordować kobiety i dzieci? Znaczy się "tak trzeba". Władza ma prawo, to władza.  W ten sposób w Czeczenii, maleńkim kraju, 1,5 mln ludności,  zrównali z ziemią stolicę  a w czasie bestialskiego najazdu zamordowali 150 tys !! ludzi, w 40 tys. dzieci !! Na Ukrainie ciut się pilnują, bo media, internet, zrobiła się "światowa sprawa"/.  I tu i tu bowiem, i w Niemczech i w Rosji, władza jest  w ostatecznym rozrachunku  najważniejszym punktem odniesienia. Także  ponad Bogiem. Obywatele nawzajem się pilnują w lojalności wobec niej. Pomijając korzenie ukształtowania się tej mentalności,   wykorzystywana jest  także groźna,  wielkoniemiecka /wynikająca  z pruskiej/  i wielkoruska pycha. I wychodząca z tego potrzeba dominacji za wszelką cenę.

Wydaje się, że wobec dostępu Niemców do wszystkich mediów, nie jest złym pomysłem odwoływanie się bezpośrednio do niemieckiej opinii publicznej, z przekazem ponad głowami ich klasy politycznej. Jest demokracja a przeciętny Niemiec jest w gruncie rzeczy  wrażliwy na punkcie tego, jak jest widziany w oczach świata. Chce być "pozytywny". A skoro jest "demokracja" to elity rządzące muszą to brać pod uwagę. Zachować przed wyborcami jakieś pozory. 

Dla klasy rządzącej, owszem, historyczny czas jest taki, że trzeba się ciut dostosować, zachowywać jakieś pozory, no i „przewodzić”, ale Niemcy są przecież  5-tym eksporterem broni na świecie / a więc ją produkują, z niemiecką jakością / i już zadeklarowały, korzystając z sytuacji, przeznaczenie na swoje zbrojenia wstępnie 100 mld euro. Jeśli ktoś myśli, że na pewno po to, by w końcowym  efekcie, kiedyś, użyć tej broni do obrony Polski :), lub nawet Europy, to można mu tylko pogratulować naiwności**.  Rzecz jest bardzo "niepewna". Oczywiście dziś i jutro, tylko metody polityczne i ekonomiczne. Zwłaszcza, i oby, dopóki czują "wędzidło" w postaci USA.
I znowu się okazuje, że jedyną siłą, która jest w stanie zareagować i coś zrobić by ewentualnie przyblokować te imperializmy, rosyjski i niemiecki, i ich naturę, jeśli ma w tym swój strategiczny interes, jest świat anglosaski z USA na czele . Jeszcze. Ale jak wiemy, od kilku lat Niemcy robią wszystko, by USA z Europy wypchnąć. A  wtedy droga do jawnego sojuszu z Rosją będzie otwarta. A nasza sytuacja...
                                                                                                     - - - 
 
* Piszę sowieckiej, bo moim zdaniem to określenie lepiej oddaje naturę tej wojny. Sposób działania Rosjan od roku 1917 jest taki sam. Bandycki terror, kłamstwo, jak wiemy narzędzie Szatana, dążenie do fizycznej eliminacji elit politycznych podbijanego narodu, sterroryzowanie i poniżenie ludności a potem niewolnicza eksploatacja. Osadzenie swoich marionetek. W końcu przymuszanie do aktów wiernopoddańczych, pochodów, fałszywych wyborów itd. Tak było wszędzie,  i w Polsce po 1944 r. Plus użycie zasobów materialnych i ludnościowych zajętych obszarów do następnych bandyckich podbojów.
** Zawsze uważałem, że niemiecki inżynier jest doskonały i wszechstronny. Więc potrafi np. skonstruować znakomite samochody Porsche czy BMW, ale jak trzeba, z równą energią będzie budować, gdy otrzyma takie zadanie, bardzo wydajne, dziś zapewne supernowoczesne, piece krematoryjne. I w tym nie ma nic demonicznego. Po prostu niemiecka  "fachowość" i kult "rzetelnej pracy" bez zdolności do głębszej, narodowej refleksji etycznej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

18-03-2022 [11:16] - u2 | Link:

Właśnie czytam książkę pt. "Nadchodzi III wojna światowa", w której opublikowane są rozmowy, które przeprowadził p.Piotr Zychowicz z p.Jackiem Bartosiakiem. Są pewnie dostępne te rozmowy na kanale YT "Historia realna".

Rozmówcy są zgodni, że Polska nie może walczyć jednocześnie przeciwko Niemcom i Rosji. Sojusz Niemiec z Rosją jest zabójczy dla Polski. Polska ma do wyboru, albo sojusz z Niemcami, albo poddanie się Rosji, ze wszystkimi katastrofalnymi skutkami :-)

Póki co Polska jest w sojuszu z Niemcami, które jednak kombinowały jak koń pod górę z Rosją. Na razie zachód jest zmobilizowany i nakłada sankcje na agresora Rosję. Oczywiście Niemcy, czy Francja mają swoje ambicje polityczne nie zawsze zgodne z politykami wspólnotowymi,  co moze się odbić czkawką.

Obrazek użytkownika ruisdael

18-03-2022 [12:00] - ruisdael | Link:

O kur..., wniosek z tej książki płynie taki, że PO miała rację. Nie przypuszczałem , że kiedykolwiek będę zmuszony dojść do takiej konstatacji.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [12:24] - maks jamnicki | Link:

u2 : Dziwne, że nie wspomnieli o USA i anglosasach. W sojuszu to jesteśmy bardziej z USA , anglosasami i innymi, zwłaszcza krajami zagrożonymi przez Rosję. A z Niemcami, to jest dla nich "konieczność", mają jeszcze nad sobą nadzór USA  i, jak zwykle, dystans i nieufność Wielkiej Brytanii. TYLKO dzięki USA i przez anglosasów Niemcy przegrały dwie wojny światowe w XX w. Dopóki USA ma w tym swój interes, i oby, walka na dwie strony , zbrojna , nam  nie grozi. Bo było by po nas. Jednak Niemcy z Rosją mają role podzielone. Jedni działali by zbrojnie a drudzy JUŻ robią wszystko by nam zaszkodzić  politycznie i ekonomicznie przez PE. I blokują sankcje przeciw Rosji, by Rosja jednak spacyfikowała Ukrainę. Wtedy, kiedyś kolej na nas. Niemcy nie ruszą palcem w bucie. Wolna i antyrosyjska Ukraina w zbliżeniu z nami, po wzmocnieniu wojskowym, to dla nich blokada dla celów imperialnych, trzeba tego uczyć dzieci w naszych szkołach.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-03-2022 [12:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"W sojuszu to jesteśmy bardziej z USA , anglosasami i innymi, zwłaszcza krajami zagrożonymi przez Rosję."

Gdzie w tej wyliczance orbanowskie Węgry, które wspaniale ustawiły się w osi Rosja - Niemcy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-03-2022 [14:48] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz znowu bredzisz
https://naszeblogi.pl/61826-ch...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-03-2022 [12:30] - AŁTORYDET | Link:

@u2:
Redukcja naszych możliwości politycznych do alternatywy: Niemcy albo Rosja, jest błędna. Już w 1919 roku, Halford Mackinder zaproponował rozwiązanie tego problemu, drogą idei Międzymorza, czyli bliskiej współpracy, do federacji włącznie, krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Odwołanie do Polski Jagiellonów i Wazów jest tu oczywiste. Podobne pomysły były podnoszone w okresie II WW (federacja CSR i Polski, zaniechana przez Benesza, wskutek nacisku Stalina), jak i wcześniej przez Piłsudskiego. Po wojnie pisali o tym Bregman, Matuszewski, Zbyszewski, Grydzewski, Doboszyński i wielu innych.  Powoli ta idea wraca, zaczynaja o niej myśleć Litwini i Ukraińcy, powinniśmy  i my, również ją starannie rozważyć. Unia Polsko-Ukraińska, to 80 mln ludzi i terytorium z prawie 1.5 mln km2. Jeśli agentura moskiewsko-berlińska, nie storpeduje tych planów, to ich realizacja dałaby wszystkim zaangażowanym w nią narodom, realne i ciągłe poczucie bezpieczeństwa, wolne od zewnętrznej międzynarodowej koniunktury. A także potężny wzrost znaczenia polityczno-gospodarczego. Czas wyrwać się z germańsko-mongolskich kleszczy. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [12:42] - maks jamnicki | Link:

AŁTORYDET: Trudno się pod tym nie podpisać. 

Obrazek użytkownika u2

18-03-2022 [13:42] - u2 | Link:

Redukcja naszych możliwości politycznych do alternatywy: Niemcy albo Rosja, jest błędna.

Oczywiście w dłuższej perspektywie czasowej Polska będzie regionalną potęgą, sprzymierzoną z krajami o podobnej kulturze i tradycjach. Dlatego nie należy wybierać swoimi gołymi rękami kartofli z płonącego ogniska :-)

PS. Panowie JB i PZ oczywiście mówili o sojuszu z USA, które jednak rywalizują nie tyle z Rosją, co z Chinami. Więc mogą poświęcić Polskę tak jak zrobili w drugiej wojnie światowej, aby rywalizować z Chinami. Ale najlepiej samemu się przekonać co mówili i co napisali :-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [14:43] - maks jamnicki | Link:

u2, 13.42 :Nasza aktywna obrona  Ukrainy nie jest  "wybieraniem kartofli z płonącego ogniska" ale aktywną obroną  potencjalnie zagrożonej niepodległości Polski. Lepiej ryzykować poparzenie sobie rąk, niż być kiedyś w tym ognisku przez cichy sojusz N i R w całości spalonym. USA  da sobie radę bez Polski. My i kraj byłych demoludów nie mamy szans. A że USA mogą nie mieć interesu na tym obszarze? To korzystajmy z koniunktury że mają !!!  I starajmy się, by widziały w tym interes.  Widocznie USA  i kraje anglosaskie uznały, że waleczna Ukraina z Polską razem, 80 mln i obszar, to już pewna siła, która zaczyna coś ważyć, w którą może warto inwestować na przyszłość. Do książki może zajrzę. Słuchać na YT przestałem, bo coś mi zaczęło podpadać. Ale zajrzę. Co tam aktualnie prawią. 

Obrazek użytkownika u2

18-03-2022 [16:34] - u2 | Link:

Słuchać na YT przestałem, bo coś mi zaczęło podpadać.

Poniżej link do kanału "Historia realna" :

https://www.youtube.com/c/HIST...

Widać jest sporo nowego materiału nie umieszczonego w książce :-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-03-2022 [00:05] - maks jamnicki | Link:

u2 : Z pewnych powodów nie słucham Zychowicza. Także ekspertów - opowiadaczy.  Ale zmobilizowałem się i dotrwałem  równe 18 minut. Ponieważ to "archiwalium", już w pierwszych 10-iu minutach informacje i prognozy , które życie zweryfikowało inaczej. :). Rzekoma "przemiana" Niemiec i ich szybka  i dobra pomoc/pancerfausty "pierwsza klasa" :) . polskich samolotach, co to "już", jako pewnik. :). Wojska białoruskie co to "już, już", analiza ich potencjalnych uderzeń :) .
Pozostanę przy swoim, zostawię w spokoju analizy i prognozy pola walki, i słucham co "już miało miejsce" :) To zajmuje mniej czasu no i wersja faktyczna, zrealizowana. Pozdr.

Obrazek użytkownika Darek65

18-03-2022 [14:28] - Darek65 | Link:

Ta idea, skądinąd słuszna i dla naszego regionu ważna, ma wielu wrogów. Nie tylko zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Kraje naszego regionu są słabe gospodarczo, w zasadzie zdominowane przez Niemcy. Przynajmniej na początku musimy mieć silnego protektora, którym był chociażby Trump. Jest nadzieja, że po tym, co się dzieje, ktoś w USA sięgnie po rozum do głowy i zacznie wspierać te idee. Postawa Niemiec, UE powinna uświadomić USA, że w razie czegoś nie bardzo mogą na tę część Europy liczyć. W tej sytuacji należy wesprzeć Europę Ś-Ws. Jestem ciekaw, na ile pierwszym światełkiem w tunelu będzie np. trasa Via Carpatia, która ma szansę stać się takim krwioobiegiem transportowym dla naszej części Europy. Mamy Gazoport, możemy stać się hubem gazowym dla wielu krajów Europy Ś-Ws. Współpraca z Saudyjczykami może nas paradoksalnie uczynić dostawcą ropy dla tychże krajów. Jedyne pytanie, jakie mi się nasuwa, to czy mamy polityków, którzy zdolni są podołać temu zadaniu.

Obrazek użytkownika u2

18-03-2022 [14:35] - u2 | Link:

Jedyne pytanie, jakie mi się nasuwa, to czy mamy polityków, którzy zdolni są podołać temu zadaniu.

Przecież wszystko co napisałeś jest w fazie realizacji (Via Carpatia), bądź już jest zrealizowane (gazoport). Dorzucę do tego elektrownie atomowe typu SMR oraz jedna większa, CPK, Rail Baltika i jedziemy z tym koksem :-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [14:58] - maks jamnicki | Link:

Darek65 i u2, to co powyżej : I w tym w pełni się z wami zgadzam, też tak to widzę. A polityków mamy, działają.

Obrazek użytkownika Darek65

18-03-2022 [15:14] - Darek65 | Link:

Wczoraj dzwonił do mnie bliski z Niemiec. Zaczynają być problemy z dostawami żywności. Zastanawiam się, czy to chwilowa panika, czy jakiś trend. Zapominamy, że Ukraina, to ogromny eksporter żywności. Może ten aspekt nam umyka, kiedy patrzymy na to, co się tam dzieje?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-03-2022 [12:14] - Chatar Leon | Link:

Niemcy w Bundestagu, przechodzący nad wystąpieniem Zelenskiego do porządku dziennego czyli do.... wszelkiej maści kowidów, pandemii i przymusowego wciskania cudownych szczepionek. Jakże to wymowne...
No ale przede wszystkim to kolejny pasztecik mamy:
„Naprawdę nie potrzebujemy kolejnej wojny światowej sprowokowanej przez Polskę” – zatłitował niemiecki poseł Johannes Normann.
https://dorzeczy.pl/swiat/2773...
Polski rząd ma naprawdę świetną okazję do przypomnienia o niezapłaconych niemieckich reparacjach wojennych, a także na wezwanie na dywanik niemieckiego ambasadora i zrobienie małej zadymy na świat o obrażaniu pamięci trzech milionów polskich chrześcijan i trzech milionów polskich żydów, ofiar wojny wywołanej przez Niemcy i Rosję (bo tak dokładnie polski przekaz historyczny powinien brzmieć).
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [12:20] - maks jamnicki | Link:

Chatar Leon: Typowo sowiecko-niemieckie działanie. Niejawna współpraca i propagandowe przerzucanie odpowiedzialności na realne i potencjalne ofiary. Dziękuję, może by mi uszła ta informacja.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-03-2022 [12:40] - AŁTORYDET | Link:

@Chatar Leon:
Bardzo gruby numer z tym Normann'em. Tego nie wolno tak zostawić. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-03-2022 [15:18] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
Niemcy to bardzo niedobra jest. A poza tym to amerykańska strefa wpływów - traktat 2 + 4. Każdy kanclerz musi być zaakceptowany przez departament stanu. To, ze Biden jest jaki jest to próbują się wyzwolić. Putina do wojny wprowadziła bzdurna polityka zarówno Niemiec jak i USA. Poza tym nie 100 mln E a 100 mld chcą wydawać na zbrojenia. To już poważna suma dużo większa od ruskiej. My powinnismy pilnować swojego interesu i nie wtracac się między wódkę a zakąskę
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-03-2022 [15:30] - Tomaszek | Link:

Problem w tym, że my geograficznie jesteśmy między wódką a zakąską . Wódka próbuje nas zalać a zakąska kąsa .

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-03-2022 [16:32] - maks jamnicki | Link:

rolnik z mazur : Dziękuję za poprawkę, przeoczenie literowe, 100 mld. Ale : " Putina do wojny wprowadziła bzdurna polityka zarówno Niemiec jak i USA" :)  "My powinniśmy pilnować swojego interesu i nie wtrącać się" :) .Taa... To jak :"Bądź cicho to ruskie nie przyjdą... " . Pan rzeczywiście wierzy w to co napisał? W ruskich "miłujących pokój"?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-03-2022 [17:18] - rolnik z mazur | Link:

@ maks
Rozwiązanie jest proste. Zbroić się, zbroić się mądrze budować sojusze. Ruski to turanizm. A Ukraina też nam nigdy nie była przyjacielem pzdr 

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-03-2022 [22:34] - Tomaszek | Link:

Zawsze byli przy wódce albo zakąsce ,nigdy po środku ,tam gdzie my. 

Obrazek użytkownika Swisspola

19-03-2022 [08:29] - Swisspola | Link:

Pamiętam jak od dziecka wmawiano nam, że nasze położenie geopolityczne jest między wódką i zakąską. Wtedy zauważyłem, w latach 90-siatych po słynnej pierestrojce, że nie zawsze jest to negatywne. Rosja potrzebowała właściwie wszystkiego a zachód to miał. Mieliśmy doskonalą możliwość zostać pośrednikiem i dostawca Rosjan. Ale jak można było to zrealizować jak do roku 2009 małe Czechy zbudowały kilkakrotnie więcej autostrad na głowę mieszkańca niż Polska. Jak na życzenie Niemiec zamknięto granice z Rosja ze względu na przenikanie przez nią elementów przestępczych z Rosji. W dowód wdzięczności Rosja wniosła embargo na polskie mięso a Niemcy podwoiła subwencje na mięso eksportowane do Rosji, aby kompletnie wyrzucić Polaków z rynku rosyjskiego. Podobne antypolskie decyzje to np. rezygnacja z „Baltic Pipe” czy umowa Pawlaka z Gazpromem i nikt nie poniósł za te antypolskie działania najmniejszej konsekwencji. Ba, główni ich autorzy do dzisiaj uważani są w naszym tym kraju za ekspertów!  Tak, że nie płaczmy nad naszym położeniem geopolitycznym tylko nad głupotą naszych zarządców i idiotyzmem ich elektoratów. Z takim sukcesami politycznymi i gospodarczymi zawsze będziemy chłopcami do bicia, do tego jeszcze przez pryzmat naszej „zgody” i „jedności” narodowej nie wiem czy i do tego się nadajemy. Jednak chłopiec do bicia musi wzbudzać jakąś litość, aby poruszyć sumienia świata. My to osiągamy jedynie wtedy, kiedy nadstawiamy 4 litery za innych wtedy nas głaszczą i hołubią a my się puszymy jak głupi kundel chwalony przez pana. Ukraina teraz jest najlepszym tego przykładem. Oczywiście podziwiam serce Polaków pomagającym Ukraińcom pomimo naszej wspólnej historii i cały czas drżę o to by nasi zarządcy znów tego nie spieprzyli. A to jest całkiem możliwe patrząc na ich dotychczasowe sukcesy polityczne na arenie międzynarodowej!

Obrazek użytkownika sake3

18-03-2022 [17:13] - sake3 | Link:

Ja krótko.Przedstawiciel nemieckiej partii  AfD Johannes Normann krytykuje polskie działania związane ze wsparciem Ukrainy. ,,Nie potrzebujemy kolejnej wojny sprowokowanej przez Polskę''.....Czyli wg tego niemieckiego śmiecia II-gą Wojnę Światową wywołała Polska? Pewnie Normann zna wypowiedź niejakego Jeżdżewskiego zdeklarowanego antypolaka o złym słowie Polaka .Jakie to było słowo Jażdżewski przemilcza.

Obrazek użytkownika J z L

18-03-2022 [22:52] - J z L | Link:

Największymi przegranymi tej wojny są Rosja i Niemcy. Rosja bo pokazała że to dalej dzikusy, których powinno się trzymać w kagańcu, a Niemcy bo chcieli być liderem w Europie, a pokazali swoje prawdziwe oblicze - zimnych, wyrachowanych cyników dla których ważne są tylko interesy

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-03-2022 [22:59] - rolnik z mazur | Link:

@ j z L
Niemcy to naród kupiecki. To czego się dziwisz

 Nawet Żydzi im zazdroszczą zmysłu kupieckiego
 Powinieneś to chyba wiedziec

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-03-2022 [00:19] - Tomaszek | Link:

"Nawet Żydzi im zazdroszczą zmysłu kupieckiego". Oni tylko kupowali inaczej . Tygrysem i Schmeisserem . A ostatnio to zamiast czołgów kupują polskich POlityków . Tanio im wychodzi . I "bez wojny".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-03-2022 [23:37] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Ha, ha .. I ktoś zaprotestował?