Pranie brudnych pieniędzy dla osób początkujących

Powiedzmy, że natkniesz się na torbę z gotówką, milionem euro/dolaruf/funtuf/złotych, a twoją pierwszą myślą bynajmniej nie jest, to komu należy je oddać, tylko co tu za te górę piniendzy nabyć?  dom? samochód? Naiwny ty! Przepraszamy, urząd skarbowy nie pozwoli Ci kupić za nią nic wartościowego. Tak naprawdę zyskałeś tylko, albo i aż paliwo i żywność do następnej "wielkiej" przemiany drobnoustrojowej. 
Jeśli chciałbyś nabyć za tą fizyczną lub wirtualną walutę coś co zaimponuje twoim sąsiadom, musiałbyś wprowadzić te pieniądze w jedyny najsłuszniejszy system, a więc bankowy!  Tutaj jest problem. brudne pieniądze są zbyt czyste, te fizyczne banknoty leżakujące w szafach, sejfach, czy stodołach, wyglądają jak nowe i nie dzierżą na sobie żadnych śladów użytkowania, a tym bardziej odcisków palców. Gotówka wirtualna w rozdzielczości 1920x1080, też niczym im nie ustępuje. Należałoby je postarzyć, jeśli oczywiście są w formie fizycznej, najpierw pozgniatać, poprzeciągać przez brudną podłogę pokoju, przejechać swoim rowerem, cokolwiek, aby wyglądały tak, jakbyś znalazł je w pobliżu bloku na dzielnicy Praga-Północ. Następnie potrzebny jest legalny interes gotówkowy, coś przyjemnego i mało absorbującego, co ważne, musi to być coś co umożliwia kreatywną księgowość, bo tą można stosunkowo łatwo manipulować, bez paragonów, kart kredytowych itp.
W Polsce o taki interes coraz trudniej, bo przecież wszystko co najlepsze już dawno zakazane, a jeśli masz jakiś pomysł, to pamiętaj każda władza chętnie przymknie oko, oczywiście nie za darmo! 
Jeśli znajdziecie furę bitkoinów, nie wnikam w jaki sposób, możliwości czyszczenia jest wiele, od wykreowania siebie na speca w dziedzinie spekulacji i "inwestowania", po gry online w których waluta kreowana przez ich twórców, warta jest więcej, niż większość walut obowiązujących w krajach znajdujących się na kontynencie ameryki południowej.  
Teraz najważniejsze, mieszasz te pieniądze, te które szatan zesłał ci za darmo z biznesem lub e-biznesem. Mieszanka ta przechodzi starannie, lub mniej starannie przez tryby obowiązującej biurokracji z legalnie działającej firmy do banku w kraju w którym mieszkasz, ale dla bardziej ambitnych polecam przekierowanie strumienia pieniędzy do banków, które nie muszą słuchać IRS. Następnie trafiają na standardowe bardziej lub mniej opodatkowane konto i tyle. Twoje pieniądze są czyste, bo na tym etapie nikt już o brudzie słuchać nie potrzebuje. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2021 [07:41] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
Na czasie, bo niedługo zlikwidują gotówkę i będzie po problemie. Także jak kto ma brudną forsę to czasu coraz mniej na wypranie. Pzdr