Czas na spacer po cienkiej czerwonej linii

Rząd ustanawia bandyckie rozporządzenia, policja nęka obywateli.
Tak nikt nie wymaga dzisiaj od funkcjonariuszy pełniących służbę, błędnie nazywaną "zaufania publicznego" znajomości prawa na poziomie konstytucyjnym, wystarczy że poznają kilka paragrafów, czy rozporządzeń którymi mogą całkowicie na oślep strzelać (trafiając przy tym częściej we własne kolana niż w płot) krótkimi formułkami cytowanymi z pamięci, czyniąc tym w głowach swoich mniej obeznanych ofiar iluzoryczne poczucie o rzekomej przewadze w znajomości prawa.
Nie jestem prawnikiem, nie zajmuję się interpretacją prawa, ale jeśli ktoś tak usilnie narzuca szereg zakazów, groźnie przy tym warcząc i insynuując , że ratuje w ten sposób jakieś domniemane  "dobro wspólne" czy "wolność", to osobiście wzbudza to we mnie tylko wątpliwości, prymitywny gniew i wole buntu.
Bezpieczeństwo jest najważniejsze?
No wspaniale, to jak możemy czuć się bezpiecznie w kraju, który tak ochoczo zadłuża ludzi, którzy jeszcze nawet nie zdążyli się urodzić?
Owszem możemy, jeśli założymy, że znaczna część nie ma o tym bladego pojęcia, a nawet ci doinformowani przejdą nad większością faktów do swojego szarego niewolniczego trybu życia. 
Co zabawne lub smutne, to co napisałem w powyższym zdaniu przeczy definicji człowieka rozumnego, ale nie przeczy definicji człowieka sowieckiego.
Mój poprzedni post został skasowany, nie wiem za co, jestem daleki od tego by atakować rząd, czy cokolwiek co tam aktualnie trzyma pieczę nad niesfornymi obywatelami.
Nie jestem konfederatom, pisowcem. peowcem, gejem lub czymkolwiek co tam jeszcze jest w tym naszym objazdowym cyrku zwanym przez włodarzy chyba już tylko ironicznie i dla zachowania pozorów - demokracją. (jestem żydowskim agentem)
Im jestem starszy tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że demokracja to wspaniały ustrój, tak wspaniały dla bandytów i innych łotrów, uwielbiających białe rękawiczki no i oczywiście szyte na miarę nietanie garnitury z Włoch.
Nie mam ambicji do przekonywania ludzi ze jest źle, a wszystko wskazuje na to że będzie tylko gorzej, nie liczę też że jest dobrze, a będzie dobrzej. 
Obawiam się że brnięcie w absurdy i dopisywanie, czasem może nawet dorysowywanie im jakichś niemal filozoficznych argumentacji, musi skończyć się krwawym powrotem do normalności, lub co dzisiaj bardziej prawdopodobne nowej normalności. 
Rozumiem że zgraja tych najpożyteczniejszych z pożytecznych, posiadła wszelaką wiedze dziejową, a naród w swojej bezkrytycznej naiwności dał im całkowitą dyspensę do kierowania swoimi losami.
Pojawił się tu pewien krytyczny głos, za który jestem wdzięczny, sugerujący mi moją mylność w osobistym przekonaniu, że zepsucie idzie od góry. Jest to oczywiście temat dyskusyjny, a czytając ten długi komentarz nabrałem przekonania, że w pewnych okolicznościach, których pewnie nie zakładał autor komentarza, moglibyśmy przy sprzyjających warunkach dojść do porozumienia.
Dość już chyba sztucznego wzniecania bitewek secesyjnych na terenie kraju i nastawiania ludzi przeciwko ludziom. Nie warto dopuścić do tego, aby każdy kto tu żyje traktował kolejnego jak wroga, stojącego na przeszkodzie utopijnemu systemowi majstrowanemu przez naszych wybranych i najwspanialszych filozofów. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [03:24] - rolnik z mazur | Link:

@autor, 
Ale to właśnie o to chodzi, żeby dzielic. Divide et impera - szczepy przeciwko nieszczepom, wierzący w pandemię przeciwko niedowiarkom itd. Dajemy się wkręcac w ta narrację. Rządzący chcą tylko naszego dobra a tego mamy coraz mniej. Powoli budzi się duch w narodzie, Zgadzam się zupełnie z ostatnim zdaniem postu - ludzie dobrej woli łączcie się i nie szukajcie wrogów tam gdzie ich nie ma. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2021 [04:54] - jazgdyni | Link:

Nie jestem konfederatom, pisowcem. peowcem, gejem ...

Za to jesteś kolejnym krytykantem i marudą. Takich, jakich mamy teraz na pęczki, bo nie potrafią wytrzymać napięcia i stresu.
Zwykły przeciętniak. Mazgaj.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [08:56] - rolnik z mazur | Link:

@jaz
Krytykantom i marudom mówimy nie. 
Jest pięknie a będzie jeszcze piekniej
Nasi umilowani przywódcy wiedzą najlepiej co dla nas dobre i chcą naszego dobra. Na nb mają prawo pojawiac się tylko piękne, długie panegiryki bo jak nie to zakapujemy do admina. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2021 [10:47] - jazgdyni | Link:

Pamiętasz?

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [10:51] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
a kto się boi? Strach to zły doradca. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

17-01-2021 [11:05] - maxilampus | Link:

dokladnie..ten mutant ocenzurowal lub jest mu nieznana cala tresc fraszki..i to ta najwazniejsza. :..
"...Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy
Cienia się swego boi hipokryta,
Gdy go wewnętrzne przeświadczenie głuszy..."

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [14:29] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur.......a monotematyczne panegiryki o maseczkach,strasznym Szumowskim spiskującym przeciw ludzkości,pandemii której podobno nie ma są lepsze mistrzu?

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [14:30] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur.......a monotematyczne panegiryki o maseczkach,strasznym Szumowskim spiskującym przeciw ludzkości,pandemii której podobno nie ma są lepsze mistrzu?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [16:20] - rolnik z mazur | Link:

@ sakry, 
nie podobno nie ma - tylko po prostu nie ma. Zapoznaj się z faktami i liczbami a sama zrozumiesz,że robią cię w konia. Co do namordnikow to są potrzebne, gdyż inaczej nikt by nie wiedział, ze jest plandemia. A pisze co mnie wq... Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2021 [16:32] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Niech pan da spokój Rolniku, może kobiecina jako ten "pracownik umysłowy" siedzi sobie w domu, "pracuje" zdalnie, pensja wpływa na czas, to i żyć a nie umierać w takiej "pandemii". Dużo takich jest, co wiele tłumaczy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [17:12] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna, 
To prawda. Sam znam wielu takich pracujących niby zdalnie co sobie tą całą hucpe chwala i nawet namordniki we wzorki noszą. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

17-01-2021 [13:45] - SyrenkaW | Link:

Szanowny Panie z Gdyni,
właściwie to może mieć pan dużo racji, problem napięcia i stresu w aktualnych czasach to bez wątpienia poważny problem, 

Obrazek użytkownika maxilampus

17-01-2021 [11:33] - maxilampus | Link:

Witaj ponownie..Admin ocenzurowal moj komentarz..tutaj mozesz go znalezc https://www.salon24.pl/u/supre...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [11:51] - rolnik z mazur | Link:

@ maxi

Kultura bezkarnosci 👍

Obrazek użytkownika maxilampus

17-01-2021 [12:28] - maxilampus | Link:

Witam ponownie..Zostawilem panu odpowiedz tutaj :https://www.salon24.pl/u/supre...

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2021 [14:17] - Pani Anna | Link:

Funkcjonariusz, to tylko funkcjonariusz, od niego nigdy nikt nie wymagał znajomości prawa, on służy tylko i wyłacznie do wykonywania rozkazów, na tym polega praca w służbach mundurowych, na którą ludzie decydują sie z wielu powodów, rzadko jednak w imię wyidealizowanych "służyc i chronić". Problem jest w tych, którzy te ustawy, rozporządzenia, a ostatnio zamiast takich narzędzi legislacyjnych nawet za pomocą jedynie konferencji prasowej w telewizji publicznej stanowią. Do tego tak trzeba było zastraszyć i ogłupić ludzi, żeby nie zastanawiali się nad tym, że 90% wprowadzanego przez ostatnich 10 miesięcy "prawa" odbywa się z rażącym naruszeniem konstytucji oraz ustaw nadrzędnych, czego dowodem są ostatnie wyroki sądów administracyjnych uchylajace restrykcje nałożone wobec ludzi, którzy chcą jedynie wykonywać swoją działalność, która jest ich źródłem utrzymania. Zadziwia, choć już coraz mniej jedynie gorliwość PIS we wprowadzaniu kolejnych ograniczeń, już nie na krok, ale co najmniej 10 kroków przed Niemcami. 70 tys zmarłych w wyniku pozbawienia ludzi dostępu do normalnej opieki zdrowotnej ( co by nie mówic, ale w Niemczech, kraju, ktory udowodnił już nie raz, że życie ludzkie ma za nic - jest to rzecz nie do pomyślenia, za to legalnie funkcjonująca w Polsce, w kraju bohaterów...) zrujnowana gospodarka to sa realne osiągnięcia tego rządu w 2020. Jeżeli ludzie sami nie zaczną się bronić, to już po nich.

Obrazek użytkownika mjk1

17-01-2021 [14:54] - mjk1 | Link:

Szanowny Autorze.
Demokracja jest najlepszym z ustrojów i wbrew twierdzeniu pewnego starego spaślaka, nikt nigdy nie wymyśli lepszego, bo nie ma takiej potrzeby. Z demokracji trzeba jednak umieć korzystać a z tym to już mamy problem i to poważny. Proszę zauważyć, że Sokrates poddając krytyce demokrację ateńską korzystał z procedur jak najbardziej demokratycznych. W ustroju niedemokratycznym krytyka byłaby niemożliwa.
Mając to na uwadze musimy dojść do wniosku, że zepsucie idzie od dołu. Nie kto inny jak większość i to zdecydowana większość, wybiera zaledwie garstkę rządzących i pozwala im robić ze sobą dosłownie wszystko. To większość pozwala nie tylko na zadłużanie, czy wzajemne skłócanie, ale i na całkowitą bezkarność tej zaledwie garstki rządzących.
Można to zmienić wykorzystując tylko i wyłącznie procedury demokratyczne. Każde siłowe rozwiązanie przyniesie, jak za każdym razem, skutek dokładnie odwrotny do zamierzonego.
Paradoksalnie, właśnie teraz mamy okazję się o tym przekonać. Jeżeli pandemia została wykreowana przez rządzących i okaże się jednym wielkim kłamstwem, to przegrają wszyscy ci, którzy w nią wierzą i pozwolą się zaszczepić. Jeszcze bardziej przegranymi będą jednak rządzący, którzy tę pandemię wykreowali.
Problemem dalej jednak pozostanie, czy ta wygrana większość będzie potrafiła to wykorzystać i dokonać zmiany, bo nie kto inny, tylko ta większość jest za wszystko odpowiedzialna. Za zepsucie tych na górze też.          
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-01-2021 [16:34] - rolnik z mazur | Link:

@mjk1, 

Demokracja ateńska dotyczyła ludzi wolnych. Każdy musiał odbyć też odpowiedni kurs, by móc głosować. Porównanie z dzisiejszą jest więc zupełnie nieuprawnione. Nawet demokracja szlachecka działała dobrze zanim jako wynik Potopu nie powstała szlachta golota, która oprócz szabli i głosu na Sejm nic nie posiadała, co z natury rzeczy czyniło ją podatna na korupcję. Demokracja szwajcarska też dobrze funkcjonuje. To co u nas jest to raczej partiokracja, która z demokracją ma tyle wspólnego co wałach z czystej krwi arabem. I to kon i to. A jaki jest każdy widzi. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

20-01-2021 [11:24] - SyrenkaW | Link:

Warto nadmienić, że demagogiczne bzdury sugerujące, że to niby "lud jest suwerenem" sięgają jeszcze czasów ateńskich, w rzeczywistości w każdej, bez wyjątku demokracji, garstka piastująca najwyższe państwowe stanowiska grabiła w większym lub mniejszym stopniu obywateli, jawnie lub niejawnie, zależnie od okoliczności przyrody.