Kuriozalna groźba rektorów. Mam pytanie.

Czy ktoś zna listę, nazwiska innych rektorów, którzy podpisali się pod „stanowiskiem” zapowiadającym represje / „ bezwarunkowa odpowiedzialność dyscyplinarna” / wobec „członków wspólnoty akademickiej” którzy wypowiadają się krytycznie wobec LGBT ?

Bo brzmi to groźnie, na końcu piszą o zamiarze represjonowania „nauczycieli akademickich” ale na początku wspominają nie tylko o „członkach wspólnoty akademickiej – wykładowcach, studentach”, ale i o „pracownikach administracji i technicznych”: którzy to „powinni być strażnikami” „wartości” które autorzy tego kuriozalnego pisma uznają za swoje.

To wygląda na ewidentne zastraszanie już wszystkich pracowników uczelni, przy tej groźbie represjonowanie jednego pracownika w IKEI to mały pikuś. Tyle, że podpisał to tylko niejaki rektor Schmidt z Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Tak więc teraz wiemy już, że pan Schmidt popiera ruch LGBT, jego prawo, ale też i to, że jest gotowy wykorzystywać swoje stanowisko by sterroryzować i represjonować tych, którzy się z nim nie zgadzają. Ale reszta autorów jest anonimowa, nie mogę znaleźć nazwisk. Wszyscy rektorzy to podpisali? Trzech? pięciu? trzydziestu? stu? A jeśli nie wszyscy, to który rektor i której uczelni opowiedział się za tym „stanowiskiem” i podpisał się pod tą groźbą represji? Nigdzie nie mogę znaleźć nazwisk. Ktoś zna te nazwiska? Gdzie szukać?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2019 [07:08] - xena2012 | Link:

Wcześniej czy później się ujawnią.Niektórzy nawet dumnie wypinając pierś.

Obrazek użytkownika kaliszanin

28-09-2019 [07:20] - kaliszanin | Link:

to i tak się rozleje, zrobi się kilka ustawek mniejszych i większych i pójdzie krok po kroczku jak w dziecięcej lokomotywie.

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2019 [08:35] - xena2012 | Link:

Tretynizm w ataku.Może to co myślę można potraktować jako absurd czy groteskę,ale chciałabym wiedzieć czy nasze uczelnie w przyszłości będą miały jakieś kierunki kształcenia-techniczne i humanistyczne czy też zadowolą się jedynie wdrażaniem ideologii LGBT i jeden wydział na wszystkich uczelniach? Przy takiej szybkości terroru i tak obrzydliwej służbistosci ,,kadry naukowej''mozna oczekiwać,że chcąc ukończyć konkretne studia trzeba wyjechać za granicę.

Obrazek użytkownika izabela

28-09-2019 [08:42] - izabela | Link:

Uczelnie techniczne będą uczyć wyłącznie o efekcie cieplarnianym ale żęby zrobić doktorat trzeba będzie zdać podstawy LBTG. Uczelnie humanistyczne będa  wykładać wyłącznie LBTG

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2019 [09:13] - xena2012 | Link:

No tak ale żeby te studia i późniejsze ,,naukowe'' osiągnięcia przebiegały sprawnie i efektywnie należy już teraz przygotowac odpowiednio przedszkola i szkoły.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-09-2019 [13:09] - maks jamnicki | Link:

izabela : Po wygraniu najbliższych  wyborów przez Zjednoczoną Prawicę i ponownym objęciu rządów, oby, trzeba się domagać od  rządu penalizacji tego rodzaju zachowań, tzn. represjonowania na uczelniach za takie a nie inne poglądy. Z paragrafem, że kto np groźbą i szantażem próbuje zmusić pracowników do przyjęcia określonej ideologii, podlega karze takiej a takiej. A na uczelniach np. taki rektor jest zwieszony w funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy. Przynajmniej na uczelniach państwowych, gdzie państwo, czyli podatnik jest właścicielem. 

Obrazek użytkownika kaliszanin

28-09-2019 [13:13] - kaliszanin | Link:

jak zejdziecie na ziemię to pogadamy bo to nawet nie chodzi o potencjalny brak woli pisu ale kim on ma to zrobić pomijając jak?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-09-2019 [13:11] - maks jamnicki | Link:

xena2012 : Ich pismo  jest zapewne gwałtowną akcją wsparcia dla rektora UMK, Tretyna,  który poprzez represje wobec prof. Nalaskowskiego próbował wytyczyć czy raczej uprawomocnić pełzającą tendencję,  szlak i kierunek  na polskich uczelniach. Zapewne Tretyn konsultował to z innymi a teraz, po rozgłosie wobec tamtej sprawy, oni dają mu wsparcie. 

Obrazek użytkownika Jan1797

28-09-2019 [15:24] - Jan1797 | Link:

.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-09-2019 [08:47] - Marek1taki | Link:

To nadużywanie stanowisk do szerzenia totalitaryzmu. W czasach stalinowskich prominenci ze świata akademickiego mieli światopogląd ukształtowany na kursach nieraz w samej Moskwie. Teraz tyle się zmieniło, że nie w Moskwie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-09-2019 [13:17] - maks jamnicki | Link:

Marek1taki : Być może powinna powstać specjalna komórka, jak CBA  w innej sferze, od pilnowania wolności myśli i wypowiedzi na uczelniach. A kto złamie prawo, które powinno być ustalone, wkracza prokurator. Klina, klinem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2019 [13:44] - Imć Waszeć | Link:

Spora grupa tych "naukowców" to stypendyści niemieccy, francuscy, brytyjscy albo ogólniej zachodnioeuropejscy. Ich pogląd na polskich zaściankowych pracowników naukowych, którzy nie byli nigdy cweleni marksizmem w Unii, jest obrzydliwy i nie warto go tu przytaczać. PO wielokrotnie ten pogląd wyrażała.

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2019 [14:20] - Jabe | Link:

Czas powołać Ministerstwo Wolności, które będzie zwalczać myśl zniewoloną.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-09-2019 [08:53] - Chatar Leon | Link:

Dobre pytanie. Ile tych intelektualnych kurew jest i które to konkretnie.
 

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

28-09-2019 [09:36] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Sądzę, że większość. Należy jednak przede wszystkim przypomnieć, że "Konstytucja dla nauki" nadała rektorom praktycznie władzę absolutną i samowybieralną w uczelniach. Jesli po wyborach rząd czegoś z tym nie zrobi, można zapomnieć o polskiej nauce (a przynajmniej humanistyce, bo ściśli i techniczni są jednak odporniejsi na ideologie).

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2019 [10:11] - xena2012 | Link:

Ścisli i techniczni są odporni też do czasu.Jeżeli profesorzy czy wykładowcy akademiccy zamiast zajęć z danego kierunku technicznego bedą namawiali studiujących by poszli obsikiwać Pomnik Smoleński,albo zamiast nauczania matematyki czy fizyki roztaczali widoki raju który niesie z sobą LGBT przekonując do nieuchronności procesu ateizacji i pzyjęcia jego założeń to gdzie miejsce na naukę?I czy student podskoczy takiemu? 

Obrazek użytkownika Jan1797

28-09-2019 [15:25] - Jan1797 | Link:

W moim mieście są dwie katedry sterowników a sygnalizacja świetlna działa tak
że adept tych uczelni powinien ze wstydu wyjechać do wypasu owiec.
Zresztą cóż te owce winne.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Zunrin

28-09-2019 [12:30] - Zunrin | Link:

Nie kuriozalna, a groźna. Bardzo groźna. Można było się spodziewać takich gróźb / żądań penalizacji ze strony aktywistów LGBTQWERTY i sprzyjających im środowisk (co już nastąpiło), ale takie wyraźne wystąpienie ze strony Konferencji Rektorów to już wyższy poziom. Pytanie czy pan Schmidt wyszedł sam przed orkiestrę czy to też jest ogólne stanowisko Konferencji? Jednomyślne, większościowe, delegatów, przewodniczącego?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-09-2019 [12:34] - NASZ_HENRY | Link:

Takie są efekty braku lustracji środowiska akademickiego. Zlikwidować granty a grunt im się obsunie spod nóg ;-) 

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

28-09-2019 [17:13] - Ryszard Surmacz | Link:

Po wysokich prawnikach przyszła kolej na rektorów. Trzeba zapytać, czy nie jest to kolejna odsłona buntu, przecież oni wszyscy czują się europejskimi rektorami, prawnikami itd. A co zwykli Polacy mają o tym wszystkim sądzić? Może też powinni domagać się specjalnych dotacji od UE dla obywateli europejskich, czy też wykorzystać okazję i siedzieć cicho? A ilu już nas sprzedało siebie - za darmo lub za poklepanie? Kto za to wszystko płaci?
I jak tu nie szanować II RP, w której coś podobnego było nie do pomyślenia. Gdzie są nasze służby?
I nie ma co ukrywać, że jest to przygotowanie do wymiany kadr na uczelniach, zwłaszcza humanistycznych. Alternatywa całkiem jak za Bieruta. A co na to studenci? Sądząc po marszu równości w Lublinie, to znów garstka, która po raz drugi chce przewrócić świat do góry nogami. Zakrawałoby to na niziany chichot historii, gdyby nie druga demonstracja rektorów. Ale ogólnie, nie chce mi się wierzyć, że to coś podpisali wszyscy rektorzy. Panie Gowin, co z Pańską reformą??!! Jaką to szeroką konsultację ona miała?

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-09-2019 [17:28] - Marek1taki | Link:

Koneczny długo nie zabawił na Uniwersytecie Wileńskim za sanacji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2019 [17:57] - Imć Waszeć | Link:

A nie mówiłem? ;) Pardon. A nie mówiliśmy o Gowinie i jego POmyśle reformy uczelni na NB?

Obrazek użytkownika xena2012

28-09-2019 [20:48] - xena2012 | Link:

Reforma Gowina stworzyła kolejną kastę.Niezrozumiałe więc,że po oświadczeniu tych rektorów nawet sie nie wypowiedział..