Czy prof. Andrzej Tretyn /UMK/ zhańbił funkcję rektora?

Profesor zwyczajny Andrzej Nalaskowski, wieloletni dziekan wydziału pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prawy i rzetelny człowiek i pedagog, obecnie Kierownik Katedry Edukacji Dziecka na w/w Uniwersytecie, napisał szczery, uczciwy i potrzebny felieton w obronie dzieci i młodzieży, Polski,  wiary katolickiej, a przeciwko profanującym to co dla wielu  Polaków drogie, ruchom LGBT .

/tygodnik „Sieci” // Cytaty: „Podrygują tanecznie niosąc tęczowe orły, tęczową matkę Boską i tęczą upstrzone cytaty z Ewangelii….”, „Mogą lżyć nasz Kościół, drwić z nas bezkarnie zza muru policyjnych tarcz...”, „...obleśna wagina niesiona na patyku a udająca monstrancję, to dręczenie hasłami tolerancji w tym najbardziej tolerancyjnym / bo katolickim! / kraju..” „Obudź się profesuro, dopóki togi są jeszcze czarne a nie tęczowe!” / 26.08.19 felieton Aleksander Nalaskowski .
Niewątpliwie cały tekst felietonowo dosadny ale prawdziwy i uczciwy. Jest wezwaniem Polaków do przebudzenia się wobec najazdu finansowanej z zagranicy i obcej nam kulturowo ideologii, w ostatecznym rozrachunku ideologii społecznego gnicia a później destrukcji, rozkładu kultury i naturalnych więzi społecznych. 

Dobrze się stało, że ukazał się ten znakomity,  wartki tekst. Niektórzy musieli się określić. Wywołał rezonans i przejdzie do historii polskich felietonów. Gwałtownie zareagowała tak silna w Polsce opcja Sorosa i GW.

Bardzo szybko i  emocjonalnie określił się też wymieniony w tytule prof. Andrzej Tretyn., rektor toruńskiego Uniwersytetu. To na jego wniosek odpowiednia komórka zawiesiła  w pracy uniwersyteckiej profesora Nalaskowskiego, rzekomo „do wyjaśnienia, na trzy miesiące”. Ale autor felietonu  umieszczonego na jednej  stroniczce, w poważnej gazecie, OD ZARAZ nie tylko nie może kształcić studentów, ani prowadzić zajęć na uczelni. Ma też zakaz nadzorowania opracowywanych przez studentów prac naukowych pod kątem merytorycznym i metodycznym. Nie może prowadzić badań naukowych i prac rozwojowych. Ma zakaz uczestniczenia w pracach organizacyjnych uczelni oraz kształcenia kadry naukowej. Zabroniono mu także wykonywania innych obowiązków związanych z pełnieniem funkcji kierownika Katedry Edukacji Dziecka na Uniwersytecie.

Represje są zatem gwałtowne a użyte środki NADZWYCZAJNE. Jakich w Polsce wobec profesora zwyczajnego po 89r jeszcze nie było. Nie wiem, czy prof. Andrzej Tretyn jest homo czy krypto homoseksualistą . Nie obchodzi mnie to. To są prywatne sprawy. Być może tak, być może nie. Choć być może sprawdza się ludowe przysłowie „uderz w stół a nożyce się odezwą”. Trudno jest określić co w danym człowieku siedzi, motywy jego działania. Ale jego gwałtowna, można powiedzieć mściwa reakcja w obronie ideologii gender i LGBT jest jednak znacząca.
 Wydaje się też, trzeba to napisać, reagując w ten sposób, posuwając się aż do takich represji, jednak  zhańbił funkcję, podeptał misję jako mu została na uczelni powierzona.
Te represje mogą mieć i cel uboczny, niejawny. Zastraszyć lub  wręcz sterroryzować psychicznie innych pracowników naukowych na tej uczelni oraz studentów przed wypowiadaniem swoich poglądów na pewne tematy. Kto się teraz ośmieli napisać coś lub powiedzieć przeciw ideologii LGBT pod władzą tego właśnie  rektora ?.
Sytuacja dla wolności słowa w Polsce, wolności wypowiedzi i badań naukowych jest wysoce niebezpieczna. Ponieważ profesor Nalaskowski jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP , wydaje się, że mamy prawo tego oczekiwać, iż Prezydent zabierze głos w tej sprawie. Uniwersytety nie są eksterytorialnymi placówkami na terenie Polski. Podatnik na nie łoży. Jeśli wszyscy będą milczeć, to w końcu w czerwono-brunatno-tęczowej  atmosferze, wolność słowa i wypowiedzi na uczelniach zostanie zamrożona i pogrzebana. Tak, trudno jest odgadnąć, co w danym człowieku siedzi. Dopiero reakcja na różne zdarzenia, uchyla nam rąbka tajemnicy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-09-2019 [18:02] - NASZ_HENRY | Link:

Andrzej Kretyn ;-)

 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-09-2019 [21:03] - maks jamnicki | Link:

NASZ HENRY: Bardzo proszę.... Nie przedrzeźniajmy nazwisk :) Nie wszystko co pomyślimy musimy napisać. Jesteśmy dorośli :).
Na pewno nie jest głupi i wie gdzie konfitury. Ma swoją stronę, z której  wynika że jest mocnym snobem i nie tylko "europejczykiem" ale i człowiekiem "światowym". No nie "ośmiorniczki" ale : "Moją pasją jest organizacja i uczestnictwo w wyprawach do różnych, odległych i egzotycznych zakątków naszej planety. Z prawie 2-letniego pobytu w Japonii i Korei Południowej przywiozłem zamiłowanie do kuchni azjatyckiej. Na szczególne okazje samodzielnie przygotowuję sushi. Kuchnia azjatycka jest stałym elementem naszych posiłków domowych". :)    Poprzez stypendia  mocno na starcie związany z  Niemcami i Holandią. A z dat wynika, że na te stypendia jeździł już za komuny jako młody pracownik naukowy. To nie było częste. I  chyba każdy kto chciał wyjechać wtedy na stypendium, a przeliczenie dolarów było baaaardzo atrakcyjne, był zapraszany na rozmowy z SB przed otrzymaniem paszportu. No i pewnym tropem jest to, dla mnie  godne zastanowienia, że już po napisaniu doktoratu,  jako młody pracownik naukowy, od stycznia 1983 r., stan wojenny,  odbył roczną służbę wojskową. Gdzie? Widać, że cały czas bardzo pielęgnuje swoją karierę naukową. Czuje się mocny. Co tam dla niego, "światowego człowieka" i europejczyka" jakiś Nalaskowski.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2019 [09:03] - NASZ_HENRY | Link:

Ta służba wojskowa po doktoracie to jakaś ściema ;-)
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-09-2019 [10:57] - maks jamnicki | Link:

/ NASZ HENRY /:"Pracę doktorską obroniłem w styczniu 1983 r. i w tym samym dniu zostałem skierowany na roczną służbę wojskową. Pracę na Uniwersytecie w zakładzie kierowanym przez ............, podjąłem w 1981 r. " Ta służba to oczywiście jakiś kurs oficerski? Gdzie? Inna zakładka: "W 1984 r. podjąłem roczną służbę wojskową, a po powrocie na uczelnię.....Itd." / andrzej.tretyn.prac.umk.pl . Nie ściema  :). Tak zapisane. Czyli przy okazji  "myli się w zeznaniach", w datach :). Na wszelki wypadek zapewne  jakiś dziennikarz śledczy sprawdzi ?. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2019 [11:12] - NASZ_HENRY | Link:

Na dziennikarzy bym nie liczył ale znam jednego blogera ;-)

 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-09-2019 [08:23] - maks jamnicki | Link:

???. Tak czy siak, dobrze by było gdyby ktoś ten temat zgłębił. :) To  demonstracyjne zapraszanie akurat  Wolszczana do pracy na uczelni też coś mówi. 

Obrazek użytkownika kifaru

12-09-2019 [22:29] - kifaru | Link:

wobec powyższego reakcja ministra Gowina będzie testem jego poglądów na system szkolnictwa wyższego i na skuteczność realizacji polityki państwa. Jeśli w tej oczywiście złej postawie rektora nie zobaczy problemu i nie rozwiąże go poprzez odwołanie rektora z funkcji, będzie to znaczyło, że albo zgadza się z działalnością rektora, albo nie potrafi temu zaradzić.
W obu przypadkach nie zdaje egzaminu i powinien podać się do dymisji (żartowałem, który minister sam poda się do dymisji?).
I proszę nie stosować chwytów politycznych: minister nie może ingerować, nie ma narzędzi prawnych, może apelować do rozsądku, prosić o przywrócenie itp. dupereli. Rząd jako całość ma wystarczające narzędzia, od prawnych po kontrolne i finansowe.

Brak reakcji na tę podłość odbije się zwielokrotnioną czkawką.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-09-2019 [10:50] - maks jamnicki | Link:

/ kifaru /: Czytam że niby  Czabański zwrócił się w tej sprawie do premiera o interwencję. Gowin, być może bez takich intencji /?/ dał rektorom narzędzie, z którego teraz lewacy, liberałowie, tęczowi, brunatni,  kryptofaszyści itd. lub po prostu wszelkiego rodzaju oportuniści mogą próbować się pozbywać niewygodnej dla nich kadry uczelnianej. Jak widać.

Obrazek użytkownika xena2012

13-09-2019 [09:00] - xena2012 | Link:

Kiedy nasze uczelnie zaczną wreszcie uczyć a nie politykować? Zadziwiające ,że żadna z tych placówek naukowych nie zawiesza,nie odwołuje profesorów czy doktorantów którzy uchybiają zawodowi który wykonują.Profesor Hartman ,profesor Sadurski,Kochanowski ze swym rynsztokowym słownictwem i chamskim zachowaniem nie musząi się bać o swoje posady-dlaczego terroryzują ideologią LGBT?Jesteśmy niestety świadkami niesłychanego terroru któremu chyba poddani są też studenci,którzy milczą w obliczu niesłychanego chamstwa rektora.Zresztą słowo rektor w stosunku do pana Tretyna to niestety nieforunna nobilitacja,raczej należy go nazwać funkcjonariuszem.  

Obrazek użytkownika maks jamnicki

13-09-2019 [10:52] - maks jamnicki | Link:

/ xena2012 /:Hartman nazwał Zb. Ziobro, cytuję : "zdemoralizowanym ministrem o cechach psychopaty ". A o wyborcach PiS napisał, cytuję : " Lud Kaczyńskiego nie potrzebuje pozorów. Potrzebuje pieniędzy i poczucia , że rządzą swoi. Nic więcej. Żadne łajno, żaden rynsztok mu niestraszny. PARANOICY, PSYCHOPACI, patologiczni narcyzowie i OGRANICZONE UMYSŁOWO PRYMITYWY......itd " . Nieźle mnie/?/ opisał :)). Chyba powinienem iść do sądu? :) Jak pamiętam Hartman jest wykładowcą  etyki na Uniwersytecie Medycznym w Krakowie. Może uczy "etycznego" usypiania popierających aktualny rząd?. Przecież rektor który go zatrudniał, wiedział co to jest za indywiduum. I wybrał właśnie jego. Wzajemne przyciąganie? 

Obrazek użytkownika naroznik99

13-09-2019 [11:18] - naroznik99 | Link:

Jedyna wina prof. Tretyna to 3-miesięczna próba, która pewnie i tak zakończy się przywróceniem Nalaskowskiego do pełnienia zawodu. Człowiek, który w ohydnych słowach poniża drugiego człowieka może być teraz wykładowcą jednego z lepszych polskich uniwersytetów.

Wolność, także słowa, zaczyna się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Każdy ma prawo być kim chce i żyć tak, jak uważa za stosowne. Prowokacje LGBT są faktem, ale wynikają z irytacji na ciągłe zabieranie im należytej ochrony i nie stosowania przez Polskę podstawowych praw człowieka. Zresztą, na tych marszach, które są w opinii prawicowej większości jakimś środowiskiem bezprawia, tak naprawdę nie dzieje się nic wielkiego. Oprócz paru osób, uchwyconych przez kamery, zdecydowana większość po prostu idzie. Wiem, bo byłem. A osoby, które najwięcej mówią na temat marszy, oglądali je tylko na jakiś prawicowych streamach albo byli członkami tych smutnych grupek "obrońców wiary w kominiarkach".

Wracając do samego Nalaskowskiego, nie szanując praw człowieka, profesorem być nie powinienem. Zwłaszcza takim w Katedrze Edukacji Dziecka... Bo kiedy 13-latek odkryje, że jest gejem, to co? Co powiedziałby pan Nalaskowski? Najważniejsze jednak jest to, że jak każdy prawicowiec prawie ma on tendencje do używania tego okropnego słowa "IDEOLOGIA LGBT". Otóż, nie ma czegoś takiego. Po prostu nie ma. To są zwyczajni ludzie, którzy chcą się czuć swobodnie w miejscach, gdzie żyją. Tyle i aż tyle. Jeżeli bowiem nie podoba ci się tematyka jakiegoś filmu, to na niego nie idziesz. Analogicznie, jeżeli nie popierasz małżeństw homoseksualnych, to nikt nie każe ci ich zawierać. Jednakże, nie zabierajcie tego prawa innym. Zaślepieni sloganami o "rewolucji kulturowej" nawet profesorowie nie mogą, a może nie chcą dostrzec człowieka. Człowieka, który po prostu się urodził gejem, lesbijką czy biseksualny i żadne konwersję tego nie zmienią.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2019 [14:01] - NASZ_HENRY | Link:

@naroznik99 może nie wiedzieć ale  biolog Tretyn wie, że nie ma genu homo a ideologia LGBT startuje nawet w wyborach ;-)

 

Obrazek użytkownika Live free or Die

13-09-2019 [18:24] - Live free or Die | Link:

 Panie narożnik. Proponuję stanąć na rogu i odpocząć.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-09-2019 [22:05] - Tomaszek | Link:

 Tobą to większy problem niż z trollami . Ty naprawdę masz we łbie nasrane .

Obrazek użytkownika naroznik99

14-09-2019 [02:42] - naroznik99 | Link:

Na tym forum rzekomo jest jakaś kontrola wpisów i coś takiego przechodzi? A wasz "problem" dopiero się zacznie, kiedy wreszcie normalni ludzie dojdą do władzy, a homofobię w Polsce zacznie się karać. Już tutaj nawet widziałem komentarz o tym, że najlepiej to mordę obić. Do tego właśnie prowadzi prawicowa retoryka i podsycanie dziwnej nienawiści. Dajcie spokój tym gejom, lesbijkom, dajcie im żyć, jak lubią i zajmijcie się swoimi "normalnymi", heteroseksualnymi związkami.

Obrazek użytkownika kaliszanin

14-09-2019 [08:16] - kaliszanin | Link:

nie ma dziwnej nienawiści, dziwny może być jej powód. dziwnymi ścieżkami czasami też owa chadza jakby jednak nie mimowolnie a raczej pod dyktando. spór wyraźny, klarowny podsycany z obu stron zwłaszcza gdy publikę trzeba odciągnąć od spraw istotnych. 

najprościej byłoby napisać - sami zaczeliście choć chęć wyjścia z podziemia musiała w końcu eksplodować. wiedząc, że małe głośniejsze być musi by widocznym się stało robiąc raban zwróćcie jednak uwagę, w czyim domu go robicie, bo czy Wam się to podoba czy nie gospodarz w tej kwestii jest bardzo tradycyjny. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-09-2019 [08:41] - maks jamnicki | Link:

narożnik99:... "kiedy wreszcie normalni ludzie dojdą do władzy..." : ) ..." a homofobię w Polsce zacznie się karać " :) Ot, to to . "Karać".  Na końcu tej drogi jest tęczowy faszyzm. A z ostentacyjnymi faszystami trzeba walczyć. Jeśli "homo" się nie kara, to dlaczegóż to  "homo" chcą karać homofobię?  Aż tak nienawidzą tego co od nich inne?

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-09-2019 [21:42] - Tomaszek | Link:

@maks jamnicki
To taka homodemokracja .To coś jak https://www.youtube.com/watch?... . Mój dziadek pewnie do dziś figuruje jako przestępca skazany na śmierć za działalność przeciw państwu niemieckiemu i w jego imieniu . Głupio byłoby sie wyłożyć na pedałach .

Obrazek użytkownika xena2012

14-09-2019 [08:59] - xena2012 | Link:

Witam nowego trolla,wprawdzie nie serdecznie ale tak wypada.Widać starą dobrą szkołę w centrali,te powtarzajace sie zwroty opatrzone słowem,,wasz'' ,nienormalni ludzie przy władzy,prawicowa retoryka,homofobia,podsycanie nienawiści.A któż jak nie wy (też pozwolę sobie tę forme uzyć) tę nienawiść podsycacie? Kto jak nie wy stale z nieukrywaną pogardą wypowiadacie się w mediach,w internecie o Polakach?Kto stale jak nie wy dewastujecie kościoły,niszczycie i ośmieszacie symbole religijne i nazywacie katolików katolami i ciemnogrodem? Przeciez nie musicie się ani modlić ani chodzić do kościoła,więc czemu nie dajecie żyć innym?Co Pani?Pan uważacie za ,,normalny rząd''? To znaczy władza składa się z ludzi nienormalnych?Nie widzicie osiągnięć rządu choćby gospodarczych,bo w glowie wam tylko ideologia i atakowanie tej władzy?,,Urządzimy wam jesień Średnioiecza'' to slowa waszego guru Biedronia-prawda jakaz to milość wylewa sie z tych słów?

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-09-2019 [16:09] - Tomaszek | Link:

@naroznik 
Ja o tobie , a nie o gejach i innych . Zdziwiony że cenzury nie ma ? Profesor jakiś z UMK ?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-09-2019 [08:20] - maks jamnicki | Link:

Tomaszek: Bardzo proszę o zamianę ostatnich dwóch słów na nieco mniej drastyczne. Może być dosadnie chociaż sam unikam epitetów, ale jednak w ramach...czego? . A to nawet nie epitet  ale inwektywa.  No nie cieszą mnie na tej stronie takie zwroty. To, że narożnik99 nie ma racji, niekoniecznie trzeba kończyć brzydką inwektywą. Bardzo proszę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-09-2019 [19:20] - Tomaszek | Link:

@ maks jamnicki 
Chciałoby się napisać mówisz masz , ale to nie epitet ani inwektywa tylko diagnoza . Zresztą w główce nakakane , jak by to brzmiało ? 

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-09-2019 [20:46] - Tomaszek | Link:

P.S.
A może ten epitet to "profesor UMK" ? To co mam zmienić na UW czy UJ żeby było lepiej ?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-09-2019 [08:33] - maks jamnicki | Link:

narożnik99 : Trochę niedojrzały, błędny pogląd na  świat, ale dopuszczalny. Ot, ludzie błądzą.  Jednak wyraźnie widać po tym wpisie, że gdy się zbyt blisko obcuje z pewnymi dewiacjami, traci się krytycyzm. Mentalnie się przesiąka , zaczyna się tym oddychać jak oparami siarki. To nie jest zdrowe, ani indywidualnie ani społecznie. Ale oczywiście to jeszcze nie koniec świata.

Obrazek użytkownika ruisdael

13-09-2019 [11:44] - ruisdael | Link:

Możemy z wyższością analizować język hartmanopodobnych, porównywać z wypowiedziami prof. Nalaskowskiego, oceniając, że są gorsi, ale... co można im zrobić, praktycznie? Tu trzeba działać, a nie pier.... Z góry uprzedzam odpowiedzi w stylu: "a co pan może zrobić?" Nie zajmując żadnego stanowiska mogę się jedynie przyczaić w mroku i obić ryja.

Obrazek użytkownika tricolour

13-09-2019 [14:55] - tricolour | Link:

@Autor

Nie zgadzam się z opinią, że język użyty w wypowiedzi przez prof. Nalaskowskiego jest wyłącznie żywy i wartki. On jest przede wszystkim agresywny, co profesor wyjaśnił słowami "Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik". Niestety agresja ma to do siebie, że się wzmaga i na takiż język profesora użyto broni potężniejszej czyli go zawieszono we wszystkim, co tylko można było. Profesora na razie nie ma.

Zgadzam się generalnie z treścią i sensem felietonu, ale amatorskie podejście do "bron i przeciwnika" oznacza w tym przypadku lanie, które można było przewidzieć. Obawiam się też, że uzyskania w ten sposób pozycja w walce nie jest najkorzystniejszą - lekko mówiąc - jako można było uzyskać pisząc felieton. Treść jego felietonu nagłośniły media, a także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Język żywcem zapożyczony z przedwojennego organu prasowego NSDAP - "Der Sturmer" - i teraz profesor bardziej się będzie musiał tłumaczyć z użytej formy niż z prawdziwej treści.

Innymi słowy: profesor nie użył broni, jakiej używa przeciwnik A przeciwnik bezwzględnie skorzystał z prawa, jakie mu partia nadała do tępienia myślących inaczej.I to jest punkt startowy.

Obrazek użytkownika kaliszanin

14-09-2019 [12:27] - kaliszanin | Link:

@tricolour

w 100% racja ale nie dotrze we właściwe miejsce.

powoli stawanie murem będzie dla nich tak zabawne jak mierzenie "w ramach odwetu" kredkami w terrorystów dla nas.

jedynie może punkt startowy bym przesunął zarówno w miejscu i czasie. zastanawiające jest również jak łatwo obie strony "wyłapują" punkty zapalne do podtrzymywania i rozlewania konfliktu - w zasadzie jak na zawołanie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2019 [15:06] - NASZ_HENRY | Link:

Polska Wiki donosi "W 2012 opublikowano informację, że jeden z dwóch kandydatów na rektora UMK, prof. Andrzej Tretyn, zwycięzca nadchodzących wyborów[35], zaproponował przekazanie Wolszczanowi [ współpracownikowi SB w latach 1973-1986] oficjalnego zaproszenia do pracy na uczelni."  To by było na tyle, tylko dla kumatych jak mawiał były bloger NaszychBlogów  ;-)
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

14-09-2019 [08:43] - maks jamnicki | Link:

NASZHENRY: Dla mnie to ważna informacja. Wiele mówi. Z tych strzępków informacji, zrodzi się jakaś wiedza o osobie.

Obrazek użytkownika xena2012

14-09-2019 [16:17] - xena2012 | Link:

Podejrzewam,że osiągnięcia naukowe pana Tretyna są raczej niewielkie,więc musiał się biedak jakoś wykazać.Może środowiska LGBT miało ,,przekonujace'' argumenty i wpływ na decyzję pseudorektora.