Cepy od cepa poległy. I dr. Ewa Kurek.

Tzw. „Konfederacja” robiła wszystko, by PiS i dobra zmiana, nie wygrały tych wyborów. A dokładniej robili wszystko, by PiS i dobra zmiana PRZEGRAŁY TE WYBORY. Używając do tego jednego głównego środka, czyli cepa w postaci ustawy 447.
Konfederacja się przeliczyła, bo przed wyborami PiS się zniecierpliwił i przestał się tłumaczyć i przekonywać, trudno zresztą prowadzić polemikę z cepem. W walce wyborczej przeciwko „Konfederacji” rząd i jego zwolennicy także poszli na użycie najprostszego środka czyli cepa, w postaci terminu „rosyjska agentura”. Okazało się to skuteczne, PiS wybory wygrało a Konfederacja poległa.
Teraz, po wyborach, St. Michalkiewicz nazywał to kilka razy „skurwysyństwem” a JKM deklaruje, że „nienawidzi PiSu”. Cóż, mogli pozostać czy to przy „standardowych” zabawnych felietonach czy standardowych ekscentrycznych wyskokach słownych. Okazało się, że kto cepem zaczął wojować, od prostego cepa poległ.

Od początku było wiadomo, że KORWIN wciągnął narodowców na bagna. Bosak i Winnicki okazali się politycznymi idiotami. Zastosowali metody Korwina i Michalkiewicza, które jednak miały dać korzyści tylko partii KORWIN. Gdy w  powyborczym badaniu sondażowym KORWIN miał 6,2 procenta, "Konfederacji"  przypadały 3 miejsca w PE. Personalnie był to Wilk, Berkowicz i Janusz Korwin Mikke. Dziwne,  ale wszyscy „od Korwina”. Narodowcy i tak nie mieli by ani jednego mandatu europarlamentarzysty.

Albo Bosak i Winnicki okazali się lichymi strategami, albo rzeczywiście są „ruską agenturą” która miała wspierać narrację głównego w tych wyborach antyrządowego ideologa "Konfederacji", Stanisława Michalkiewicza, bez względu na koszty własne. Byle tylko osłabić PiS. Nie wiem. Ja to nazywam „prorosyjskim lobbingiem”, który był ewidentny. Ataków kierownictwa Narodowców na PO, postkomunistów i całą Koalicję Europejską przecież nie było. Tylko na PiS, rząd i „dobrą zmianę”.

Fakt, że żal mi trochę pozytywnej, patriotycznej energii młodzieży narodowej, np. tej z Hajnówki i dziesiątek innych małych miejscowości. Ale są pełnoletni. Tak, szkoda ich potencjału, z którego temperatura cały czas uchodzi „do komina”, ale jeśli chcą być frajerami pod przywództwem takich „gwiazd” polityki jak Winnicki i Bosak, to siłą nikt im nie zabroni. Widocznie potrzebują jeszcze więcej czasu, by coś z meandrów polityki zrozumieli. Może potrzebują czasu do późnej starości.

Ustawa 447 jest niebezpieczna, niektóre środowiska żydowskie są dla Polski niebezpieczne a Izrael, jak widzimy wcale nie jest dla Polski państwem przyjaznym. Rząd ma prawo jednak wdrażać swoją politykę i swoją strategię. I na razie robi to spokojnie lecz gdy trzeba, zdecydowanie. Broniąc interesów Polski, z natury rzeczy musi patrzeć bardziej długoterminowo, szerzej i dalej niż przeciętny człowiek. Po to został wybrany.
Ślepe uderzanie w rząd jak robiła to „Konfederacja” i próby osłabiania jedynej realnej siły politycznej, która może pewne zagrożenia zneutralizować, jest po prostu głupie. Nieźle przedstawiła to historyk, wolna w poglądach, niewątpliwa ekspertka od spraw polsko-żydowskich /ilu historyków w Polsce  może się z nią w tej materii równać, 1,2,3 osoby?/  p. dr. Ewa Kurek z Lublina, w pierwszym powyborczym wywiadzie /you tube TV Niezależny Lublin o sprawach polskich, o narodowcach,  żydach, sojuszu z USA i bazach amerykańskich w Polsce. /”Dr Ewa Kurek o wynikach wyborów do europarlamentu”       https://www.youtube.com/watch?...  , od 3 min.
. A ze względu na zdecydowane poglądy w wielu sprawach, np. ekshumację w Jedwabnem, na pewno nie jest przez ten rząd kochana. Ale  to raczej  mądre słowa dojrzalej, racjonalnej kobiety.
Zwłaszcza, że przeciw sobie mamy ogromne, lewackie i antychrześcijańskie lobby światowe i Europejskie. Wspierane miliardami dolarów.

Nie ulega wątpliwości, że prorosyjscy lobbyści wespół Niemcami i Koalicją Europejską przez najbliższe miesiące zrobią wszystko, by nie dopuścić do wygranej Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach. Po pierwszym szoku, już myślą tylko o jednym. Chciało by się zaapelować do szeregowych członków środowisk narodowych, nie bierzcie w tym udziału. To droga donikąd a może nawet waszej kompletnej marginalizacji. Posłuchajcie uważnie w/w wywiadu z p. dr. Kurek, sprawdzonej i  przecież tak wam  życzliwej osoby.
Zwycięstwo opcji rządowej jesienią wcale nie jest bezdyskusyjnie pewne. Pederaści od Biedronia i Koalicja Europejska, osiągnęli w sumie wynik prawie równy opcji rządowej. Więc chciało by się powiedzieć:  Patriotyczna młodzieży narodowa. Abyście wbrew waszym intencjom, w  efekcie końcowym nie osiągnęli tego, że wasze dzieci będą jednak wychowywali pederaści. I nikt was nie będzie pytał o zdanie. I nic nie pomogą wasze doraźne inicjatywy i marsze patriotyczne. W polityce nie ma jednak miejsca na naiwność.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2019 [13:00] - Imć Waszeć | Link:

Cóż można powiedzieć po tych czarno piarowych tyradach pozbawionych logiki i jasnego pomyślunku politycznego. Po prostu dalej podążacie w kierunku 'Ein Volk, ein Reich, ein Führer'. Ale to wam nie wyjdzie, bo to nie są te czasy i nie to otoczenie międzynarodowe. Polacy aż tak głupi nie są, żeby sanację kojarzyć z hitleryzmem, zaś wódz nie umie elektryzować tłumów jak Führer. Faszyzm lub narodowy socjalizm nie jest zaś tym, na co ja mogę zagłosować w przyszłych wyborach ;)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [14:24] - maks jamnicki | Link:

Imć W. Ciekawe. Właśnie Dulkiewicz, prezydent Gdańska, obiecała wczoraj  "walkę z opresyjnym państwem PiS". A  Korwin-Mikke zadeklarował dopiero co, wrzucając wszystko do jednego wora, że : .."nie ma dla mnie żadnej różnicy pomiędzy Hitlerem, Kwaśniewskim, Kaczyńskim  i Tuskiem. Te czerwone świnie różnią się tylko metodami.." itd. Po tych wyborach świat w Polsce zrobił się nerwowy. :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2019 [17:52] - Imć Waszeć | Link:

Duopol, Panie Max, duopol. Do tego piję. Kto będzie na wymianę PIS-u w tym duopolu, czyli w systemie dwupartyjnym?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [21:46] - maks jamnicki | Link:

20.13.   Imć Waszeć. Nie było mnie. Pytanie padło.  Mogę tylko wyrazić swoje przekonania i intuicje. Jak każdy. Jeszcze dziś postaram się w paru zdaniach coś odpowiedzieć. Jak odpocznę. :) 
21.41  1. Mógłbym się spokojnie zdać na J.K. Ma najwięcej danych, pomimo masakrycznie przeważających sił przeciwnika /siły wewnętrzne - czy rosyjskie służby i agentura  wychodziły kiedyś z Polski?, też   potomkowie żydokomuny z rozbudowanymi mediami,  przejęli m.in aktywa "Solidarności", np GW, plus 2 miliony byłego PZPR z rodzinami, jednemu milionowi odpuszczę, zewnętrzne - potęga niemiecka i sowiecka, ogromne  światowe lewactwo, tu się zatrzymam, jeszcze wiele wewnętrznych i zewnętrznych. Więc pomimo tych sił, wyprzedani,  skazani na III ligę, trwamy. Jesteśmy w grze. Więc jeśli ten, co na tych mieliznach i rafach trzyma statek na kursie, a kreuje dwubiegunowość, mam prawo uznać, że ma rację.
2. Od siebie. Zupełnie nie ma znaczenia, kto na wymianę z PiSem. Jeżeli skrajnie antynarodowy, antypaństwowy i sprzedajny to silna a pojemna, szeroka  opcja patriotyczna potrzebna jak diabli. A  jeżeli nawet nie tak źle, to co komu szkodzi, połówka  mniej patriotyczna i druga bardziej patriotyczna. Tylko przyklasnąć.
3. Przy duopolu, patrioci zawsze dojdą do władzy. Wahadło. Co inaczej wcale nie takie pewne. Na razie opcja niesprzedajna, ta  poza wewnętrzną kontrolą byłych  WSIoków,  rządziła razem 7 lat z 30 tu lat. Ale ja zakładam, że przy duopolu ma szansę  na długie rządy. Szansę.
4. Duopol UCZY KOMPROMISÓW. Chcesz być w opcji patriotycznej, musisz z czegoś zrezygnować. Ile? To zależy od siły, ilości  twoich głosów. Czy JK cieszy to co jest na uczelniach? Pewno nie, ale by mieć poparcie w innych sprawach, trzeba to było oddać G. Duży koalicjant, jak nie ma końca świata, nie wtrąca się. W opcji patriotycznej, jest dużo miejsca dla przewidywalnej opcji narodowej. Oczywiście , dla mnie super  było by też  50% ZP + 15 Narodowcy, jak na Węgrzech , dla wrogiej agentury , bolszewii i pederastów marginalizacja, ale to na razie pobożne życzenia. 
To tyle moich "wariacji" na ten moment. Jest jeszcze kilka, ale nie teraz. Ja naprawdę lubię i szanuję młodzież narodową. Chociaż głosuję  i jesienią też będę, na ZP. Niech rządzą nawet 12 lat. Al;e... odsyłam jeszcze raz  do p. Ewy Kurek . Dużo z tego co w tej materii wygłasza, jest mi dość bliskie. Nie wszystko, np nie ufam Jakubiakowi czy Liroyowi, ale skrajnie groźni to oni nie są, mają i zalety. Pederastii nie głoszą. :)

Obrazek użytkownika maxilampus

31-05-2019 [19:19] - maxilampus | Link:

Dokladnie..wiec uwazaj aby sie tobie rowniez nie dostalo :-))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-05-2019 [14:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

"patriotycznej energii młodzieży narodowej, np. tej z Hajnówki" Czym się objawia ta energia patriotyczna? Czyżby zachwalał Pan palenie żywcem białoruskich kobiet starców i dzieci w chałupach.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-06-2019 [08:56] - maks jamnicki | Link:

wlkpzdz.  Ot, "historyk"  z  Wielkopolski. 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-06-2019 [09:28] - maks jamnicki | Link:

wlkpzdz.  Trudno się w pewnych sprawach połapać komuś z wielkopolski, z byłego zaboru pruskiego. Inna wrażliwość a czasami jej brak. Nie spłonęła ani jedna wielkopolska wieś, na samej, małej Zamojszczyźnie spłonęło prawie 300, czasami spalili z ludźmi, uratowały się tylko dzieci sieroty, co wyszły do lasu na jagody. Potem poprawiło NKWD, wymordowali i zamęczyli, później poprawili jak  "obława augustowska" na białostoczczyźnie.   Były zabór pruski Niemcy traktowali prawie jak swoich, kiedyś pod zaborem już po niemiecku "ucywilizowanych". Jak się siało, zbierało, hodowało, kontyngenty sumiennie oddawało, przeciw władzy okupacyjnej nie spiskowało, to się spokojnie przeżyło te lata. Jak z miasta, miasteczka czy wioski  Niemce kogoś przesiedlili, to przecież nie na Syberię, a do "centrali", dokwaterowali do mieszkania czy chaty biedniejszym Polakom, dobrym chrześcijańskim ludziom, którzy ścieśnili się,  przyjęli pod dach,pomogli. Później się wróciło "na swoje", co czekało. Co to była Syberia, Kołyma, kopalnie uranu, stepy Kazachstanu, kobiety przy wycince lasów te zimy, bydlęce wagony z których wyrzucano lodowate trupki dzieci, śmierć w śniegach tysiące kilometrów od Polski, wielkopolski umysł nie zrozumie, nawet szkoda tłumaczyć. Trochę różne światy. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-05-2019 [23:54] - Tomaszek | Link:

To w Wielkopolsce starców , dzieci i kobiety białoruskie palili ? To nie mogli niemieckich ? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2019 [01:23] - Imć Waszeć | Link:

Trudno było tam palić polskie kobiety, starców i dzieci, bo niemal wszyscy dziwnym trafem po 1939 zostali przez miejscowych komuchów wskazani bolszewikom, zapędzeni do krowich wagonów i wywiezieni na Syberię i do Kazachstanu. Bez majątków, dobytku, nawet bez ubrań na zmianę. Majątkami, zwierzętami i ziemią podzielili się miejscowi "białorusini". Babcia mi opowiadała jak żuliki z pobliskiej wsi bili się o puchową kołdrę po mojej prababci. Mój niespełna 18-letni dziadek zapił gdzieś na zabawie i nie załapał się na wycieczkę krajoznawczą. Więc niech pan nie szafuje tu pojęciami "białorusini" i "polacy", bo guzik pan wie o Hajnówce i reszcie Podlasia. Zostali też tam nawiezieni nowi ludzie za wschodu - do Hajnówki i w okolice Hrubieszowa np. Ukraińcy. Niejedna z tych sierot "białoruskich" została później oficerem UB i tępiła "bandy" po lasach, nawet do dziś wielu z ich potomków pracuje w Milicji Obywatelskiej (tak to tam dalej wygląda). Nie tak dawno jeden z tych "polskich policjantów" (bodaj o nazwisku Siemieniuk) żalił się publicznie, jakie te paliaki są świnie i mu rodzinę spalili. O zesłańcach się nawet nie zająknął, bo to oni są winne jako paliaki. Już bardziej rażącego przykładu szerzenia nienawiści na tle narodowościowym ja nie widzę. Ponadto rodzina Basi Poleszuk jest prawosławna, jak i część moich kuzynów. To normalne. Jakbyśmy mieszkali w Kenii, to jakaś część rodziny wyznawałaby Makumbę. Taki więc podział ludzi na "dobrych" i "złych" na podstawie przynależności narodowej lub religijnej jest zwyczajnym PO-pierdoleniem typowym dla komuny.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-06-2019 [12:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ciekawa koncepcja. Usprawiedliwianie mordu wysiedleniami na Sybir. Podpalanie mieszkania czarnoskóremu lekarzowi to też wymiar sprawiedliwości ludowej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-06-2019 [14:31] - Tomaszek | Link:

Straszne rzeczy się w tej Wielkopolsce  dzieją po białoruskich starcach , kobietach i dzieciach przyszła pora na czarnoskórych . Opamiętajcie się Zdzichy , bo nam mordę bandytów dorobią w świecie .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2019 [16:24] - Imć Waszeć | Link:

Co w tym ciekawego, bo nie rozumiem? O kanalie czerwone, wtedy z Sybiru nie kursowały pociągi pośpieszne Pierdolino, żeby Polacy zdążyli podpalić parę białoruskich wsi i jeszcze wrócić na kolację. Rozumiesz to? Przestań więc oskarżać cały naród polski o każdą kupę na białoruskim dywanie. To wasza komunistyczna polityka doprowadziła do tych wszystkich zbrodni przeciwko ludzkości na wschodzie, jak "akcja polska" i "Katyń", a dziesiątki innych komunistycznych ludobójstw nie zostało dotąd osądzone, ani opisane w historii świata. Czas to zmienić.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-05-2019 [14:35] - Marek1taki | Link:

"Ustawa 447 jest niebezpieczna, niektóre środowiska żydowskie są dla Polski niebezpieczne a Izrael, jak widzimy wcale nie jest dla Polski państwem przyjaznym. Rząd ma prawo jednak wdrażać swoją politykę i swoją strategię. I na razie robi to spokojnie lecz gdy trzeba, zdecydowanie. Broniąc interesów Polski, z natury rzeczy musi patrzeć bardziej długoterminowo, szerzej i dalej niż przeciętny człowiek. Po to został wybrany."
Właśnie. O Konradzie Mazowieckim też to mówili.

Obrazek użytkownika Dorota M

31-05-2019 [15:50] - Dorota M | Link:

Kto teraz przed wyborami parlamentarnymi wystepuje przeciwko PIS, jest wrogiem Polski patriotycznej, wrogiem normalności i spokojnego rozwoju naszej ojczyzny, albo durniem, dajacym sie podpuszczać naszym wrogom.

Obrazek użytkownika maxilampus

31-05-2019 [17:45] - maxilampus | Link:

Kto to mowi ?

Obrazek użytkownika Dorota M

01-06-2019 [09:28] - Dorota M | Link:

Co za odzew. Takie oburzenie i wszystko jasne. Jeżeli PIS nie wygra wyborów parlamentarnych do PRZYNAJMNIEJ WIELKOŚCI SAMODZIELNYCH RZĄDÓW, TO JEST PO SUWERENNEJ I NIEZALEŻNEJ POLSCE. Żeby jednak coś zdecydowanie zmienić, należałoby uchwalić nową Ustawę Zasadniczą i zabezpieczyć na stałe państwo przed rządami złodziei, zdrajców i zboków, a także hegemonii innych tworów opresyjnych, jakim jest UE.   

Obrazek użytkownika Jabe

01-06-2019 [12:20] - Jabe | Link:

Polska nie jest suwerenna, także dzięki PiS-owi.

Obrazek użytkownika tricolour

31-05-2019 [18:18] - tricolour | Link:

@Dorota

"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzyludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji ..."

Obrazek użytkownika maxilampus

31-05-2019 [19:17] - maxilampus | Link:

..." kto nie z Mieciem to go zmieciem'..Ludzie wyszli z PRL ale PRL nie wyszedl z ludzi...
Sekciarstwo..zwierzenia wyznawcow wiadomej sekty..at Autor tego postu,Dorota i inni..Wielu z was uwaza sie za Chrzescian...wielu za Katolikow..Wasze tutaj teksty sa zwierciadlem w ktorym odbija sie wasz prawdziwy obraz..kim jestescie..Przygladnijcie sie sobie uwaznie..
M 7: 3-5 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
M:1-2 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą

Na koniec przypomne Wam : M 26:52 "Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną».” :-))

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2019 [20:35] - zbieracz śmieci | Link:

Badaczu pisma obiecałeś ,że się z NB wyniesz i co ,dalej tu tkwisz bo nie wyrazono zgody ...służba nie drużba a dane słowo ,widać słychać i czuć !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2019 [21:22] - zbieracz śmieci | Link:

Rychu obnażył miecz swój i od pochwy padł a z nim cała nowoczesna !

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [21:53] - maks jamnicki | Link:

maxil..... Jak na marksistę to oczytany. WUML?:)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-06-2019 [09:30] - maks jamnicki | Link:

Dorota M...."Kto teraz.." Albo jedno i drugie.

Obrazek użytkownika tricolour

31-05-2019 [15:50] - tricolour | Link:

Można wymyślać różne figury w odpowiedzi na pytanie: dlaczego PIS wygrał, a tamci nie. Jak widac po ostatniej twórczości na NB każdy to taki polityk, że klękajcie narody.

Tymczasem jest tak: KE i inne lenie nie mają pomysłu. Dosłownie na nic, na gospodarkę, na program wyborczy. Wymyślili koalicją, że niby banda wygra. Nie wygrała bo nawet banda była za leniwa.

PIS też nie ma pomysłu (poza wyskokami o elektrowniach atomowych, centralnych portach lotniczych, milionach aut elektrycznych itp) na nic, ale może rozdawać kasę. Inni nie mogą, bo nie mają do kasy dostępu, a PIS może, bo jest przy sakiewce. Dlatego wygrał. Rozdał ludziom ich pieniądze, a ci w nagrodę pozwolą bardziej się łupić (po ile dziś akcje Tauronu?) by dostać potem kilka złotych.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [16:55] - Jabe | Link:

Właśnie. Oni są dobrzy do darcia ze sobą kotów, ale tam, gdzie jest prawdziwa polityka, wychodzi na jaw ich dyletanctwo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2019 [18:59] - Imć Waszeć | Link:

Nie przesadzajmy z tym argumentem rozdawania pieniędzy, bo część tego kapitału pracuje dziś jako rozproszony kredyt inwestycyjny i odnawialny dla tych podmiotów, które nie mogły już liczyć na pomoc w "komercyjnych" bankach. Tak samo należy patrzeć na krytykowane "wyrzucanie pieniędzy" na zaawansowane projekty naukowe typu CERN, Tokamak lub laboratoria na orbicie. Po prostu jest to taki sposób kredytowania wysoko wyspecjalizowanych producentów zaawansowanego sprzętu, który w innym wypadku nie znajduje odbiorcy. Przecież te pieniądze nie wylatują w kosmos, tylko wracają do obiegu w kolejnych zakupach i podnoszeniu stopy życiowej pracowników firm albo naukowców. Krążą i jak pisałem wcześniej, z jednej papierowej stówy, która zaliczy w ciągu miesiąca kilkanaście kieszeni różnych sprzedawców i usługodawców w terenie, wraca do skarbu państwa nowa stówa podatku. To była tylko taka dykteryjka, ale Balcerowiczom wydaje się, że wszystkie wskaźniki ekonomiczne w państwie da się podnosić za pomocą wyrzucania pieniędzy i natychmiastowego ich zgarnięcia przez banki, zanim jeszcze stówy zaczną krążyć po szewcach i wytwórcach glinianych kogutków. Widocznie inaczej rozumiemy ekonomię, a mój pogląd niechybnie bliżej jest nieprzejrzanej tajemnicy procentu składanego, niż akademickie sztance tamtego, jako - o dziwo - wybitnego przedstawiciela Sachsów i Goldmanów :).

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [19:20] - Jabe | Link:

Gdy Pan odliczy podatki, które rzeczywiście do budżetu wracają, zostaje goła cena produktu, na który ktoś będzie musiał i tak zapracować. To właśnie ci obdarowywani pracownicy pracują na pieniądze, które daje im w prezencie władza. To ekonomiczne perpetum mobile jest – jak każde dotąd – oszustwem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2019 [22:13] - Imć Waszeć | Link:

Oczywista sprawa, że są to w większości machloje księgowe, bo wystarczy tylko zapytać po co państwo nalicza podatki swoim własnym pracownikom, a w szczególności emerytom. To tak, jakbym zatrudniał Gumisia, któremu obiecuję jako pensję dać 5000 zł, ale od tego musi odprowadzić 2000 do kasy jako wkupne do firmy. Obłęd. W przypadku emerytów jest to już kolejne opodatkowanie tych samych pieniędzy. Z tego wynika, że jedynym ekonomicznym efektem takich machlojek w książkach (na podatkach), jest możliwość zatrudnienia większej liczby komolesi do pilnowaniu rubryczek w książkach, a dalej komolesiów do pilnowania kolesiów w jakimś US i służbach specjalnych.

Obrazek użytkownika maxilampus

31-05-2019 [19:21] - maxilampus | Link:

"Kielbasa Wyborcza' a'la PIS

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [22:00] - maks jamnicki | Link:

trico... ."Rozdał ludziom ich pieniądze" /PiS/ :) Ciekawe  że jak tamci kradli "ich pieniądze" była cisza. Ci oddają ludziom  "ich pieniądze", wypracowane, i nagle wielu ma zmartwienie. Że zły przykład? Że  ludzie się nauczą, iż  lepiej  jest dostawać "swoje pieniądze",  niż być okradanym?  To boli ? :)

Obrazek użytkownika tricolour

01-06-2019 [13:17] - tricolour | Link:

Skoro byli okradani, to dlaczego złodzieje nie siedzą? A może nie kradli? A może nie siedzą, bo teraz my kradniemy więc "onym" damy spokój, bo kiedyś się zamienimy? 

To, ze ludzie dostają swoje pieniądze to dobrze. Źle, ze to konsumpcja, a nie inwestycja. Te pieniądze idą wprost za granicę w Lidlach, Biedrach i innych Oplach dziesiecioletnich.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-06-2019 [09:37] - maks jamnicki | Link:

tricolour.:Nie siedzą, bo sądy ich nie zamkną. A by tak było, by "ich ludzi" nie posadzili, pilnują tych sądów  Niemce przez PE, by sądy a Polsce  "były jakie były", by "ich ludzi" nie ruszyć, by sądów nie  uczynić normalnymi, co by takich złodziei zamykały. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-06-2019 [12:08] - Imć Waszeć | Link:

No dobrze, sądów pilnują Niemcy. A Amerykanie też? Ponadto w sądach są złogi komunistyczne jeszcze po UB. Jak to się ma do bajeczek: a) o obaleniu komuny; b) o ruskiej agenturze (czyli WSW); c) o tym, że ktoś tu coś zmienia lub może zmienić?

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2019 [15:03] - tricolour | Link:

@maks.

Kolega miałby rację (że sądy nie zamykają) gdyby były procesy i na tych procesach padałyby takie kuriozalne wyroki - wtedy byłoby jasne: są złodzieje, jest materiał na nich, jest prokurator oraz - na końcu - lewy sąd, który nie skazuje. Tymczasem jest wielki krzyk o tym jak PO kradło i na tym koniec. Nie ma nazwisk złodziei, nie ma materiału, nie ma procesu, no to nie ma też i wyroku.

Kolega jak to teraz wytłumaczy? Bo ja już napisałem: albo nie ma złodziei albo złodzieje dzisiejsi nie ruszają kolegów po fachu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-06-2019 [18:26] - Tomaszek | Link:

 Banda nie wygrała bo ich pomysł darcia ryjów na "dowolny" lub zadany  temat się nie sprawdził . Dostęp do kasy mieli ten  sam , tylko ją "sprywatyzowali" . A dzieciaki się nie śmieja z nikogo tylko z radości . Pomysł na państwo , gdzie podatki płacą frajerzy upadł .Kopalnie odkrywkowe( OFE i inne rezerwy ) też wykopali do cna . I wystarczyło że zaczęli płacić ci co powinni i kasy wystarczyło . Czas pomyśleć o państwie przyjaznym dla płatników . Może taki pomysł . 

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [16:58] - Jabe | Link:

Jaką politykę i jaką strategię wdraża rząd wobec żądań, jeśli wolno spytać? W jaki sposób broni interesów Polski? Czy Autor coś wie na ten temat?

Konfederacja nie uderzyła ślepo, lecz bardzo celnie. Inaczej by nie było tej notki. Odwołała się do skrzętnie ukrywanego, ale najzupełniej faktycznego zagrożenia. W odpowiedzi rządowe szczekaczki zaczęły konfederatów okładać swoim ulubionym oszczerstwem. Wspominanie o niebezpieczeństwie okazało się być „prorosyjskim lobbingiem”, do tego ewidentnym. Wytłumaczy się Autor z tego twierdzenia? Redaktor Michalkiewicz nazwał to właściwie.

Czy pan Jamnicki uważa, że lilijka go do niczego nie zobowiązuje?

Przy okazji zwracam uwagę na retorykę polegającą na wmawianiu, że wszystkie byty polityczne, które nie są podporządkowane PiS-owi, są antypolskie i nasłane przez Rosję, a przynajmniej Niemcy (ale nie Amerykę czy Izrael). Narodowcy w szczególności mają porzucić swoje poglądy, by swym istnieniem PiS-owi nie szkodzić. Tylko sam PiS nie jest zobowiązany do żadnej współpracy i może przez swoje gadzinówki wszystkich gównem obrzucać, wyjadając zarazem konfitury ustami pisiewiczów i ich dziuń.

 

Obrazek użytkownika Studentka

31-05-2019 [17:55] - Studentka | Link:

Konfederacja to patriotyczna młodzież i banda liderów - cwaniaków, którym nie w głowie patriotyczne , gorące serca falołersów; użyją ich jak " mięso armatnie" w zależności od potrzeby. ".....i tylko  koni żal ".   To jest moje zdanie o Konfederacji. Nie marnowałabym mojego głosu na nią, chyba , że zmienią lidera i to na jednego i to nie z obecnej bandy .

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2019 [19:07] - zbieracz śmieci | Link:

Liderem u narodowców jest romek zwany koniem a winnicki i bosak zaledwie hufcowymi'Koniu musi myślec o sobie i ani myśli aby go dalej łączyć z narodowcami.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [19:51] - Jabe | Link:

He, gdyby w tej wypowiedzi zamienić „Konfederacja” na „PiS”, a „młodzież” na „starcy” wyszłoby zdanie równie pozbawione argumentów.

Obrazek użytkownika xena2012

31-05-2019 [18:37] - xena2012 | Link:

 Każdaj organizacja czy partia w której działa bądź nią przewodzi Janusz Korwin -Mikke wcześniej czy później kończy w niebycie.to gra na lidera i jego osobowość.Szkoda młodych patriotów którzy poszli za tym zlepkiem poglądów aby dogodzić wybujałemu ego JKM.Brak tam rzeczy tak podstawowej jak dalekowzrocznośc.Jak sobie wyobrażają krajobraz po ewentualnej przegranej PiS-u jesienią,czy naiwnie sądzą,że po wygranej Schetyna z wdzięczności za ich wysiłki w atakowaniu PiS-u stworzy z nimi koalicję?Bedą na daleko mniejszej pozycji niż są teraz mając w perspektywie delegalizację.I wątpię czy będą mieli okazję tak jak obecnie zorganizować Marsz Niepodległości czy inne swoje wiece.Ich po prostu nie będzie.A tylko cyniczny JKM wykorzysta okazję do założenia kolejnej partii czy partyjki .

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [18:51] - Jabe | Link:

Jaką dalekowzrocznością popisuje się PiS, wyzywając od komuchów i agentów wszystkich, którzy staną mu na drodze? Jeśli się tak postępuje, nie można oczekiwać niczego innego, jak tylko twardej opozycji.

I wątpię czy będą mieli okazję tak jak obecnie zorganizować Marsz Niepodległości czy inne swoje wiece. – Zastanawiające, że narodowcy gromadzą na tym „swoim wiecu” nawet setki tysięcy, a partia mająca blisko 50% poparcie nie potrafi zorganizować właściwie niczego. Już były propagandowe próby przejęcia marszu, więc może bezpieczniej będzie za Schetyny.

Obrazek użytkownika maxilampus

31-05-2019 [19:27] - maxilampus | Link:

Hehehe..Dla przypomnienia..Za Schetynesku byl "Możeł" brunatny..

Obrazek użytkownika xena2012

31-05-2019 [20:49] - xena2012 | Link:

Narodowcy przekonają się smutno,że jak dzięki nim wygra KE to żadnego marszu ani wiecu już w życiu nie urzadzą.Już niewdzieczny Schetyna,Tusk i Trzaskowski się o to postarają.Będą sobie pospacerować w marszu równości zanim ich zdelagalizują.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [21:23] - Jabe | Link:

Nie dzięki narodowcom wygra KE, tylko PiS przegra dzięki sobie i swojej polityce zwalczania wszystkich, którzy nie są mu podporządkowani.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [22:07] - maks jamnicki | Link:

Jabe. Strasznie się ożywił. :) Na Marszu Niepodległości, organizowanym przez narodowców, 2/3 to nie Narodowcy a patrioci różnej maści i odcieni. Może i najwięcej to wyborców PiSu, jak ja.. Bo organizatorzy to Narodowcy, ale marsz patriotyczny. Ja np. nie jestem z opcji Brauna. Ale gdybym mieszkał w Gdańsku, to przy braku innych propozycji, zagłosował bym na niego.  Te 13 tysięcy to nie głosy narodowe, ale pewno w 2/3 patriotyczne. Jak  i ludzie na Marszu Niepodległości.

Obrazek użytkownika Dorota M

01-06-2019 [22:56] - Dorota M | Link:

Na ostatnim marszu nie byłam. Zraziły mnie niesione hasła "PIS PO jedno zło". Dopóki takie hasła będą niesione, zapewne wiele osób zrezygnuje.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2019 [19:47] - zbieracz śmieci | Link:

Pojawienie sie narodow wszystko dostawali co chcieli i lechu szedł w górę  strzeleckich ,mundury,poligony ,brońców to wypadek przy pracy powstały na wskutek przymusu i zastapienia innej organizacji z innym człowiekiem na czele jako wodzu.
Mało kto pamięta o kimś takim jak leszek moczulski ,opozycjonista ,posiedział trochę w pierdlu i szacun zdobył rozszyfrowując skrót pzpr czym doprowadził do szału komuchów w sejmie i zachwyt opozycji.Otóż mimo rozszyfrowania leszekowi pozwolono na tworzenie drużyn  strzeleckich do których garnęła się młodież nastawiona patriotycznie tu młodzież a dla dorosłych 
miał KPN och jakiż ten KPN był anty....!?
Wadze nieba młodzieży przychylały a to poligony a to mundurki a i broń strzelecką wedle zapotrzebowania no i instruktorów i taqk drużyny i kpn rosły w siłę i żyli dostatniej .
Do czasu ,do czasu aż dogrzebano sie do akt leszka a tam jak stało ,że od zawsze był TW i wszystko sie rypło i druzyny i kpn ,taka jego mantra.
Trzeba przyznac ,że wielu członków kpn nieznajacych sprawy uczciwych pattriotów siedział z wysokimi wyrokami bo ich szczególnie tepiono a tepienie było jednym z elementów gry służb.
Jak zabrakło kpn i jej młodzieżówki a przyroda nie znosi prózni przypomniano sobie o rn i onr oraz giertychach ,doły partyjne zawyły jak i żymianie no bo jak tak można ,przed wojna zdelegalizowani a teraz hasają ,doły sobie mogły co chciały ale decydenci wiedzą co to mądrość etapu ale chyba tak im się wydawało.
Zgon nastapił szybciej niż sie spodziewano ale przeciez odchodza w niebyt i kukizowcy-schetynowcy jak nowocześni chociaz jedna z przyczyn upadku nowoczesnych była chuć wodzunia bo zapomniał ,że kto mieczem wojuje od pochwy ginie !
Gdyby chadzał do szkół to by pamietał co w starożytności spotkało gościa który wybrał jedną z trzech ale od ryśka stanowczo za dużo wymagam i ma jak ma.!
Agenturko na NB nie zamartwiajcie się bo sporo jaj zostało wyjętych z truchła pzpr i wystarczy je zapłonić i dostaniecie nowych ,młodych ,żdolnych godnych wszystkiego .
Papatki

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2019 [20:45] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Pierwsze zdanie:"Pojawienie się narodowców to wypadek przy pracy powstały na wskutek upadku innej organizacji  z  innymm człowiekiem jako wodzu"

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-05-2019 [22:13] - maks jamnicki | Link:

 zbś    :):) Coś w tym jest. Ludzie niżej często nie orientują się, co lub kto  steruje tymi wyżej. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-06-2019 [01:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Paru ,,bohaterów'' patriotycznej młodzieży z Hajnówki to nie naród.
Występuję w pojedynczej osobie i nie wprowadzałem komunizmu w Polsce.

Obrazek użytkownika Gniewko

02-06-2019 [21:21] - Gniewko | Link:

Takiego badziewnego wpisu jeszcze w życiu nie widziałem. Po paru zdaniach przestałem czytać, bo tak jak bym czytał propagandę Stalina. Jeśli PiS ma tylko takich wyborców, to długo nie pociągnie. Wybory wygrała „miska ryżu+”. Szykuje się duża grabież majątku polskiego, w postaci realizacji bezpodstawnych roszczeń żydowskich 447 to rozdają jałmużnę, tak samo, jak było podczas niszczenia i sprzedawania za grosze polskiego przemysłu. Też były „Kuroniówki” dla każdego i „zupki Kuronia” !

Obrazek użytkownika Anna Borycka

03-06-2019 [14:42] - Anna Borycka | Link:

Gniewko

Pogarda dla innego elektoratu była główną przyczyną klęski Konfederacji i POgłowia, bo Kukiz sam się wyautował. Nie idź tą drogą Gniewko, bo jesienią będzie jeszcze gorzej.