Bosak wolał błazenadę.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby inspiracja do forsowania ustawy 447 w USA, wyszła z Moskwy. Z myślą o „demokratycznym” usunięciu naszego rządu. I ku radości wielu innych graczy oczywiście. Wystarczy, że „dobrej zmianie” odbierze się głosy wyborców. I już np. baz wojskowych i amerykańskiego wojska nie będzie. Cel zrealizowany. Reszta to zasłona dymna.
Nie takie gry operacyjne rozgrywają na świecie Rosjanie. I nie takie intrygi Rosjanie przeprowadzali na świecie od 1917r. Przecież w ostatnich dekadach zamieszkało w Izraelu ok 1,5 mln rosyjskich Żydów. Są nam niechętni i zorganizowani. I jak mówi znawczyni przedmiotu, dr. Ewa Kurek, to oni teraz grają w Izraelu pierwsze skrzypce. Wystarczy, że wśród nich jest tylko 0,5 procenta rosyjskiej agentury lub choćby lobbystów, to daje dziesiątki tysięcy aktywnych graczy.

Izrael, ma w ostatnim czasie poprzez swoją diasporę etniczną i religijną ogromne wpływy USA. Większe niż kiedyś. Pomijając tradycyjne wpływy w mediach, świecie internetowym, filmowym czy w finansach, ma dużo większe niż kiedyś przełożenie na polityków. Na szczęście Żydów w USA jest tylko ok 6,5 miliona co daje ok 2 % populacji. Piekielnie silnych, jeżeli nieżyczliwych nam to groźnych, ale nie wszyscy na amen są przecież nieżyczliwi, nie bądźmy rasistami, więc  wpływowych ale  przecież  NIE WSZECHMOCNYCH. W Kongresie USA jest 530 osób, a w głosowaniu nad ustawą 447, jak podał ktoś zorientowany , wzięło udział ok 100 osób, w tym ok 40 pochodzenia żydowskiego. Mają duże wpływy, lecz tylko tylu kongresmenów, ok 40-tu. To i tak dużo, duże wpływy, bo przy ok 2% populacji mają tych kongresmenów ok 7,5 %. Dzięki kruczkowi prawnemu głosowanie było ważne, Trump to podpisał, jednak ponad 400 innych kongresmenów, z różnych powodów, wolało do tego ręki nie przykładać.

Bosak okazał się jednak cymbałem, trochę jak błazen Berkowicz od Korwina, ten od trzymania „dla jaj” żydowskiej jarmułki nad głową wiceminister tego rządu. Jeden i drugi dla większego zaistnienia złamał ustalone i przyjęte przez wszystkich reguły przedwyborczej debaty, Berkowicz niedawno lokalnej, Bosak wczoraj ogólnopolskiej. Stara się, by być traktowany jako polityk poważny, a okazał się i niepoważny i co gorsza pokazał, że potrafi być nieprzewidywalny. A wydawało się, z wystąpień np. w Realu 24, że jest bardziej dojrzały. Skorzystał z okazji, by mocniej zaistnieć i okazał się , doraźnym „gadżeciarzem”, do tego jako jedyny zaczął kwilić, poza „protokółem”, że rzekomo „pytania były ułożone pod rząd”. Chcą, by traktować ich razem, KORWINA i RN jako jeden blok ? Jako namolne, pro rosyjskie lobby ? To widocznie tak ma być.

Ktoś powie, drobna sprawa. Ot, złamał „protokół”, podszedł do J. Wiśniewskiej, no, może prowokacyjnie na oczach 2 czy 3 milionów coś chciał jej wręczyć poza tematami, coś powiedział. Ale był w „gościach”, przyjął zaproszenie na ustalonych warunkach i  co ciekawe, złamał je tylko on.
J. Wiśniewska miała pełne prawo także złamać reguły gry i bez względu na istotę sprawy odpowiedzieć Bosakowi np. że : „od rosyjskich lobbystów prezentów nie przyjmuję”.
Jeśli oni nie przyjmują do wiadomości zapewnień, że rząd  nie ma zamiaru ulegać ustawie 447, to spokojnie można nie przyjmować do wiadomości ich zapewnień, że nie są prorosyjskimi lobbystami. To działa w dwie strony. I dopóki plują ustawą 447 na rząd, powinni być na taką reakcję przygotowani.

Zapraszanie takich „gości” do telewizji publicznej, mija się z celem. Wczorajsze zdarzenie było stosunkowo drobne, choć nieładne. Ale ilu ludzi, też  politycznych "napoleonów"  marzy o swojej "chwili chwały" by zaistnieć, przebić się i zebrać więcej głosów czy "kliknięć, usłyszeć, "ale im dokopałeś". Nie zapraszamy do domu kogoś, kto nam kiedyś zwędził obrazek ze ściany.  Gość jest gościem,  musi być przewidywalny. Nie  jak  Cejrowski, który kiedyś w TVP narobił prowadzącemu nieprzyjemności a teraz, że go nie chcą zaprosić,  wszem i wobec nie tylko wyszydza ten rząd, ale i złożył „akt zawierzenia” Konfederacji. To Konfederacja spełni jego marzenie o prawdziwie wolnej Polsce :). I  jego prawo.

I Kaczyński i Morawiecki jednoznacznie odcięli się od ustawy 447 i ponoszą tego konsekwencje. Te nagłe i bezwzględne ataki na Morawieckiego i jego rodzinę, moim zdaniem w dużej części inspirowane przez niechętne rządowi i nam, rozzłoszczone środowiska żydowskie. Czy np. nagła / złośliwa ? / sprzedaż budynku siedziby PiS przy Nowogrodzkiej przez żydowską spółkę itd. To chyba nie przypadki.
Jednak wygląda na to, że „Konfederacja” i tak będzie grzać temat 447 do jesieni. Widocznie to jej JEDYNA RACJA BYTU. Nic innego nie mają do zaproponowania. Trzeba na to adekwatnie reagować.

Przed ustawą 447 na pewno nie uchronią nas ani formalni ani ideowi przywódcy partii KORWIN ,jak JKMikke czy St. Michalkiewicz. Który to przygotowywał antyrządowy grunt i konsekwentnie grzał temat od roku. Będzie to robił dalej. To dla mnie pro rosyjscy lobbyści, więc mnie to już nie dziwi. Jednak jeśli RN chce dalej iść tym tropem i w tej „spółce”, to trzeba traktować ich aparat decyzyjny / bo taki młody człowiek z ulicy jest naiwny, gry się toczą ponad nim /, w całości, razem z tamtymi, jako BLOK. WIDOCZNIE ONI TEGO CHCĄ. A jak „blok”, to może znaczyć, że za tym stoi jedna ręka. I trzeba młodych i naiwnych po prostu ostrzegać.

I Janusz Korwin Mikke, i Stanisław Michalkiewicz często mówili, że „PiS i PO to to samo zło”. Tę narrację przyjęli i przywódcy RN. Ale w Polsce do wyboru są przecież trzy istotne opcje: niemiecka- PO, amerykańska – PiS, rząd / niestety z silnym i kłopotliwym wątkiem żydowskim/ i opcja rosyjska do której nikt się jakoś nie przyznaje :). Opcja rosyjska to "sierota". Zapytaj kogoś a każdy mówi "Co, jaaa? Niee". Komedia.  Choć przecież po wyeliminowaniu dwu pierwszych, nie trzeba być geniuszem logiki :) :), by wiedzieć, która opcja zostaje dla nich,  nawet jeśli dyskretnie na ten temat milczą, albo się odżegnują.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [12:50] - Imć Waszeć | Link:

Nie no oczywiście, że 447 przeforsowała Moskwa, a za Trumpem ją podpisującym stał zimny czekista z lufą. Wy nie rozumiecie, że to nie Ruch Narodowy jest tu problemem, tylko wasza polityka. A więc jak zabraknie RN, to nadal będziemy my i nadal będzie temat zdrady poruszany. I co zrobicie? Pozabijacie nas wszystkich i zakopiecie w dołach z wapnem w swoim bolszewickim zwyczaju?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [08:40] - maks jamnicki | Link:

ImćWaszeć: No nieźle. "Pozabijacie", "doły w wapnem" , "bolszewickie zwyczaje". Nie gniewam się, niech będę i  tym prorządowym i proamerykańskim bolszewikiem. :) Ale mam tylko jedną małą prośbę. Wczoraj w debacie wzięło udział 6 formacji. Jak Pan chce, można jeszcze 1-2 dodać, proszę bardzo. I teraz bardzo proszę konkretnie , ale proszę się nie migać, proszę wskazać, kto powinien  rządzić Polską po jesiennych wyborach lub też kto z kim. Ale konkretnie proszę wskazać, bez owijania albo zwodów. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-05-2019 [17:43] - Imć Waszeć | Link:

Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź, ponieważ od 30 lat rządzą nami takie łajzy albo przygłupy, że są tylko z tego same gigantyczne kłopoty. Wygląda na to, że ja powinienem rządzić Polską, bo Kaczyński dziś znalazł rusków w całej Konfederacji, czyli zgłupiał do reszty. Wtedy na pewno rozwiązałbym praktycznie wszystkie stworzone przez wrażych okrągłostolarzy problemy ;)

Obrazek użytkownika Dorota M

24-05-2019 [22:37] - Dorota M | Link:

Jak juz napisałam komentarz w doskonałym artykule Pani Danuty, nikt nie trzyma Pana na tym blogu. Nazywanie Kaczyńskiego łajzą, to Pan wybaczy, ale to niezłe draństwo i oszczerstwo, bez argumentów, a sam Pan chce argumentów na prorosyjskość Konfederacji. To proszę bardzo. Wypowiedzi i czyny JKM, wypowiedzi red Michalkiewicza, w wielu filmach, gdzie nie gani sposobów działania Putina, wypowiedzi Pan Brauna, jawnie filo rosyjskie. Kilkanaście punktów w książce L Misiaka, który jest przedstawiany zwolennikom Konfederacji, jako wiodący dziennikarz wyznaczający niemal program Konfederacji, opluwający PIS, starający się w swojej książce "Prawicowe dzieci....", udowodnić, że lepsza jest komitywa z Putinem, niż z Trampem, a wojska amerykańskie są okupantami na ziemi polskiej. Wywiady przedstawicieli Konfederacji dla Sputnika i wiele innych wypowiedzi, bossów Konfederacji, których już nie będę przytaczać. Jednak nie winię zmanipulowanych nienawiścią do PIS zwolenników Konfederacji, bo to młodzi niedoświadczeni ludzie, przeważnie gorący polscy patrioci. Natomiast takie doświadczone lisy dziennikarstwa, jak Pan Braun, red. Michalkiewicz, L Misiak i wielu innych, których nazwisk nie mam w tym momencie na podorędziu, wiedzą, że działają niezgodnie z polską racją stanu, bo nie podejrzewam ich o przypadłość Koziołka  Matołka. Inspiracja natomiast jest w służbach obcej agentury i  nie tylko rosyjskiej. Nie mam pewności, czy wymienieni przeze mnie Panowie, zdają sobie z tego sprawę, bo działania doskonale wyszkolonej agentury, na przykład ruskiej, to dziesięciolecia opracowań naukowych i dla nich rozpracowanie psychologiczne takich zadufanych w sobie osób, to przedszkolne wprawki. Tylko szkoda Polski.
 
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [08:47] - maks jamnicki | Link:

Dorota M. : Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [16:20] - Imć Waszeć | Link:

Proszę mi wskazać w którym miejscu jest to konkretne nazwanie go łajzą, bo posuwacie się już do komunistycznych metod zwalczania wrogów ludu i partii. Proszę w tym celu użyć podstawowego podręcznika logiki, bo chyba coś tu kwantyfikatory nie trybią.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [08:46] - maks jamnicki | Link:

Imć Waszeć : Czy Pan zauważył, że  nie odpowiedział Pan na  pytanie ?  To samo robi pan Michalkiewicz, zapytany o konkrety. Skoro "PiS i PO to to samo zło", to kto powinien rządzić?. Kiedyś na jakimś spotkaniu, grzecznie wracałem z pytaniem 4 razy. Lawiruje, zmienia temat, ale odpowiedzieć nie chciał. :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [16:37] - Imć Waszeć | Link:

Panie Maxie, odpowiedź na pytanie, kto powinien rządzić Polską jest oczywista. Powinien to być ktoś, kto do rządzenia nie potrzebuje kurateli obcych służb specjalnych. Pozwoli Pan, że nie będę tego omawiał szczegółowo, ale chyba się rozumiemy, że żadna agentura albo - jak to mawiają Rosjanie - g#wnojedy nie wchodzą tu w grę, choćby nawet służyli jak wierne psy największemu sojusznikowi. Zresztą mówi o tym wyraźnie kodeks karny. To nie moja wina, że od 1989 przyjęła się w Polsce praktyka rządzenia, w której bezczelnie olewa się prawo tykające "naszych", a służby wiszą w kieszeni innych narodów. Michalkiewicz właśnie to wyłuszcza w swoich felietonach, a nie - jak sugerują propagandziści - atakuje na ślepo niczym miejscowi "prawicowi" trolle (dla mnie to raczej zwykłe bolszewiki, walące po oczach GWnem kiedy tylko mogą). Trzeba szanować ludzi, którzy mówią grzecznie, z sensem i gramatycznie, bo znów zastaniemy Polskę pełną śmiecia, wydrapywania oczu za pochodzenie i innego plugastwa. Właśnie taką, jaką tu nam się kroi w wyniku popuszczenia emocji w portki. Dlatego ja stale głośno protestuję i mówię dość tego. Błagam, stwórzmy prawdziwą inteligencję - nową, godną szacunku i nieskażoną żadnym komunizmem. Dość już tego mentalnego kręcenia się w kółko i ciągłych powrotów do praktyki rządzenia z PRL. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [17:25] - maks jamnicki | Link:

Imć Waszeć...."stwórzmy prawdziwą inteligencję-nową, godną szacunku i nieskażoną...."  Zanim Pan ją stworzy, to ja  z czymś realnym, praktycznie :). Jesienią  mamy w Polsce wybory do Sejmu, ma Pan 6 ugrupowań, może Pan jeszcze kogoś dopisać, i kto byłby tym najlepszym, z  REALNIE ISTNIEJĄCYCH, Życie to nie bajka ani gawęda, Kto  Pana zdaniem powinien rządzić. To, że "anioły" to ja też mogę powiedzieć. Ale żadna "partia aniołów" się w Polskim sądzie nie zarejestrowała. Konkrety. Kto  Pana  zdaniem, z tych  ISTNIEJĄCYCH ugrupowań, lub w konfiguracji, powinien rządzić Polską. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [17:45] - Imć Waszeć | Link:

Powiem otwarcie, że jeżeli PIS nie zablokuje możliwości wyłudzenia haraczu przy pomocy ustawy 447, np. poprzez uchwalenie specjalnej ustawy i sankcji za próbę obrobienia Polaków przy pomocy zdobycia parlamentu (a to jest możliwe nawet w systemie jednomandatowym), to mojego głosu już nigdy nie dostanie. Powiem więcej, zagłosuje wtedy tak, żeby PIS stracił jak najwięcej. To samo zresztą tyczy się POKO. Ja nie uznaję zasady mniejszego zła i nie wspieram obcych agentur. Albo się wie jak się robotę polityczną wykonuje i się ją wykonuje najlepiej jak się potrafi, albo nie i jest się partaczem. Udawanie fachowca kończy się szybko, gdy trzeba pokazać konkrety, a co pokazują te magistry i doktory z szejmu, tańczące po ławkach jak małpy? No właśnie. Sam Pan widzi, że nie ma sensu tego czegoś nazywać inteligencją, bo to coś nie dorasta do kolektywu kołchozu mimo otrzymanych papierów (już o tym chyba rozmawialiśmy). Gdyby inni podzielali moje poglądy w tej materii, to nie byłoby problemu "kogo wybrać", bo to by było widać jak na dłoni. Dlatego właśnie cały okrągły stół trzeba wywalić do śmietnika, a ludzi użytecznych poupychać w nowych inicjatywach. A jak zacząć tworzyć nową inteligencję? Ja mam już jakiś pomysł. Z tym, że trzeba koniecznie przerwać pępowinę z PRL i III PR, czyli formalnie zakwestionować papiery marksistów, albo stworzyć nowe odpowiednio wysokie wymagania, nowe sito.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2019 [17:46] - HenrykHenry | Link:

Jestem prawie pewien ze pod Imc Waszec kryje sie tu bloger Losek czyli Lech Mucha ... na TT wypisuje takie rzeczy ze zastanawiam sie czy to aby nie podpada pod KK.
Mialem okazje wczytac sie w opinie paru zwolennikow KONFEDERACJI , o samym JKM szkoda gadac , syfem to nazwac to za slabo ...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [18:45] - Imć Waszeć | Link:

Panie HH, przestań pan nakręcać się tą paranoją, bo to, kto tu kim jest w rzeczywistości jest dla pana wiedzą niedostępną, o ile nie złamie pan prawa. Ja nie jestem wyznawcą, ja jestem wyborcą. A jeśli już miałbym powiedzieć na kogo zagłosuję, to najpierw spokojnie przeczekam ciszę wybiórczą, bo ja przestrzegam pewnych zasad, a potem zdziwi się pan niepomiernie. W każdym razie napisałem to już niemal otwartym tekstem (nawet cytatem osobnika), ale pan jak zwykle tak zagonił się w propagandę i niesłuchanie zdania nikogo spoza systemu, że tego nie dostrzegł. Puść pan nogi tego JKM, bo to jest jakiś obłęd tak się człowieka czepić.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2019 [19:20] - HenrykHenry | Link:

Trafiony ... wczesniej Pan uzywal innych nickow. To juz jest ktory kolejny ?!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2019 [14:36] - HenrykHenry | Link:

@ Imc Waszec 
Lajzy ... przyglupy ... Wygląda na to, że ja powinienem ... 
Wyglada na to ze najwiekszy przyglup to ty jestes.
A co do Kaczynskiego ... to prawde powiedzial. Konfederacja to kolejny projekt sluzb sowieckich . Przerazajace jest w tym tylko to ze ma tak wielu zwolennikow czyli "pozytecznych idiotow"
Nie mysle bys byl na uslugach , to zbyt trudne dla ciebie , wiec pozostaje tylko "pozyteczny" jestes ...."idiota" !!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [16:39] - Imć Waszeć | Link:

Tu się pan mylisz, HH. Ja wcale nie zakładałem, że jesteś pan większym kretynem od swego wodza albo odwrotnie. To tylko pańska rozbudzona wyobraźnia, poddana agresywnej propagandzie mediów partyjnych, maluje te koślawe pejzaże i każe wszystko - w tym mnie - postrzegać w tych prymitywnych kryteriach. W każdym razie uważam, że agresywne chamstwo węszące wszędzie wroga już raz zajęło belweder w 1945 i to nam wystarczy. Teraz rządzeniem powinni zajmować się ludzie, którzy nauczyli się przynajmniej czytać i pisać po polsku. A niedouczeni neogomółkowcy od jakiegokolwiek zbawcy narodu mogą parać się jak przed wojną pasaniem krów i gęsi. Wolno im.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2019 [17:37] - HenrykHenry | Link:

No i przedstawiles sie i chwatit.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2019 [21:33] - Imć Waszeć | Link:

Polecam materiał, który uważam za pozycję obowiązkową, jeśli rzeczywiście chce Pan za mną się porozumieć, a nie jedynie wymusić podległość wobec prezesa i jego wizji świata. Zapewniam, że nie będzie Pan zawiedziony. Geopolityka i fejk :/

Dr Leszek Sykulski o najpotężniejszej broni naszych czasów! Jak zatruć rozum!? -- https://www.youtube.com/watch?...

PS: Pana HH również zapraszam do obejrzenia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2019 [13:14] - Pani Anna | Link:

Maksjamnicki może być tak jak pan pisze, ale trudno mi uwierzyć, że ci, którzy sa zdolni do uknucia i realizacji takich chytrych planów wybierali sobie jako "twarze" na ich wykonawców osobników takich jak chociażby rzeczony Bosak, którego naprawdę nie wiem, jak ktokolwiek może traktować poważnie. Reszta z samym "krulem" Mikke na czele nie lepsza. A może braki kadrowe? Ale żeby AŻ takie?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [08:55] - maks jamnicki | Link:

Pani Anna : Jak Pani widzi, są tacy, którzy to wszystko mogą brać poważnie, ba, są wręcz "zafascynowani".  Ten alians jest przemyślany  i jak pokazują procenty, może być skuteczny. A np. jakie masy ludzkie oglądają i biorą poważnie  Wojewódzkiego?  Znalem "pani profesor" ze studiującą  córką, były "zafascynowane" i uważały  go za  ....autorytet :). Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-05-2019 [12:51] - Pani Anna | Link:

Maks jamnicki,
Powiem Panu, że z tym Kubą Wojewódzkim wcale nie jest już tak wesoło, w ciągu 1roku stracił 470tys widzów, to spadek o 30%oglądalności. Gdyby nie to, że to TVN i odpowiednia pora, to może oglądałoby go jak tow. Lisa na onecie kilkanaście osób - w porywach. W tej chwili to jest około 900tys, z tenedencją spadkową. Wciąż sporo, ale jednak kierunek jest prawidłowy.
A tytuł profesora... Hartman, Płatek, Środa, Sadurski też sa "profesorami". Patologia jest wszędzie, zawsze to jest ok. 5 -8% populacji, a  niech sobie nawet będzie zebrana w jedno ugrupowanie, ma to swoje dobre strony.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2019 [13:14] - Jabe | Link:

Pan się zachowuje, jakby temat roszczeń realnie nie istniał. Nie jest ważne, co robi w ich sprawie rząd, za to roztrząsa się, kto inspirował rozdmuchanie tej sprawy. Czy gdyby udało się ją zamieść pod dywan, jak przez lata, wszystko byłoby w porządku i moglibyśmy spać spokojnie? Nie wystarczy się ceremonialnie odciąć, ale należy pokazać, co się zrobiło, by odsunąć zagrożenie.

To nie Izrael ma wpływy w USA, a finansjera żydowska ma przemożny wpływ na rząd amerykański, a pośrednio i na Izrael. I oto tę niekumatą finansjerę Rosjanom udało się poszczuć na Polskę. Przecież to obłęd!

To, że inni nie podzielają Pańskich obsesji, nie czyni z nich, ani naiwnych, ani sługusów agentury. Proszę się rozprawić z własnymi nie przystającymi do rzeczywistości schematami myślowymi i własną naiwnością, zamiast zarzucać ją innym.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-05-2019 [16:46] - Zygmunt Korus | Link:

Bosak, tak zresztą jak Winnicki (i inni Narodowcy), to ludzie z głową na karku. Proszę słuchać o czym mówią, jak mówią i przypatrzeć się ich mowie niewerbalnej. Są wiarygodni, jak do tej pory nikogo nie zdradzili, a wykazali się odwagą w obronie sprawy polskiej. To jedno. Po drugie - nie ma czegoś takiego, jak "gościna" w "okienku". Ono jest przecież do wyrażania się dla każdego, rzecz jasna kulturalnego. Na faryzeuszkę Wiśniewską taki test, jaki zastosował Bosak, był jak "trafiony-zatopiony" (wiem co mówię, bo organizowałem marsz w obronie TV Trwam, i mam dobrze w pamięci odmowę wsparcia tej częstochowsko-brukselskiej paniusi, specjalistki od pustosłowia).
Panie Maksie, mniej propagandy (bo mowy ciała Pana nie widzę, ale stylistyka tekstu dużo mówi... jak Pan fastryguje). Konfederacja skorzystała z dotacji państwowej (3%), jaką dysponował Korwin, więc być może jest to na rękę Putinowi, ale pieniądze na kampanię narodowców dała Polska, via brudne (z pewnością) ręce Skurwina. Kukiz dotacji nie wziął, więc go za chwilę na scenie politycznej nie będzie. Teraz o ruskiej agenturze, u nas. Polacy en bloc są antysowieccy, antykacapscy - o tym decydują groby i Syberia, pamięć żywych o przodkach. [To samo dotyczy, w całości, Szkopów.] Spokojnie, na kremlowskim lobby dziś niewiele można ugrać. Natomiast na uśpieniu Polaków przed zagrożeniem POLIN stracić bardzo dużo. Zwłaszcza gdy raketerami będą (?; praktycznie już są!) zbrojni z USRaela. Oby Pańskie skamlenie o bazy USA nie okazało się w złą godzinę. Mam tu na myśli namawianie nas, torpedujących 447, do odpuszczenia sobie skoku na polskie portfele - każdego z nas, także i Pana, oraz późniejszej nadwiślańskiej progenitury. Konkludując: nie jest jeszcze za późno, by zrobić test, czy istnieje szansa na prawo od PiS-u stworzenia siły, co nie rozwali podestu partii rządzącej, a da w przyszłości lepiej realizować "dobrą zmianę". Po prostu kontynuować ją śmielej, rzetelniej i skuteczniej. Z mojego punktu widzenia bardzo boleję nad wypowiadaniem za mocnych słów w tej walce pomiędzy PiS-em i Konfederatami. Ring polityczny jest jaki jest, ale potem - mam nadzieję, że obecni dobijający się do urn, zyskają te minimum 5% (oby!) - wypadałoby zrobić wspólną propolską koalicję - a tu skłócenie i zaszłości stworzyły wrogość nie do pokonania...! Zachowanie PiS-u wobec ruchu narodowego było i jest skandaliczne, więc trudno się dziwić mocnym słowom z ust patriotycznej młodzieży. Ale to zawsze starszy i mądrzejszy - tak jest w pedagogice - ponosi za taki stan rzeczy winę. A Pan już przecież ma trochę lat i siwych włosów, nieprawdaż? Oczywiście pytam tutaj o zachowania i odpowiedzialność wybitnego Pańskiego/mojego rówieśnika, którego Pan tak broni, a ja sceptycznie, za Michalkiewiczem, podglądam i oceniam, czy nie jest w gruncie rzeczy szczurołapem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2019 [17:13] - Pani Anna | Link:

"Bosak, tak zresztą jak Winnicki (i inni Narodowcy), to ludzie z głową na karku." No pan, panie Korus jest jajcarz prawie taki, jak sam "krul". Gdyby pan, jako specjalista od mowy ciała się tu nie wypowiedział, to i ja i cała  reszta ciemnego narodu nadal by myślała, że głowy to oni mają, ale całkiem gdzie indziej.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-05-2019 [18:30] - Zygmunt Korus | Link:

Ma Pani dwa komentarze i w obu zero argumentów. Ja przynajmniej napisałem, że nie znajduję w ich wypowiedziach antypolskich akcentów, oraz podałem, na podstawie własnej styczności z paniusią z Częstochowy, dlaczego pochwalam "postępek" Bosaka. A pani Bosakiem wyciera sobie "buziuchnę" nie pierwszy raz na tym forum. Jak się kogoś nie lubi, bo "dziobaty", to trzeba to uzasadnić. Bardzo proszę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2019 [19:33] - Pani Anna | Link:

Niczego pan nie uzasadnił, pan po prostu wyraził swoją opinię, że pan czegoś tam nie znalazł. Dla mnie "mowa ciała " pańskiego ulubieńca jest jasna i czytelna, odkąd obejrzałam w TVN sambę w jego wykonaniu - lojalnie uprzedzam każdego, kto tego nie widział, a chciałby, że tego niestety nie da się "odzobaczyć". Jeżeli wielki "narodowiec", konserwatysta, członek Młodzieży Wszechpolskiej i czego tam jeszcze idzie to czegoś takiego jak Taniec z Gwiazdami w TVN, kiedy wiadomo, co to za instytucja, kto i po co jest tam lansowany, to ja nie mam więcej pytań. Albo się wie, kim i czym się jest, a wieku 25lat byłby to czas najwyższy, zwłaszcza dla kogoś, kto od wczesnej młodości parał sie polityką, albo niech nie odgrywa wielkiego ideowca, bo i tak nikt mu nie uwierzy. Cała "mowa ciała" go zdradza i nie tylko. 3 rozpoczęte i nieukończone kierunki studiów, brak jasnego źródła zarobkowania również nie poprawia jego wizerunku, wieczny młodzian nie shańbił się jeszcze uczciwą pracą. Rozumiem, że "wycieranie sobie buziuchny" jak pan to był raczył ująć jest zarezerwowane tylko dla pana i pańskich kumpli w stosunku do nie-narodowców, czyli gdzieś cir. 97% społeczeństwa. Powinien pan też wiedziec, że używanie takich okresleń jak "paniusia", czy właśnie "wycieranie sobie buziuchny" nie najlepiej o panu świadczy i o pańskich argumentach. Ja w ten sposób nie zwracam się nawet do trolli, bo nawet kiedy w dyskusji z nimi ręce już opadają, to bliższe mi są zwykłe, żołnierskie określenia, zamiast jakieś "buziuchny" i "paniusi". Mizogin z pana i tyle.
Cała ta "wierchuszka" tej całej Konfederacji to jest jedna wielka kpina z ludzkiej inteligencji i jeden wielki antypolski akcent, obliczony na uniemożliwienie PIS samodzielnych rządów.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2019 [22:57] - Jabe | Link:

Może lepiej, żeby PiS nie rządził samodzielnie? Będzie na kogo zwalić winę. Obecna sytuacja jest bardzo niekomfortowa. Czym tłumaczyć zaniedbania, skoro się ma Sejm, Senat i Prezydenta?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-05-2019 [01:36] - Zygmunt Korus | Link:

A widzi Pani... "Dziobaty i już!" Dlatego mizogin używa takich określeń, których Pani nie znosi...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [17:29] - maks jamnicki | Link:

Zygmunt Korus: Myślę, że Pani Anna  wykazuje tu zdrowy instynkt, którego..... nam mężczyznom , czasami brakuje../... "obliczony na uniemożliwienie PiS samodzielnych rządów". /
I tego trzeba się  trzymać.  Poprzez  dużą słabość do młodzieży narodowej, tej "z ulicy" ,  miałem zazwyczaj  skłonność  do "wstrzemięźliwości" i dużej cierpliwości w ocenie przywództwa RN, A oni  są nastawieni tylko i wyłącznie na  NA OSŁABIANIE PISu i ZP. Ostatnie dni to pokazały. Dobrze, że zrobiła się awantura o 447, choć jak najbardziej naturalne , że każdy rząd skazany jest na środki dyplomatyczne, a ten co nie rządzi może sobie pozwolić na mocniejsze środki. Sprawa 447 służy teraz tylko i wyłącznie jako cep do obijania tego rządu by go osłabić. Więc dobrze, jak "chcecie na cepy",  to idziemy na cepy. Naszym cepem będą "ruskie ludzie". Cały czas starałem się rozdzielać JKM i KORWIN od narodowców. Że to niby dla tych drugich trudna konieczność. A ich to cieszy. JKM  zainfekuje złem i "permisywizmem" młodzież narodową, cóż, są pełnoletni, odpowiadają za siebie i kierunek w którym dają się prowadzić. Albo dziś bazy amerykańskie, albo jutro sowieckie. Tu nie ma  "my sami", czym się próbuje bałamucić, jak Michalkiewicz.  Pewne rzeczy uciekają z pola widzenia, człowiek jeszcze  pracuje, ma inne  sprawy, nie wszystko pamięta, inni mu czasem przypomną, jak Pani Anna "tańce" Bosaka, czym, pamiętam byłem zgorszony i rozśmieszony. Jeżeli Bosak wyszedł z "pod ręki" Giertycha, to Giertych jest nieodrodnym synem i ideowym spadkobiercą swojego ojca, Macieja, członka Rady Konsultacyjnej przy Jaruzelskim, który to ojciec zawsze......  " przestrzegał przed rozluźnieniem polskich więzów z ZSRR". To jest ta ręka i ta ścieżka, niestety, co mi tez uciekło, to R. Giertych był i prawdopodobnie jest mentorem K. Bosaka. To go może najbardziej  określa o czym i ja i wielu zwykłych ludzi takich jak ja nie pamiętało. To Pani Anna i pani Dorota M. są tutaj od nas bystrzejsze . Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-05-2019 [14:21] - maks jamnicki | Link:

 Pani Anna : "jeden wielki antypolski akcent, obliczony na uniemożliwienie PIS samodzielnych rządów" . :) Tak, "wychodzi że o to chodzi". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-05-2019 [20:46] - HenrykHenry | Link:

@Pani Anna
Pan Korus to ta sama szkola anty PiS co Pasierbiewicz ... zreszta mocno go wspieral w rozbijanie prawicy , obozu wladzy ... Czyzby przejal zadania po nim ?!
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-05-2019 [16:37] - Marek1taki | Link:

Historia tych roszczeń jest znana i wieloletnia. Informował od lat red.Stanisław Michalkiewicz. Natomiast wykonanie z udziałem ludzi radzieckich jest powszechnie znane. Nie sama amb.Aznari a pół Izraela z nich. Zyski Rosji z konfliktu też oczywiste. To nie składa się jednak na obraz, który Pan przedstawia w konsekwencji imputując PiSowi, że jest ruską agenturą.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-05-2019 [22:24] - Jan1797 | Link:

<Jeden i drugi dla większego zaistnienia złamał ustalone i przyjęte przez wszystkich reguły
przedwyborczej debaty, Berkowicz niedawno lokalnej, Bosak wczoraj ogólnopolskiej.>

Oglądałem wczorajszą debatę kilka minut, raczej zniesmaczony.

Bosak z pewnością siebie powtarzał argumenty Olbrychta, samo zachwycony zastosowaniem
gadżet gestów Bronka; https://www.youtube.com/watch?...
PO-KO, od wczoraj do zapewne jutra jest przeciw, a nawet za Nord Stream II i przeciw ojro :))
Reszta kolorowej koalicji antyPiS-owskiej oczywiście przeciw dekarbonizacji, zapomniała kto
zlikwidował 60% kopalń w Polsce?stąd, z większym przekonaniem zagłosuję na listę nr 4.

Pozdrawiam, Jan

 

Obrazek użytkownika paparazzi

24-05-2019 [23:29] - paparazzi | Link:

Panie Zygmuncie, żeby aż tak? Niby logicznie pan tłumaczy a meritum i alternatywa niejaka. Szkoda.