Korwin-Mikke : „Rosja naszym sojusznikiem”.

Przyznam, że od samego początku uważałem, że Narodowcy zrobili perspektywiczny błąd wchodząc w koalicję z JKM. To są ideowo rozbieżne opcje, przepaść, ale bliżej i krótko wyjaśnię to w następnym tekście. Jak można było przypuszczać, mając więcej niż Winnicki i Bosak życiowego i politycznego doświadczenia, mając pieniądze, ciekawy portal, gazetę i lepsze „układy” z tymi co go z cienia popierają, będąc w końcu bardziej „medialny”, JKM stał się lokomotywą Konfederacji. Obserwuję i słucham w internecie sporo.

W piątek, 26 go kwietnia JKM był gościem telewizji wRealu24, gdzie bywają różni ciekawi goście. Bywa dla mnie ciekawie jak mówią goście, a bywa Gadowski, Sumliński, E.Kurek. K Karoń, Lisicki i dużo innych osób mających coś ciekawego do powiedzenia,   gorzej, gdy przez pół godziny zaczyna ględzić prowadzący, np. Rola. Jakieś antyrządowe opętanie. JKM to przypadek „specjalny”.

I cóż prawił Janusz Korwin Mikke? Ano że :

...” Armia rosyjska jest naszym obiektywnym sojusznikiem, czy chcemy tego czy nie chcemy”.../ok 29 min/ W tej chwili nasz interes jest, by się zabezpieczyć przed Ukrainą, w której lada chwila mogą dojść do głosu jacyś tam banderowcy. ….. W tej  chwili gdyby doszło do wojny pomiędzy Ukrainą a Polską to przecież my ją przegramy. Armia ukraińska zrobiła przez ostatnie 2 lata ogromne postępy…. Trzeba się tylko cieszyć, że Rosja jest na wschodniej granicy Ukrainy…” Itp, itd. / W ostatnich wyborach prezydenckich opcja banderowska, wygrała tylko w jednym z 24-ch obwodów, akurat Lwowskim…przyp.aut. /

Oczywiste były wątki antyamerykańskie a więc i anty NATOwskie. Tu pominę, szkoda miejsca. Jest za to jeszcze pociągnięcie wątku ukraińskiego :
„Banderowcy w tej chwili mają niewielkie poparcie, kilkanaście procent…, ale Hitler też kiedyś miał w Niemczech niewielkie...”. Coś tak, tu , raczej wiernie, cytuję z pamięci. Itd.

Inny wątek antyrządowy. Że PiS to… geje. Temat – Kaczyński:
Rzucone mimochodem, „...geje mają na niego haki..”
Rola: „ Geje mają haki na Jarosława Kaczyńskiego...?”
JKM : ..” Oczywiście że mają. Całkiem spora ilość wysokich funkcjonariuszy PiSu to są geje, nie, nie geje tylko homosie…. A ponieważ to środowisko zna się…. Dla PiSu ujawnienie, że przywódcy PiSu są…. No…, to powoduje, że może on być obiektem szantażu….” itd./ok. 54 min /

Są różne wątki, rzucone między zdaniami wtręty, np konfidencjonalne: „Komuniści / rządzący kiedyś Polską, przyp. mj / bardzo nie lubili Rosjan….”. Oczywiście było i propagowane też przez Stanisława Michalkiewicza, bliskiego kolegę i współpracownika JKM : ”PiS i PO jedno zło”. Całość w ciepłym, swojskim klimacie, kilka ciepłych anegdot i żartów żydowskich, to też ciekawe ,widać dlaczego przy JKM dzisiejsi przywódcy narodowców to przy nim chłopcy w krótkich spodniach, którzy na tej „koalicji” ze starym wyjadaczem, pozornie „ekscentrycznym konserwatystą”, mogą na dłuższą metę tylko stracić.

Inna sprawa, że interesowanie się tym, z czego utrzymuje się Bosak uważam za niezbyt na miejscu. Można pytać skąd pochodzą pieniądze na działalność polityczną, tak, ale nie z czego ktoś się utrzymuje... ? Może zbiera puszki, może żyje z oszczędności, a może utrzymują go znajomi lub rodzina. Jego sprawa. To są pytania sprzed 89r, nie na miejscu, z kategorii tych niegodziwych. Nie słyszałem by miał jakąś sprawę o to że kradnie. Ja rozumiem, przeciwnik polityczny ale….

A jeszcze coś, dość zabawne, pytanie na żywo: „ Panie Januszu, mam 17 lat i myśląc o podatkach jakie zabiera mi państwo jestem przerażony. Czy gdy pan dojdzie do władzy, da mi pan wiarę w godne życie.” :))
Widać, że ten 17 latek to jeszcze dzieciuch. Idealny kandydat dla słuchania bajek ekonomicznych Janusza Korwina Mikke.

Moje ocena :
Jest oczywiste, że JKM uprawia prorosyjski lobbing i nawet nieźle mu to idzie bo widać, że czołowi narodowcy są zapatrzeni w niego jak w obrazek. Trochę jak młode koziołki przy starym koźle, przewodniku stada. JKM jest niewątpliwie główną postacią Konfederacji. W wypowiedziach Winnickiego i Bosaka słychać, że zaczęli „mówić Korwinem”, nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy. Doszło do tego, że Winnicki zaatakował kiedyś 500+ jako „rozdawnictwo”. „Super” z niego polityk :) Wizerunkowe i ideowe straty jakie poniosą, możliwy „dyskomfort” części dołów gdy się połapią, chyba nie wróżą dotrwania tej koalicji do jesiennych wyborów. Tu zyskać może tylko JKM i Rosja. Ale czas pokaże, jak to się potoczy.

A mnie się marzy rzecz następująca. By Narodowcy się podzielili na dwie czytelne gałęzie , tą pro rosyjską , pro putinowską jak teraz, i tą antykomunistyczną i antyrosyjską. Bo połączyć pewnych rzeczy się nie da, np. antykomunizmu z poparciem dla Rosji, na czele której czele stoi stary KGBista. Nie za to ginęli Żołnierze Wyklęci. Nie za to ginęli pomordowani żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych.

Ponieważ mój stosunek do młodzieży narodowej jest pozytywny, poniżej kilka uwag, własnych „wariacji” na pokrewne tematy, jeśli ktoś czasowo może sobie na to pozwolić.

…………….

Może mam takie szczęście, ale w czasie okazjonalnych, bezpośrednich kontaktów z młodymi narodowcami „na dole”, prawda że krótkich więc mało miarodajnych, jeszcze nie spotkałem takiego, który ma poglądy prorosyjskie. Prawdą jest natomiast, że zdarzają się tacy, ci „inteligenccy”, którzy mają „pierdykca” na punkcie natrętnego i męczącego atakowania Piłsudskiego. Mnie, któremu nigdy nie zdarzyło się zaatakować lub krytykować Dmowskiego, to trochę zniechęca do kontaktów. Lecz zdanie: „Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie” i ja traktuję jako swoją dewizę. Kilka słów które trafia w sedno.

Co tu się jednak dziwić młodszym narodowcom, skoro i tego „pierdykca” na tle Piłsudskiego zdaje się mieć także tak szanowany przeze mnie Leszek Żebrowski?

Epitet w postaci nazwania środowiska narodowców nowym wcieleniem „moczarowców” przez Nadredaktora Wszystkich Redaktorów, jaki niedawno spotkałem, uważam jednak za niebezpieczne nadużycie. Są tacy, co mają skłonność do rzucania różnych insynuacji czy to na swoją prasową konkurencję, przecież także patriotyczną i robiącą dużo, czy opcje polityczne traktowane jako konkurencyjne. To nie jest ładne. Na temat niektórych ewidentnie wrednych i szkodzących Polsce postaci ze świata żydowskiego takiego zdecydowania nie widzę.

Wyznaję pogląd, że nawet jeśli pewne aspekty polityki mi się nie podobają, to trzeba dać duży margines pola do działania rządowi. Nie wszystko musi mi się podobać a czasami coś może nawet wzburzać lub budzić inne negatywne emocje, jak sprawa ustawy447. Na szczęście na teraz sprawa zamknięta. Pożyjemy, zobaczymy Jeśli ktoś „uspokaja” i twierdzi, że nie ma realnego zagrożenia roszczeniami, też przyjmuję to do wiadomości, ale…. z małym zastrzeżeniem. Czy ten co to mówi, zaręczy swoim majątkiem, że tak będzie jak mówi, że realnego zagrożenia nie ma? Pewnie taki gest by niejednego przekonał. Ktoś się zgłosi? Jest ktoś chętny?.

Jasne postawienie sprawy na „nie” przez rząd w ostatnich dniach, nie powstrzymuje jednak środowisko Janusza Korwina Mikke od nachalnego judzenia przeciwko rządowi. Niestety celuje w tym także od kilku miesięcy, dowcipny i nadzwyczajnie ożywiony ostatnio red. St. Michalkiewicz, który od kilku tygodni zachowuje się trochę jak pies myśliwski który trafił na juchę. Niech ktoś spróbuje go od tropu odciągnąć. Marne szanse. Świata poza 447 nie widzi. Przyznaję, że słucham czasami uważnie ale… nie ufam i nigdy nie ufałem nigdy „rycerzom jednej sprawy”. Choć pewno to, zwłaszcza dla młodych może być skuteczne. Wielu ludzi nie rozróżnia sfery realnej polityki, od sfery barwnej czy dowcipnej gawędy. Gawędziarzy traktuje jak przedstawicieli realnego życia. Ale… ta gawęda ewidentnie ma zaszkodzić temu rządowi. No i niestety, nie da się tego nie napisać, ma miejsce  rzeczywiście ku zadowoleniu ruskich. Obiektywnie, czy redaktor sobie tego życzy czy nie.  Patrzę na to spokojnie, czasami dowcipnej gawędy posłucham z przyjemnością, nikt nie mówi tak dowcipnie , ale przecież jaki cel, „jaki koń jest”, każdy widzi. Osłabić, a więc docelowo obalić ten rząd. I nie chodzi tu o pojęcie „agentury”, tu są jakieś kryteria, ktoś tak, inny nie, ale to środowisko ewidentnie jest środowiskiem lobującym za opcją korzystną dla starego KGBisty Putina. Więc użyję słowa „lobbyści”.

Przyznaję, że podoba mi pogląd dr. Ewy Kurek. Wyrażać jasno co się myśli, nie unikać trudnych, żydowskich tematów, ale głosować będzie na  rząd Kaczyńskiego. To słyszałem na własne uszy. Niby oczywiste, ale wielu ludzi, zwłaszcza młodszych, może tego nie rozumieć.

Aktualne kierownictwo narodowców, musi się jeszcze wiele nauczyć, by wyjść poza polityczną, pro rosyjską czy anty ukraińską gawędę. Robienie z jednej lub dwóch spraw, ze sprawy 447 i np. wątku ukraińskiego głównego leitmotivu, w zasadzie jedynych wątków narracji wyborczej, bez szerszego programu, bez jakiegokolwiek opamiętania mieszanie z błotem tego rządu, który zrobił więcej dla Polski i Polaków niż jakikolwiek od czasów II wojny światowej, nie wydaje mi się ani uczciwe ani właściwe. A wejście w sojusz z JKM jest nie tylko głupie. Jest politycznym błędem.

Czyli rząd mając inną perspektywę widzenia niż przeciętny wyborca robi swoje, a patriotycznie nastawieni wyborcy w taki czy inny sposób wyrażają swoje poglądy i emocje, w zakresie pewnej naturalnej ekspresji , także wobec co bezczelniejszych postaci świata żydowskiego. Ale nie po to przecież, by obalać lub odsuwać od władzy ten rząd !!. Jeśli rzekomo PiS to takie samo zło jak PO, jak głosi JKM i Stanisław Michalkiewicz, a czasami jak papugi powtarzają liderzy narodowców, to niby kto ma rządzić? To pytanie zawsze warto zadawać by dociec intencji głosicieli tego hasła.
I Winnicki i Bosak prowadzą młodzież narodową na manowce. A ja mam dużą słabość do tych „szeregowych” . Dlaczego? Bo im się chce działać, czasem realnie wchodzić w sytuacje trudne, choć nic z tego nie mają. Gdyby nie oni, już dawno ulicą rządziło by agresywne lewactwo. Nic z tego nie mają , a chce im się coś robić . To dzisiaj rzadkość. Czuje się bezinteresowną energię tych młodych ludzi i u wielu gotowość do poświęcenia, bezinteresowność, czuje się, że Polska może na nich liczyć.
To młodzież narodowa wydaje się naturalnym spadkobiercą idei walki, wolności i wierności Polsce reprezentowanych przez Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych. Ale na Boga, przecież nie była to idea prorosyjska ale antykomunistyczna i antyrosyjska. Idąc drogą dzisiejszych przywódców ruchu narodowego i Janusza Korwina Mikke, ci młodzi nieświadomie sprzeniewierzają się spuściźnie po pomordowanych, ideowych przodkach. Czy to jest normalne? Ktoś ich na te manowce ciągnie.

Realia. Tegoroczny 1-szy marca. Prze południem „oficjałka”. Pod tablicą i obeliskiem pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych wojewoda, przedstawiciele ratusza, po kilka osób z delegacji wojska i policji. Kilka wieńcy i wiązanek kwiatów. Razem nie więcej niż 30 osób. Tzw „ludu” brak. Po południu, pod ten sam pomnik rusza marsz zorganizowany przez narodowców. Nie wiem czy 2 czy 2,5 tysiąca osób. Na pewno nie mniej niż 1500-2000. Kilka organizacji, ONR, „Strzelec” i „Solidarność”. Wszystko pięknie przebiegło. Tuż przed rozwiązaniem zgromadzenia jako ostatni głos zabrał jakiś więcej niż szeregowy, młody, bojowy „człowiek narodowy” i zmieszał z błotem aktualny rząd bo„ gorszego po wojnie nie było” :)). Skąd on może wiedzieć, jak sam urodzony po 89r? :))
Za mądre to nie było. Impreza piękna, finał głupi. Narodowców było tam nie więcej niż trzecia część. Reszta to wyborcy lub potencjalni wyborcy PiSu, Zjednoczonej Prawicy. Jak zresztą przecież zawsze na Marszu Niepodległości.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-05-2019 [11:56] - Pani Anna | Link:

Cóż, młodzieży zawsze szkoda, chociaż na każdego przychodzi w końcu czas, żeby wyrosnąć z krótkich spodenek i trzeźwo ocenić rzeczywistość. 
Natomiast wierchuszka to cyniczni wyjadacze i akurat na tym młodzież powinna się poznać. Co do źródeł finansowania Bosaka to pozwolę się z Panem nie zgodzić, on jest osobą publiczną i powinien być transparentny. No, ale skoro narodowcom to nie przeszkadza... Wiadomo, że jego brat jest szarą eminencją, specem od PR u rosyjskiego oligarchy, a to wróży jak najgorzej. Łatwiej szkalować PJK, chociaż od niego, to już wszelkie łajno się odbija, za dużo tego na niego wylano. Jeszcze powinni zweryfikować orientację seksualną jego kota, to będzie już komplet.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [15:25] - maks jamnicki | Link:

I dlatego trzeba się bratem interesować i tym, z czego Bosak finansuje politykę. Być może jestem przeczulony, ale przez kilka lat młodości byłem wśród potencjalnie nękanych za brak stempelka w dowodzie osobistym, świadczącym o tym "z czego on żyje". / Nosiłem  przy sobie "zaczarowane karteczki", które zbijały z tropu ciekawskich przedstawicieli administracji i "władzy" przy legitymowaniu /.  Miałem kiedyś znajomego, który .... /dokończę później, muszę na autobus ..:) Pozdrawiam. /09.05... Nie, zostawię ten wątek, bo prawie dobę mnie nie było w domu, za wiele wątków na ten moment/

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-05-2019 [12:28] - RinoCeronte | Link:

Każdy musi z czegoś żyć... Pan Fiki Miki również. Trzeba jednak dać pożyć też innym.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [08:25] - maks jamnicki | Link:

Oczywiście, każdy musi z czegoś żyć, nawet wróg czy przeciwnik. Myślę  tu o normalnym życiu, podstawach egzystencji, tykanie tego i ocenianie, nie jest w porządku. Przewaga pokomunistyczno- biznesowego układu finansowego nad obozem patriotycznym, ale i resztą społeczeństwa jest jak 10 do 1,  albo dużo więcej, ich zasoby. Przecież Bosak do niego nie należy. To patriotyczny ideowiec, może na błędnej ścieżce, ale  to inny temat. Tak to oceniam. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-05-2019 [10:41] - Jabe | Link:

Skąd Pan wziął tę proporcję 10:1? Tzw. obóz patriotyczny ma w ręku przedsiębiorstwa państwowe i budżet. To nie mało. Dlatego pytam, jak Pan to, do licha, policzył?

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2019 [13:17] - Jabe | Link:

Janusz Korwin-Mikke nie uczy się na błędach, więc wcale nie ma dużego doświadczenia politycznego. Proszę też nie robić z narodowców naiwnych baranków.

Sprawy 447 czy banderowców są potencjalnie dla nas bardzo niebezpieczne, a mimo to przez media popisowskie zamilczane. Dobrze, że jest formacja, która je podnosi.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-05-2019 [13:19] - krzysztofjaw | Link:

Już mowiłem, po co Korwin?
https://krzysztofjaw.blogspot....

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-05-2019 [13:49] - maks jamnicki | Link:

Dziękuję, przeczytałem. Zamysłem JKM zapewne jest to, by na jesieni, bo on nie ukrywa, że szykuje się na jesień, spowodować, by PiS czy razem ZP nie mieli większości sejmowej. Ale oczywiście przy okazji  i cele antynarodowe. Elektorat Narodowców i Korwinowców posiada jeden wspólny mianownik. Wiek. U jednych i drugich to przedział  przeważnie 17-30 lat, zwłaszcza u JKM. Przy czym zwolennicy narodowców to ludzie przeważnie ideowi, emocjonalnie bardzo patriotycznie zaangażowani, gotowi do wyrzeczeń, to elektorat znienawidzony przez postkomunistów i potomków żydokomuny.  "Korwinowcy" zaś to elektorat liberalno-bezideowy, elektorat marzenia o mitycznych  pieniądzach, popierany po cichu przez środowiska postkomunistyczne i oczywiście macherów z cienia stojących za PO i zapewne byłe komunistyczne służby.Przy czym młodzi są tego raczej nieświadomi  Poszerzę ten wątek w następnym tekście. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2019 [15:16] - Jabe | Link:

popierany po cichu przez środowiska postkomunistyczne – Co też Pan powie!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2019 [18:50] - Imć Waszeć | Link:

Kto to powiedział "kto nie z znami ten wróg"? PIS dąży właśnie ku zakapiornemu komunizmowi i tyle ;)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [08:29] - maks jamnicki | Link:

::) :)). Nieźle dał pan czadu. Daj Boże każdemu taki "komunizm".

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-05-2019 [13:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

po tylu latch przeciez widac slychac i czuc ze JKM zostal znowu odelegowany na newralgiczny oddcinek.
niestety mlodzi od lat zapadaja na korwinoze bo wiekszosc nie nabyla odpornosci wyniesionej z domu a dopiero przechorowanie jej daje trwala odpornosc na tym podobne infekcje ale niestety skutki uboczne przechorwanej korwinozy bywaja rownie destrukcujne.

a nawiasem mowiac w sprawie tematu kto za, kto przeciw rzadowi pis, ktos madry podal juz przepis na murowana porazke: starac sie zadowolic wszystkich

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [08:35] - maks jamnicki | Link:

Kzaimierz Koz.... JKM ma sprawdzone "patenty", wie, które głupstwa działają  na  pewną część młodych "liberałów gospodarczych" .  Rzeczywiście.: "przepis na  murowaną porażkę, starać się zadowolić wszystkich" 

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2019 [15:14] - Jabe | Link:

Jeśli rzekomo PiS to takie samo zło jak PO [...] to niby kto ma rządzić? To pytanie zawsze warto zadawać by dociec intencji głosicieli tego hasła. – Może właśnie narodowcy?

Widać, że ten 17 latek to jeszcze dzieciuch. – No dzieciuch, ale już wie, skąd rząd bierze na prezenty dla ludu, czego i wyborcom PiS życzę. (No, może też robić to na kredyt.)

Autor ma wobec Konfederacji w istocie dwa zarzuty:
1. Nie popiera PiS,
2. Nie podziela obsesji Autora

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [15:45] - maxilampus | Link:

Zgadzam sie bezwarunkowo z ta opinia !!!
Autor nie ma zbyt wiele do powiedzenia Pisze raz na pare m-cy...jego blogowanie to "czarny pijar" a posty pojawiaja sie w tym celu...
To wyznawca Nowej Sanacji..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2019 [19:04] - Imć Waszeć | Link:

Oj tam, to jest przecież taka mała wojenka polityczna przed wyborami, bo durny lud wszystko kupi. Kłopot w tym, że właśnie dokonane wybory w zakresie metod prowadzenia polityki przez PIS zaważą na długie lata na wizerunku tej partii i automatycznie wypozycjonują (przekręcą) jej wyznawców. A w zasadzie nakręcą do jakiejś aktywności i działania największych tłuków, których trudno już będzie potem odwołać z gościńców, gdzie łupią swoimi pojęciowymi maczugami niewiernych. Widać to w komentarzach trolli "prawicowych" na Niezależnej. Stosując na przykład metody komunistów, można się stać jedynie innymi komunistami, a nie kółkiem różańcowym. Prawica brzydzi się podłym kłamstwem stosowanym instrumentalnie. Przykładowo zarzucanie Polonii z byłego ZSRR, że służyła w ruskiej armii. A dlaczego nie zarzucać zdrady tym, których wcielono do LWP? Wygląda na to, że PIS pod tym względem dokonał już wyboru i efekt wrósł trwale w elektorat niczym lata maszerowania w ZSMP. To się dobrze nie skończy i mam nadzieję, że Kaczyński to przewidział. Jeśli nie, to żaden z niego strateg, a tylko taki polityczny podwykonawca. Pisałem już kiedyś, że komuny nie da się wytrzebić z państwa prostymi metodami, bo ona tkwi we łbach, umysłach ludzi w niej wychowanych i kiedyś znów wylezie na światło dzienne. No i proszę.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [19:23] - maxilampus | Link:

Dokjladnie ! jak Hydra ...Ja ich rozumie..i wspolczuje..bowiem nie zdaja sobie sprawy  jakie  pietno wypalil na nich Komunizm..Strach..brak odwagi..Lek przed zagladaniem za kurtyne...konformizm..z tym wszystkim przyszlo im zyc do ostatniego oddechu ..boja sie pomyslec ,ze sa inne opcje,mozliwosci...ze zycie nalezy do nich i nie jest statyczne...Panta rei...
Przestalem ich obwiniac za to kalectwo ktoremu nie sa winni..Nadzieja w mlodych..oni nie sa skazeni Komunizmem..nie nosza tego pietna...bladza jak my bladzilismy w mlodosci...takie to prawo tego wieku...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [15:33] - maks jamnicki | Link:

maxilampus 08.05...15.45 //Zabawny komentarz :). Ta teza, że ten  co dużo pisze, "ma dużo do powiedzenia". Może i tak...? :)  Nie wiem, czy jestem "wyznawcą Nowej Sanacji", nie zastanawiałem się. Sanacja to diabeł? To  byłbym satanistą? No ale Sanacja jak czytam, chciała odnowy /sanacji/, życia moralnego? To akurat jej nieźle wyszło? Wyrosło wyjątkowe pokolenie? Muszę to rozważyć. :)

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [16:00] - maxilampus | Link:

..."W tej chwili nasz interes jest, by się zabezpieczyć przed Ukrainą, w której lada chwila mogą dojść do głosu jacyś tam banderowcy."...
Jacys tam Banderowcy ????....i w kazdej chwili moga dojsc do glosu ???   Kuzwa czy ty naprawde nie wiesz co tam sie dzieje ???
Polska ma NIEPOWTARZALNA historyczna okazje na odzyskanie Lwowa i Stanislawowa  czyli wspolnej granicy z Wegrami i Rumunia ..Kontrole nad WSZYSTKIMI drogami ladowymi i powietrznymi miedzy Zachodem i Wschodem I co Robi Nowa Sanacja ?? wykorzystuje dar od niebios ??
Nie...czolobitnie stoi na strazy interesow 'eskimosow" i Germani ( UE)...Gwermani nic nie przeszkadza robienie interesow i polirtyxczny aliance z "ruskimi"...Naczelnikowi i Nowej Sanacji juz tak...Kuzwa zadaj sobie pytanie czyich naprawde interesow Nowa Sanacja broni i stoi na strazy ???

Obrazek użytkownika Ptr

08-05-2019 [17:24] - Ptr | Link:

Narodowcy wypełniają pewną lukę w polskiej polityce. I słusznie, że to robią. Chodzi o niedostateczne poinformowanie obywateli w różnych, bardzo istotnych dla ich interesów kwestiach. Skoro wiele kwestii jest nieprzejrzystych i wydaje się ,że są ci wiedzący z pierwszej ręki i cała reszta błądząca we mgle i mająca odpowiednio głosować  , to nic dziwnego ,że ta cała reszta chce się dowiedzieć dokąd zmierza nasz kraj i jaki jest rzeczywisty układ sił politycznych w kraju i za granicą.  
A kwestii problematycznych jest już kilka jeżeli nie kilkanaście. 
Czy oznacza to ,że wszystko , co powiedzą ludzie z Konfederacji jest wyrocznią ? Nie zawsze. W sumie nie mam pojęcia dlaczego A. Zawiszy nie przeszkadzało wejście rosyjskiego żaglowca do Gdyni , albo dlaczego niektórzy chcą  poprawiać stosunki z Rosją skoro mają świadomość , że nasza racja stanu ucierpiała od wiadomego wydarzenia. I tutaj też pojawiają się pytania, pytania, pytania także do tej strony. Hasło PiS, PO jedno zło, nie jest uzasadnione. Jeżeli są jakieś dowody to proszę na stół , bo inaczej to tylko młodzieżowa głupota. I z tego wynikałoby tylko tyle , że aby to udowodnić już prędzej zaakceptuje się PO niż przyznamy ,że PiS ma trochę racji. Ale skoro nie wiemy na pewno , to jak mamy oceniać. Jest jeszcze taka opcja, że Konfederacja nie jest zwalczana przez opozycję , bo miałaby osłabić głównie PiS. Czyli Konfederacja mogłaby zostać użyta jako tymczasowe  narzędzie rozbicia aktualnego kursu proamerykańskiego i zamiany go na proniemiecki. 

 

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [19:27] - maxilampus | Link:

Dokladnie ! przy tym lamia monopol Nowej Sanacji..ktora zaczyna utozsamiac Panstwo i Narod Polski z ich interesem partyjnym i ideologia..i zaczyna stawiac znak rownosci miedzy nimi..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2019 [21:36] - Imć Waszeć | Link:

Oni wcale nie są nową Sanacją. Są zbyt zakotwiczeni mentalnie w tym co już było. Na ten przykład trudno wymagać szczerych patriotycznych uniesień od ludzi, którzy chadzają do burdeli prowadzonych przez Ukraińców i dają się tam sfotografować do wypełnienia czarnych teczek. W końcu nawet jeśli to jakieś krasnoludki zepsiły nam tajne służby, to był czas je odbudować. Przynajmniej zacząć. Co spowodowało zwłokę? Patrz wyżej.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [15:42] - maks jamnicki | Link:

Ptr 08.05.17:24 // Osobiście myślę, że te ostatnie dwa zdania są tym, o co chodzi. Ale JKM z europarlamentu do Polski nie ściągnęli Niemcy. Tu trwa pełna kooperacja sił niemiecko-rosyjskich.

Obrazek użytkownika xena2012

08-05-2019 [18:20] - xena2012 | Link:

To i tak sukces czasowy,że Korwin -Mikke nie rozłożył swej partii jakimś ,,superinteligentnym'' działaniem na lopatki jak to ma we zwyczaju.Jego umizgi do Putina przypominają mi nieco miłość bezwarunkowa i goracą aktorów Depardieu czy Seagala do prezydenta Rosji.Gdyby był bardziej pragmatyczny upewniłby się jaka ma przewagę w sondażach i czy może liczyć na zwycięstwo.W przeciwnym razie czyści pole dla Schetyny i Tuska.Ich też kocha?

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [19:37] - maxilampus | Link:

Wydzwiek tego co autor tutaj imputuje jest prosty..Utozsamienie Konfederacji z JKM ..a przez proxy bycie rosyjska agentura..To klamstwo i manipulacja serwowana i umieszczaqna w umyslach wyznawcow Nowej Sanacji przez platnych propgandzistow..Komuna i jej metody aby osiagnac cel wrocily...I gdzie jest teraz ta rzekoma wyzszysc etyczna i moralna Nowej Sanacji nad innymi kanaliami ? Wskaz ?

Obrazek użytkownika xena2012

08-05-2019 [20:49] - xena2012 | Link:

Prosze więc odpowiedzieć czy jest obecnie mozliwość koalicji PiS z Konfederacją?Wydaje się,że tak wiele ich dzieli,ale sama Konfederacja to też zlepek ludzi o bardzo różnych pogladach,a w polityce nie takie dziwy i kompromisy się zdarzały.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-05-2019 [21:30] - Imć Waszeć | Link:

@maxilampus. Nie tylko to. Metoda marksistowska, czyli komunistyczna przewiduje, żeby nie skupiać się na programach, celach do osiągnięcia, niedomaganiach państwa i palących problemach do rozwiązania, nie dyskutować rzeczowo, ale wytykać pryszcze na nosie, grzebać w personaliach, manipulować faktami z życiorysów, ogólnie grać na emocjach. Nakręcać zatrutych propagandą ludzi nienawiścią do przeciwnika, czyli tworzyć wrogie plemię do zwalczania wszelkimi sposobami, co ma już tłumaczyć wszystkie użyte szwindle w walce, bo skoro "nie z nami, to pewno wróg". Czysta komuna albo nazizm, bo też był podszyty lewackim (marksistowskim) paradygmatem, jak kto woli.

Ten, który walczy z demonami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie. - Friedrich Nietzsche

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [16:41] - maks jamnicki | Link:

xena2012 08.05 18:20 // Dla drugiej strony i tymi co za tym stoją, rusko-niemieckich, każde rozwiązanie jest dobre, aby tylko PiS jesienią nie miał większości sejmowej i otworzyć sobie znowu drogę do długoterminowego planu unicestwiania Polski. Korwin-Mikke biograficznie  potrafi sobie radzić w każdej sytuacji, z każdej wyjdzie z gotówką w kieszeni, za komuny był przecież w sojuszniczym SD a wchodząc do PE, ku zaskoczeniu wielu,  okazał się najbogatszym polskim europosłem. A  konkurencję miał nie byle jaką, PO i PSL.  A przecież już  zaopatrzył zapewne liczne dzieci i rodzinę,  kilkoro z rodziny  startuje teraz z nim do PE. Konserwatywny-liberał ? Z konserwatyzmu w gruncie rzeczy  on ma tylko muszkę i gawędę, dla bajeru. To typowy liberał, stary sybaryta, są dwie rzeczy które kocha nad wszystko, sex i pieniądze, reszta to sprytna, długoletnia ściema, skoro ta ściema  na młodych i naiwnych działa, skoro to kupują. Jest cwanym, jak trzeba szarmanckim, jak trzeba szokującym w słowach  kabotynem dbającym o odpowiedni, chwytliwy wizerunek. Ot, cwany dziadunio choć niebezpieczny, bo "Rosja go lubi", a on Rosję. I z tego coś wynika.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-05-2019 [16:14] - Imć Waszeć | Link:

Właściwie tak jest, ale przyzna Pan, że wysuwanie na tej podstawie wniosków dotyczących całej Konfederacji jest jak ocenianie PIS-u po działaniach Gowina, albo światka akademickiego po gawędach Harmana.

PS. Jeżeli Gowin z Glińskim dalej będą opowiadali, że są "filosemitami" i dlatego z uśmiechem ładują wory szmalu w kałdun, to w zaistniałej sytuacji politycznej możecie się nawet pożegnać z parlamentem w przeciągu kilku lat. Polacy nie lubią krętaczy, a zwłaszcza potomkowie tych doświadczonych przez żydokomunę. Niedostrzeganie tego trendu i łatanie go czarnym piarem to najgorsza metoda na wygrywanie wyborów w Polsce. Oczywiście w USA albo w jakiejś Andaluzji mogłoby to podziałać, ale my mamy tutaj swoje własne doświadczenia i odwieczne uwarunkowania. Za dużo już zostało powiedziane, żeby wracać do opcji zero. Polscy "faszyści" się na to nie zgadzają.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-05-2019 [17:21] - maks jamnicki | Link:

Hm, przyznam, ze nie toleruję ani Gowina ani Glińskiego, mogę tylko pozgrzytać zębami. Ale "koalicja", jak w przypadku Gowina, nie polega na tym, że Gowinowi ktoś się może "wtrącać". Facet dostaje ministerstwo, bogate bo na uczelnie idzie majątek i mówi, ja wam się nie wtrącam w to i to, to i tamto będę popierał, ale wy mi się nie wp........cie w moją działkę. I wygląda to jak wygląda. Polityka, jak wszędzie, zawsze i na całym świecie. Zebrałem nie tak dawno kilkadziesiąt podpisów w ramach protestu przeciw jakiemuś marksistowskiemu sympozjum na Uniw. Warszaw. Przyszła odpowiedź, "wolność" uczelni, "wolność" badań naukowych itp, podpisał, pewno faksymilą, Gowin. I podatnicy nie mają nic do gadania, muszą to łajno uczelniane utrzymywać i hodować, gdy marksizm to HIV dla ludzkości. Ale.... 100 razy wolę by wygrał PiS pod wodzą Kaczyńskiego, by ten temat potem ponawiać, niż opcja niemiecko-rosyjska. Działania rządu, to dziś osuszanie bagna, gdy Niemcy, Ruscy i wewnętrzne środowiska, też potomków żydo-komuny, dolewają gnojówki. Lub inaczej, daleki powolny marsz pod ostrzałem, zdobywanie przyczółków, kluczenie. Gdy wszyscy by chcieli już, wszystko, teraz. No to najpierw niech pozyskają ludzi, miejsca w Sejmie, większość, a potem zobaczymy jacy bojowi. Słowa są zawsze łatwiejsze niż działanie. Niech działają, nie wszystko musi mi się podobać, ale jak załatwią 4 sprawy z 10, to już postęp. potem następne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-05-2019 [18:41] - Imć Waszeć | Link:

Waśnie dlatego korzystna byłaby wymiana przystawki Gowina na Konfederację. Ponadto - i tu piję do postów niżej - jeśli mamy casus niewtrącania się Gowina i do Gowina, to podobnie należy odbierać Korwina. Jeśli w ten sposób spojrzymy na jego wyskoki, to nie będzie żadnego problemu. Natomiast kazanie każdemu mówić to co wszyscy jest właśnie powrotem do zwyczaju przekazu dnia jedynych partii. Jeśli partia nie jest zdolna przetrwać po wyskoku jakiegoś pajaca, to po co idzie do polityki? Żeby było więcej dźwigni nacisku dla obcych służb? A więc gada, to niech sobie gada, a karawana ma iść zgodnie z planem. Plan nie polega na gadaniu tak albo siak.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-05-2019 [19:11] - maxilampus | Link:

Odwracanie kota ogonem czy hipokryzja ? Nowa Sanacja nie chce pamietac w jakie weszla aliance z piopluczynami z UW,KLD,PO...Przypomniec nazwiska ?
O calej innej reszcie  nie wspomne bo nie przejdzie

Obrazek użytkownika xena2012

09-05-2019 [16:54] - xena2012 | Link:

Do Maxa Jamnickiego-komentarz z 16:05.......Dlaczego nie mam zaufania do JKM? Uważam,że charyzma,pozy,muszka,oryginalność,niekonwencjonalne zachowanie to maniera celowo przyjeta i majaca go odróżnić w tłumie polityków.W pracy tez mieliśmy pana wyrózniającego się inteligencją,elokwentnego ,tyle że pracować z nim sie nie dało.W pracy zespolowej nie potrafił się odnaleźć,porozumieć pomimo tylu zalet.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-05-2019 [18:50] - Imć Waszeć | Link:

Oczywiście odpowiedzią tu jest ego. Ale to jeszcze nic. Ja miałem w pracy takiego egzemplarza, któremu trzeba było podpowiadać co on w danym momencie czuje. On patrzył na mówiącego tępym wzrokiem, patrzył, a potem już "wiedział" czym się przejmuje. Ciekawostka było to, że jak wyjeżdżał na kilka dni w delegację, to wracał z niej z cudzymi poglądami na różne sprawy i cudzymi pomysłami w głowie. Ot, taka papuga. Wbrew pozorom to nie jest jakaś rzadka przypadłość. Wielu ludzi żyje z niegroźnymi zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, w tym z chronicznym niedomaganiem empatii, choć jeszcze nie są typowymi regularnymi psychopatami.

Obrazek użytkownika mmisiek

09-05-2019 [17:01] - mmisiek | Link:

Mnie się widzi, że Korwin po prostu robi to co zwykle robił - rozwala i topi niewygodne inicjatywy.
Jeśli ten jego obecny wyskok nie pomoże to zaraz zgłosi coś jeszcze mocniejszego, np. pomysł wystąpienia Polski z NATO.
Zaiste nie wiem kto się zgodził na przyczepienie go do Konfederacji.