Paweł Kukiz rżnie głupa?

Oglądając ostatnie wystąpienia Pawła Kukiza zastanawiam się, czy to tzw. ”pożyteczny idiota” czy zręczny manipulator? Pozorne zmiany w poglądach Kukiza przypominają bowiem wierszyk pt. „Bocian i szpak”: „A to było tak. Bociana drapał szpak. A potem była zmiana i szpak drapał bociana”.
  Ostatnio ulubionym zdaniem Kukiza jest to, że: „PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma Obywatelska”. Jak wiadomo, „awers” i „rewers” to dwie strony tej samej monety. Czytaj: PiS i PO jest „po jednych pieniądzach”. A to, że to Platforma wraz z PSL rządzi przez długie lata i ona stworzyła system zła jak trawi Polskę...? Być może, ale „PiS też zło”. I to wymienione w zdaniu Kukiza, powtarzanym przez różne media, na pierwszym miejscu. Przypadek?
 
/Na marginesie. To coś jak: „Piotrowski wziął udział w gwałcie i rabunku. Kowalskiego tam  co prawda nie było, ale czy to znaczy, że Kowalski jest lepszy? Gdzież tam. To awers i rewers tego samego systemy kradzieży i gwałtu”!!!, zdaje się podawać Kukiz. A to tak, jakby ktoś  napisał: „Goebbels to wcielenie kłamliwej propagandy, będącej wyrazem systemu zła. Kukiza wtedy nie było. Ale czy to znaczy, że Paweł Kukiz jest lepszy? Nie, to awers i rewers tego samego systemu goebbelsowskiej propagandy”. Prawda, że miłe?
 
   Kukiz z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w promowaniu i stręczeniu Polakom formacji zwanej Platformą Obywatelską. Maksymalnie wykorzystał wszelkie możliwe profity z tego płynące. Później, gdy PO zaczęło przypominać brudną szmatę, rzekomo zmienił poglądy i.... z pasją atakuje największego oponenta Platformy Obywatelskiej, jedyną formację, która mogła by odsunąć PO od władzy, czyli PiS. A więc, realnie... dalej wspiera PO. /„Najpierw było tak, bociana drapał szpak, a potem była zmiana i.... szpak drapał bociana”/.
  Używanym przez Pawła Kukiza pretekstem jest rzekome „cudowne antidotum” na wszystkie bolączki Polski, tzw. JOW /Jednomandatowe Okręgi Wyborcze/. Oczywiście Kukiz zbawicielem Polski przez to nie zostanie. Ale co pomoże osłabić PiS, to pomoże. Nie jedyny. To cała armia.
 Mój prywatny pogląd jest taki, że Kukiz ma swoje zalety, ale inteligencją nie grzeszy. Więc raczej zręcznym manipulatorem nie jest. I z tego samego powodu  myślę, że wszedł  w rolę „pożytecznego idioty”. Ale ja też być może inteligencją nie grzeszę. Więc być może się mylę. Zobaczymy, co będzie dalej.
  Na razie, od rana „festiwal” Kukiza. Otwieram „W polityce”, Kukiz. Że wywiad w „Rzeczpospolitej”. Kukiz. W radio Wnet, Kukiz. Patrzę na stronę „gazety.pl”. A jakże, na pierwszej stronie Kukiz, zdjęcie i kluczowe zdanie: „PiS jest rewersem systemu, który stworzyła PO”. Znaczy się, PiS to zło. Tako rzecze Paweł Kukiz.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

11-02-2015 [16:15] - Art | Link:

Na jego emaile (nie wiem gdzie kupił mój adres)odpowiadam od roku jednym slowem:spie..laj! Nie pomaga świni i pisze znowu.Pamiętam również jego zachowanie wstosunku do pana Kobylańskiego.Ot szuja.

Obrazek użytkownika gość z drogi

11-02-2015 [19:10] - gość z drogi | Link:

pan Paweł rozczarował mnie okrutnie,gdy poparł Platformę Oszustów...i tego nie mogę mu darować...bo nie jest idiotą,dlaczego więc widząc jej oszustwa,wyprzedawanie Polskiego Majątku,kłamstwa i mafijne działania...wybrał właśnie ją...? a że póżniej olał to już inna bajka...ale nie moja
pozdr

Obrazek użytkownika equestor

12-02-2015 [01:10] - equestor | Link:

Poparł platformę kiedy pis był u władzy i rozdawał stołki swoim, zagluszal pielęgniarki, prowokowal agentem Tomkiem, bratał się z samoobroną po wcześniejszych zapewnieniach że tak nie będzie itp. Poparł platformę bo obiecywali JOW do Sejmu (system wyborczy używany w najlepszych demokracjach), a jak doszli do władzy to się wypieli i od tamtej pory przygoda Kukicza z po się skończyła. Ja też się cieszyłem jak PiS przegrało, myślałem że po to normalność i zawiodłem się na całego, teraz nie lubię po tak samo jak PiS, lubię za to Kukiza, nie mogę?

Obrazek użytkownika Zofia

11-02-2015 [17:05] - Zofia | Link:

Czuję niesmak, kiedy widzę jacy ludzie próbują "wleźć" na urząd prezydenta.A są to Kukiz, Palikot,jakiś muzyk z długimi siwymi włosami i wielu pomniejszych nic nie znaczących tzw. polskich obywateli.
Patrząc na plejadę tych "startujących", to jedynym kandydatem na Prezydenta RP jest pan Andrzej Duda. Tylko do takiego spostrzeżenia trzeba dorosnąć.

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2015 [18:18] - Jabe | Link:

Dlaczego odmawia Pani tym obywatelom prawa kandydowania? Może oni wydają się Pani dziwaczni, może ich zwolennikom pan Duda się wydaje dziwaczny. Nie Pani oceniać, kto ma prawo kandydować (ani mnie). Chciałbym też zwrócić uwagę, że oni nie są (przynajmniej w widoczny sposób) przez nikogo nominowani, więc są – poniekąd – bardziej znaczący. Pan Duda zaś został namaszczony przez pana prezesa i to jest jego wielki problem, bo w ewentualnej drugiej turze będzie potrzebował nie tylko pisowskich wyborców. Musi się pokazać jako polityk samodzielny. To jest jego podstawowy problem, jeśli chce wygrać. Do tego spostrzeżenia trzeba dorosnąć.

Obrazek użytkownika wandaherbert

11-02-2015 [18:00] - wandaherbert | Link:

Gdy dowiedzialem sie ,że Kukiz ,oraz Piotr Duda Przewodniczacy "Solidarnisci" popierali kiedyś PO oraz Komorowskiego, od razu stracili wiarygodnośc w moich oczach. Przypuszczam,że są raczej agenturą PO niz pozytecznymi idotami,gdyz sa dosyc inteligentni, by dac sie sobą manipulowac.

Obrazek użytkownika gość z drogi

11-02-2015 [18:59] - gość z drogi | Link:

ukłony dla pani Zofii :) ma Pani rację
do takich ważnych spraw należy dorosnąć ,a niestety...obserwując sondaże,mam wrażenie jakby same małolaty się popisywały...no bo nawet zakładając ,ze pewne "spółdzielnie" tworzą wirtualne wyniki" to i tak za dużo popiera tego z domu Dziadzia...a 'egzotyczni kandydaci " to już prawdziwa plaga...ale nic to jak mawiał mały Rycerz do swej Basi,damy radę Duda na prezydenta...
pozdr :)

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

11-02-2015 [23:16] - Krystyna R-M | Link:

DUDA na prezydenta - ANDRZEJ DUDA - nie zapominaj dodawać ANDRZEJ coby się nie zrobił z tego zawołania jeden taki z ukradzionej "S"...

Obrazek użytkownika V

11-02-2015 [19:10] - V | Link:

Ten człowieczek został zwerbowany przez SB już w latach osiemdziesiątych. Został wystawiony w Jarocinie razem z owsikiem do rozpracowywania młodzieży. Dostęp do mediów i klakę miał zawsze, pomimo że nie POtrafi śpiewać. Żeby go wypromować zrobili z niego nawet aktora. Czy wy ludzie jesteście tak naiwni żeby wierzyć że któraś z tej POstsowieckiej plejady wtyk od ogórkowej POcząwszy na kowalskim kończąc przebiłaby się samodzielnie przez POstsowiecki kordon medialny ? Państwo założone przez agentów NKWD, POsługuje się agenturą. Tam nie ma osób przypadkowych. Ktoś sądzi, że POnad sto tysięcy agentów różnych służb i drugie tyle TW wyparowało z POlszy ? Ta armia POzostawiona przez sowietów to razem kilkaset tysięcy ludzi. POra dorosnąć i zacząć myśleć.

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2015 [20:18] - smieciu | Link:

Szczerze mówiąc nie zauważyłem by Kukiz dostawał jakieś wsparcie medialne. Tyle jest go w mediach co kot napłakał. Nawet na tzw. młodzieżowych portalach internetowych o wiele większym poparciem i o wiele więcej szumu dostaje Korwin Mikke.
Drugą sprawą są uwagi o agenturalności. Czemu mam uważać że Kukiz jest agentem a PiS, jedyna partia opozycyjna nie jest głównym celem tej całej armii agentów pozostawionej przez sowietów?
Wielu ludzi stosuje tu podwójne standardy wyobrażając sobie (wbrew codziennym faktom) że PiS jest jakiś nienaruszalny i niepodatny na agenturalizm. Podczas gdy prawda jest najprawdopobniej taka że że poza kilkoma jednostkami wszyscy są tam pod kontrolą Systemu.
Kościół uległ Systemowi, zdecydowana większość z was, popierających PiS też by uległa wobec odpowiednich argumentów.
Można się łudzić, można głosować na Dudę. Może nawet to nie jest agent. Ale jedno jest pewne. Jako prezydent nie zdziała nic więcej niż Kukiz. A być może nawet mniej.
Nie doceniacie ludzi, którzy za tym stoją.

Obrazek użytkownika V

11-02-2015 [20:59] - V | Link:

Nie interesuj mnie co ty uważasz i co zauważasz. Każdy rozumny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że PiS jest nafaszerowany agentami POkroju Kluzik-Rostkowskiej, Wiplera, Winnickiego, Kamińskiego jak sernik rodzynkami. Najważniejszym ich zadaniem jest odsunąć Kaczyńskiego od kierowania PiS i umocowaniu na jego miejscu bolka. Wtedy już wszystkie partie będą POd kontrolą POstowietów.

Obrazek użytkownika smieciu

11-02-2015 [21:57] - smieciu | Link:

Dziwny wpis. Czy to naprawdę wielka różnica kto będzie rządził partią agentów? Jeśli przyjmiemy takie założenie.
Ale tak naprawdę to mi nie chce się kłócić bo wiem co się stanie. To co zawsze.
Media. Pieniądze. Armia agentów. Zdesperowani ludzie, którzy nakradli. Którzy zabijali (Smoleńsk i inne). A także inne jeszcze poważniejsze motywy i siły.
A przeciw temu Kaczyński otoczony agentami.
Myślę że w takiej sytuacji to już Kukiz byłby lepszy. Jarek (nigdy!) nie wyłamie się z reguł Systemu. Jarek nie poprowadzi rewolucji. A bez niej nie uda się nic.
To chyba jasne dla każdego myślącego człowieka?
Nie twierdzę że Kukiz jest ok. Ale tylko rodzaj szołmena potrafiącego zakręcić tłumem coś może zdziałać.
Ale to w sumie bez znaczenia. Wkrótce jak sądzę zaczną się dziać takie rzeczy, że prezydent w niczym nie pomoże.

Obrazek użytkownika Lektor

11-02-2015 [20:43] - Lektor | Link:

No to: Paweł - przestań rżnąć głupa !!!

Obrazek użytkownika kacap

11-02-2015 [23:15] - kacap | Link:

Można Kukiza nie lubić, ale prawda jest taka, że niestety ma rację - inaczej w PiSie nie znalazłyby się chorągiewki typu Miśki Kamińskie, Kluzik-Rostkowskie, Dorny bądź Tomaszewskie, przydupasy Hofmany i Błaszczaki czy cała paleta różnych karierowiczów.
Gdyby PiS stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla okrągłostołowego układu, to już dawno by został zmarginalizowany i/lub zdelegalizowany.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-02-2015 [00:28] - cassiodorus | Link:

''Gdyby PiS stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla okrągłostołowego układu, to już dawno by został zmarginalizowany i/lub zdelegalizowany.''
Chyba jednak Kukiz nie doznał właściwego oświecenia, inaczej wiedziałby, że ''gdyby jego prezydentura mogła cos zmienić w okrągłostolowych roszadkach już dawno byłaby zakazana'' Widocznie nie jest imć Kuki tym razem na odpowiednim etapie ''mądrości'', co jest jakimś rodzajem ''etapowej'' zadyszki, bo jeszcze całkiem niedawno Kuki wiedział gdzie jest jego miejsce
Co jest powodem takiego ''etapowego'' zdezorientowania? To zapewne jakieś wewnętrzne cierpienie, byłoby nieuprzejmym szukać innych, tanich pobudek

Obrazek użytkownika marek.powichrowski

11-02-2015 [23:16] - marek.powichrowski | Link:

Wygląda na to, że Kukiz ma być kolejną implementacją projektu "Janusz Palikot".
 

Obrazek użytkownika Janko Walski

11-02-2015 [23:56] - Janko Walski | Link:

On odkrywa. Odkrył np., że negatyw i pozytyw to w gruncie rzeczy to samo i bardzo mu się to spodobało, jak panu Jourdain to, że mówi prozą. Tym bardziej, że co to za oryginał co nie jest oryginalny. Musiał coś znaleźć na PiS, choć to nie PiS zrobił JOW w zmielonych. To prawda, że nie zapałał entuzjazmem na widok JOWów, ale uczciwie przyznał, że jeszcze nie pora. Można zgadzać się z tym bądź nie, ale sprawę stawiał uczciwie. Nie powiedział że poprze JOW choć śp. prof Jerzy Przystawa zabiegał o poparcie  i nie zyskał głosów WOJowników w 2007 roku jak PO.  Dla Kukiza ktoś kto uczciwie odmawia twierdząc, że trzeba z tym poczekać bo w tej chwili JOW umocnia UBekistan, którego dalsze rządy doprowadzą do zguby i ktoś kto obiecuje wsparcie i chwilę później ma swoją obietnicę w poważaniu to to samo.

Obrazek użytkownika equestor

12-02-2015 [00:15] - equestor | Link:

Swoje tezy proszę poprzeć argumentami bo napisać:"Maksymalnie wykorzystał wszelkie możliwe profity z tego płynące" to każdy może, jakie profity konkretnie? Media wykorzystały jego wypowiedź i nic więcej, poprostu są POwskie, jakby były PiSowskie to by było odwrotnie (jak kiedyś). Co się tak JOW boicie? To system który funkcjonuje w najlepszych demokracjach, przecież macie samych mężów stanu i żelazny elektorat, ludzie Was wybiorą.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-02-2015 [06:38] - maks jamnicki | Link:

Witam . Pana sposób  narracji jest dziwnie znajomy. /Kukiz /.."poparł platformę kiedy PiS był u władzy i rozdawał stołki swoim, zagłuszał pielęgniarki, prowokował agentem Tomkiem " /?!. Ale zadał Pan pytanie, "jakie profity ?". Szacunek wymaga odpowiedzieć.  
 Wszyscy "artyści" popierający aktualny reżim byli i są nagradzani w ten sam sposób, co przekłada się na ich dochody. I wszyscy "niepokorni" lub ci co tylko "podpadną", są IZOLOWANI w ten sam sposób, co też się przekłada, w drugą stronę. Nie chcę się rozpisywać, to za łatwe, to funkcjonuje w każdym takim systemie, i na Białorusi i w Rosji. Tutaj w imieniu władzy "porządku pilnuje" jeszcze. tzw. Salon.
 Ja osobiście, gdyby w Polsce funkcjonowała normalna demokracja, sam byłbym ciekawy eksperymentu w postaci np systemu "mieszanego", z wypróbowaniem jednomandatowych okręgów na pewnym poziomie, czy to 30 czy 50%. Ba, uważam, że, jak w niektórych krajach, wybory mogły by być w 2 turach, 50% składu Sejmu co 2 lata. Tak też bywa . To być może trzyma rządzących "pod prądem", chroni obywateli przed nadmiernym bestjalstwem władzy jak ma to miejsce obecnie.
Ale..... 99,99 prywatnych i innych pieniędzy możliwych do uruchomienia w systemie wyborów do JOW, jest w rękach obecnie rządzących, współpracowników tajnych służb, i sąsiadów nieżyczliwych Polsce. A nawet gdyby w ramach tego 0,1 % po stronie opozycji patriotycznej coś zostało jawnie uruchomione, to ten podmiot i osoba zostanie zniszczona , unicestwiona ekonomicznie i nie tylko, wraz z rodziną.  W majestacie "prawa" oczywiście, bo "prawo" mają w ręce rządzący, ci jawni i ci z cienia.  Prawo karne, skarbowe i wszelkie inne. Pozdrawiam.
Nie piszę, by mieć rację. Piszę co widzę i co myślę, oczywiście mogę się w wielu sprawach mylić. Np. nie uważam Pawła Kukiza za  "współpracownika", jak ktoś napisał. Bliżej mu chyba do kabotyństwa. Widzi już co znaczy PO, już tego nie popiera, ale boi się wystąpić przeciw tak silnemu przeciwnikowi, więc się miota. Chwycił się tego JOW jak pijany płotu. Z tej obawy, wynikają jego "jestem przeciw a wychodzi.. za". Ale....osobiście widzę w nim potencjał na uczciwość. Tylko boi się zapłacić cenę. Nie wie, ze wtedy lepiej milczeć, jak 90% Polaków. Ale on organicznie nie jest stworzony do milczenia. Więc wychodzi co wychodzi. Będzie ICH zabawką.

Obrazek użytkownika equestor

12-02-2015 [11:13] - equestor | Link:

Witam, może i dziwnie znajomy sposób narracji ale zapewniam że się nie znamy. Napisałem tak bo chciałem wyrazić swoje zdanie że PiS jest taki sam jak PO. Oczywiście Pan ma prawo mieć swoje zdanie i nie jest moim celem żeby udowadniać że się Pan myli.
Moim zdaniem Kukiz z całą mocą walczy z PO i z obecnym systemem, okazując za razem że ma takie samo zdanie o PiS co media sprytnie wychwyciły i poniekąd używają retoryki Pawła do osłabiania PiS.
Co jest w tym złego że kiedyś popierał PO? Ja też bardzo się cieszyłem że Po wygrało wybory (pomyślałem wtedy: będzie w końcu normalnie...) a teraz nie lubię ich tak samo jak PiS, z resztą SLD, PSL i wszystkich pokracznych odłamów tych partii również. Wszyscy byli już u władzy i jedyne co zrobili to osłabili mój kraj.
Wracając do JOW to jeżeli jest tak jak Pan pisze: "99,99 prywatnych i innych pieniędzy możliwych do uruchomienia w systemie wyborów do JOW, jest w rękach obecnie rządzących, współpracowników tajnych służb, i sąsiadów nieżyczliwych Polsce", dlaczego do tej pory nie ma JOW? Idąc tym tokiem myślenia to dziwię się że PO do tej pory nie zapewniło sobie totalnego panowania za pomocą JOW...
Jakimś znawcą polityki nie jestem, piszę to co czuję i co obserwuję z pozycji małego przedsiębiorcy, odkąd mam działalność to żadna dotąd partia rządząca nie zrobiła nic, żebym miał lepiej, za to podwyżki podatków i coraz bardziej pogmatwane przepisy, nowe urzędy dla swoich urzędników wprowadzali wszyscy. Na razie nikt mnie nie przekonał że jak wygra PiS to będę miał lepiej...
Aczkolwiek jeżeli będę miał wybór tylko pomiędzy PiS a PO to wybiorę PiS tylko z powodu tego żeby PO się za bardzo nie rozpanoszyło. Teraz jednak mam swojego kandydata którym jest Kukiz, z nim się utożsamiam i wielu polaków również i dalej uważam że JOW do sejmu to podstawa demokracji.
Pozdrawiam
Waldemar

Obrazek użytkownika maks jamnicki

12-02-2015 [12:45] - maks jamnicki | Link:

Witam.Przez kilkanaście lat życia byłem "małym przedsiębiorcą" pracującym w usługach, najczęściej w serwisie dla większych, średnich przedsiębiorców. Uważam, że wbrew pozorom i może opinii, za rządów  PiS państwo było dla przedsiębiorców bardziej bezpieczne i przewidywalne. Inna sprawa, ze PiS nie miał żadnej kontroli nad "fachowcami" z Urzędów Skarbowych , było różnie. No i w czasach PiS w przeds. z wiekszościowym udziałem państwa, była "ustawa kominowa". Zarobek prezesa do 20 tys. zł./ Przecież to tylko etatowiec- nadzorca i kierownik, nic nie "kreuje" i za nic nie odpowiada WŁASNĄ kieszenią. A jak taki "genialny" i niedoceniony, niech szuka miejsca w firmie prywatnej, gdzie mu dadzą więcej / lub po miesiącu kopa, jak nieudaczny/. PO , "pod swoich ludzi" zlikwidowało /jakoby "urynkowiło"/ ustawę kominową i teraz  bez żadnego ryzyka  jakie mają  normalni przedsiębiorcy, mali czy duzi, ci "geniusze" z PO zarabiają bywa, o 1000% więcej niż na tych samych stanowiskach prezesi  w czasach PiS, ba ,generując często straty. To normalne? Czy jednak patologia i żerowanie na państwie? A to tylko jeden temat. Inna sprawa, że z punktu widzenia prywatnej dzialalności, z tytułu podstaw ekonomicznych państwa NAJWAŻNIEJSZEJ, PiS ma słaby przekaz, bardzo słaby. Słaba informacja i słaba pozytywna "propaganda" w  kierunku małego i średniego biznesu, cóż zrobić, tak jest. Faktem jest, że PiS jest partią "etatystyczną". Ale...nie złodziejską i jest partią pro - polską.  A to jest niezły start w dobrym kierunku. Wyniki makroekonomiczne w tym krótkim czasie rządów PiS były dobre. Można by powiedzieć żartem, że Polska ma rezerwy, wystarczy nie kraść. No i zadłużenie w ostatnich latach ba.......rdzo wzrosło. Tego nie było. Wiele tematów, wcale nie trzeba być ekonomistą, wystarczy zdrowy rozsądek i uczciwość rządzących. A etaty administracyjne i polityczne zawsze będą, kwestia ile. Pozdrawiam.
Dlaczego nie zrobili JOW?. Pewno tylko z jednego powodu. Uznali, że im się to nie opłaca. Bez tego razem z PSL mają totalną kontrolę, jawną i niejawną nad wszystkim co dla nich ważne.

Obrazek użytkownika Stan

12-02-2015 [08:43] - Stan | Link:

Wszędzie agenci i niemoc?. Wybory to istny totolotek,albo niemota albo agent?.