Czy Platforma spiskuje z Niemcami przeciwko Polsce?

Jest tyle przejawów tego, że Platformie bliżej do polityki niemieckiej niż polskiej, i do bronienia interesów niemieckich bardziej niż polskich, że trochę dziwiło mnie zawsze, iż tego wątku nie wykorzystuje się w dotychczasowej narracji przedwyborczej. Ale coś może się zmieni, bo na kanwie wizyty Schetyny u ich szefowej, Angeli Merkel, ten wątek pojawił się w Wiadomościach. Od samego początku Tusk był przez Niemców zauważony  jako ten, u którego w domu kolędy śpiewało się po niemiecku, dziadek był w wermachcie a on sam był  przynależny do  "polskiej opozycji”. Do tego polskość go uwierała, nie miał do niej „przekonania” za to mieszkał ciasno, więc został wytypowany i sfinansowany jako „perspektywiczny” dla niemieckiej polityki i niemieckich interesów. Jednak ludzie mało o tym wiedzą, a są rejony w Polsce, gdzie takie informacje mają znaczenie, także wyborcze. Oni, szefostwo Platformy, a więc cała ta partia (jaki pan taki kram) wspierają naszych niedawnych okupantów przeciwko naszemu krajowi. Całe kłopoty Polskie biorą się z Niemiec, tyle że z powodów taktycznych, to babsko, realizujące swoją politykę, przeciwko nam używa Belga cz Holendra i inne takie postacie. „Zagrożenie dla demokracji” jest takim samym pretekstem do działania Niemców przeciwko Polsce, jak pretekstem był „napad Polaków na rozgłośnię radiową w Gliwicach”. To sprawa takiego czy innego pretekstu, by nas pacyfikować. A forma dobierana zależnie od momentu w historii, to, czy to pacyfikacja zbrojna czy polityczna i ekonomiczna, to tylko wypadkowa etapu. Przyznam, że pewne rzeczy zrozumiałem dopiero po już jawnej reakcji Niemiec na samodzielne zwycięstwo PiSu i "Zjednoczonej Prawicy" w ostatnich wyborach. Tego nie było w planach Merkel. Ich polityka się nic nie zmienia, nigdy. A mnie zdezorientował trochę „list biskupów”  polskich do niemieckich w 1966r. To był list „biskupów do biskupów”, a państwo niemieckie i jego polityka idzie swoją ścieżką, W planie zawsze germańskie podboje, takim czy innym sposobem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-09-2018 [07:38] - Marek1taki | Link:

Spiskuje? To by oznaczało, że robi coś skrycie. Jeżeli ktoś jawnie dąży do jakiegoś celu to nie jest spiskowcem.
Tak samo jak Morawiecki jawnie dąży do wprowadzenia Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR)
http://naszeblogi.pl/51513-pis...
a Duda jawnie dąży do zniweczenia reformy sądownictwa co skomentowałem u Teutonicka
http://naszeblogi.pl/51512-kol...
i dostarcza amunicji do ataku na Polskę Gerdorfom i komisarzom unijnym.
Tak samo jak jawnie podpisuje umowę o współpracy wojskowej z USA nie znając jeszcze intencji USA (będą opracowywane przez Trumpa z  Kongresem), a znając intencje w sprawie aktu 447.
Schetyna i POdobni w tym wszystkim są dla pozorów przeciwwagi. Chcieliśmy pluralizm to mamy.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-09-2018 [22:48] - maks jamnicki | Link:

No tak, już się nie kryją. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Lektor

25-09-2018 [10:33] - Lektor | Link:

Ten żulik lwowski idzie tym samym tropem co Donek Tusk.

Dla realizacji swojego interesu PO i inne formacje opozycyjne są gotowe nie tylko niszczyć wizerunek Polski na świecie, ale wręcz głosować za sankcjami przeciwko Polsce, domagać się od innych państw, by atakowały nasz kraj, i wzywać instytucje międzynarodowe do działania na rzecz ograniczania suwerenności Polski.
Oni są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – rozumianym nie tylko jako ochrona nienaruszalności naszych granic, lecz także jako destabolizacji pozycji międzynarodowej Polski i jej rozwoju gospodarczego. To zdrajcy narodu polskiego !
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-09-2018 [22:46] - maks jamnicki | Link:

V ta kolumna  trochę się kryła by zachować pozory. Oni  już chyba jednak o to nie dbają. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika xena2012

25-09-2018 [11:04] - xena2012 | Link:

Pisze Pan ,że PO bliżej do obrony intersów niemieckich niż polskich i bliżej do polityki niemieckiej niż polskiej.Otóż nie tylko bliżej,-oni sprawom niemieckim oddani są całą duszą i ciałem.Wizyty w ambasadzie niemieckiej nie są już nawet tajne a ze swego antypolskiego procederu opozycja stworzyła sztandarowe hasło.Pomyślałby ktos że to nieprawdopodobne by Polacy mogli bez obrzydzenia patrzec na te zakłamane twarze,słuchać antypolskiego jadu,czytać ich kłamstw a jednak......Wystarczy przejrzeć portale internetowe i nie chodzi już o wypociny pismaków ale o komentarze.Trudno przyjąć że komentujący to także Polacy.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-09-2018 [22:44] - maks jamnicki | Link:

Trzeba to ludziom niezorientowanym cierpliwie tłumaczyć. Gdzieś przeczytałem artykuł, że "Kaczyński też się z Merkel spotykał". Żeby dla Polski coś dobrego zrobić i bronić jej interesów, czy aby jej zaszkodzić, donosić na nią  i domagać się interwencji? Są spotkania i spotkania.zawsze liczy się kontekst. Pobyt na Krymie by się poopalać w 2000r jest czym innym niż pobyt na Krymie by poprzeć Putina kilka  lat później. A to "pobyt" i to "pobyt". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

26-09-2018 [12:21] - Ryszard Surmacz | Link:

Wiele niemieckich fundacji po 1989 r. szukało po całej Polsce ludzi zdolnych i z cechami przywódczymi. Robili to przez lata, a ówcześni decydenci patrzyli tylko na pieniądze.I wychodzi na to, że nasz były premier był najzdolniejszym ich wybrankiem.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-09-2018 [01:27] - maks jamnicki | Link:

Witam spóźniony. Myślę, ze oni szukali faceta przydatnego ale zagubionego i bez kręgosłupa. Merkel wzoruje się na pewnej szkole a la"caryca Katarzyna. W każdym gabinecie ma jej portret..Tamta pomogła zostać królem Polski czyli szefem Polaków  S. Poniatowskiemu.. I u P. i u T.  zachodzi ta sama relacja z silną przywódczynią, która wyławia z tłumu takie męskie "nic", i robi z niego "przywódcę". Bierze takiego, co do którego wie, ze słaby psychicznie i  będzie się jej słuchał. Danie słabego przywódcy do kraju nad którym się chce mieć kontrolę. Pozdrawiam.