Profesor.

Ten wysoki tytuł naukowy obliguje nie tylko do utrzymywania poziomu w swojej dziedzinie i wysokich standardów moralno-etyczych, ale także do uczestniczenia w życiu publicznym i dobrej orientacji w najważniejszych dla kraju sprawach, a w razie potrzeby zabierania publicznie głosu. Brak orientacji prof. Jana Szmidta, REKTORA(!!!) PW w sprawie największej od czasów wojny tragedii jaka dotknęła nasz kraj dyskwalifikuje go nie tylko jako rektora i profesora, ale w ogóle wyklucza z szerokiego grona światłych obywateli. Człowiek który zdał maturę, a prof. Szmidt zapewne zdał, powinien umieć rozwiązać proste zadanie z fizyki polegające na obliczeniu drogi hamowania ciała poruszającego się z opóźnieniem 100g przy zadanej prędkości początkowej, powinien też posiadać wyobraźnię fizyczną pozwalającą bez obliczeń odgadnąć co 80-o tonowa lecąca w powietrzu konstrukcja, budowana tak by wytrzymać olbrzymie przeciążenia, może zrobić z brzozą, z jakimkolwiek drzewem. Mechaniki klasycznej uczy się na politechnice każdego studenta bez względu na specjalizację. Także elektroników, ale najwyraźniej nie rektora, prof. Szmidta!  "Nie jestem fachowcem z tej dziedziny" twierdzi pan Profesor.  Nie jest fachowcem od ruchu jednostajnie opóźnionego... 

Naukowy stopień magistra obliguje do samodzielnego myślenia, a stopień doktora rozumienia na czym polegają badania naukowe. Wreszcie habilitacja to umiejętność dzielenia się swoją wiedzą i samodzielność w kwestionowaniu zastanej wiedzy, bo do tego sprowadza się sens badań naukowych! Wbrew kompromitującym środowiska akademickie (skoro nie zagotowały się) wywodom obecnej minister nauki prof Kudryckiej, dubito ergo subito, subito ergo sum (wątpię więc myślę, myślę więc jestem). Obliczenia prof. Biniendy i badania prof. Rońdy podobnie jak wiele innych badań prowadzonych przez wybitnych specjalistów w wielu dziedzinach postawiły tylko kropkę nad "i" by nie można było zarzucić, że nikt nie sprawdzał tego absurdu wyprodukowanego przez MAK, klepniętego przez komisję Tuska i Komorowskiego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BHK

23-09-2013 [14:21] - BHK | Link:

ale , czy ktos moze miec "watpliwosci" co do "wartosci", naszych "profesorow" ... a juz tych , na stanowisku rektorskim - to chyba szczegolnie ?!.

Obrazek użytkownika Janko Walski

23-09-2013 [15:46] - Janko Walski | Link:

To co hałaśliwe wcale nie musi być miarodajne.

Obrazek użytkownika xena2012

23-09-2013 [15:21] - xena2012 | Link:

i to jeszcze wysokich? Cóż za naiwność! Kadrę polskich światłych luminarzy nauki możemy w dużym przybliżeniu podzielić na dwie grupy i to nie stosując wcale kryteriów takich jak dorobek naukowy czy dydaktyczny.Do pierwszej grupy zaliczymy tych których prawie na codzień oglądamy w telewizji w roli opluwaczy opozycji,bo jakoś cienko u nich z dokonaniami w dziedzinie nauki.Klaszczą przypochlebnie w rączki słuchając z namaszczeniem idiotyzmów wygłaszanych przez Wałęsę od którego dzieli ich przepaść intelektualna.To mają być profesorowie,autorytety? Lepiej jest być w grupie drugiej od której tak odcinają się dostojne persony w osobach rektorów PW, i AGH.Właśnie dzisiaj prof.Obrębski tak obśmiany przez ekspertkę Kublik z GW otrzymuje prestiżowe wyróżnienie międzynarodowe za badania nad wytrzymałością materiałów cienkościennych i imponujący dorobek naukowy.Ale o tym w mediach cicho sza.

Obrazek użytkownika Janko Walski

23-09-2013 [15:44] - Janko Walski | Link:

W Konferencji Smoleńskiej uczestniczyli najlepsi z najlepszych. Zapewne wielu profesorów o mniejszym dorobku naukowym powstrzymało się od udziału w konferencji w obawie przed bezceremonialnym atakiem. Ich obawy były uzasadnione, skoro nawet najwybitniejsi przedstawiciele nauki polskiej mogą być tak postponowani.

Obrazek użytkownika BHK

23-09-2013 [19:52] - BHK | Link:

i mozna by jeszcze wiele dodac , ale ujac juz raczej nie.

Obrazek użytkownika xena2012

23-09-2013 [15:57] - xena2012 | Link:

czy bojaźń o kariery,granty,dotacje i stanowiska aż tak przytłacza ludzi nauki,że odrzucają od siebie normy moralno-etyczne ? Czy to niezależna od poziomu wykształcenia i intelektu mentalość niewolnika?

Obrazek użytkownika Janko Walski

23-09-2013 [18:59] - Janko Walski | Link:

jak prof. Obrębski to bez trudu można sobie wyobrazić jak zjechano by kogoś o nie tak wspaniałym dorobku. Takich wybitnych uczonych jak prof. Obrębski jest w Polsce, nie wiem, kilku? To oznacza, że z pozostałymi funkcjonariusze medialni i ludzie pokroju rektora PW rozprawiliby się znacznie skuteczniej. A to oznacza, że machina medialna znacznie łatwiej mogłaby dezawuować na zasadzie projekcji wszystkich uczestniczących w niezależnych badaniach katastrofy smoleńskiej.

Obrazek użytkownika bulsara

23-09-2013 [20:12] - bulsara | Link:

Na szczęście są jeszcze inni naukowcy z "moralnym,etycznym kręgosłupem"
http://www.krakowniezalezny.pl...

pozdrawiam,bulsara

Obrazek użytkownika dogard

23-09-2013 [16:05] - dogard | Link:

jest CZLOWIEKIEM.