Dymisja Min. Sprawiedliwości po wypowiedzi godzącej w Niemcy

W dniu dzisiejszym premier RP D. Tusk odwołał ze stanowiska ministra sprawiedliwości J. Gowina. Bezpośrednią przyczyną odwołania była wypowiedź Gowina dla TVN w której jako prawdopodobne określił on dokonywanie przez niemieckich naukowców doświadczeń na komórkach macierzystych importowanych z Polski embrionów (kwestia zamrożonych zarodków nie jest regulowana przez polskie prawo). Informacja została upubliczniona podczas urodzin polskiego premiera, które obchodził on w Berlinie na promocji biografii kanclerz Angeli Merkel. Kilkanaście dni wcześniej niemiecka telewizja publiczna wyemitowała film oskarżający polską konspiracyjną Armię Krajową o antysemityzm.

Swego czasu za nieprzystojne żarty ukraińskich pomocy domowych zawieszeni zostali prezenterzy radia Eska: Jakub Wojewódzi i Michał Figurski

Jak widać są kraje, którym nie jest obojętne to co się o nich mówi za granicą.

Trudno też nie zwrócić uwagi na prowadzoną przez polskiego premiera politykę równowagi wobec Niemiec i Rosji: wkrótce po dymisji niechętnego Rosji ministra skarbu następuje dymisja ministra sprawiedliwości wyrażającego się niepochlebnie wobec Niemiec.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tipsi

29-04-2013 [18:32] - tipsi | Link:

żeby się pozbyć Wielebnego. Ale w zamian musi pędzić do przedterminowych wyborów, bo może zaraz podążyć za Pawlakiem.
BTW, czy PDT przewiduje wpisanie do Konstytucji poprawki o wiecznej przyjaźni z Rzeszą?

Obrazek użytkownika foros

29-04-2013 [18:35] - foros | Link:

Przykład Ćwiąkalskiego dowodzi, że ze znajdowaniem pretekstów Tusk nie miał nigdy problemów, a zmiany w konstytucji to jeden z ulubionych tematów PO.

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-04-2013 [18:57] - Józef Darski | Link:

Pozostawienie Gowina oznaczałoby stwierdzenie: jestem słaby możecie wszyscy mnie kopać i Gowin przejąłby władzę.
Wyrzucenie Gowina oznacza utworzenie "zdrowej PO", która zastąpi "PO od błędów i wypaczeń". Tusk doszedł do wniosku, że drugie rozwiązanie daje mu więcej czasu. To tylko kalkulacja. Może Merkel się zlituje i zatrudni go jako służącego w swoim domu, choć nie wiem czy potrafi podawać do stołu.

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-04-2013 [18:48] - Józef Darski | Link:

1. faza - kreowanie Gowina na przeciwnika Tuska i jego wypaczeń
2. faza - Gowin zostaje represjonowany i wszyscy wyją jaki jest wspaniały, jakie męczeństwo ponosi, jak strasznie bohatersko walczy o Polskę, Kościół i zasady
3. faza - Tusk upada - chory musi odpocząć lub wersja hard - manifestacja - prowokacja - ofiary - Tusk oskarżony o odpowiedzialność ustępuje - Gowin apeluje: Pomożecie. Szczęśliwy lud odpowiada: Pomożemy
4. opozycja zmuszona do żyrowania Gowina jako bohaterskiego zbawcy ojczyzny co to Tuskowi nieustraszenie w obronie narodu się postawił, Schetyna zatacza się ze śmiechu, Komoruski raczy się kilometrem kiełbasy i pieczonym świniakiem, bezpieka pije na umór śmiejąc się z kretynizmu i tchórzostwa ludu
5. faza - pionek Gowin spełnia rolę pożytecznego kretyna uwielbiany przez media i kobiety, rząd sprawuje Schetyna w triumwiracie z Komoruskim i Bondarykiem
6. Władza bezpieki wojskowej się umacnia, oligarchowie rozkradają resztki, przyjaźń z Rosją kwitnie, Komoruski w krakusce całuje nogi Putina, lud szczęśliwy, że ma narodową niepodległość, że Europa go chwali, Niemcy i Rosja zadowolone, zadowolenie Putna jest dla ludu największym szczęściem, lud spłaca kredyty i potępia Kaczora
7. faza - w obozie zwycięzców rozpoczyna się walka o miejsce pierwszego sekretarza, kto kogo wyeliminuje, poszczególnych uczestników rozgrywki sponsorują oligarchowie (i wywiady), którzy już nic nie widzą w korycie i muszą zabierać sobie nawzajem. Schetyna zwycięża jako największy liberał wszechczasów. Sądy mają pełne ręce roboty, Więzienia mają nowych gości, oczywiście oszczerców, mącicieli, terrorystów i winny kradzieży 50 gr. Lud haruje, przymiera głodem i jest szczęśliwy jak wyjedzie na roboty do Berlina, chwali "nowy rząd", potępia PiS i wstrętnego Kaczora.

itd ale to już dalsza historia

opozycja narzeka i zapowiada kolejną 457 poważną 100 osobową demonstrację, w której wezmą udział weterani Legionów Piłsudskiego. Miłościwy rząd dostarcza karetki, wózki, laski itp. młodzież ma ubaw, znów może pokopać babcie, wystąpić dzięki temu w mediach i zarobić na trawkę. Pełen szpan i bezkosztowy lans.

 

Obrazek użytkownika Józef Darski

29-04-2013 [18:51] - Józef Darski | Link:

obóz rosyjski otrzymał z Moskwy polecenie grania kartą niemiecką, stąd wypowiedź Gowina. Nie martwcie się Rosja nas przed Niemcami obroni. Jak Merkel będzie niegrzeczna, to następnym razem przypomną światu np. o niemieckich obozach koncentracyjnych i holocauście w prasie zachodniej. Polacy będą szczęśliwi: nareszcie dobry car. No to car dorzuci jeszcze o potworach z Ukrainy i Litwy i patrioci dostaną orgazmu. 

To wszystko jest tak proste, że po oficer po przedszkolu dałby radę zaplanować i przeprowadzić.

Problem Polaków polega na tym, że jedni Polską gardzą i jej nienawidzą, a drudzy nie widzą rzeczywistości spoza konfederatki. Ubrać carskiego orła w konfederatkę i będą przekonani, że to ich wyśniona Polska.

Obrazek użytkownika foros

29-04-2013 [19:12] - foros | Link:

wadą takiej strategii jest fakt, że w małym i dużym pałacu, i to w obu dobrych pałacach,  wiodącym będzie katolicko - narodowościowy anturaż, to zaś może zaburzyć kierunek marszu lemingów. Innymi słowy mówiąc, z punktu widzenia Moskwy, jak też każdej z ekspansywnych stolic ideałem byłoby wyjałowienie Polaków z wartości, tak by stali się priwislanami. Tego typu ruch raczej osłabia niż wzmacnia pożądaną tendencję.

2. Rywalizacja Gowina z Jamajką może doprowadzić do tego, że któryś z nich może na serio prowadzić politykę patriotyczną

3. Co z lewą flanką? Leszkiem, Rychem, dławiącymi się jadem wychowankami GW? Jeśli jad nie znajdzie ujścia mogą się nim zadławić.

A tak poza tym, Cóż takiego podzieliło Niemcy i Rosję?

Obrazek użytkownika fritz

29-04-2013 [20:25] - fritz | Link:

czy tez ma nadzieje na kontrolowanie calosci?

Rozbior Polski zostalby przeprowadzony przez utworzenie w Polsce regionow europejskich, np. pokrywajacych zabor pruski, i umiejscowienie ich na prawie europejskim, a wiec poza polska administracja.
To sie da zalatwic w ciagu 12 miesiecy.

Jedno jest absolutnie pewne: dla Polski nie ma gorszego wariantu niz rozbior.
To jest po prostu exterminacja.
Kropka.

Wszystko inne jest mniejszym zlem, z ktorym damy sobie wczesniej czy pozniej rade.

Obrazek użytkownika kris przybysz

29-04-2013 [23:55] - kris przybysz | Link:

Sprawdzony specjalista od kreowania i wspierania antypolskiej gebelsowsko-nazistowskiej propagandy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-04-2013 [07:25] - NASZ_HENRY | Link:

Afera ze znęcaniem się Niemców nad polskimi zarodkami została w zarodku zduszona ;-)