Kłamią w dzień i kłamią w nocy

To, że Polska za rządów Tuska stała się państwem prezesów Ochódzkich i „wiecznych dyrektorów” z filmów „Miś” i „Poszukiwany poszukiwana” nigdy nie miałem wątpliwości. Kolejnego dowodu na to dostarczył nam właśnie senator Jan Filip Libicki.
Jak wiemy należy on do tej grupy wsparcia własnej kariery, która aby sobie wypić i dobrze zakąsić na nasz koszt przeskakiwała z kwiatka na kwiatek i przeszła podobną drogę, co Joanna Kluzik-Rostkowska, czyli od PiS do PJN by w końcu załapać się na listy wyborcze PO.
Senator Libicki specjalizuje się głównie w prowadzeniu z zapamiętaniem bloga, na którym atakuje z wielkim zaangażowaniem PiS z Jarosławem Kaczyńskim oraz ojca Tadeusza Rydzyka i jego dzieła.

Właśnie jeden z jego ostatnich wpisów  podchwyciły wiodące media gdyż w nim zapowiedział on przyszłe kłopoty toruńskiego redemptorysty, a to z tego powodu, że nowy papież Franciszek brzydzi się bogactwem i przepychem, jakim otacza się część duchowieństwa.

W przypadku o. Tadeusza Rydzyka dowodem na ten przepych i bogactwo ma być Geotermia Toruńska, więc Libicki pisze:
„Czy da się przedstawić ludzi ubogiego Franciszka, przyglądających się toruńskiej geotermii jak reprezentantów antychrześcijańskich sił? Ojciec Rydzyk potrafi wmówić naprawdę wiele swoim zwolennikom, ale tu chyba i on będzie musiał skapitulować… „

I tu kłania się zupełna ignorancja i głupota „wiecznego dyrektora” Libickiego, który chyba z wrodzonej chytrości i pazerności nie zatrudnił sobie jakiejś „Marysi” mającej choćby minimum wiedzy w kwestiach, o których nasz specjalista od wszystkiego nie ma pojęcia. Angażując mądrzejszą od siebie osobę mógłby jej szczerze jak „wieczny dyrektor” grany przez Jerzego Dobrowolskiego powiedzieć:
„Ja mogę przemawiać, owszem, ogólnie, ja mogę naświetlić sytuację międzynarodową, ale w tych szczegółach Marysia to wszystko musi wyjaśnić”

Otóż drogi senatorze Libicki, dlaczego papież Franciszek ma się obrazić i rozzłościć na kogoś, dzięki komu ubożejący za rządów PO-PSL mieszkańcy Torunia dostaną tańszą ciepłą wodę, a 20 procent z nich będzie mogło w okresie zimowym taniej ogrzewać własne mieszkania? Ojciec Tadeusz Rydzyk dokonał tego wspólnie z polskimi obywatelami gdyż to właśnie światłe rządy Donalda Tuska zaraz po dojściu do władzy cofnęły przyznaną już na ten cel dotację z Funduszu Ochrony Środowiska.
Właśnie między innymi przez taką głupią i lekkomyślną politykę Polska otrzymała ostre upomnienie z Brukseli, która zagroziła nam sankcjami finansowymi za zaniedbania w kwestii energii odnawialnej, a więc i geotermii.

Przypominam, że toruński odwiert zakończył się wielkim sukcesem na europejską skalę, a wydajność odwiertu, w którym woda ma przeszło 60 stopni Celsjusza jest na poziomie aż 320 m3/h, co zatrwożyło różne potężne lobby energetyczne, ponieważ jednocześnie do Polaków dotarła informacja, że takie gorące złoża wód geotermalnych zalegają pod 80 procentami powierzchni Polski.
Aby Czytelnikom ukazać obłudę, zakłamanie, głupotę i szkodnictwo ludzi PO, a także samego Libickiego opiszę teraz przykład inwestycji w geotermię „metodą Tuska”.

Ze śmiechu pękają już niemieckie media, a wkrótce będzie bawiła się z „polskiej głupoty” oraz wszechobecnej korupcji cała Europa i nie wiem jak tę kompromitację wycenioną na 100 milionów złotych ukryją zaprzyjaźnieni z władzą dziennikarze.
Otóż władze PO w woj. warmińsko-mazurskim, aby utrzymywać z wyborów na wybory swoje rządy w tym regionie zorganizowały „igrzyska” zapowiadając wielką inwestycję na międzynarodową skalę, czyli „Termy warmińskie” zlokalizowane w Lidzbarku Warmińskim.
Ten sam Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który odebrał dotację dla świetnie udokumentowanej Geotermii Toruńskiej, przyznał 5, 5 mln złotych na „gorące termy” w Lidzbarku Warmiński, mimo że… uwaga…wiadomo było już od lat 70-tych, że akurat w tym miejscu gorących wód po prostu nie ma.

Wyobraźcie sobie Drodzy Państwo, że mimo to, z przyczyn politycznych i napiętego kalendarza wyborczego postanowiono w interesie „Partii Matki” kontynuować topienie w błocie stu milionów złotych i odwlekać w nieskończoność dzień, kiedy prawda wyjdzie na jaw.
Prasa obywatelska dość szybko zauważyła, że platformersi nie robią nic innego jak budowanie boiska do siatkówki plażowej na Antarktydzie, z jakimś gigantycznym przekrętem w tle i alarmowała:

Adam Socha, miesięcznik regionalny „Debata”:  „23 lipca 2011 roku – ta data przejdzie do historii polskiej i światowej geotermii. Tego dnia w Lidzbarku Warmińskim zakończono odwiert w poszukiwaniu źródeł geotermalnych i pobrano próbkę wody do badań składu. Wodę pobrano z interwału 965-880 metrów głębokości i miała temperaturę 24 st. Celsjusza. Dla porównania: w jeziorze Śniardwy temperatura wody wynosiła w niedzielę 24 lipca br. - 21 st. C (…) W sobotę 23 lipca byłem w Lidzbarku Warmińskim na odwiercie. Tego akurat dnia ekipa z firmy Polgeol zakończyła odwiert. Zapytałem pracowników, którzy wykonali odwiert, jaka była temperatura wody, którą pobrali do badania. "18 stopni Celsjusza" - usłyszałem..”

Dalej autor wpada w zdziwienie, że dodatek lokalny do „Gazety Olsztyńskiej” w Lidzbarku Warmińskim, owszem wspomniał o odwiercie, ale już o temperaturze wody nie napisał.
Władze PO jednak nie ustępowały i sprowadziły z zagranicy specjalistę, który za prawie 200 tysięcy złotych niestety potwierdził, że gorących wód pod Lidzbarkiem nie ma.
Czy inwestycję przerwano?  Ależ skąd, przecież:
"To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

Kasa nadal płynęła strumieniami. Zatrudniano architektów, budowano makiety i roztaczano wizję „gorących term”, do których dzięki PO zjedzie cała Europa by zamilknąć w podziwie.
Mamy 2013 rok i ktoś, szczególnie tak „wrażliwy” na sprawy społeczne jak senator Jan Filip Libicki może powiedzieć, że ani rząd, a tym bardziej premier Tusk o niczym nie wiedział.

Otóż wiedział panie senatorze, ale w tej ferajnie, do której pan należy trudno napotkać uczciwego człowieka.
Znalazła się tylko jedna sprawiedliwa w Sodomie, czyli bardzo nielubiana w PO posłanka tego ugrupowania, Lidia Staroń.
Ona już w 2009 roku tak pisała „na Berdyczów”:
Zapytanie nr 5713
Do ministra rozwoju regionalnego
w sprawie prawidłowości przeprowadzenia inwestycji pn. ˝Termy warmińskie˝ realizowanej przez starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim przy wsparciu Zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
 Szanowna Pani Minister! W ślad za skierowanymi do mojego biura poselskiego licznymi prośbami o interwencję, działając w trybie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. z 2003 r. Nr 221, poz. 21, z późn. zm.), zwracam się do Pani Minister z uprzejmą prośbą o zbadanie celowości i prawidłowości przeprowadzenia inwestycji pod nazwą ˝Termy warmińskie˝ realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim przy wsparciu Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w miejscu, gdzie właściwości wydobytej wody - według dostarczonej dokumentacji i opinii - nie spełniają potrzebnych wymogów.
Z poważaniem
Poseł Lidia Staroń
Olsztyn, dnia 25.października 2009 r.

Dlaczego więc kontynuowano tyle lat tę budowę? Gdzie jest CBA? Kto uczestniczył w tym skoku na 100 milionów złotych i kiedy trafi za kratki?
Zapewniam Czytelników, że takich „modernizacyjnych inwestycji” kontrolowanych przez cwaniaków z PO i PSL jest w całej Polsce całe mnóstwo, a receptą na uratowanie Polski jest postawienie właśnie na „ojców Rydzyków” i pogonienie raz na zawsze tych wszystkich „Libickich”.
Tak na marginesie panie senatorze, czy zanim się pan wyrwał z tym tekstem o geotermii sprawdził pan skrzynkę pocztową w swoim telefonie?
Być może już od dawna jest tam sms z centrali o treści: „na temat geotermii Rydzyka morda w kubeł, bo dogrzebią się do „Term warmińskich” i leżymy”

I jeszcze jeden apel do opozycji parlamentarnej.
Czy opozycyjność stała się dla wielu z was już tylko sposobem na wygodne i dostatnie życie?
Może ruszycie tyłki i zajmiecie się właśnie takimi aferami?
Źródła:
http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1786:18-stopni-celsjusza-czyli-zimne-termy-w-lidzbarku-warmiskim&catid=46:adam-jerzy-socha&Itemid=97
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/3F4C3F1E
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/libicki-na-blogu-papiez-moze-pokrzyzowac-plany-o-r,1,5451543,wiadomosc.html
Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta
 Polecam moją nową książkę, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami Arkadiusza "Gaspara" Gacparskiego, jak i poprzednią, „Jak zabijano Polskę”.
Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

29-03-2013 [10:42] - Basia | Link:

Tekst Twój, jak zawsze świetny, polecam na swojego fejsa! Kolejną książkę u Ciebie kupuję!

Obrazek użytkownika kokos26

29-03-2013 [13:03] - kokos26 | Link:

Bóg zapłać za dobre słowo i Wesołych Świąt Wielkanocnych

Obrazek użytkownika Noemi

29-03-2013 [14:51] - Noemi | Link:

Szanowny Panie Kokosie, żebym Pana tak mocno nie szanowała, to bym posądziła Pana o Prima Aprilisowy żart.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Obrazek użytkownika miecz damoklesa

30-03-2013 [06:04] - miecz damoklesa | Link:

Popieram, ja tez kupuje nastepna ksiazke i zgadzam sie calkowicie z tym tekstem. Szczesliwych Swiat zycze Pani Basi  i Panu Kokosowi.

Obrazek użytkownika dogard

29-03-2013 [10:51] - dogard | Link:

zapoznaj sie pan z lista geszeftow POlszewii w czasie swego rzadzenia, na kazdy dzien przypada przynajmniej jedna powazna---caly sejm musial by byc opozycyjny aby wszystkimi sie na biezaco zajmowac.oPOZYCJA OCZYWISCIE ZAJMUJE SIE NAJWAZNIEJSZYMI Z NICH.Sle zawiadomienia do prokuratur i sdow.Skutki to juz nie jej domena,jeno poprawnosci politcznej i tchorzostwa panstwowych instytucji.To mozna zmienic po przejeciu wladzy, a i tak bedzie trwalo dosc dlugo.Chyba orientujesz sie jak reaguje biurokracja na zdecydowane zmiany?!Jednak beda--po wygranych wyborach, bo musza byc.

Obrazek użytkownika kokos26

29-03-2013 [13:02] - kokos26 | Link:

Według mnie aż się prosi by zorganizować konferencję prasową i przy każdej takiej okazji otwierać Polakom oczy.

Obrazek użytkownika dogard

29-03-2013 [19:32] - dogard | Link:

od 5,5 roku--nie badz przesadnie .Nam latwo wybrac jeden przyklad geszeftow POlszewii i domagac sie aby tylko nim zyla opozycia.Zauwaz,iz PiS ZYJE WSZYSTKIMI NEGATYWNYMI DZIALANIAMI TEGO NIERZADU.nAPRAWDE NIE WIDZISZ TEGO.tO KIEPSKO Z TOBA...Malo tego na niezliczonych konferencjach i spotkaniach przedstawia swoje dzialania biezace i przyszlosciowe.Za duzo tych POuczen.Pis duzo robi i wie co robic.

Obrazek użytkownika jozef

29-03-2013 [11:17] - jozef | Link:

Libicki doskonale jest zorientowany w sprawie toruńskiej geotermii. Wie też, że o. Rydzyk nie ma żadnego osobistego majątku. Kłamstwa są dla lemingów, tak właśnie ocenia ich poziom intelektualny. Zresztą słusznie.

Obrazek użytkownika kokos26

29-03-2013 [13:06] - kokos26 | Link:

Oczywiście

Obrazek użytkownika Daf

29-03-2013 [11:57] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Chwala Bogu, ze EU interweniuje (np. umowa gazowa Pawlaka) w sprawach bardzo waznych. Duza znaczenie w tych sprawach ma gleboko zakorzeniona w Polsce "bezinteresowna zawisc", tolerowanie przecietnosci i bezwzgledne zwalczanie wszystkiego, co ponad ta przecietnosc wykracza. Sama jestem ofiara takiego procesu. Jestem autorka pewnego patentu, powszechnie potem stosowanego w Polsce i do dzis pamietam ta organizowana na mnie nagonke.
Tego nigdzie nie ma. W Polsce potrzebna jest zmiana mentalnosci Polakow, bez tego zmiany systemowe i rozwoj kraju sa niemozliwe.

Czytam z wielkim zainteresowaniem Pana publikacje, ale przeciez nawet najbardziej szczegolowe opisywanie tych niegodziwosci, jakie sie w Polsce z coraz wiekszym nasileniem dzieja, nie uzdrowi tragicznej sytuacji.

Zycze Panu WESOLYCH SWIAT WIELKIEJ NOCY !

Obrazek użytkownika kokos26

29-03-2013 [13:05] - kokos26 | Link:

Również Radosnych Świąt Wielkanocnych

Obrazek użytkownika Steve

29-03-2013 [13:24] - Steve | Link:

Świetne. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika fritz

29-03-2013 [14:19] - fritz | Link:

Nieprawdopodbna rowniez "postawa" PiS.

Ciekawe, czy wtyczki III RP w PiS zdolaja rowniez zablokowac wypowiedzi Krugmana?
Przeciez PiS powinna wypowiedz Krugmana o "biciu glowa w mur" tak oceniajaca polityke wprowadzenia euro przez antypolskiego herr Tuska, wrecz na transparentach wywieszac.

Pieknych Swiat zycze.