Pożegnanie z niezalezna.pl

I przepraszam Sigmę, że nie zajęłam głośno stanowiska w Jej sprawie. Zrobię to teraz.

Ale nie chodzi o Sigmę. Odchodzę, bo - jak to sobie uświadomiłam po publikacji tekstów o "dzieciach ubecji" - należę do tych 50% polskich obywateli, którzy nie pójdą na przyszłe wybory. To ten tekst mi to uświadomił. Uświadomił mi, że dla mnie w Polsce nie ma miejsca i mogę jedynie służyć jako "mięso podatkowe", bo na nic więcej ani ja, ani mi podobni nie zasługują.

Nigdy nie należałam do PZPR. Mój ojciec był wysokim urzędnikiem rządów PRL. Nie był w UB, nie był we WRON, a gdy Stalin umierał, był jeszcze na studiach i zapewne do głowy by mu nie przyszło, kim zostanie za dwadzieścia lat. W ostatnich, dosłownie ostatnich latach PRL i pierwszych latach RP byłam dziennikarką i sama sobie wydeptałam ścieżkę do tego zawodu, kosztem ogromnego wysiłku i wielu upokorzeń. Ale zapewne niezamierzonym skutkiem tych publikacji było wrzucenie ludzi takich, jak ja, do jednego wora ze stalinowcami i ich potomstwem.

Gdy przyszły zmiany, miałam ugruntowaną pozycję zawodową, ale sama postanowiłam odejść z zawodu - wiedziałam, że nie mam szans na przetrwanie, bo na moje miejsce czeka kolejka "nowych", których jedyną zasługą było to, że ich rodzice byli związani tzw. "koncesjonowaną opozycją", bo innych umiejętności ani zasług nie mieli. Odeszłam sama, postanowiłam zrobić im miejsce, niech pokażą, co potrafią. Okazało się, że owszem, ustąpiłam miejsce, które natychmiast zajęli potomkowie ludzi, którzy pracowali w tym "biznesie" od lat pięćdziesiątych i nadal w nim pracują. Ludzi, którzy przed 1989 rokiem zostali "ręcznie" wybrani do objęcia stanowisk w prasie, radiu i telewizji jako tzw. świeża krew, podobno niczym nieskażona.  Ta "świeża" krew jest tam do dzisiaj.

Nie pracuję w żadnej firmie i nie zarabiam kokosów. Każda złotówka, jaką zarobiłam od tamtej pory, została wystukana moimi własnymi palcami na klawiaturze komputera. W moim zawodzie osoby nie dysponujące odpowiednimi umiejętnościami zawodowymi i predyspozycjami psychicznymi nie mają szansy na utrzymanie się "na fali", więc nawet poparcie ze strony ukrytych uboli na wiele by się nie zdało.

Takich, jak ja jest pół Polski. Ta połowa społeczeństwa, która nie chodzi na wybory. Nie oszukujmy się - przed 1989 rokiem 8 milionów Polaków należało do PZPR. Armia PRL liczyła 400 tysięcy żołnierzy. MSW zatrudniało sekti tysięcy ludzi. Prawie każdy Polak musi mieć w rodzinie kogoś, kto był w partii, kto miał krewnego oficera WP, kto miał krewnego milicjanta czy esbeka. Teraz wszyscy ci ludzie znajdują się w jednym worze potępionych i pozbawionych jakichkolwiek praw i reprezentacji, dzięki publikacjom "Gazety Polskiej" utożsamianych ze stalinowskimi oprawcami i konfidentami SB  tudzież mitycznej "wojskówki", czyli WSI, o której autorzy artykułów wydają się zapominać, że powstała po 1989 roku.

Blogowanie było dla mnie namiastką wykonywania zawodu, o którym marzyłam od kiedy pamiętam. Ale po tekstach na temat "dzieci ubecji" zdałam sobie sprawę, że biorę udział w akcji dzielenia społeczeństwa polskiego na hermetyczne, zwalczające się nawzajem grupy, nienawidzące się nawzajem nienawiścią podsycaną z obu stron przez narzędzia medialne. Tu nie chodzi o polemikę nad "grubą kreską" bo jest rzeczą oczywistą, że winni muszą zostać ukarani, zdrajcy osądzeni, konfidenci ujawnieni. Tu chodzi o sztuczny podział polskiego społeczeństwa na wzajemnie zwalczające się grupy, z których żadna nie będzie na tyle silna, by obalić zabetonowany układ polityczny. A Wy tak samo jak "GW" najbardziej pracujecie nad utrwaleniem tych podziałów niż nad ich znoszeniem.

Tak naprawdę chodzi o to, żebyśmy za dwa lata poszli do urn myśląc, że idziemy do wyborów. Nie wiedząc, że wybory już się prawdopodobnie odbyły, a my tylko przyklepiemy ich wynik. Bo wybory faktycznie się odbyły i nazywają się "listy partyjne". Z mojego okręgu posłanką PiS zostanie zapewne ta sama blond kretynka, co zawsze, której jedynym celem w życiu jest utrzymanie jak najdłużej apanaży poselskich, dzięki którym zamiast codziennie doić krowę, może raz w miesiącu wyskoczyć do Tunezji. Która zawsze zwycięży w okręgu będącym matecznikiem PiS, gdzie PiS może stracić najwyżej 2-3 mandaty, jak w poprzednich wyborach, bo ta pani nie zadbała o obsadzenie puktów wyborczych mężami zaufania. Tych 2-3 mandatów zabrakło potem w ważnych głosowaniach Sejmu, ale tym się nikt nie przejmuje - ważne jest, by utrzymać się u władzy, a nie co przegłosują, a co nie. Zapewne przed wyborami dojdzie - jak przedtem - do fali przejść z partii do partii (PO-PiS i odwrotnie), byle utrzymać się na listach i podjęte zostaną wszelkie możliwe wysiłki, by na te listy nie wpuścić nikogo z zewnątrz. Z wyjątkiem oczywiście renegatów partyjnych, ale oni już mają koncesję na sprawowanie władzy, więc będą mile widziani.

I tego właśnie układu mam serdecznie dosyć. Dosyć tej nienawiści lejącej się strumieniami z każdej gazety, jaką otwieram, czy z lewa czy z prawa. Dosyć mam tego, że my, ludzie środka, którzy stanowią połowę mieszkańców Polski, zostali zepchnięci na margines życia politycznego, zredukowani do maszynki do wrzucania kartki do urny i pozbawieni wszelkich praw.  I Wy, niestety, bierzecie w tym czynny udział.

Ostatnią sprawą jest relegowanie Sigmy z łamów "niezalezna.pl". Osobę zasłużoną dla Polski, odznaczoną za zasługi przez Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, wyrzucił z łamów niezalezna.pl syn partyjnego dostojnika, wypisz-wymaluj bohater książki i publikacji o dzieciach PRL.  Przeczytałam na "niepoprawni.pl" urywki pism tego pana do Sigmy, pełnych niewybrednych kalumni i po prostu chamskich sformułowań (do mnie też kiedyś napisał w sposób daleki od uprzejmego, na co mu zwróciłam uwagę)j.

Wybaczcie, ale w tym momencie straciliście w moich oczach wiarygodność.

Żegnam wszystkich blogerów. Zaprzestaję też publikowania pod nickiem "Iranda" - jeżeli ktoś to zrobi, to na pewno nie będę ja. Przestaję też pisać za darmo do portali i za darmo przyczyniać się do sukcesów portali, które nie potrafią szanować swoich współpracowników. Wracam do prawdziwego dziennikarstwa, nie martwcie się, nie w "Nie" czy "GW" - raczej w tytule, skierowanym do 50% polskich obywateli, wykluczonych, tak jak ja, z życia społecznego i politycznego Polski.

Pozdrawiam serdecznie
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

13-02-2013 [12:42] - Józef Darski | Link:

1. Blog przechodzi do archiwum - wobec powyżej wyrażonej decyzji
2. Czy mogą się dowiedzieć jakim "partyjnym dostojnikiem" - piastowane funkcje - był mój Tata Jerzy Targalski. W wypadku braku odpowiedzi wskazującej na funkcje będzie to oszczerstwo.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [13:08] - Iranda | Link:

W ramach polityki wszechogarniającej miłości bliźniego, praktykowanej przez Waszą redakcję. A tak a propos, czy ja wspomniałam w moim tekście "Darski" czy "Targalski"? Uderz w stół.....

Obrazek użytkownika Józef Darski

13-02-2013 [13:31] - Józef Darski | Link:

cytat "wyrzucił z łamów niezalezna.pl syn partyjnego dostojnika"   i nie z łamów niezależna.pl tylko naszych blogów pl Dodatkowo jeszcze brak precyzji i lenistwo umysłowe.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [13:38] - Iranda | Link:

Nie zniżam się do takiego poziomu polemiki.

Obrazek użytkownika chrisdigger

13-02-2013 [16:34] - chrisdigger | Link:

dla ciebie na pozegnanie
.PAMELO ŻEGNAJ - TERCET EGZOTYCZNY.avi .---you tube

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [16:43] - Iranda | Link:

Jak sądzę, zajmiesz moje miejsce i będziesz pisać dużo bardzo dobrych tekstów, czego Ci życzę z całego serca. Pokaż, co potrafisz.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [21:36] - BHKaczorowski | Link:

Bedzie pisal duzo ciekawych tekstow ...., to ten wyzej!. TWOJA argumentacja "IRANDA" jest tak pokretna by nie rzec klamliwa ze ....
Cel masz jeden i to widac po odczytaniu twojego lamento-jazgotu .
Nie podawaj sie za bezstronna ,pokrzywdzona , nie jestes nia !. Wykonalas tu pewne zadanie (dla rozumnych jest ono az nadto oczywiste)
Nie chce mi sie z takimi jak ty toczyc sporow.Odejdz a nie "jecz" tutaj , twoje wczesniejsze w pisy na blogu jasno cie okreslily ,i czytelnicy wyrobili sobie zdanie o tobie.
Ja nie bede zalowal jak KAT ze cie nie ma . Piszesz poprostu nieprawde , ze strachu, konczy wam sie koryto. Nie mow ze tak nie mozna bo tyle bylo partyjnych , wojskowych ,kapusi z rodzinami to niemal cala Polska. NIE to nie cala Polska.Ci co potrafili sie godnie zachowac nie skamlaja jak ty IRANDA , maja dosc upokorzen , wstaja z kolan !!!.Przyzwoici co kiedys zbladzili zrozumia sami odejda chocby dla odkupienia win swoich.
Twoj tok rozumowania jest identyczny jak argumentacja "ORGANIZACJI WYPEDZONYCH" slawetnej ERICI.Oni tez czuja sie pokrzywdzeni przez II wojne , tylko przyczyn tej wojny jakos nie pamietaja , swojej w niej roli. Za kazdym razem tlumacza to podobnie jak ty nawet lepiej u niej to nazisci u ciebie komunisci , cale narody to byly. Usprawiedliwia wszystko , nie bijcie wszyscy to robili , tak mieli !!!

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:38] - Iranda | Link:

Należysz do nielicznej grupy komentatorów, którzy założyli swoje konta 19 tygodni temu (jest takich kilku wpisanych pod moim tekstem). Dlaczego tak rzadko komentujesz wpisy na niezalezna.pl? Co się nagle stało, że uaktywniłeś się wraz z kilkoma kolegami pod wpisem na temat ordynacji wyborczej, która daje władzę nad 36 milionami Polaków grupie liczącej w porywach 100-150 osób ze wszystkich partii razem wziętych? Przecież nie chodzi tutaj o żaden PZPR, którego najmłodsi członkowie już przechodzą na emerytury i mają g..no do gadania w polityce!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-02-2013 [13:00] - NASZ_HENRY | Link:

Będzie mi Ciebie brakować ;-)

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [13:07] - Iranda | Link:

Pozdrawiam serdecznie,

Obrazek użytkownika Celarent

13-02-2013 [13:30] - Celarent | Link:

bo w latach piećdziesiątych moja matka marzyła o studiach, ale rodzina była zbyt "niepartyjna". I nie udalo się. Za to studia skończyła jej koleżanka z liceum - zero intelektualne, ale i ona i jej dzieci, a dziś wnuki, które nikogo nigdy nie musiały o nic prosić, bo same sobie wszystko wychodziły, nigdy biedy nie zaznały. Gdyby rodzice wstąpili do partii nie walczyliby o buty, wersalkę, czy dwadzieścia lat - meblościankę, bezskutecznie o telefon czy samochód. My nie tułalibyśmy się po świecie a jak inni znajomi uczestniczyli w eksploatacji zasobów - w urzędach wszelkiej maści. W moim mieście w urzędach zmienili się pracownicy - na ich dzieci, wnuków, przyjaciół, znajomych... Wciąż ta sama gwardia. A kiedy ich tyćniesz, jak ciebie, skaczą do gardła, że ich się wrzuca do jednego worka. My właśnie tej pewności siebie, buty, parcia nie mamy, która cechuje wychowanych w warunkach "mniejszych trudnosci". Tu idziesz, nazywasz się i masz robote lub nie, masz kredyt lub nie, masz paierek lub nie... Nie dajesz zyciorysu ojca. Nie trzeba. W ten sposób sam sobie wszystko wychodzisz. Lub nie. Nie dzielimy Polaków. Możesz dziś blogować i pisać co chcesz nie dzięki takim jak twój ojciec. Nie musisz go utrzymywać? Miał wykształcenie. Moja mama nie. I emerytury praktycznie też nie ma. I ja miec nie będę a kolezanki tak, choc bez studiów, po liceum pracują w urzędzie miasta, gminy, szkole... same poszły i robotę im dali. Mnie i kilku innym po studiach nie dali. Naweet nasze wlasne życciorysy nie pomogły. Jesteśmy spoza układu rodziców...

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [13:44] - Iranda | Link:

Naprawdę, ani Ty ani Twoja Mama nie chcielibyście zamienić się ze mną na przeżycia, ale ja o swoich tragediach nie będę się rozpisywać. Też nie było mi w życiu lekko. Też tułałam się po świecie i też bywałam głodna. Ale rozumiem, że jak jest komuś ciężko z powodów politycznych, to jest ofiarą opresji i ma prawo mieć do wszystkich pozostałych pretensje. A jak komuś jest w życiu ciężko, bo nikt nie obiecywał, że życie będzie łatwe, to sam sobie winien?

Z ojcem prawie nie utrzymuję kontaktów i nigdy się z nim nie zgadzałam. Ale nigdy też się go nie wyprę, bo to byłoby podłe.

Co do dzielenia Polaków - podtrzymuję swoje zdanie. Dzielicie. Do spółki z GW i całą czeredą z tamtej strony. Zamieniliście Polskę w stado wściekłych psów.

Może Niewolnik narysuje coś takiego: stoi sobie krowa, za ogon ciągną lemingi pod egidą PO, za łeb ciągną zwolennicy PiS, a krowę do spółki zgodnie doją posłowie PO, PiS i paru innych formacji. Nic Ci to nie daje do myślenia?

Obrazek użytkownika Celarent

13-02-2013 [15:30] - Celarent | Link:

Twój stosunek do ojca (nie wyprę sie go) jest poprawny. Nie twierdę, że miałaś łatwe życie. To mialo uzasadnić, dlaczego wrzucani jesteście  do jednego wora. Przykro mi, jeśli na to nie zasługujesz. Jednak jak mało kto powinnaś rozumieć powody. Rozejrzyj sie, takich, którym stara nomenklatura odpowiadała i co ciagnąz niej dalej korzyści - na pokolenia jest masa. Korzyści zależą od stopnia zaangażowania, pozycji i miejsca. Ale są. Kobieto, myślących jak ja jest w moim otoczeniu parę tysięcy a lata mijaja i naprwdę niewiele da się zmienić. Nikt nikogo nie legitymuje a jednak swego pcha. Taka solidarność klanowa. Ja miałam drogę przez mę.kę. Tzw. mobbing jest normalką wobec osób spoza kręgu, pozornie nie powiązanych ze sobą osób. Mogę nie dzielić Polaków, odejść, dać się zgnieść, ustąpić pola innym. Jedyne co mogę. Kto więc dzieli Polaków? Mówisz i GW i PIS. To jest podział, ale nie jego źródło. Polaków dzieli doznana krzywda jednych i niezasłużone przywileje drugich. Drudzy sa silniejsi w każdy sposób, często bezwzględni. Mnie nie stać na taką podłość. Dlatego nie zgadzam się, by rządzili. Nie jest sprawiedliwe, by całe pokolenia ciągnęly z tego korzyści i gnoiło resztę płacząć: biją, krzywdzą, plugawią, gnoją. Sorry. Nikt w ciebie niczym nie rzuca, nie musisz czuć się winna, jeśli nie jesteś. Ale nawet jeśli jesteś przypadkiem, w którym PRL nie uhonorował potomka swego członka, to marginalnym. III RP to kontynuacja.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [17:04] - Iranda | Link:

Każdy nieudacznik może teraz drzeć szaty, że mu się w życiu nie udało bo w partii nie był. A prawda jest taka, jak napisał Adam i autor komentarza zamieszczonego jako ostatni, czyli najwyżej.

Dla otrzeźwienia: nikomu nie udało się tak długo utrzymać u władzy, jak politykom III RP od Okrągłego Stołu do dzisiaj - bo partie się zmieniały, a ludzie wciąż ci sami. Ani Bierutowi, ani Gomułce, ani Gierkowi ani Jaruzelowi. Tylko i wyłącznie dzięki temu, że skaczemy sobie nawzajem do gardeł, zamiast zrobić porządek z polityką wewnętrzną.

Obrazek użytkownika ASPAL

13-02-2013 [13:43] - ASPAL | Link:

Zabetonowanie polskiej sceny politycznej...tak to się nazywa,czyż nie? Z jednej strony "koncesjonowana opozycja",z drugiej beneficjenci obecnego status quo.Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [17:33] - Iranda | Link:

Pogrobowcy Okrągłego Stołu pozostają u władzy dłużej, niż to się udało ekipom Bieruta, Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego.
I pozostaną u władzy tak długo, dopóki będziemy się żreć między sobą.
Nie daje to do myślenia?

Obrazek użytkownika tipsi

13-02-2013 [13:51] - tipsi | Link:

Zastanowiłaś się, dlaczego znaczna część społeczeństwa wrzuca "do jednego wora" wszystkich tych, którzy pochodzą z nomenklatury PRL, niezależnie jak się faktycznie zasłużyli Polsce? Jeśli nie, to chętnie Ci odpowiem -- ano dlatego, że decydująca większość z Was czynnie i gorliwie sprzeciwiała się lustracji, nie mówiąc już o dekomunizacji. A właśnie jedynie lustracja (z dekomunizacją) byłyby w stanie służyć jako sito pozwalające oddzielić peerelowskie ziarna i plewy. Skoro nie chcieliście dopuścić tego narzędzia, to znajdziecie się we wspólnym worze i nie ma na to żadnej rady.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [14:11] - Iranda | Link:

napisałam, co myślę o lustracji (zbrodniarze powinni zostać ukarani, zdrajcy osądzeni, konfidenci ujawnieni). To nawet nie ma podłoża politycznego, wystarczy zwykłe prawne - przestępstwa przeciw narodowi podlegają karze i koniec.

Nie wypowiadam się za większość tych "nas", bo ich nie znam i nie znam ich zdania. Nie wkładam ludziom w usta słów, których nigdy nie wypowiedzieli. No i nie wiem, dlaczego kierujesz do mnie oskarżenie, że nie było lustracji czy dekomunizacji - nikt mnie o zdanie nie pytał, decyzje podjęto przy Okrągłym Stole, a kto przy nim siedział, doskonale wiadomo. Tam się pytaj.

Obrazek użytkownika tipsi

14-02-2013 [15:07] - tipsi | Link:

Jeśli już oskarżenie, to do całej grupy, z której się wywodzisz, a nie do Ciebie personalnie. Czyli do dzieci PRL-owskiej nomenklatury. Twoje osobiste zdanie nic do tego nie ma, bo ginie w przeważającym sprzeciwie, który zablokował lustrację. Ale efekt uderza w Ciebie jak najbardziej osobiście -- takie są mechanizmy społeczne i nic nie poradzisz. Gdyby była lustracja, to każdy potencjalny kandydat na czynownika zostałby wzięty pod lupę i oceniony -- i wówczas może byś wyszła z tego z podniesiony czołem? A poza tym, bez przesady, zwykły pracownik nie podlegałby lustracji, chyba że w służbach mundurowych i edukacji.

Nie rozumiem tylko dlaczego tak od razu zrezygnowałaś -- obraziłaś się na nowe zanim na dobre nadeszło, czy na chłodno oceniłaś swoje curriculum i uznałaś, że "nie masz szans" -- mimo dorobku zawodowego? Chyba ciut ściemniasz, takie odnoszę wrażenie. Tym bardziej, że ludzie z Twojej "klasy" (dzieci PRL-owskiej nomenklatury) dość szybko odzyskały stracone pozycje i teraz radzą sobie znacznie lepiej niż większość "nowych". A Ty co? Nie chciałaś wrócić? Czy też po prostu wiedziałaś albo obawiałaś się, że i tak nie dasz rady? A może utrata PRL-owskiego ciepełka obrzydziła Ci zawód tak dalece, że nie chcesz wracać?

Obrazek użytkownika dogard

13-02-2013 [14:16] - dogard | Link:

'demokratyczne' sama wystawiasz sobie swiadectwo--jestem zosia samosia, tymi paluszkami do wszystkiego doszlam.Nie interesuja mnie sprawy polskie, bo wszyscy tacy be...Wiec zegnaj ,juz zegnaj kochanie i nie martw sie wiecej o nic,jezeli znow wstaniesz z POscieli---to moze nie bedzie juz NIC...PA... ZUPELNIE NIEZLE PISZESZ.

Obrazek użytkownika chrisdigger

13-02-2013 [15:14] - chrisdigger | Link:

swietny pomysl Irando by rozpoczac nowa kariere dziennikarska porzucajac nieslubna niezalezna-idiotke nasze bloki saloon 25H i cus tam jeszcze .a wracajac do paplaniny o czystosci duszy niematerialnej, nieskalonej obecnoscia w domu rodzinnym po czesne na studia to jestem ubawiony po pachy . buntuj sie dalej w zaciszu wlasnego domostwa pracujac pilnie na kromke chleba powszedniego . cyt. z polskiego filmu , daruj pamiec ,"od cudow to byl taki facet co boso po jeziorze chodzil"

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [17:34] - Iranda | Link:

studia były za darmo....
Podyplomowe dziennikarskie też.

Obrazek użytkownika chrisdigger

13-02-2013 [19:46] - chrisdigger | Link:

plomienny usmiech-- nawet piekna Krysia, krolowa ulicy historycznej zwanej swojsko Brzeska /na Pradze/ nie dawala sie poznac za darmo. Marzyla kiedys o studiach dziennikarskich wiec rozgoryczona panujacym system rekrutacji panstwa opiekunczego, porzucila plany i nadzieje zajmujac sie nierzadem gospodarczym .
Eksternistycznie skonczyla Wyzsza Szkole Nauk Spolecznych by dac upust ambicji bycia Kims a nie tylko dziwka uliczna.Los pieknej Krysi nie jest znany starym klientom knajpy na rogu choc kraza o niej legendy

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [00:52] - Iranda | Link:

Jeszcze mnie ktoś pamięta w knajpie na rogu? Wzruszyłam się. Tylko błagam, nie Krysia. Dlaczego akurat Krysia? Nie cierpię tego imienia. I legendy o mnie krążą? Miło. Ale na pewno wiedzą, co się ze mną stało, bo paru agentów-donosicieli SB tam jeszcze zostało i niewątpliwie orientują się w sprawie, chociażby z zawodowej ciekawości.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

14-02-2013 [01:16] - Jęzory Pasiukowski | Link:

.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:33] - Iranda | Link:

data założenia konta komentatora - między 31 a 33 tygodnie temu, czyli przełom czerwca/lipca 2012 roku. Służbowo wam kazali zakładać? Czy może to jedna i ta sama osoba zakładała sobie nowe konto co dwa dni. Jeżeli jedna, to dzisiaj się solidnie napracowała....

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:35] - Iranda | Link:

Ty też? Ty też założyłeś sobie konto 31-33 tygodni temu, jak większość komentatorów pod moim wpisem, którzy nigdy nie skalali się żadnym wpisem na własnym blogu? Co was naszło w czerwcu-lipcu ub. r. żeby te konta sobie gremialnie zakładać?

Obrazek użytkownika Krzysztof

13-02-2013 [15:05] - Krzysztof | Link:

Duch Jakubowskiej nadal żyje. Może jeszcze jakiś ruch torebką?..."Prawie każdy Polak musi mieć w rodzinie kogoś, kto był w partii, kto miał krewnego oficera WP, kto miał krewnego milicjanta czy esbeka" - a to pewnie w ramach usprawiedliwienia siebie? W mojej rodzinie i sąsiadów z obydwu stron takich ludzi nie było. Myślę, że nie jestem wyjątkiem. Ale Ty oczywiście nie dzielisz, tylko jednoczysz inaczej. Mimo wszystko powodzenia gdziekolwiek będziesz, a za teksty dziękuję. Czytałem je powoli, dokładnie i z potrzeby serca.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [15:21] - Iranda | Link:

w tej polityce wzajemnej nienawiści Polaka do Polaka, podsycanej umiejętnie z obu stron. A nie Polaka do nieudolnej władzy. Polakom odebrano głos polityczny i odebrano reprezentację. Mamy za to kadłubowe rządy kadłubowych partii reprezentowanych w kadłubowym Sejmie.

Żebyśmy mieli pretensje do siebie nawzajem i nigdy nie mogli się pogodzić. Żebyśmy zawsze mieli co wytykać sobie palcem. Nawet, jeżeli mamy takie same poglądy, jak Ty i ja - czemu nieraz dałam wyraz w moich tekstach. Gdybyś je znał, nie napisałbyś tego, co napisałeś.

Żebyśmy nie mieli natomiast pretensji do tych, którzy nam taki los zgotowali przy Okrągłym Stole, a którzy nadal tkwią u władzy.

PiS tkwi w tym układzie po uszy - szanuję Jarosława Kaczyńskiego i uważam go za najważniejszego polskiego męża stanu ostatnich 50 lat; takim samym wielkim Polakiem był jego brat, nieodżałowanej pamięci Lech Kaczyński. Ale polska scena polityczna musi się zmienić, ten zabetonowany układ musi zostać rozbity i musi zostać wprowadzona (bo nie przywrócona) prawdziwa demokracja.

Co do Jakubowskiej - miałam przykrość z nią pracować. Bardzo źle wspominam. W tym samym czasie, co ona, do pracy w "nowej TVP" byli przygotowywani wszyscy obecni luminarze wszystkich stacji TV, za kulisami, jako tzw. "nowy narybek" z castingu. Jaki ten casting był, okazało się teraz.... Ja uczciwie odeszłam, ona została, inni też. Czy możesz więc czytać moje teksty z większym zrozumieniem?

Obrazek użytkownika stary hanys

13-02-2013 [16:20] - stary hanys | Link:

Pierwsze trzy akapity - mam podobne zdanie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

13-02-2013 [15:18] - Jolanta Pawelec | Link:

mój tata to, a mama tamto, chciałam to, owo ...było.. tamtym... tym - mówi przez
ciebie skrzywdzone dziecko.( To do wszystkich komentarzy pod tym artykułem).
Trzeba to dziecko utulić w żalu - i nikt tego nie zrobi tylko TY sam - "stary koniu"

I takich dzieci chodzi po Polsce wielu ...
Czytam różnych ludzi ... Dojrzałych aby żyć, takich, którzy wszystko traktują jako dar (także trudności)
jakoś mało.
Kto nie ceni życia TERAZ - BEZWARUNKOWO - nie wiem czy zasługuje na lepszy los. I to jest SŁABOŚĆ całego narodu
"Taki porządny, taki przyzwoity --- a tylko się schyla" Tak - naród (i jego elementy składowe)

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [15:44] - Iranda | Link:

bo odebrano mi możliwość polemizowania - mój blog już nie istnieje. Więc wymiana poglądów została sprowadzona do poziomu jak za komuny - tylko jedna strona ma głos.

Wobec tego jeszcze raz żegnam,

Obrazek użytkownika Adam

13-02-2013 [15:47] - Adam | Link:

Nie opusczaj bloga! Po drugie jeetm bylym oficerem LWP niew musial;em wstepowac do partii bo akurat partie z koszar wyprowadzono Moj ojciec byl w partii , wielu znajomych mich rodzicow bylow w partii i dal;tego jestem zwolennnikiem lustrowania kim byli rodzice dzisiejszego establismentu ! Partian to byla pelna fasad sposob na podzielenie populacjii na hutu i tutsi . Pzrecietny partyjny nie mial az tak lepiesj niz pzrezcietny bezpartyjny . Caly PRL jak i cala RP to wlasnosc kikudziesjciu "rodow " pzryniesionych na walonkach armii czerwonej . Nawet zwyczjny partyjny ( tak samo jak dzisiejszy czlonek PO ) nie mogl awansowac powyzej pewnego poziomu . Partyjni to byli w wiekszosci frajerzy ktorzy wpsiraja tek kikadziesiat "rodow" umozliwiali bezwzgledna eskploatacje swojego narodu. Tak wiem co pisze ! Pamietam jak na szkole wojskowej oficer polityczny w latach 80 mowil nam ze za Girka 2/3 KC bylospokrewnione ze soba . To mowili ludzie ktorzy ogladali ten cyrk z pierwszych rzedow . byly prokurator z czaso PRL oczywiscie "partyjni" ( pzryjaciel rodziny ) stwierdzil ze nic sie w sadownictwie neiz zmieni jak sie nie " wyp .." bylych partyjnych z Sadownictwa. To mowil czlowiek ktory w tym gleboko tkwil . Zauwazylem ze wszysyscy ci ludzie mielei jedna wspolna ceche mieli rodziny i wiedzieli ze ciagnac za soba nierozliczona pzreszlosc niszczymy pzryszlosc naszych wnukow i dzieci . to nie Kaczynski podzielil polakow ale zrobili to Ci ktorzy za pzrynaleznosc do partii rozdawali stanowiska i pieniadze! A teraz nieczyste sumienioe ich i cich dzieci wykorzystuja w wyborach . Haslo o niegrzebaniu w pzreszlosci to dobrzy numer na to zeby wmowic lemingo ze rozmowy okraglego stlu byly miedzy PO a pislsudczykami ! Czy twoi rodzice chcieli zebys ponioewierala sie w iralandii ( pracowalem za granica wiem jaka 'kariere" tam robicie.Mniej znaczycie od muzrynow latynsosow i pakow . czy o to chodzilo twoim rodzicom? Jeszcze raz nie opuszcaj bloga i zorganizujcie sie wresczie w europie odwojujcie nasz kraj. Zrozumcie bez silnej Polski jestescie niczym za granica !/ Zrozumcie co zrozumnieli zydzi: Narod musi miec swoje panstwo

Obrazek użytkownika kat

13-02-2013 [19:23] - kat | Link:

ładnie napisane ...pozdrówka

Obrazek użytkownika marco.kon

13-02-2013 [16:16] - marco.kon | Link:

Masz dużo racji w tym co piszesz ale moim zdaniem podeszłaś do tego zbyt emocjonalnie. Nigdy tego nie kryłem że byłem w PZPR i to od 1971 roku aż do jej rozwiązania. W lutym 1989 roku zrezygnowałem sam z dość eksponowanego stanowiska w przedsiębiorstwie państwowym i od tego czasu nie jestem w żadnej partii. Aż do 2005 roku nie udzielałem się nigdzie zajmując się swoją działalnością gospodarczą (notabene pierwsze faktury wystawiłem w lipcu 1989 roku). Na SDRP i SLD nigdy nie głosowałem gdyż im nie ufałem - znałem to środowisko. Dla ścisłości członków PZPR było tylko i aż ok. 3 mln a nie 8 mln. W większości uczciwych ludzi. Moim zdaniem nawet 90 % - ta reszta znalazła się w SDRP, SLD a ostatnio w palikociarni. Z nimi nigdy nie było mi po drodze. Tak mnie wychowano, w robotniczej, patriotycznej rodzinie. Do 1997 roku popierałem logistycznie i finansowo UPR (nie będąc jej członkiem), aż do czasu kiedy zobaczyłem członków UPR na ostatnich miejscach list PO. Od tego czasu popierałem PiS i na niego głosowałem i dalej będę głosował mimo że PiS (moim zdaniem) przedkładał sprawy światopoglądowe nad sprawami gospodarczymi. Po prostu wybieram jak najmniejsze zło, byleby została zachowana jedność ruchu prawicowego i narodowego. Tylko szerokie spektrum Polaków o nastawieniu patriotycznym jest w stanie zachować suwerenne Państwo Polskie. I w tym spektrum jest miejsce dla Ciebie i dla mnie, nawet jak nas nie chcą. . Emocje nie pomagają Polsce. Sam miałem kilka razy zrezygnować z komentowania Naszych Blogów, zostałem uznany za niegodnego posiadania własnego blogu - ale nie było mi łatwo podjąć taką ostateczną decyzję. Polska jest najważniejsza. Nie mylić z PJN.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [16:28] - Iranda | Link:

W Polsce brakuje i partii środka i prasy środka. Tej połowy społeczeństwa, która nigdzie nie jest reprezentowana, ani w życiu społecznym, ani politycznym.

Dzisiaj rozumiem, że to wszystko, co dzieje się w sferze medialnej i z lewej i z prawej strony ma jeden cel - skłócić Polaków ze sobą i utrzymywać ich w tym stanie jak długo się da.

I niech nikt nie nazywa PiS partią opozycyjną. Jest nią tylko z nazwy. Tak naprawdę u władzy nie jest PO i PSL, u władzy są wszystkie partie, które mają swoich przedstawicieli w Sejmie. Których posłowie pobierają diety poselskie i europoselskie. Wystarczy popatrzeć jak się kształtują stosunki na poziomie starostw i gmin - od razu widać, kto jest u władzy, a kto nie. Luminarze PO i PiS zasiadają obok siebie na miejscowych imprezach i nie widać specjalnie, by się nie lubili. To tylko my, zwolennicy PiS i zwolennicy PO dajemy się jak małe dzieci napuszczać na siebie i judzić. A każdy życiowy nieudacznik może rozdzierać publicznie szaty i płakać, że nie zrobił kariery bo nie miał taty w partii albo w wojsku.

Czas z tym wreszcie skończyć i zacząć żyć w normalnym kraju. Postawić przed sądem zdrajców i złodziei nie za to, że byli należeli do partii, a za to, że kradli, zdradzili, czy działali wbrew interesowi Narodu. Nie z przyczyn politycznych, a zgodnie z przepisami prawa karnego.

Poza tym naprawdę żadna to przyjemność pisać na portalu, na którym arbitralne i jednostronne decyzje o doborze blogerów podejmuje wedle własnego widzimisię jakiś niezbyt dobrze wychowany facet.

Pozdrawiam serdecznie,

Obrazek użytkownika marco.kon

13-02-2013 [16:46] - marco.kon | Link:

Z dużą przykrością znów muszę Ci przyznać rację. Znam to z autopsji - w Polsce powiatowej i gminnej

Obrazek użytkownika Adam

13-02-2013 [17:08] - Adam | Link:

A jak powolacie taka partie dla 50 % polakow to co??? Nie bedzie wspolpracowala z niklim w polsce powiatowej i gminnej?? jak na ludzi ktorzy nie chcieli by widziec pzrzeszlosci ciekawa propozycja?? ciekawe co bysc ie napisali o Pisie gdy by tak postapil. Ze nie nawidzi innych i dzieli? Poza tym taka partia juz powatala naztwa sie PO i co w polsce jest lepiej????

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [17:38] - Iranda | Link:

Napisałam Ci na priva, że moją odpowiedź na Twój wpis poniżej admin usunął, na pewno nie w ramach cenzury, bo gdzieżby na demokratycznym portalu była cenzura.
Partii, o jakiej piszesz, nie ma, więc trudno się wypowiadać.
Natomiast ludziom będącym obecnie u władzy, niezależnie od tego, jak od czasów Okrągłego Stołu ewoluowały partie polityczne, jak zmieniały nazwy i przywódców - ale ciągle byli to ci sami ludzie - udaje się utrzymać u koryta dłużej niż jakiejkolwiek kamaryli politycznej od zakończenia II wojny światowej. Właśnie dzięki temu, że połowę wyborców udało się wyeliminować, a drugą połowę skłócić.

Obrazek użytkownika marco.kon

13-02-2013 [19:18] - marco.kon | Link:

Mam gorącą prośbę o czytanie postów ze zrozumieniem. Nieco wyżej napisałem że w imię jedności prawicy i narodowców będę głosował na PiS jako przewodnią siłę, zdając sobie sprawę z jej niesprawności i niedoskonałości.
Ale coś muszę wybrać. Nie wybieram emigracji wewnętrznej.

Obrazek użytkownika fritz

13-02-2013 [22:25] - fritz | Link:

medialnej i z lewej i z prawej strony ma jeden cel - skłócić Polaków ze sobą i utrzymywać ich w tym stanie jak długo się da.

I niech nikt nie nazywa PiS partią opozycyjną. "

*** Jestem przekonany, ze to jeszcze przedefiniujesz, znaczy inaczej zrozumiesz :)

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [05:52] - Iranda | Link:

Szkoda, że wysłuchałam tego wykładu już po napisaniu tego tekstu. On w tym wykładzie powiedział to samo, tyle, że bardziej dosadnie. Polecam, link podałam w jednej z odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [17:14] - Janko Walski | Link:

Tylko ci, którzy nadal służą kłamstwu!

Ujawniona tym wpisem unikalna na tym forum, jak sądzę, perspektywa, z której patrzy Pani na naszą rzeczywistość i przeszłość, perspektywa dawnego rekruta zgłaszającego się na front medialny WRON po odsunięciu zainfekowanych S, czyli praktycznie wszystkich, jest bardzo ciekawa. Zwłaszcza w tematach związanych z dziennikarstwem, czyli taranem III RP.

Szkoda, że niesiona niepotrzebnymi emocjami spaliła Pani mosty przywaleniem na odlew komu popadnie, najlepiej komuś najbardziej wystawionemu na ciosy,  choćby ze względu na świetne zresztą wpisy historyczne dotyczące "osiągnięć" przodków dzisiejszych decydentów i największych gwiazd kłamstwa czy odważne artykuły demaskujące niebezpieczne dla Polski powiązania i z tgo tytułu ciąganego po sądach oraz flekowanego na wszelkie możliwe spsoby.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [17:19] - Iranda | Link:

Ty patrzysz na te sprawy w skali mikro, czyli poszczególnych spraw,
a ja w skali makro.
Co do "skali rekruta" - to skoro jest taka godna potępienia, dlaczego stosują ją obecnie w nieskalanej postaci ludzie mieniący się zwolennikami demokracji? Bo czymże innym są publikacje w GP o dzieciach ubecji?
No i nie funkcjonowałam we froncie medialnym WRON - zostałam dziennikarką tuż przed przełomem 1989 roku, gdy WRON już dawno nie było.
Miałam Cię za rozsądnego i mądrego człowieka, a ty myślisz i szermujesz stereotypami....

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [18:04] - Janko Walski | Link:

nad Polakami przeniesiony w całości z godną podziwu starannością przez 1989 rok i osłonięty przez Michnika od strony rozmiękczonego drugim obiegiem podbrzusza był tak szczelny bez tej szczególnej kadry spod znaku Urbana, Waltera, Solorza, Passenta, Górnickiego i Wejherta.

W skali mikro mamy kanalie, dla których nikczemności nie ma słów, w skali makro zaś  ok 10 mln wraz z rodzinami (PZPR, aparat, służby PRL,ORMO, itp) ludzi bardziej zdemoralizowanych niż inni. Zdemoralizowanych przede wszystkim tym, że bardziej niż inni dali się sponiewierać za złudne paciorki PRLowskiego urządzenia się, a po 1989 roku za jeszcze lepsze paciorki.

Jeśli wyskoczyłaś z tego ciągu to już coś.

PS WRON nie było, ale wszystko funkcjonowało w niezmieniony sposób aż do końcówki 1988 roku, debaty Wałęsa-Miodowicz. W sferze dyspozycyjności mediów  wobec ubekistanu nic się nie zmieniło do tej pory.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [18:12] - Iranda | Link:

że te 10 milionów to ludzie zdemoralizowani? Na jakiej podstawie? Wielu członków Solidarności było także członkami PZPR. A ja z niczego nie wyskoczyłam, bo do PZPR nigdy nie należałam i nigdy tego nurtu politycznego nie popierałam. Ale zgodnie ze światopoglądem post-1989 będę do tej grupy zawsze należeć i basta. Bo ktoś musi być winien, kogoś trzeba sądzić, karać, byle tylko nie przyczepić się do ludzi, którzy od dwudziestu lat tkwią u koryta i zdążyli nakraść więcej niż wszyscy bonzowie PZPR razem wzięci. Ale to są nasi, demokratyczni złodzieje, których sami co cztery lata wybieramy i nie ma znaczenia to, że właściwie to nie mamy żadnego wyboru i to oni sami się wybierają.

Natomiast zwalanie całej winy na tę grupę społeczną ma na celu jej izolację i eliminację z życia społecznego i politycznego. Popatrz, ilu nadużywców pojawiło się już po 1989 roku i nigdy do PZPR nie należało. Chociażby na przykład ten magik od Amber-Gold. Albo Józef Bąk, z kryształowo-okrągłostołowej rodziny. Nie starczyłoby wołowej skóry na ich wyliczenie, ale stereotypy są silniejsze od obiektywnego spojrzenia na naszą rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [18:59] - Janko Walski | Link:

Ktoś już to zauważył, sądziłem, że to jasne. W PZPR było ok 3, 3.5 mln w porywach peerelowskiej statystyki. Wraz z całym aparatem i służbami (zbiory nierozłączne) można przyjąć 4 mln, co po uwzględnieniu średniej liczebności rodziny (w końcówce lat 70-tych) daje owe 10-12 mln. To po pierwsze, a po drugie, charakteryzując w kategoriach moralnychi grupę beneficjentów PRL nie może być mowy o jednorodności, a tym bardziej kwantyfikowaniu. Innymi słowy nie mówimy o przypadkach jednostowych tylko wyróżniku grupy.

Co do nowego narybku, to sprawa też jasna, następuje coś w rodzaju reprodukcji prostej.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [19:00] - Iranda | Link:

Partii, do której nigdy nie należałam i nigdy nie popierałam.
Wrócę do meritum sprawy - jesteśmy świadomie dzieleni przez środki masowego przekazu na wzajemnie nienawidzące się i zwalczające grupy. W ten sposób u władzy pozostają ciągle ci sami ludzie, zmieniający jedynie nazwy partii, do których należą. Są u władzy dłużej niż udało się utrzymać ekipom Bieruta, Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego. I nie ma to nic wspólnego z PZPR. PZPR służy jedynie do alienacji połowy społeczeństwa RP, która pozbawiona jakiejkolwiek reprezentacji pozostaje na uboczu życia politycznego.
Drugą połowę społeczeństwa skutecznie się skłóca, by zajęci wzajemnym obrzucaniem się inwektywami nie zwracali uwagi na wyborcze przekręty.
I to wszystko.

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [21:26] - Janko Walski | Link:

którym ludzie ufają, mająca olbrzymi wpływ na kształtowanie opinii publicznej, ale łamiąca wszelkie standardy, także, a może przede wszystkim etyczno-moralne. Czy to przypadek, że wszystkie te osoby wyszły z rodzin ważnych figur PRLu? Artykuły, które pojawiły się w wolnych mediach (niezaprzyjaźnionych) zwróciły uwagę na ten aspekt, który ma wszelkie znamiona klucza:
jeśli osoba publiczna łamie standardy to okazuje się, że wywodzi się z środowisk rządzących PRLem
To nie to samo co stwierdzenie
jesli osoba publiczna wywodzi się z środowisk rządzących PRLem to łamie standardy

Implikacja idzie tylko w jedną stronę. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek dzieleniu ludzi.

Taką projekcję sugerującą, jakoby wszyscy członkowie PZPR i ich rodziny są na celowniku "ciemnych sił"  od początku stosują ci, którzy odpowiadają rzeczywiście za zło. Mogą to czynić skutecznie, gdyż dysponują monopolem medialnym. Prof. Zybertowicz niejednokrotnie o tej projekcji mówił szerzej, polecam.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [22:33] - BHKaczorowski | Link:

Musze dzis wyrazic podziw dla Pana . Tylko ze wydaje mi sie ze nie przekona pan -IRANDA , ona ma zadanie do wykonania.Daremny trud. Nie wie lub nie chce tu dostrzec skad sie wzial wlasciciel AMBER-GOLD ( czyj to czleczyna ) i kto za tym "geszeftem" stoi choc odwaznie Jozefa Baka wspomina. Ale widocznie instrukcja juz zabronila napisac ze to mlody TUSK.Miesza tu wszystko ze wszystkim jakby z ksiezyca spadla . Za chwile sie dowiemy od tej pani ze PZPR to bylo takie kolo gospodyn wiejskich w wersji "LIGHT" dla zamiejscowych , a czlonkowie ( byli , czlonkowie ) PZPR , w solidarnosci ,to poslugi kaplanskie czynili na modle rycerza yedi.Specjalnie pisze solidarnosc z malej litery bo to byla agenda kiszczaka i wolskiego a nie ruch obywatelski a tym bardziej WZZ. "SOLIDARNOSC" ta autentyczna ta pierwsza spontaniczna to przede wszystkim SP.ANNA WALENTYNOWICZ , Wyszkowski i wiele , wiele innych nie wymienionych tu z nazwiska , wspanialych ludzi dzis bez zdrowia i w nedzy zyjacych , ( a tak przy okazji zna IRANDA choc jedna osobe z tej pierwszej solidarnosci , bo jak czytam to w PZPR-owskich niuansach jest oblatana ).Ten ruch, autentyczny zostal spacyfikowany i zawlaszczony przez ludzi aparatu bezpieczenstwa .A dobitnym tego przykladem ta kanalia BOLEK-WALESA. Pani Iranda takie "pierdoly " tu lamentem pisze ze ..... Jak to czytam to Naprawde PZPR zlote chlopaki komune obalili i teraz mamy .... no co Iranda , co mamy.No a moze Switon to beszczelny "komuch". Dzis wszyscy walczyli z komuna ci z PZPR najwiecej , wsrod "celebrytow" noooo tam to juz kazdy musowo obalal .... Wajdy ,CORY,OLBRYCHSKIE , KONDRATY, no co za q....stwo !!!

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [23:21] - Janko Walski | Link:

Nie ma żadnych przesłanek by podejrzenie zadaniowania wysuwać, nawet jeśli ograniczymy się tylko do tego niefortunnego, wynikającego z nieporozumienia wpisu i pochopnej decyzji opuszczenia tego forum. Nieporozumienia dość często zdarzającego się, które mam nadzieję wyjaśniłem wyżej.  Mogę tylko wyrazić żal, że zabraknie na tym forum jej ciekawego spojrzenia.

Obrazek użytkownika Iranda

14-02-2013 [01:53] - Iranda | Link:

Wpis jest przemyślany, podobnie jak decyzja. A o tym, że trafiłam kogoś w miękkie podbrzusze, świadczą wszystkie te komentarze od dziwacznych komentatorów, którzy zakładali swoje konta grupami w tym samym terminie i są ewidentnie zadaniowani przez to samo źródło.

Obrazek użytkownika Janko Walski

14-02-2013 [09:33] - Janko Walski | Link:

przyjmuję za przejaw emocji wywołanych jego emocjami. Jedne i drugie niepotrzebne nikomu. Nie rańmy się nawzajem. Większość z nas funkcjonuje w środowiskach zaszczepionych nienawiścią i pogardą do "niesłusznych". Nie przenośmy tych złych emocji tutaj.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [22:06] - BHKaczorowski | Link:

argumentacja , co za "belkot"

Obrazek użytkownika fritz

13-02-2013 [22:19] - fritz | Link:

zdemoralizowane, jest totalnym nonsesem.

Bardzo wielu po prostu bylo w partii, czlonkami wlasnie byli.

To nie ma nic wspolnego z jadrem czlonkow.
Ubecja i czerwona burzuazja.
A ci nie zdemoralizowani, tylko b. czesto wynarodowionymi rasistami antypolskimi.

Obrazek użytkownika Janko Walski

13-02-2013 [23:50] - Janko Walski | Link:

???

Obrazek użytkownika kwintesencja

13-02-2013 [17:46] - kwintesencja | Link:

nie jest usłane różami. Róża ma piękny kwiat, pachnie ale ma i kolce. Wiele prawdy jest w tym co Pani napisała. Każdy musi dokonywać wyboru, i to każdego dnia. A za każdym wyborem stoi albo błogosławieństwo, albo przekleństwo. Nikt nie mówi, "świętymi jesteście", lecz świętymi bądźcie! Od prawie 70 lat, pomimo wielu trosk i kłopotów, często zadawanych przez swoich, stoję i opowiadam się za tradycją, patriotyzmem i dewizą - Bóg, Honor i Ojczyzna. Rozgoryczenia są, to oczywiste. Warto jednak się zastanowić nad tym, czy warto rezygnować z wyborów. Załóżmy, że na 30 milionów wyborców, 29.900.000 powie - nie idę na wybory, czy to znaczy, że wybory się nie odbędą? Nie!!! Nawet te 100 osób, które pójdą do "urny" zadecydują o tym, kto będzie nami rządził. Czy warto rezygnować z wyborów? Proszę nie powiększać grono ludzi - Polaków, którzy nie idąc na wybory, stają się GRABARZAMI swojej Rodziny-Ojczyzny. Jest post, warto nawrócić z jednej drogi i szukać właściwej. Nawrócić się i wierzyć, że może być lepiej.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [18:01] - Iranda | Link:

o których pisałam, odbierają jakąkolwiek możliwość wyboru. Natomiast wprowadzają podział bez określenia ścisłej granicy tego podziału, dając asumpt do dalszych konfliktów i kłótni, jakby do tej pory było ich mało.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [21:48] - BHKaczorowski | Link:

Pani "IRANDA" wlasnie o to chodzi, jak najwiecej , jak najwiecej zniechecic do wyborow.
Zapewne w glowce juz kielkuje Marcinkiewcz, "Misiek" , Giertych itp. "szmatlawce" ,to jest ten balon probny to jest ta orka od zarania .... IRANDA.

Obrazek użytkownika Jacol

13-02-2013 [17:50] - Jacol | Link:

Skad takie dane, sami o sobie (PZPR) podawali w 1980/81, ze sa 3mln struktura (czyli w rzeczywistosci bylo to jeszcze mniej) - i w zyciu nie bylo to 8mln!!!

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2013 [18:27] - izabela | Link:

Chciałabym nie tracić z Tobą kontaktu. Łączy nas nie tylko stajnia nr 13. Zajrzyj na P. W. Koniecznie. Iza

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [18:45] - Iranda | Link:

Pozdrawiam serdecznie,

Obrazek użytkownika szara_komórka

13-02-2013 [18:56] - szara_komórka | Link:

Na wstępie wyznanie, że bardzo chętnie od czasu do czasu czytywałem Sigmę i Panią.
Sigma.
Gwoli ścisłości to Sigma sama się o wywalenie prosiła i do wywalenia parła. Nikt jej nie wywalał za wpis!
Jej "wycieczki" w komentarzach były niedopuszczalne i gdyby nie została wywalona, należałoby się dziwić.
Pani.
Pani się nagle, teraz, obudziła bo co, bo worek się nie podoba? A któż to Panią do tego worka wsadzał? To Pani ma problem i to problem natury identyfikacyjnej. Nikt Pani tutaj o ile zauważyłem nie wytykał rodziny! Nikt nie nakazywał Pani odcinania się od przodków. Większość nawet nie wie o co chodzi, ja też. To Pani sama nie może sobie z tym poradzić i utwierdza mnie w tym stwierdzeniu Pani gotowość siedzenia "okrakiem" w centrum i ostentacyjne nawoływanie do bojkotu wyborów.
Tak prawdę mówiąc to działania tych "potomków" korzystających z koneksji są niegroźne bo są jawne i ich działanie przewidywalne. Groźni są ci z centrum, bo w chwili decydującej mimo, że w skrytości ducha liczymy na nich, możemy się przeliczyć. Po prostu zostaną w domu.

Wszystkie opisane przez Panią spostrzeżenia są prawdziwe, ale nie powinny być przesłankami do takich decyzji. Chyba że mam rację w diagnozie przyczyny Pani postępowania. "Nikt Pani do worka nie wsadzał!"

Obrazek użytkownika kat

13-02-2013 [19:16] - kat | Link:

piszesz bardzo emocjonalnie , to dobrze , nie ze wszystkim się zgadzam ale każdy ma prawo do swoich sądów .Ja jaskiniowy antykomuch nie mam zamiaru karac tylko za bycie w PZPR , nie mam zamiaru karać za bycie dzieckiem byłego funkcjonariusza. Żle by świadczyło o Tobie gdybyś się rodziców wypierała . Moim celem jest eliminacja poprzez lustracje zagrożenia dla Polski poprzez prace  agentów lub potencjalnych agentów. Winni morderstw i przestępstw wobec Polaków muszą być ukarani ale nie ci którzy tylko dwóm panom słuzyli .Osobiście mam do tych ludzi , ludzi partii stosunek obojętny...ot po prostu wybrali łatwiejszy chleb. Moim zdaniem powinnaś zostać .Jesli oczywiście przyjmiesz ,ofiaruje koleżeństwo na necie , pozdrawiam i 3MAJ SIĘ CIEPŁO .odniosę się do tego problemu w odrębnym wpisie.

Obrazek użytkownika geozak

13-02-2013 [19:27] - geozak | Link:

Po katastrofie w Smolensku zostalem poproszony przez przyjaciół abym wyrazil opinię naszego srodowiska na temat sytuacji w Polsce i dostarczyl do władz PiS-u.Spelnilem ten obowiazek przylatując do Polski w dniu 28 kwietnia 2010 w Biurze Posła Brudzińskiego przekazałem jego asystentowi 5 kopii opracowania.W punkcie 3.11 tego opracowania jest napisane co przytaczam dosłownie.Cytyję...Bicie na oślep byłych członków PZPR jest nierrosadne politycznie .Z naszego środowiska nikt nie należał do PZPRR ale tez mamy przyjacioł którzy popełnili ten grzech byli słabi.należy stosowac zasade dziel i rządż aby wartosciowe jednostki z byłej PZPR mogły głosowac na PiS.Zawsze powinno byc pytanie czy chcesz służyć Polsce i narodowi i realizowac interes narodowy.Przecież poseł śp.Wasserman należał do PZPR a my go oceniamy pozytywnie-koniec cytatu.
Uważam ,że żle Pani robi i na podstawie emocji opuszcza ten blog.Pani tekst poruszył ważne sprawy i mógł być kolejnym głosem w dyskusji na temat rozliczenia PRL.

Obrazek użytkownika tagore

13-02-2013 [20:16] - tagore | Link:

W życiu przydaje się trochę dystansu ,kto chce służyć Wspólnej Sprawie
,a kto swojej pozycji ,wychodzi na jaw prędzej niż później.
Kluby GP nie muszą się dać wykożystać tak jak Komitety Obywatelskie.
Życzę powodzenia na innym blogu, gazecie.Otwarte, zdecydowane postawienie
problemu, może zachęcić do szerszego spojżenia na problem, ludzi nieskorych
do refleksji.

pozdrawiam tagore

Obrazek użytkownika amfetamina

13-02-2013 [21:10] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

trepowstwa wszelkiej masci w rodzinie brak....
czasy PRLu bardzo dobrze pamietam i tych lepszych rodakow spod znaku sierpa i .. , co to wszystko mieli podane na tacy; tacy jak ja harowali tylko po to by cerowac zycie polsrodkami.

-i nie mam zamiaru nadstawiac drugiego policzka, lubie nazywac rzeczy po imieniu czy ktos bedzie czul sie podzieleny czy nie, i nie wolno zapominac tak "buractwa" partyjnego jak i planktonu "rzodkiewkowego".
Precz z komuna!

PS: Bone voyage.

Obrazek użytkownika Iranda

13-02-2013 [21:42] - Iranda | Link:

Nie zauważyłeś?

Obrazek użytkownika amfetamina

13-02-2013 [21:54] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

ma sie lepiej niz kiedykolwiek!

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

13-02-2013 [22:49] - BHKaczorowski | Link:

nam wmawiasz ze upadla , ma sie lepiej niz kidykolwiek.

Strony