pOLACY wybrali PO i MPO

To jedna z pierwszych myśli po zapoznaniu się ze wstępnymi prognozami powyborczymi. Trzeba stanąć po męsku twarzą w twarz z rzeczywistością. Pozostałości polskości i normalność dominują jeszcze nieznacznie w kilku województwach wschodnich i południowych, reszta świadomie wybiera podległość i szambo.

Po katastrofie smoleńskiej i czterech lat najbardziej nieudolnych (a dokładniej szkodliwych) rządów w dwudziestoleciu pojaruzelskim nie można mówić o nieświadomości społeczeństwa czy brakach kampanii wyborczej PiS. To jest wybór moralny - a może nawet duchowy. To rezygnacja z dumy narodowej, z honoru, z tradycji i wybór roli sytego niewolnika. Mit o naszej nieujarzmionej, walecznej duszy zderzył się niemiłosiernie twardo z realiami społeczeństwa niewolników godzących się na podległość za obietnice miski soczewicy.

Dodatkowo na marginesie naszego społeczeństwa wyrósł twór, którego karmieni mitem pokolenia JP2, nie chcieliśmy zauważać. To domorosła dzicz, która po raz pierwszy dała o sobie bardzo głośno znać pod pałacem namiestnikowskim w sierpniu zeszłego roku. To ludzie pozbawieni wartości, pozbawieni tradycyjnych norm postępowania, pozbawieni uczuć łączących jednostkę z narodem. Kiedyś dotykały nas najazdy takich barbarzyńców z Mongolii, dziś mamy ich pośród własnej młodzieży. Celnie postąpiła „Naszość” Piotra Lisiewicza zamawiając szambowóz z MPO, gdy lider tego „nowoczesnego” tworu nawiedził Poznań.

Wynik tych wyborów może jednak przynieść nam błogosławieństwo, gdy przestaniemy go pudrować. Poznanie prawdy o sobie jest koniecznym, choć bolesnym, etapem nawrócenia. Jeśli jeszcze kiedyś mamy stać się wielkim narodem wolnych ludzi, musimy uznać, że nasze dotychczasowe metody oddziaływania na naród na płaszczyźnie moralnej i duchowej zawiodły. Polityka jest tylko zewnętrznym owocem tego, co w tych dziedzinach dzieje się w sercach i umysłach poszczególnych jednostek. Przed nami długi marsz walki o sumienia i dusze polaków, by znowu stali się Polakami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Elly

10-10-2011 [00:10] - Elly (niezweryfikowany) | Link:

Ja wiem, proszę Księdza, że prawda nas wyzwoli, ale co zrobić, jeśli 70% społeczeństwa boi się prawdy? Te seanse nienawiści wobec PiS, nie są niczym innym, jak lękiem przed Prawdą, przed wolnością...
Z szacunkiem

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [00:22] - Paweł Chojecki | Link:

Właśnie o tym piszę - musimy sobie uświadomić, jak nisko upadł nasz naród. Dotychczas pocieszaliśmy się myślą, że jest tylko zmanipulowany propagandą i gdy mu powiemy prawdę, pójdzie za nią (bardzo proszę nie tytułować mnie w ten sposób).

serdecznie pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Bogdanrze

10-10-2011 [07:50] - Bogdanrze (niezweryfikowany) | Link:

"Smutno mi Boże..."
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika katamaraz

10-10-2011 [09:47] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba też żyć wśród "Ludzi", być może sąsiadów w "klatce", którzy głosowali na POsz. Można dodać jeszcze grożniejsze określenie-nazywa się Smoleńsk,albo "tylko" Łódż. Trzeba uważać, bardzo uważać do kogo się mówi i Co. Gdy popiera ktoś przestępcę, coś robi, żeby nie poniósł odpowiedzialności, to się z nim utożsamia. To jest bardzo grożne, bo nie wie się o niebezpieczeństwie i strona jest zaskoczeniem. Strach, jakikolwiek strach powoduje, że rosnom upiory do monstrualnych rozmiarów i zachowanie przestraszonego staje się irracjonalne-tragiczne. Musimy to zrozumieć by przeżyć. Oceniam w ten sposób zaistniałą sytuację. Duża grupa Polaków poparła PiS, bo wierzy,wręcz uznaje wartości, ale jeszcze większej grupie jest to obojętne-nie rozumiejom sytuacji, co się do nich mówi, a tym bardziej siebie. Po co zmuszać rozum-ten piękny dar Stwórcy do wysiłku, gdy to jest zajęcie tak bolesne!!!!!! Pastorze!!! Niech Pan Bóg dodaje nam sił!!! Nie wiemy, co nas czeka????

Obrazek użytkownika łysy

10-10-2011 [00:17] - łysy (niezweryfikowany) | Link:

zwykle nie lubię słuchać chopina.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [00:23] - Paweł Chojecki | Link:

Jest dobry i zły smutek. Dobry prowadzi ku nawróceniu.

Serdecznie pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika łysy

10-10-2011 [08:09] - łysy (niezweryfikowany) | Link:

Tu nie chodzi o nawrócenie. Na naszych oczach Polska traci niepodległość. Prawdopodobnie za naszego życia zniknie z mapy świata. Te wybory stawiam śród takich zdarzeń jak Tragedia Smoleńska i śmierć Papieża Polaka. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zniewolony

10-10-2011 [01:17] - zniewolony (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba sobie zdać sprawę, że na zwycięstwo PiS-u szanse były niewielkie. Przecież nie mając za sobą przychylnych mediów, trudno liczyć, że statystyczny Kowalski, oglądający na codzień TVN i czytający GW, zagłosuje na PiS!
Uważam, że paradoksalnie lepiej dla PiS-u, że nie wchodzi znowu do jakiejś wszawej koalicji. Polakom potrzebny jest teraz zimny prysznic w postaci katastrofy rządów Tusko-matoła - nic tak nie otrzeźwia rozumu, jak bieda! Zobaczymy miny tej urzędniczej chałastry zatrudnionej przez platformę na nikomu nie potrzebnych stołkach, gdy je stracą. Kryzys oczyści scenę polityczną i otrzeźwieni Polacy wybiorą mądrzej.

Obrazek użytkownika Niemiec

10-10-2011 [11:46] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Fidesz tez juz raz myslal,ze wygra wybory a musial jeszcze poczekac.Zreszta sluchajac wczesniejszych wypowiedzi pana Kaczynskiego(tych sprzed paru miesiecy) odnosi sie wrazenie (po wynikach wyborow mam tego pewnosc),ze juz wtedy przygotowywal partie do takiego scenariusza.Pamietam,ze jego slowa o "dlugiej drodze do zwyciestwa,a tym ze musimy sie na taka dluga droge przygotowac" bardzo mnie wtedy zaniepokoily.Coz? Stalo sie i to co pisze pan Chojecki jest tym co Polske dzisiaj trawi: brak obywatelskosci,brak szacunku dla wlasnego panstwa,dla zasad i moralnosci! Mam tylko nadzieje,ze POlska bedzie miala wystarczajaco duzo czasu,zeby jednak zzrzucic z siebie to mentalne niewolnictwo,ten brak przygotowania polakow do odpowiedzialnego zadania jakim jest budowanie wlsnego panstwa.A sa na tej drodze osamotnieni i moze to ze nie zdaja sobie z tego sprawy jest powodem tych wszystkich upadkow.Nie moga i nie powinni liczyc na zadne struktury europejskie bo one nastawione sa na realizacje swoich lub swoich czlonkow interesow.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

10-10-2011 [01:58] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Za duzo chcielismy osiagnac. Ten narod byl za dlugo mentalnie ubeswlasnowolniony aby potrafil myslec samodzielnie. PIS za pozno opracowal swoj program. PIS nie dotarl do wystarczajacej ilosci wyborcow. PIS przechodzil okres calkowitej zdrady wewnatrz partii. PIS poniosl ogromne straty byc moze z glupoty. W czasie jednej podrozy zginelo dwoch prezydentow kraju. Jest bardzo prawdopodobne ze przeciwnicy polityczni byli zaangazowani w te akcje obalenia prezydenta Kaczynskiego. Za malo brano pod uwage niebezpieczenstwo. Dopuszczono do tragedii. BYc moze to byla za wielka trauma dla narodu ze nie chce tego powtorzyc. PIS ma za male poparcie w Unii Europejskiej poniewaz jest pro Polski. Narodzie co sie z toba dzieje ze schowales sie pod stol. Pokolenie JPII dalo siana. Jan Pawel Drugi nie wprowadzil cudu do Polski. Szkoda.

Ale nie wyolbrzymiajmy kleski. Wyraznie mamy opozycje w Polsce. I to nie jest juz grupa 1000 ludzi jak w Rosji ale 30% glosujacych. Jaroslaw Kaczynski nie ma wielu przyjaciol, niestety. Nie mozna sie jednak zalamywac. Prosze zobaczyc do czego doszlo SLD---- do ostatniej pozycji. Pozycja opozycji jest bardzo odswierzajaca i ma prawdziwa sile. Byc moze PIS powinien teraz sie zajac katastrofa. Jeszcze musimy tez zobaczyc jak wyglada wybor personalny. Nie zalamujmy sie. Trwajmy.

Obrazek użytkownika Jesień 77

10-10-2011 [02:50] - Jesień 77 (niezweryfikowany) | Link:

Jak na razie cała ta euforia POmyj opiera się na sondażach. Na pewno może dojść do fałszerstwa na drodze łączności elektronicznej, o co nie podejrzewam tej całej złodziejskiej hołoty, bo jestem tego na 150% pewny. Ja cierpliwie czekam na komunikat głównej komisji wyborczej. Jeżeli PiS przegrał, to w/g mnie jest to tragedia dla Polski. Przez następną kadencję rządów tych aferzystów i renegatów z mojej ojczyzny nic nie pozostanie, a o swobodach i wszelkich prawach obywatelskich od razu można zapomnieć na wzór rządów cara Putina.

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [05:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nic dodac nic ujac! Szczerze popieram! Andrew001

Obrazek użytkownika acco

10-10-2011 [07:07] - acco (niezweryfikowany) | Link:

ze nie da sie na sile z niewolnika zrobic czlowieka wolnego. Polacy, jak widac, w duzej czesci to niewolnicy, ktorzy nigdy nie wyzwola sie z sowieckiego myslenia. Przedtem wielbili ZRSS, a teraz wielbia Unie i kazdego, kto im te Unie przypomina popra bez namyslu.

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [10:18] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Że naród nasz to naród niewolniczy i nie da się z człowieka o mentalności niewolnika zrobić człowieka Wolnego. Mojżesz wyprowadzał naród wybrany z niewoli egipskiej błąkając się po pustyni 40 lat po to by wymarło pokolenie (a wraz z nim jego mentalność)urodzone w niewoli.Tak się składa że w naszej sytuacji jest jeszcze gorzej bo mamy wielowiekowe tradycje w niewolnictwie: najpierw system feudalny - czyli niewolniczy,potem pod rozbiorami-także byliśmy niewolnikami a na koniec okupacja sowiecka po II wojnie. Krótki okres kiedy Polska odzyskała niepodległość i w narodzie była wiara i nadzieja został zgnojony przez sprzedawczyków takich jak Jacek Kuroń,Adam Michnik, i NAJWIĘKSZY zdrajca POLSKI LECH WAŁĘSA.
Nie da się robić wolność bez odsunięcia od władzy byłych aparatczyków UB i SB. Gruba krecha Mazowieckiego i bronienie lewej nogi przez człowieka w którym pokładaliśmy nadzieję to najzwyklejsza ZDRADA.
Problem że ta zdrada wyłożyła naród moralnie na łopatki.
Potrzeba naprawdę człowieka z wielką charyzmą który jeszcze raz porwie naród i nie może to być Kaczyński który jest niewątpliwie mądrym człowiekiem i Prawym Polakiem ale jest zbyt miękki i za mało przebojowy aby porwać za sobą cały naród

Obrazek użytkownika Margarita

10-10-2011 [17:08] - Margarita (niezweryfikowany) | Link:

Tylko dodam, za historiozofem F. Konecznym, ze mozna byc cudownie i w jednej chwili nawroconym, ale wiedze i umiejetnosci trzeba zawsze zdobywac i budowac z mozolem, i niestety z nakladem czasu. Budowanie spoleczenstwa obywatelskiego po wielokrotnych hekatombach naszego narodu bedzie odbywac sie najwyrazniej jeszcze dosc dlugo. Takie widzenie nas samych (spoleczenstwa) jako niedobitkow, w dodatku okaleczonych i spetanych, nie tylko brakami materialnymi, ale intelektualnymi (gospodarka, prawo) i duchowymi (P. Chojeckiego realizm w samoocenie popieram) przygotuje nas lepiej na zadania, ktore nas czekaja. Musimy pozostac solidarni takze z tymi, ktorzy zaglosowali inaczej niz my, choc i mnie wscieklosc ogarnia na ich poczucie wyzszosci. My, Polacy, pozostajemy w kazdym razie "antimurale christianitatis" (FK:"o wiele bardziej moze niz za czasow Chocimia i Cecory"). I dalej ten sam autor: "My Polacy musimy dazyc do silnego panstwa, i do spoleczenstwa silniejszego od panstwa, a zatem musimy sobie obmyslec panstwo bez biurokracji. Jezeli nigdzie na kontynecie nie znajdziemy do tego wzorow, niech nas to nie zbija z tropu."(Polskie Logos a Ethos)--zachecam wszystkich do lektury, jako podstawy do budowania programu na przyszlosc.

Obrazek użytkownika wiki

10-10-2011 [10:28] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

Niestety, część winy leży po stronie lokalnych działaczy PIS-u.W wielu komisjach wyborczych nie było mężów zaufania ze strony PIS, a zachowanie jednego z nich opisuje blogerka na stronie "niepoprawni.pl". Myślę, że za bardzo uwierzyliśmy w możliwość obecnego zwycięstwa. Skoro katastrofa smoleńska, mord polityczny w Łodzi,rozmontowanie OFE, afery PO nie "obudziły"społeczeństw, to pytanie co jeszcze musi się stać? Myślę, że rację ma red. Ziemkiewicz-póki nie zabraknie kiełbachy grillowej żadne wydarzenie nie jest w stanie przemienić polactwa. Myślę, że nawet utrata suwerenności i rozbiór kraju nie jest w stanie zmienić wyborów polit.wyborców PO, bo i jest wszystko jedno, czy jedzą kiełbasę niemiecką czy polską. Dziwi tylko sukces PO w pomorskiem, gdzie zlikwidowano stocznię, a ludzie potracili pracę. Czy mieszkają tam potomkowie Niemców, a Polacy wyjechali "za chlebem"?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [20:22] - Paweł Chojecki | Link:

W tym stanie ducha nawet, jeśli zabraknie kiełbasy ci ludzie nie zwrócą się ku Polsce.

Pozdrawiam serdecznie, Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika GEDEON

12-10-2011 [00:32] - GEDEON (niezweryfikowany) | Link:

Siedem tajemniczych śmierci TO przypominam tym którzy jeszcze nie czytali!

Opublikowano: 06.08.2011 | Kategorie: Polityka, Prawo

Proszę Państwa!

Tragedia Smoleńska to nie tylko 96 ofiar delegacji do Katynia, to także tajemnicze śmierci osób z tragedią związanych. Zdarzenia mające miejsce już w Polsce. Wszyscy znamy łódzki mord. Media mówiły o tym bo musiały, pomijając jednak lub nie rozwijając niewygodnych dla mainstreamu wątków.

Powszechne milczenie zapadło jednak wobec pozostałych ofiar, gdzie sprawcy już nie ujawniają się jak w Łodzi, tylko wszystko dzieje się tak, jakby to były wypadki.

Jednak, proszę Państwa, w wypadek można uwierzyć gdy jest jeden i gdy śledztwo jest prowadzone rzetelnie, zaś nawet zwolennicy tezy iż w Smoleńsku nie było nic więcej niż błąd polskich pilotów plus naciskający prezydent lub gen. Błasik, podczas rozmowy nie odważą się twierdzić, że seria tajemniczych śmierci po 10 kwietnia 2010 r. i łącząca się z nimi wcześniejsza śmierć Grzegorza Michniewicza, szefa kancelarii prezydenta, to były przypadki.

GRZEGORZ MICHNIEWICZ – PIERWSZA OFIARA

Dyrektor generalny kancelarii premiera. Osoba mająca najwyższy status dostępu do informacji tajnych. Jego przełożonym był Tomasz Arabski. Zginął w tajemniczych okolicznościach 23 grudnia tego samego dnia kiedy do Polski powrócił Tupolew z remontu. Wedle oficjalnej wersji popełnił samobójstwo wieszając się na kablu. Wcześniej jednak nic nie wskazywało na taki jego stan. Tuż przed mniemanym samobójstwem dzwoni do żony umawiając się na następny dzień, wysyła esemesy do znajomych. Osoby które go znały zgodnie twierdzą, że nie miał żadnych stanów depresyjnych ani skłonności samobójczych. Po jego śmierci w mediach, przecież tak żądnych sensacji, zapada zadziwiająca cisza.

BP MIECZYSŁAW CIEŚLAR – DRUGA OFIARA

Ginie 18 kwietnia 2010 r. w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Biskup Mieczysław Cieślar był specjalistą od tematyki inwigilacji środowisk protestanckich przez SB. Wedle pewnych źródeł, po katastrofie odebrał telefon od ks. Pilcha. Po jego śmierci, tak niesamowitej gdy kilka dni po katastrofie ginie następca głównego kapelana wojskowego, zapada w mediach głucha cisza.

SZYFRANT ZIELONKA – TRZECIA OFIARA

Zwłoki w stanie rozkładu zostały wyłowione z Wisły 27 kwietnia 2010 r. Rok wcześniej szyfrant Zielonka oficjalnie zaginął. Ciało było w stanie rozkładu, dokumenty zaś przy nim idealnie zachowane. To była ważna osoba w polskim wywiadzie. Miał dostęp do najbardziej tajnych materiałów będących w posiadaniu polskiego rządu. Fachowiec, który szkolił innych, jeden z najlepszych w kraju. Doskonale znał kanały i sposoby przekazywania tajnych informacji. Mimo, że sprawa winna była wzmóc najwyższą czujność organów państwowych i mimo, że rozkład zwłok kolidował ze znakomicie zachowanymi dokumentami – stwierdzono samobójstwo. Mainstreamowe media nie dociekały.

KRZYSZTOF KNYŻ – CZWARTA OFIARA

Operator „Faktów” TVN. Pracował z W. Baterem jedynego dziennikarza polskiego będącego przed katasrofą w Smoleńsku na miejscu. Wedle informacji podanej zdawkowo przez TVN umiera 2 czerwca 2010 r. Niejasne krótkie komunikaty mówiły o chorobie. Prasa zagraniczna pisała, iż został zamordowany we własnym mieszkaniu. Wedle pewnych źródeł sfilmował awaryjne lądowanie tupolewa na smoleńskim lotnisku co miał na żywo pokazać kanał informacyjny. Faktem jest, że materiały telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie było wiadomo jeszcze co się stało i tuż sprzed katastrofy zniknęły. O śmierci Knyża w mediach była i jest cisza.

PROF. MAREK DULINICZ – PIĄTA OFIARA

Ginie w wypadku samochodowym w dniu 6 czerwca. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy, ale też osobą aktywną w staraniach o wyjazd. (…) Po śmierci prof. Dulinicza jak i we wcześniejszych wypadkach na ten temat zapada cisza

DR DARIUSZ RATAJCZAK – SZÓSTA OFIARA

Nie wiąże się go bezpośrednio z tragedią smoleńską, ale nie można jego osoby oddzielić od jej skutków. Zwłoki dr Dariusza Ratajczaka w stanie rozkładu znaleziono 11 czerwca 2010 r. w samochodzie zaparkowanym pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Świadkowie twierdzą, że poprzedniego dnia samochodu na parkingu nie było. Komenda Miejska w Opolu Umorzyła śledztwo mimo, że sami policjanci stwierdzili iż śmierć nastąpiła 3-4 dni wcześniej. Doktor Ratajczak został wyrzucony z uczelni po opublikowaniu książki, w której cytował niektórych autorów podważających część ustaleń dotyczących holocaustu. Poprzedzone to było nagonką rozpętaną przez opolską „Gazetę Wyborczą”. Wiąże się tę śmierć z działalnością ujętego niedługo potem agenta Mossadu. Faktem jest że po 10 kwietnia 2010 r. nastąpiło rozprzężenie rodzimych służb i wzmożona działalność agentury. Zaś śmierć Dariusza Ratajczaka wyraźnie wskazuje na działanie tzw. nieznanych sprawców. Na temat jego śmierci – cisza.

EUGENIUSZ WRÓBEL – SIÓDMA OFIARA

Minister w rządzie PiS. Zaginął 15 października. Poćwiartowane zwłoki wyłowiono z Zalewu Rybnickiego. Wybitny ekspert od spraw lotniczych. Jeden z nielicznych o takiej wiedzy w Polsce. Wybitny specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Ekspert przepisów lotniczych krajowych i unijnych. Inicjator powstania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W latach 1998-2001 uczestniczy m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. To tylko niektóre z kompetencji i osiągnięć ministra Wróbla. Zostaje rzekomo zamordowany przez oszalałego syna.

Rodzina min. Wróbla jest jednak rodzina wzorcową – żadnych konfliktów. Syn nie zdradzający nigdy żadnych zaburzeń umysłowych początkowo przyznaje się do winy, potem wypiera się jej. Nie jest osadzony w areszcie i poddawany określonej prawem obserwacji psychiatrycznej, jak to ma miejsce w wypadku morderstwa, tylko po jednej rozmowie z biegłym, który stwierdza jego całkowitą niepoczytalność, zostaje zamknięty w ośrodku dla umysłowo chorych. Podobno całkowicie niepoczytalny poćwiartował piłą zwłoki ojca, lecz w pokoju gdzie miało się to odbyć nie ma najmniejszych śladów makabrycznego czynu. Całkowicie niepoczytalny syn w sposób idealny, który byłby bardzo trudny dla osoby zrównoważonej, oczyszcza pokój.

Minister Wróbel od początku mówił w prywatnych rozmowach że wrak w Siewiernym nie jest wrakiem Tupolewa którym lecieć miała nasza delegacja. Osobom, dla których taka informacja o przekonaniu min. Wróbla zaskakuje i wątpią w nią dodajmy, iż Antoni Maciarewicz w radiowym felietonie stwierdził, iż samolot nie uderzył w ziemię i wygląda to tak, jakby co najwyżej rozsypał się w powietrzu. Minister Wróbel był członkiem komisji Maciarewicza.

Te ohydne ćwiartowanie zwłok niektórzy uznają za ostrzeżenie: „Widzicie, będziecie kwestionować oficjalne ustalenia katastrofy, skończycie jak minister Wróbel.” Po jego śmierci zapada cisza, o którą łatwiej tym bardziej, że zostaje dokonany mord na Marku Rosiaku, pracowniku biura poselskiego w Łodzi. Niektórzy łączą te dwie śmierci twierdząc, iż głośna śmierć Rosiaka miała odwrócić uwagę opinii publicznej od ministra Wróbla.

Proszę Państwa. Jeszcze nigdy od roku 1989 nie zginęło w tajemniczych okolicznościach w ciągu zaledwie pół roku tylu Polaków, którzy byli lub stali się osobami publicznymi. W większości wypadków byli wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie. Byli ludźmi energicznymi, kreatywnymi, bardzo zdolnymi. Byli patriotami.

admin 06.08.2011 20:31

Kolejna podejrzana śmierć, którą trzeba dopisać do listy:

pod koniec czerwca 2011 r. (czyli ok. miesiąca temu) „popełnił samobójstwo” doradca byłego wicepremiera Andrzeja Leppera – Wiesław Podgórski.

A niedawno Andrzej Lepper A to wszystko przypadki! Pozdr. RM.

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [10:54] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Niedawno apelował Pan, aby protestanci w Polsce głosowali w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami. Napisałam wtedy, że słuszny i mądry apel, ale watpiłam w skuteczność. Protestanci masowo głosują na PO, kiedyś głosowali na lewicę, a dowodem tego, że wartościami chrześcijańskimi to nie przejmują się zbytnio, jest to, że zaczyna się im podobać Palikot. Np. w Wiśle RP zdobył 10,18% głosów, PO- 70,27%, PiS-8,54%. Ale to wszystko nic, bo w Cisownicy (gmina Goleszów) RP zdobyło - UWAGA 17,79% głosów, PO - 60,24%, PiS- 6,58%. Informacja dla niezorientowanych - Cisownica to miejscowość zamieszkała prawie w 100% przez Ewangelików. O ile mogę zrozumieć, że nie podobają im się katolicy i zrozumiem,że dali się nabrać na politykę miłości PO, to nie jestem w stanie pojąć, jak chrześcijanin może oddawać głos na człowieka, który chce wprowadzić w życie zwyczaje panujące w Sodomie i Gomorze. Ja rozumiem, że buntują się przeciwko katolikom, ale nie rozumiem zupełnie, dlaczego nie przejmują się tym, przed czym przestrzega Bóg W Biblii. Pan Panie Chojecki daje mi nadzieję, że w Polsce są jeszcze protestanci, którzy nie dali się skołować i dla których czarne to czarne, a białe to białe, a nie na odwrót. Mam nadzieję, że inni się obudzą, zanim nie będzie za późno. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [14:18] - Paweł Chojecki | Link:

To rzeczywistsze poraża. W niedzielę miałem nauczanie pt. "Grzech protestantów przeciw pierwszemu przykazaniu z obietnicą". Może jutro uda się to umieścić w Internecie.

pozdrawiam serdecznie pomimo okoliczności!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ciemnogród

10-10-2011 [18:41] - Ciemnogród (niezweryfikowany) | Link:

Piotr Kalinowski odpowiedział na apel pastora Pawła Chojeckiego: "Niech każdy chrześcijanin wybierze zgodnie ze swoim sumieniem. Nie musi się Pastor martwić o wybór, wszak sumienie protestantów ukształtowane jest przez Biblię! Kto jak kto, ale Pastor powinien to zrozumieć..." - bez komentarza.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [20:20] - Paweł Chojecki | Link:

Na głupotę rzeczywiście milczenie jest najlepszym komentarzem.

pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika GEDEON

10-10-2011 [20:43] - GEDEON (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam panią serdecznie, to jest bardzo smutne jestem protestantem i wysyłałem ten apel znajomym protestantom i nieznajomym i niestety ma pani rację. U większości spotkałem się z agrsją, miałem przypadki oskarżania mnie o faszyzm. Jestem tak zszokowany brakiem zrozumienia sytuacji w jakim stanie zagrożenia jest Polska, a pobudki większości protestantów jak się okazuje są tak niskie. Np." na złość Kaczorowi"."na złość kościołowi katolickiemu" To Jest straszne! Sama rozmowa sprowadza się także do tego, że większość przyjmuje medialną papkę! A może niektórym protestantom rzeczywiście za tych rządów się powodzi i jedzą soczewicę ze smakiem nie widząc, że ich dzieci tracą dziedzictwo! Musimy modlić się i Trwać!!! Bogu Dziękuje z Pawła, ale Takich Pawłów mamy za mało! pozdrawiam R.M.Gedeon

Obrazek użytkownika Niemiec

11-10-2011 [10:06] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Problem,ktory Pan porusza dotyczy nie tylko polskich protestantow.To choroba trawiaca protestantyzm na calym swiecie!Nie chce sie wdawac w zbyt daleko idaca analiza,bo moglbym dotknac nia ludzi prawych i uczciwych,dla ktorych wiara,zasady i DEkalog nie sa tylko kula u nogi,ale codziennoscia.sam jestem katolikiem i boli mnie kazde odstepstwo od wiary ,wszystko jedno czy ma to miejsce w Kosciele Powszechnym czy innym.Nie mam zaufania do krajow rzadzonych przez protestantow (najogolnie rzecz ujmujac) bo uwazam,ze w wiekszosci przypadkow (mniej lub bardziej jest to widoczne) ich motywacja jest tak jak przed wiekami nie szerzenie Slowa Bozego,ale walko z kosciolem katolickim!!Robia to mniej lub bardziej swiadomie.Ostatnim tego przakladem jest chociazby protestancki (choc mysle,ze jej wiara jest bardzo plytka,jezeli w ogole ja ma) kanclerz Niemiec.tak to niestety w historii tego narodu bywalo,ze najwieksze nieszczesia spotykaly ich gdy na szczytach wladzy stali protestanci (Prusy) lub ludzie dalecy od wiary w Boga (Hitler).Nie chce naturalnie zrownywac jednych z drugimi,ale zlo ma rozne oblicza.Teraz rzadzacy kanclerz zamiast zajac sie rzadzeniem zajmuje sie intrygami i usuwaniem ze znaczacych pozycji politycznych tego kraju ludzi ambitnych i z zasadami i tak sie jakos sklada,ze sa to w wiekszosci (jak nie tylko i wylacznie) katolicy.Moze ma to cos wspolnego tylko i wylacznie z krajami zwiazkowymi z ktorych pochodza,a moze nie.Wazne jest,ze ataki na wartosci chrzescianskie wychodza z tych krajow zwiazkowych,ktore rzadzone sa przez ewangelikow (Brandenburgia,Hamburg,Brama).Gdy kanclerzami byli katolicy i to z zachodniej czesci tego kraju Niemcy rozkwitaly,zyjac w pokojowej wspolnocie narodow.Moze jest zbyt plytka i naiwna analiza,ale tak widze to co dzieje sie w kraju w ktorym mieszkam.O tym mowi glosno niemiecka ulica.Czasami mijaja lata i czlowiek nie dostrzega wielu waznych rzeczy,a czasami wystarcza tylko 24 godziny,zeby pewne zaleznosci dostrzec.Dla mnie byl pouczajacy 24 godzinny pobyt w Amsterdamie (raz i nigdy wiecej).

Obrazek użytkownika GEDEON

12-10-2011 [00:06] - GEDEON (niezweryfikowany) | Link:

Witam Pana! Nie do końca się z panem mogę zgodzić tu zachodzą różne procesy! Tak zło przybiera różne formy i pozostał bym na tym. Wymienił pan Hitlera, lecz on przyznawał się do katolicyzmu, a hierarhia katolicka wraz z Watykanem udzielała mu błogosławieństwa! Sam katolicyzm ma więcej ciemnych plam w historii. Nie mogę krytykować, nie chcę krytykować katolików, krytykuję tych z którymi mam wspólnotę duchową. Pan jako katolik nie będzie także obiektywny do krytykowania protestantów w tym momencie zawsze pojawiają się uprzedzenia i ogromne różnice mentalne. Ja dziś komentując apel Pastora Pawła po prostu czuję się odpowiedzialny i zobligowany do jakiejś oceny, ale robię to jako protestant. To bardzo szeroki problem na długą dyskusję. Obawiam się, że mimo wszystko generalizuje pan protestantów jako całość, a tego niestety nie może pan robić bo protestanci to ludzie o różnorodnych poglądach nie mający instytucji tak jak katolicy, ta wolność jest dla nas błogosławieństwem, ale może ona nieść także skutki uboczne, które często obserwujemy. Zeświecczenie chrześcijan jako takich to jedno, natomiast krytyka polskich protestantów przeze mnie w sprawach stosunku do polityki i zrozumienia sytuacji Polski wynika z innej płaszczyzny z innej duchowości, której przyczyny Pastor Paweł Chojecki często opisywał na łamach gazety "Idź Pod Prąd". Mamy tak zwane kościoły protestanckie historyczne w której masa ludzi jest tylko tam z tradycji i nie są to ludzie duchowo odrodzeni! W jeszcze większym wymiarze występuje taka sytuacja w kościele powszechnym. ale proszę zrozumieć,że w tym momencie wychodzimy z innej płaszczyzny oceniając decyzje tych ludzi. Dlatego wątpię tak jak pan, że pani Merkel jest w ogóle wierząca! W tym momencie zbliżamy się nieuchronnie do postawienia sobie podstawowego pytania kiedy jest się chrześcijaninem? Czy jest to kwestia przynależności pokoleniowej... bo rodzice ochrzcili bo tam jestem od dziecka? Redaktor P.Chojecki także często poruszał ten temat, ale to już inna historia! Pozdrawiam RM.

Obrazek użytkownika GEDEON

10-10-2011 [21:25] - GEDEON (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam panią serdecznie niestety ma pani rację! Sam osobiście wysyłałem ten Apel Pawła do ponad 150-ciu protestantów spotkałem się z atakami, że głosuję na faszystów. Spotkałem głosy oburzenia jak mogę w ten sposób agitować! Spotkałem się z bardzo niskimi pobutkami np."Głosuję na PO na złość Kaczorowi" albo "na złość katolikom".To dosyć przerażające i trudno mi wierzyć, że protestanci rozumieją politykę interesują się nią lub kierują nimi wartośći niestety Paweł na łamach gazety "Idź Pod Prąd" ujawnia smutną prawdę o Polskich Kościołach Protrestanckich. Większość słucha medialnego bełkotu nie szukając głębokich prawd, byli tacy którzy głosowali na Palikota bo On pokarze klerykałom "gdzie raki zimują". Polacy nie zdają sobie sprawy jak zagrożona jest Polska!
Komentarze Niemiec o błogosławieństwie w wyborze D.Tuska są jednym z dowodów ogromnych korzyści dla naszego sąsiada za tych rządów. Nie zgadzam się z opinią pana Piotra Kalinowskiego, aby się nie martwić o sumienia protestantów, bo są ukształtowane przez biblię ja widzę od dawna rozdwojenie u polskich protestantów na sakrum i profanum na świat i kościół na prywatne a publiczne życie! Owoce tego w kościołach są już widoczne! Oto jeden z cytatów pewnego protestanta" popieram lewice i nie przeszkadzaja mi np. Geje albo nie wierzacy w Boga nie martwie sie tez aborcja ani eutanazja itp. rzeczy ( choc nie chce by takie rzeczy sie dzialy ) bo wiem ze swiat trzeba ewangelizowac a nie katolicyzowac , poza tym w katolickiej Polsce sa pieniadze na koscioly a nie ma dla chorych i biednych itp. jesli to jest wiara w Boga to ja dziekuje poniewaz chce Polski socjalnej jak i tolerancyjnej ( az do powrotu Jezusa" No dla tego właśnie jestem przerażony takim stawianiem spraw. Pozdrawiam módlmy się o nawrócenie polskich protestantów! R.M.Gedeon

Obrazek użytkownika Kuszpietowski

10-10-2011 [11:02] - Kuszpietowski (niezweryfikowany) | Link:

... wyniki wyborów, o końcowym wyniku zadecydował spot wyborczy Platformy przedstawiający walkę wręcz
staruszek z agresją palikociarzy. Gdyby zgodzić się z tą oceną to
zaprawione w walkach narodowowyzwoleńczych społeczność polska wybrała absolutny spokój potocznie zwany
cmentarnym.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [20:19] - Paweł Chojecki | Link:

W moim przekonaniu wykorzystali też swoich prowokatorów po naszej stronie.

Pozdrawiam serdecznie!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika  Anna M.

10-10-2011 [14:30] - Anna M. (niezweryfikowany) | Link:

No i Palikota też mocno poparli :( .Pana apele nie odniosły skutku, a może nie dotarły do większej grupy ( trochę było późno). Ale krok ku wspólnemu budowaniu Ojczyzny został zrobiony. Naprawdę więcej nas łączy niż dzieli.Czas to dostrzec i coś wreszcie robić RAZEM. Pro publico bono.
Jeszcze raz Panu dziękuję!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

10-10-2011 [20:18] - Paweł Chojecki | Link:

Apel dotarł do części adresatów - proszę spojrzeć na komentarze: http://www.ekumenizm.pl/conten... Na SG tego portalu są też oficjalne odpowiedzi. Mam świadomość, że to dopiero skromny początek drogi.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Lysy

10-10-2011 [20:26] - Lysy (niezweryfikowany) | Link:

Z Palikmiotem to najwyzej mozna zbudowac 'slawojke'...

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [20:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ojczyzna to ziemia.Tyle Ojczyzny ile ziemi.Kiedy istniało ziemiaństwo i mądry lud prosty kochający pracę na roli,był patriotyzm,pobożność,sens życia,szarego trudu,dziękowało się Panu Bogu za chleb i każdy przeżyty dzień.I to wystarczyło.Człowiek myślał,żeby Polsce było z nim dobrze.Obecne przemieszane społeczeństwo należy do społeczeństw konsumpcyjnych,gdzie dawanie siebie Ojczyźnie zastąpione zostało nastawieniem na korzystanie,używanie wyładowanie niskich instynktów.Polska stała się miejscem nie kochanym,tylko wykorzystywanym.Kwitnie kosmopolityzm,wyzwolenie z norm religijnych i moralnych a od tego tylko krok do zwyrodniałego hedonizmu.Nie łudźmy się,wyniki wyborów wyraźnie na to wskazują.