Dwa mecze - dwa triumfy angielskich klubów

Gdy 18 kwietnia 2019 opisywałam mecz Tottenham - Manchester City {TUTAJ}, sądziłam, iż nic bardziej emocjonującego już się w Lidze Mistrzów nie zdarzy.  Jakże się myliłam!  Oto we wtorek 7 maja 2019 odbył się półfinałowy mecz rewanżowy między Barceloną a Liverpoolem {TUTAJ}.  Dzień później, w środę mieliśmy spotkanie Ajaks Amsterdam - Tottenham Hotspur {TUTAJ}.

Pierwszy półfinałowy mecz Barcelona wygrała aż 3:0.  Wydawało się, że to ona będzie grać w finale.  Jednak Liverpool zdołał całkowicie zablokować atak Barcelony.  Słynny Messi nie miał nic do powiedzenia.  Liverpool strzelił gola w pierwszej połowie i aż trzy w drugiej.  W efekcie wygrał dwumecz 4:3 i znalazł się w finale.

Ajaks Amsterdam miał skromniejszą zaliczkę z pierwszego meczu, bo wygrał tylko 1:0.  Pierwsza połowa drugiego meczu była dla niego szczęśliwa i zakończyła się wynikiem 2:0.  W dwumeczu Ajaks miał więc już przewagę 3:0.  W drugiej połowie usiadł więc na laurach i szybko stracił dwie bramki.  Było 3:2 - korzystnie wciąż dla Ajaksu.  W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gdy Ajaks widział się już w finale - Lucas Moura zdobył gola dla Tottenhamu.  W dwumeczu dało to 3:3, a ponieważ Tottenham strzelił więcej bramek na wyjeździe - to on awansował do finału.

W dniu 1 czerwca 2019 w Madrycie odbędzie się wiec czysto angielski finał Ligi Mistrzów Liverpool - Tottenham.  Poprzednio coś takiego zdarzyło się już w 2008 roku, gdy w finale Ligi Mistrzów grał Manchester United z Chelsea.  Wygrał wtedy Manchester United, ale dopiero po rzutach karnych [w meczu było 1:1] {TUTAJ}.  Ja będę kibicować Tottenhamowi, gdyż Liverpool wygrał już Ligę Mistrzów w 2005  roku, a dla Tottenhamu będzie to pierwszy występ w finale LM.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.