5 postulatów Kaczyńskiego

1. Podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej w Zakopanem, Jarosław Kaczyński sformułował 5 swoistych postulatów, które pozwolą na budowanie dumnej i liczącej się w Europie Polski.

Po pierwsze zakończenie wojny polsko-polskiej, bo nic dobrego ona nie przyniosła. To prawda ,gdyby nie ta wojna to Premier Tusk zapewne starałby się obchodzić 70 lecie mordu katyńskiego razem z prezydentem Kaczyńskim i to oni obydwaj zaprosiliby na te obchodów premiera Putina, a być może i Prezydenta Miedwiediewa. Trudno gdybać ale być może nie doszłoby wtedy do tragedii pod Smoleńskiem.

2.Po drugie powinna być prowadzona mądra polityka gospodarcza. Powinna być nastawiona na interesy każdego obywatela i nie dzielić Polski na lepszą i gorszą.

Mądra polityka to polityka nastawiona na szybki wzrost gospodarczy na skracanie dystansu dzielącego Polskę od rozwiniętych krajów Unii Europejskiej. Ten rozwój ma jednak wyrównywać szanse,a nie wykluczać, duże grupy społeczne, a nawet pojedynczych obywateli czy jakiś części naszego kraju.

Tak właśnie rozwijały się kraje Europy Zachodniej, w naszym kraju natomiast w całym okresie 20 letniej transformacji były długie lata rozwoju wykluczającego co niestety upodobnia nas do krajów Ameryki Południowej silnie zróżnicowanych dochodowo.

3. Po trzecie polityka nie może być podporządkowana żadnym zamkniętym doktrynom, ponieważ każde doktrynerstwo kończy się źle. W Polsce w długich okresach ostatniego 20-lecia dominował liberalizm przejawiający się silnym ograniczaniem państwa w gospodarce ale także wycofywaniem się z realizacji wielu ważnych funkcji takich jak bezpieczeństwo wewnętrzne, polityka społeczna, ochrona zdrowia, edukacja, a nawet administracja.

To między innymi dlatego aby ograniczać skutki klęsk żywiołowych w Polsce potrzebne jest swoiste pospolite ruszenie z dużym udziałem woluntariuszy podczas gdy w dobrze zorganizowanych państwach wszystko odbywa według określonych procedur przećwiczonych przez wszystkie służby wielokrotnie.

4.Czwarty postulat to budowa międzynarodowej pozycji naszego kraju na miarę naszego potencjału gospodarczego i społecznego. Jesteśmy położeni pomiędzy dwoma wielkimi krajami jakimi są Niemcy i Rosja.

Z Niemcami jesteśmy razem w Unii Europejskiej i NATO ale musimy sobie zdawać sprawę, że ten kraj forsuje swoją dominację w Europie.Gospodarczą już osiągnął teraz buduje dominację polityczną na razie razem z Francją.

Rosja po kilkunastu latach słabości odbudowuje swoja dominację we wszystkich byłych republikach poradzieckich i po tym co zrobiła w Gruzji a teraz powoli dokonuje na Ukrainie widać,że jest w stanie używać wszystkich instrumentów od militarnych po gospodarcze aby tę dominację przywrócić.

Trzeba z tego wyciągać wnioski, a nienaiwnie zakładać, że nasze narodowe interesy będą realizowały się same.

5. Po piąte wreszcie to budowanie musi się opierać na prawdzie bo na kłamstwie jeszcze do tej pory niczego dobrego nie zbudowano. Musimy w związku z tym poznać także prawdę o ostatnich tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem, która tak bardzo poruszyła Polaków.

Trudno bowiem pogodzić się ze stwierdzeniami,że wszystkiemu winni są polscy piloci choć od początku wiadomo było o poważnych błędach lotniskowych służb rosyjskich. Musimy się dowiedzieć dlaczego do badania przyczyn katastrofy wybrano konwencję chicagowską w sytuacji kiedy dotyczy ona samolotów cywilnych, a ten prezydencki był wojskowy i która powoduje,że jesteśmy petentem strony rosyjskiej?

Dlaczego nie zdecydowano się na badanie wg porozumienia z 1993 roku ,które właśnie dotyczyło samolotów wojskowych i dawało nam szansę powołania wspólnej rosyjsko- polskiej komisji do zbadania przyczyn tej katastrofy? Jak to się stało, że z taką właśnie propozycją wyszedł Edmund Klich wtedy jeszcze szef polskiej komisji do badania katastrof lotniczych?

Dlaczego stało się to po wcześniejszej telefonicznej rozmowie z jego rosyjskim odpowiednikiem i czy to prawda ,że ekspertyza prawna w tej sprawie przygotowana przez mało znaną firmę prawniczą powstała dopiero 2 dni po podjęciu tej decyzji ?

To tylko niektóre wręcz początkowe kwestie, na które Polacy muszą otrzymać przekonywujące wyjaśnienia.

Jak się wydaje nie są to wygórowane postulaty, które nie mogłyby być spełnione, żeby nasze sprawy wreszcie były rozwiązywane w sposób służący osiągnięciu pomyślności wszystkich Polaków.

Podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej w Zakopanem, Jarosław Kaczyński sformułował 5 swoistych postulatów, które pozwolą na budowanie dumnej i liczącej się w Europie Polski.