Riccardo Petru da Silva y Madeira ( telenowela )

Doszedłem do wniosku, że nierozerwalny twór jakim wydawał się być Ryszard Petru i nowoczesna.pl, to nie była żadna partia polityczna, jak niewielu uważało. Nie był to chyba też projekt polityczny, jak uważało wielu. Ryszard Petru i nowoczesna.pl to była normalna brazylijska telenowela, tyle że w nowym formacie. Po raz kolejny daliśmy się zrobić telewizji w konia. Tak wynika mi z pobieżnej analizy i obejrzenia wczorajszego oraz poprzednich odcinków. Mamy tu wszystkie cechy jakie powinna spełniać telenowela. Jest mocny początek z fajerwerkami, przytupem i zapowiedź stacji telewizyjnej, że właśnie rozpoczyna się serial telewizyjny inny niż wszystkie, czy też jak niektórzy uważali partia polityczna inna niż dotychczasowe. Partia ludzi młodych dla młodych, partia ludzi kompetentnych i profesjonalnych do bólu. Ten ból był czasem nie do zniesienia. Tak zaczynają wszystkie stacje telewizyjne rozpoczynające emisję serialu - lokomotywy. Serialu, który ma podnieść oglądalność... i podniósł. To oczywiste. Mamy w serialu walkę namiętności. Miłość. Mamy piętrzące się przed miłością przeszkody i wyzwania. Sześć i pół godziny w samolocie Wizzair to spore wyzwanie. Można się także dopatrzeć w telenoweli odwiecznej walki płci. Po jednej stronie samczy świat Ryszarda ( głównego bohatera ) po drugiej stronie ciemiężone kobiety ( Pihowicz, Lubnauer, Gasiuk i Schrobering - Wielgus ) Ludzie o wiekszej wrażliwości społecznej mogą uznać, że ten wątek porusza również problemy współczesnego niewolnictwa. Riccardo Almeida - właściel plantacji.pl i trzódka Isaur w osobach głównych pohaterek ( j.w w nawiasie ) To wszystko w serialu nowoczesna pl. jest aż nadto widoczne. Riccardo się bawi ( Madera ) niewolnice harują na plantacji trzciny cukrowej ( Sejm ) Bez wątpienia oglądaliśmy przez ponad dwa lata telenowelę brazylijską, a jak ktoś jest bardziej wykształcony i zna języki to może sobie powiedzieć, że obejrzał właśnie amerykański melodramat " Gone with the Wind " w wersji bez napisów. Dwa mam tylko zastrzeżenia do twórców scenariusza i do artystów biorących udzial w realizacji serialu. Aktorzy niepotrzebnie wyszli poza napisane dla nich role, więc niemożliwe będzie już typowe dla telenoweli zakończenie, czyli spełniona w każdym aspekcie miłość i ten  podniecający  w ostanim odcinku  dialog. 
- Ty Kamila bierzerz resort oświaty
- A Kasia ? 
- Resorty siłowe, ma stanowczy wygląd 
- Ja oczywiście tekę premiera 
- Ty Krzysiu bierzesz kulturę. Odegrasz się za ten teatr 
- A Rabiej ? 
- Rabiej bierze stolicę, świetnie dogaduje się z Pruszkowem
Tego niestety już  nie obejrzymy. A szkoda. Dlaczego stacja telewizyjna zakończyła emisję jednej z lepszych telenowel na polskim rynku telewizyjnym ? Nie mam pojęcia. Drugie zastrzeżenie - do autorów scenariusza - to niewprowadzenie do telenoweli postaci w rodzaju Tobiasa wzorowanego na jednym z bohaterów " Niewolnicy Isaury " Kogoś kto mógłby kobiety, wyzwolone spod wpływu Riccarda Almeidy, poprowadzić w nową świetlaną przyszłość. Takie zakończenie byłoby spełnieniem oczekiwań wszystkich telewidzów, którzy zżyli się już z bohaterami serialu. Z całym szacunkiem, ale mimo silnej maskulinizacji, tej roli nie udźwignie pani Lubnauer. Kobiety odnoszące spektakularne sukcesy w polityce są jedynie potwierdzeniem, że istnieją wyjątki od reguły. Niestety widziałem przed wczoraj na BBC wywiad z Teresą  May, to była kompletna katastrofa, w każdym wymiarze. Oczywiście mój stosunek do kobiet w polityce nie oznacza, że jestem mizoginem, czy gejem, wręcz przeciwnie. Przez całe dotychczasowe życie uważałem, że z kobietami zawsze należy się układać, by mieć dobre stosunki. Walka płci to bzdura wymyślona przez scenarzystów telenowel. 
Ciekawe jak teraz poprowadzą serial, kiedy główny bohater został upokorzony i sprowadzony do parteru ? To koniec, wielka szkoda. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

09-01-2018 [09:31] - smieciu | Link:

Po prostu chodzi o to że w naszych realiach nie ma powodu by trzymać się jakiegokolwiek poziomu. Nie ma żadnego teatru a jest walący się cyrk. Starzy profesjonaliści siedzą gdzieś po kątach zapijając się ponieważ nikogo już nie interesują ich występy. Nie są już ani rozumiani ani doceniani. Co innego te wszystkie błazny, osły, które niczego nie umiały zrobić porządnie. Teraz mają swoje 5 minut. Oraz publikę na odpowiednim poziomie.
To dlatego nikt już nie dba o porządne scenariusze. Mamy scenariusze błazeńskie.
Po prostu ta farsa stała stała się tak wszechogarniająca że reżyserom coraz trudniej nad tym zapanować. No bo skoro absurd jest tak oczywisty to kto to bierze na serio? I właśnie tu tkwi najlepszy punkt programu. Całe masy wciąż biorą to na serio! Nawet tutaj. Analizują czyny i słowa. Co tam powiedział jakiś Petru, idiotka z jego haremu czy może leśny satyr Schetyna itp. Wciąż biorą tych błaznów na serio! Że to szkodnicy, zdrajcy i Bóg wie co. Podczas gdy to jedynie ostatni niedorobieni pracownicy dziurawego cyrku, zarządzanego przez podobne im odpady w przerwach na chlanie i balangi.
No ale co mają innego robić? Wciąż jest publika. Wciąż ktoś się tym podnieca. Wciąż działa. W jakiś sposób jest to nawet fajna rozrywka. Kiedy można wyzwolić się z zasad i puszczać idiotyzmy, który zwyczajnie nigdy by nie przeszły. Można potestować gdzie tkwią granice absurdu. Wysondować poziom dna przedstawienia i publiki.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

09-01-2018 [12:45] - Stoczniowiec | Link:

Ajtam ricardo i jego harem - rekonstrukcja, to jest telenowela!  Jest 'gorący temat', 'tylko u nas', 'z ostatniej chwili' - napięcie takie że aż iskrzy.  W tej chwili na niezaleznej wisi 11 niusów o roszadach, które nie mają generalnie żadnego znaczenia dla normalnych ludzi...

[edit godz 12:45] 16