Każdy z nas ma to jedno jedyne ukochane zdjęcie

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=61WiM_o_dcc

Późno już i pogasły światła. Szukałem czegoś w Internecie i przypadkiem natrafiłem na swoje zdjęcie z moją ukochaną jedynaczką Julką zrobione w Jastarni przed około piętnastu laty - vide fotka ilustrująca notkę.

I wiecie, co?

Wszystko inne, co w tym całym zgiełku, który nas otacza, gdy goniąc zapamiętale za tym, co nam się zdaje istotne, ważne i ważniejsze, - jakże często zapominamy o tym, co najważniejsze.

A przecież, jeśli przeoczymy to najważniejsze, zostaną nam już tylko niemające żadnego znaczenia szkiełka z rozbitego lustra naszych fantasmagorycznych aspiracji.

Zaś, jak powiedział niegdyś literacki noblista Paulo Coelho, ktoś, kto nie ma takiego zdjęcia to tak, jakby się nigdy nie urodził.

Krzysztof Pasierbiewicz (Echo24)

Post Scriptum
Choć trochę żal „starych czasów”, to jednak nieuchronnie, w dobie wolnego rynku Jastarnia zaczęła się zmieniać z surowej rybackiej wioski we wzięty wczasowy kurort., gdzie jak grzyby po deszczu poczęły wzrastać coraz to piękniejsze wille i pensjonaty. jak Willa 6/9, gdzie z moją córką Julką miałem szczęście odnaleźć nasz letni rodzinny dom o niespotykanym już dzisiaj klimacie przedwojennego letniska, który potwierdził niezbicie maksymę, mych dawno już zmarłych rodziców, którzy mi zawsze mówili, że do osiągnięcia pełni urlopowego komfortu  niezbędne są stosownie dobierane miejsca i ludzie. I teraz już wiem na pewno, że ani ja, ani moja córka nie zapomnimy nigdy tego urokliwego miejsca przycupniętego u stóp, uśpionych bałtyckich wydm porosłych rozczochranymi wiatrem garbatymi sosnami, a również nie zapomnimy nigdy ludzi, z którymi właśnie tam, zawsze w tym samym czasie, od lat mieliśmy szczęście przeżywać obrządek kultowych posiłków jedzonych w przeszklonej jadalni, rytualnej porannej kawy, popijanej w zacisznym patio, drobnymi łyczkami w atmosferze cudownie leniwej beztroski cienkiego dowcipu, i nieco frywolnej wakacyjnej plotki oraz  pobrzmiewającego w tle krzyku bałtyckich mew i przekomarzających się ciągle, naszych kochanych dzieciaków bawiących się w sobie tylko znanych, willowych i leśnych zakamarkach, które tam właśnie, jak w zaczarowanym ogrodzie spędzały z nami, jak myślę, prawdziwie szczęśliwe dzieciństwo, by z biegiem lat na naszych oczach utworzyć coś na kształt  naprawdę sobie bliskiej, wakacyjnej rodziny.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

15-11-2017 [17:47] - BlondiFromEriwan | Link:

Dowcip roku 
"Szukałem czegoś w Internecie i przypadkiem natrafiłem na swoje zdjęcie"

" z moją ukochaną jedynaczką "   Bolku proszę pozdrowić  Tole

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-11-2017 [20:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

Ma Pani dzieci?

Obrazek użytkownika spike

15-11-2017 [20:46] - spike | Link:

Echo
"Wszystko inne, co w tym całym zgiełku, który nas otacza, gdy goniąc zapamiętale za tym, co nam się zdaje istotne, ważne i ważniejsze, - jakże często zapominamy o tym, co najważniejsze."
A przecież, jeśli przeoczymy to najważniejsze, zostaną nam już tylko niemające żadnego znaczenia szkiełka z rozbitego lustra naszych fantasmagorycznych aspiracji."

no właśnie, Pan nie tylko zapominał o tym co najważniejsze, a hulał ile wlezie, tylko litościwy Bóg, obdarował Pana córką jedynaczką, z którą i tak ma ograniczony kontakt, czy można kochać ojca hulakę?
........................
"Zaś, jak powiedział niegdyś literacki noblista Paulo Coelho, ktoś, kto nie ma takiego zdjęcia to tak, jakby się nigdy nie urodził."
Pan jednak niewiele ugrał, ciekawe ile podobnych zdjęć posiada, z pewnością są tylko promilem względem fotek z hulanek.
:))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-11-2017 [00:12] - Pani Anna | Link:

Jaka gustowna bluzeczka na tym zdjęciu. Taka ładna, amerykańska...

Obrazek użytkownika spike

16-11-2017 [09:49] - spike | Link:

Bluzeczka swoją drogą, ale uśmiech typowo wymuszony, jak z reklamy pasty do zębów, taki nieszczery :)))

Obrazek użytkownika paparazzi

16-11-2017 [16:16] - paparazzi | Link:

Panie Krzysienku kochaniutki królu zloty,zaorałeś się niesamowicie, pycha usiadła na umysł.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

16-11-2017 [16:18] - Starszy Młotkowy | Link:

Okazuje się więc,że nasz niezmordowany literat blogerski to nie tylko megaloman i bufon, ale także narcyz: kto na takie blogi wkleja swoje stare zdjęcia sprzed lat,w dodatku z nieletnim dziecięciem? Ale  może chodziło o tę szpanerską bermudzką bluzeczkę..?

Obrazek użytkownika paparazzi

17-11-2017 [01:00] - paparazzi | Link:

Witam Młota, ja myślę panie Młocie ze zdjęcie jest bardzo ciekawe i poprawne. Znam się na tym, polityczny paparazzi.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

17-11-2017 [19:41] - Starszy Młotkowy | Link:

@paparazzi
Przede wszystkim to nie Młot, ale Starszy (nie wiekiem wprawdzie) Młotkowy! Ale jeśli tak się znasz na polityce, jak na zdjęciach, to ja obawiam się, że wątpię...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-11-2017 [19:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy Młotkowy

Pan za to ma inne fotki pamiątkowe - vide: http://niepoprawni.pl/cgi-bin/watermark.cgi/sites/default/files/ilustracje-publiczny/wolenski.jpg
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

17-11-2017 [23:54] - Starszy Młotkowy | Link:

Czy Sz.Doctorissumus byłby łaskaw objaśnić mnie kto zacz na tym zdjęciu (chyba już tu kiedyś wklejonym) i co to ma wspólnego ze mną - hę?