„Murzyn zrobił swoje…”. Rzecz o klasie „nowych elit”

Motto: Sens blogowania widzę w mądrej krytyce tych, którym sprzyjam

W dniu 11 listopada 2014, w notce pt. „Polityk, czy mąż stanu? Oto jest pytanie” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/614972,polityk-czy-maz-stanu-oto-jest-pytanie pisałem między innymi, cytuję:

Przed paroma godzinami prezes Jarosław Kaczyński namaścił krakowskiego euro-posła Andrzeja Dudę na przyszłego prezydenta Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. I mam delikatny problem. Bowiem jako Krakus marzyłem by prezydentem Polski został ktoś z mojego miasta i nie ukrywam, że moim faworytem był profesor Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Andrzej Nowak. Prezes wystawił jednak kandydaturę euro-posła Andrzeja Dudy. Tak się składa, że mam zaszczyt znać osobiście obu panów i bez wahania powiem, że jeden i drugi są bez reszty oddani Polsce. Jeden i drugi są ludźmi młodymi. Jeden i drugi są z Krakowa i obydwu wykształciła Jagiellońska Wszechnica. Ale. Pan profesor Andrzej Nowak to moim zdaniem urodzony mąż stanu, który o Rzeczpospolitej wie, jeśli nie wszystko to prawie. Moim zdaniem to człowiek klasy Ignacego Jana Paderewskiego, w chwilach ważkich, jak powietrze potrzebny Polsce. Ale być może to jeszcze nie ten moment. Zaś pan poseł Andrzej Duda to tylko, a może na dzień dzisiejszy aż, uzdolniony polityk potrzebny Polsce w trybie awaryjnym, by zrobić porządek w kraju, gdzie zdeptano polityczny obyczaj. A żeby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim prawniczą przebiegłość, grubą skórę i silne łokcie. Być może Jarosław Kaczyński namaścił właśnie jego przeczuwając, iż wrażliwość i subtelne wnętrze pana profesora Andrzeja Nowaka może prostactwa III RP po prostu nie wytrzymać. Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w kategoriach szerokości horyzontów intelektualnych mógłby u pana profesora Andrzeja Nowaka zaledwie terminować. Więc na koniec powiem, iż życząc panu Andrzejowi Dudzie jak najlepiej zobowiązuję go, że jeśli mu się uda wygrać wybory prezydenckie, będzie czerpał z dorobku i wiedzy pana profesora Andrzeja Nowaka, na którego mam nadzieję też przyjdzie kolej, jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa…”, koniec cytatu.

I los zrządził, że dzisiaj prezydentem RP jest właśnie Andrzej Duda, zaś jego doradcą jest prof. Andrzej Nowak.

A teraz do rzeczy.

W czasie prezydentury Andrzeja Dudy, choć jestem blogerem sprzyjającym władzy dobrej zmiany, napisałem wszakże o nowej głowie państwa szereg konstruktywnie, powtarzam konstruktywnie krytycznych notek, za co, jeszcze do niedawana świata za prezydentem Dudą niewidzący „ortodoksyjni pisowcy” wylali mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów oskarżając mnie o zdradliwą napaść na ich Prezydenta, nazwawszy mnie stojącym na barykadzie okrakiem agentem Platformy Obywatelskiej.

Ale, jak w notce pt. „Słowo w obronie dwóch wet pana Prezydenta” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/797158,slowo-w-obronie-dwu-wet-pana-prezydenta stanąłem w obronie prezydenta Dudy, ci sami „ortodoksyjni pisowcy” po raz wtóry zmieszali mnie z błotem, ale tym razem za to, że bronię „narodowego zdrajcy, agenta WSI…” i tak dalej.

A dlaczego stanąłem w obronie Prezydenta Dudy? Ano, dlatego, że za prezydentem Dudą stanął murem prof. Andrzej Nowak – vide: A dlaczego stanąłem w obronie Prezydenta Dudy? Ano, dlatego, że za prezydentem Dudą stanął murem prof. Andrzej Nowak – vide: https://wpolityce.pl/polityka/367032-prof-andrzej-nowak-w-sieci-min-o-wetach-prezydenta-i-reformach-nie-mozna-tylko-narzucac-trzeba-przekonywac. Bo jakby mnie ktoś zapytał, komu na prawicy bezgranicznie ufam to byłby to właśnie Andrzej Nowak, którego znam od lat z krakowskich ARCANÓW i jestem gotów ręczyć za jego uczciwość. A poza tym wydaje mi się, iż prof. Nowak jest zbyt poważnym człowiekiem, by bronić Prezydenta Dudy nie mając ku temu wiarygodnych podstaw. A jeśli bym się na Andrzeju Nowaku zawiódł, to znaczyłoby, iż to nieprawda, że nie da się zabić naszej polskiej duszy.

A teraz kilka konkretów z ostatniej chwili. W Wigilię tegorocznego Święta Niepodległości miałem zaszczyt uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznych „Narodowi i Ojczyźnie”, nad którym patronat honorowy objął prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jak zawsze, gośćmi honorowymi tego dorocznego koncertu byli między innymi rodzice p. prezydenta, pp. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda oraz nowojorscy mecenasi koncertu państwo Ewa i Adam Bąkowie.

W zeszłym roku w antrakcie koncertu, do rodziców prezydenta Dudy trudno się było dopchać, gdyż byli otoczeni wianuszkiem kłaniających się im w pas pragnących się przypodobać i podlizać mniej lub bardziej prominentnych pisowców, - zaś w tym roku, ci sami pisowcy zdawali się ich nie zauważać, zaś państwo Dudowie opuszczali koncert w osamotnieniu, - upokorzeni przez "swoich", opuszczeni, przygarbieni i w siebie wklęśnięci. Zaś nowojorscy mecenasi koncertu musieli na własną rękę szukać taksówki, bo nikomu nie przyszło do głowy, żeby dla nich samochód podstawić.

No cóż. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. A nowe „elity” muszą się jeszcze długo uczyć zanim, jeśli w ogóle dojrzeją do miana crème de la crème Rzeczypospolitej.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Przy okazji zapraszam do wysłuchania moim zdaniem dziejowej mowy okolicznościowej pana prof. Andrzeja Nowaka wygłoszonej w dniu 1 listopada 2014 w obecności ówczesnego posła PIS-u Andrzeja Dudy, przy okazji złożenia wiązanki kwiatów od Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prof. Lecha Kaczyńskiego na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Prezydenckiej na Wawelu – patrz fotografia ilustrująca notkę.  
https://app.box.com/s/9yojtvc4dcxyraa908av

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

14-11-2017 [20:09] - gorylisko | Link:

panie drrrr...taka okazja, mogłeś pan się przykleic do rodziców adriana... a i mogłes pan załatwic transport milionerom... niestety. Duda dał ciala na całego i jeszcze daje... gdyby nie zawetował ustaw to już by był porzadek z krs-em i trwałyby prace pełna para nad deratyzacją sadownictwa w Polsce...  aż dziwne, ze nie skorzystał pan z okazji aby podlizać się rodzicom i milionerom... szkoda tych nadziei zwiazanych z prezydentura Dudy... niestety...

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2017 [20:15] - xena2012 | Link:

Murzynami którzy powinni odejść to wg srodowiska opozycji i  mediów (w tym niektórym blogerom na NB)  raczej są ludzie z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.Naprawde ciężko pracujący dla Polski,odnoszacy wymierne sukcesy ale niestety za to znienawidzeni i otoczeni pogardą.Autor bloga nawet odmawia im prawa do nazwy elita. prześmiewczo nakazujac sie uczyć.Prosze się nie martwić-jeszcze trochę a bedzie tak jak było. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-11-2017 [21:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Już dwa pierwsze komentarze utwierdzają mnie w przekonaniu, że na Naszych Blogach, poza nielicznymi wyjątkami nie ma z kim dyskutować.

A więc: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2017 [21:23] - xena2012 | Link:

Istotnie z Panem wszelka dyskusja jest niemożliwa.

Obrazek użytkownika gorylisko

14-11-2017 [22:58] - gorylisko | Link:

toteż ja nie dyskutuję z nim tylko obnażam hipokryzję drrrrra... który, jak widać chce być za a nawet przeciw...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-11-2017 [23:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Istotnie z Panem wszelka dyskusja jest niemożliwa..."
-------------------
Pani Xeno! Oto moja dla Pani odpowiedź - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2017 [22:04] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że za bardzo Pan bierze to wszystko do siebie. Trzeba mieć grubszą skórę w Internecie. Jest Pan zdaje się inżynierem. Mam coś dla ludzi kumatych i nie jest to animacja, tylko naprawdę HOAX! :)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-11-2017 [22:15] - Pani Anna | Link:

Pan jest niereformowalny, ale to cecha "ludzi z krakówka".
Wolny internet jest pojemny i cierpliwy. Przyjmuje więc również te pańskie wypociny.
Adrian zbiera to, co posiał, taka jest kolej rzeczy. Ja również jestem ciekawa, tak jak panowie powyżej, dlaczego Pan nie podwiózł tych biednych milionerów?
A i z rodzicami Adriana było zagadać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-11-2017 [23:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Ja również jestem ciekawa, tak jak panowie powyżej, dlaczego Pan nie podwiózł tych biednych milionerów?..."
----------------------
Bo z zasady na zakrapiane imprezy nie biorę samochodu.

"A i z rodzicami Adriana było zagadać..."
------------------
Ależ zagadałem, są na to liczi świadkowie. Wszakże chyba Pani rozumie, iż nie mogę zdradzić, co im powiedziałem.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2017 [14:35] - Pani Anna | Link:

Ależ ja wcale nie jestem ciekawa, co też pan powiedział na ucho rodzicom Adriana.
A co do samochodu - było taksówkę bidulom zamówić, może oni nie wiedzą, jak to się robi?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

15-11-2017 [02:00] - ExWroclawianin | Link:

gorylisko     100/100

xena2012   100/100

pani Anna   100/100

Zaczynam sie zastanawiac dlaczego autor wypisuje takie rzeczy??? No nijak to sie nie chce trzymac kupy.........Szkoda prezesa dr Jaroslawa Kaczynskiego ktory nie ma szczescia do ludzi. W sumie to najbardziej mi szkoda WSPANIALEJ NASZEJ pani premier Beaty Szydlo ktora bedac szefowa kampanii prezydenckiej Adriana Judy wystawila i wystawia siebie na posmiewisko, bo ludzie nie moga pojac jak moglo dojsc do takiej zdrady??? Jezdzili po Polsce, podobno odwiedzili wszystkie powiaty, obiecali wyborcom DOBRA ZMIANE, opublikowanie Aneksu do WSI, ustawe dla "frankowiczow", reforme sadownictwa i co ??? I kicha !!! To jak dzisiaj ma sie czuc pani B. Szydlo ktorej Adrian Juda wyrzadzil taka "przysluge"? No niech autor pan dr KP sam "wejdzie w buty" pani premier BSz......dorosli, UCZCIWI I POWAZNI LUDZIE TAK SIE NIE ZACHOWUJA !!!! Czyzby takie postawy byly tolerowane w krolewskim i pieknym miescie Krakowie??? A zacny i niewatpliwie madry pan profesor Andrzej Nowak jezeli nie widzi w zachowaniu sie PADa nic niestosownego to niepotrzebnie sam sie "wystawia czy wyautowuje" i tym samym traci swoich sympatykow. Tak madrzy ludzie nie postepuja, bo co w ten sposob osiagna? Ja pokladalem wielkie nadzieje w panu dr Andrzeju Duda i jego prezydenturze, ale bardzo sie ZAWIODLEM. Polska po blisko 28 latach doszla do momentu by mogla w koncu odsunac "wewnetrznych Moskali" i "volksdeutschy" od rzadow i wplywu na zycie Polakow oraz ROZLICZYC mordercow, zlodzieji I UKARAC. Na to czeka cala normalna i uczciwa Polska. Ten proces MUSI predzej czy pozniej nastapic skoro Polska ma zaczac sie ROZWIJAC I FUNKCJONOWAC JAKO NORMALNE I POWAZNE PANSTWO a nie jak ch.., d.... i kamieni kupa. Polacy ZASLUGUJA i sobie tego zycza i zadna blizsza czy dalsza OBCA STOLICA nie moze nam wiecej przeszkadzac. Jestesmy blisko szczytu ktory widzimy i sa tacy ktorzy nie chca abysmy weszli na ten szczyt. Musimy TERAZ byc ZDECYDOWANI I WEJSC NA TEN SZCZYT czy to sie opozycji i wszelkiej masci zdrajcom i zaprzancom podoba czy nie !!!!!!!!!

PS. Wiem z pewnych Republikanskich zrodel ze Prezydent USA Donald J. Trump obserwuje blisko i kibicuje dzisiejszej Polsce. Ba czasem publicznie odwoluje sie do naszych polskich wolnosciowych tradycji, cnot i daje jako przyklad do nasladowania. Pieknie o tym powiedzial pare dni temu w Krakowie redaktor Tomasz Sakiewicz.
 

Obrazek użytkownika gorylisko

15-11-2017 [02:30] - gorylisko | Link:

panie kolego...dzięki... ale tu niema co się zastanawiać drrrrr jest tutaj slużbowo albo może jest tutejszym kulsonem ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

15-11-2017 [10:14] - xena2012 | Link:

Ja pokładałam i nadal pokładam nadzieje w prezydenturze Andrzeja Dudy.Czy się zawiodłam ? I tak i nie. Nie rozumiem bowiem jak w sytuacji politycznej Polski tak skomplikowanej,tak targanej atakami opozycji i UE nie ma starań ani woli utrzymania jednosci obozu prawicy nawet jeśli by to miała być tylko szorstka przyjaźń. Z wypowiedzi doradców prezydenta -Romaszewskiej i Zybertowicza można wnioskować,że raczej im zależy na zdystansowaniu się od obozu rządzacego,nieustannym dyscyplinowaniu PiS-u,nacisków w kwestiach personalnych w rządzie do czego nawet nie posiadają uprawnień.Dlatego próby oceny sytuacji przez prof.Nowaka bardzo wyważone,trafne nie spotkały się z oczekiwanym zrozumieniem.Rząd pracuje bardzo ciężko,to widać po zmieniajacej sie sytuacji w kraju w ogniu nieustajacej krytyki a pomimo tego nie ustaje w wysiłkach myśląc po polsku.Dlatego ze zdumieniem przeczytałam na blogu powyzej jak auto z przekąsem kwituje obóz rządzących jako niegodnych bycia elitą i radzi ,ze jescze długo musza się uczyć,bo to zapewne za wysokie dla niego progi. Patrząc na zmęczonego Kaczyńskiego,panią Szydło i ministrów zastanawiam się czy aby chcą nawet w szeregi tej elity wstąpić. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-11-2017 [12:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"przeczytałam na blogu powyzej jak autor z przekąsem kwituje obóz rządzących jako niegodnych bycia elitą..."
--------------------
To jest kłamliwa insynuacja, bo nic takiego nie zostało w notce powiedziane.

Obrazek użytkownika Lektor

15-11-2017 [18:26] - Lektor | Link:

Tak, można powiedzieć, że nasz Prezydent się trochę pogubił.
Po pierwsze, że dał się nabrać jak małe dziecko na to, że opozycja totalna podejmie zmianę Konstytucji dla nowej reformy wyboru sędziów do KRS i SN. Po drugie, że obarczył PIS winą jeśli reforma sądownictwa nie zostanie przeprowadzona do końca 2017 roku.
Tak się nie robi panie Prezydencie !  Natomiast jego 3/5 przy wyborze sędziów jest jak najbardziej zrozumiałe. Przecież nikt nie daje rządów PIS czy zjednoczonej prawicy na wieki. A jeśli tak to w przypadku utraty władzy to właśnie PIS będzie korzystał z tego przywileju. Ponadto Prezydent stwierdził, że nie widzi powodów publikacji aneksu – i ma do tego prawo !!!  Czy wy jako komentatorzy potraficie zrozumieć co stałoby się po opublikowaniu tego dokumentu ?!  Ile nepotrzebnej zajadłości i nienawiści wylałoby się w Polsce i na Polskę ?!! Po co nam to ?!  Tego się już nie wróci, a lepiej iść inną drogą, drogą pojednania !
Prezydent Andrzej Duda  ( a nie jak co niektórzy piszą Adrian JUDA) pomimo, że został wybrany  niewielką większością głosów ogłosił, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Stąd zaproszenia dla dotychczasowych prezydentów i premierów. Jest to jedna z prób zjadnoczenia Polaków, lub budowania wspólnoty. Istnienie w kolejnych latych dwóch zwalczających się obozów niczego dobrego nie przyniesie, i tutaj Prezydent ma rację. A jeśli tusk przyjechał do Polski, aby jeszcze bardziej pokłucić  PIS lub PIS-owców z prezydentem, to muszę stwierdzić, że to mu się udało. 
 

Obrazek użytkownika xena2012

15-11-2017 [19:03] - xena2012 | Link:

Dziękuję za głos rozwagi tak bardzo nam potrzebnej.Zwykłych obywateli ani ziębi ani parzy aneks którego odczytania nie chce ani prezydent ani prezes Kaczyński.zwykłych obywateli nie interesuje czy będzie 3/5,2/3 czy inny ułamek -oni chcą sprawiedliwych sądów bez przewlekania spraw i kuriozalnych wyroków. Ale zwykły obywatel widzi jak szwankuje komunikacja nalinii prezydent-partia,czym grozi pęknięcie jedności w obozie prawicy.Niestety zwyczajowo za wszystko obwiniono PiS z czym wielu zwykłych obywateli sie nie zgadza.Teraz wynikł problem debaty w UE na temat praworzadności w Polsce.Czy w obliczu tak fatalnych wydarzeń tez nie bedziemy umieli sie zjednoczyć?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

16-11-2017 [16:23] - Starszy Młotkowy | Link:

@Lektor
Nie dość, ze prymitywny bełkot, to jeszcze ta ortografia...

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2017 [14:38] - Pani Anna | Link:

Z klawiatury mi Pan to wyjął. Co do naszej Pani Premier, z pewnością  czuje się źle, ale ona, ze swoim profesjonalizmem i oddaniem, da sobie radę. Jej na szczęście nie trzeba zmieniać pampersów.

Obrazek użytkownika xena2012

15-11-2017 [17:43] - xena2012 | Link:

Tyle dzieje się w Polsce,zwłaszcza dzisiejszy dzień w którym odbywała się połaczona z nagonką na Polskę debata w PE.Może nawet nagonka to mało powiedziane,to był sabat czarownic unijnych wybłagany przez polskie szmaty.Nie da się ich bowiem łagodniejszym słowem okreslić. A my tu na blogu kręcimy sie wokół problemu koncertu,taksówki dla mecenasów spektaklu,honorowego patronatu i wydumanych grzechów i braku klasy członków PiS-u. Właśnie podnoszenie marginesowych wydarzeń do rangi pierwszoplanowych spraw i zwiazana z tym gorąca dyskusja przesloniło skutecznie wydarzenia ważne.

Obrazek użytkownika spike

15-11-2017 [00:18] - spike | Link:

"k..wa panie inżynierze" :
"patronat honorowy objął prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jak zawsze, gośćmi honorowymi tego dorocznego koncertu byli między innymi rodzice p. prezydenta, pp. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda oraz nowojorscy mecenasi koncertu państwo Ewa i Adam Bąkowie."

a teraz niech pan napisze, kto organizował ten koncert pod patronatem prezydenta i mecenasów Bąków?
bo plunąć w twarz to panu, albo mecenasom.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-11-2017 [12:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Po prawdzie nie mam pojęcia, kto ten koncert zorganizował, natomiast na własne oczy widziałem, że tego koncertu wysłuchało i oklaskiwało go z entuzjazmem blisko 2 tysiące polskich patriotów. Czy im też Pan plunie w twarz? Więc proszę mnie nie rozśmieszać z łaskich swojej.

Obrazek użytkownika spike

15-11-2017 [13:36] - spike | Link:

"Po prawdzie nie mam pojęcia, kto ten koncert zorganizował,...."

no właśnie, "kowal zawinił, Pasierbiewicz PiS powiesił"

Pańska notka ma swoje wyraźne przesłanie, pod konkretny adres, już za to należy się Panu to i owo.
Pan ma niecne zamiary, fałszywą troskę o losy Polski, inaczej tej prowokacyjnej notki by nie nabazgrał.

PS
czytał Pan te wieści o mecenasie koncertu, który został podany na blogu S24?
w końcu poleciał do nocnego, dalej ma zaszczyt z zaproszenia od tego mecenasa???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-11-2017 [17:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"dalej ma zaszczyt z zaproszenia od tego mecenasa???..."
-------------------
Zwracam Pańską uwagę na fakt, że od tego mecenasa przyjęli zaproszenie na ten koncert kardynał Dziwisz, metropolita krakowski bp Jędraszewski i metropolita lwowski. Czy Oni też, jak Pan napisał: "mają niecne zamiary i fałszywą troskę o losy Polski"?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

15-11-2017 [23:10] - Starszy Młotkowy | Link:

Niestety: można się obawiać, że tak...

Obrazek użytkownika spike

16-11-2017 [16:34] - spike | Link:

Do Pana trzeba podchodzić z "łopatą", celowo robi z siebie "niedojdę ??
Pan jak i pozostali goście mieli prawo nie wiedzieć kim jest mecenas koncertu, Pan już wie, stąd to pytanie, inną kwestią jest, czy Prezydent wiedział, a nie powiedział, w końcu ma służby itp. organy wszelakie pod i przy sobie.
Więc ponowię pytanie, czy ma ten zaszczyt być gościem mecenasa?

Obrazek użytkownika gorylisko

16-11-2017 [21:27] - gorylisko | Link:

jeśli spodziwa się pan odpowiedzi od drrrra kulsona to się pan zawiedzie... choć może...