Macron chce, aby Francuzi spłacali gigantyczne długi Niemiec

Pan Kaczyński zapowiedział, że Polska wystąpi o reparacje wojenne od Niemiec. Wcześniej zapowiedział też, że pozwy zostaną złożone w sądach w USA, a więc mamy duże szanse na duży sukces.

Najczęściej wymieniane kwoty reparacji mieszczą się w przedziale od 1 – 5 bln. USD, co jest kwotą gigantyczną, nawet jak na Niemcy. Oczywiście, wmawia się Francuzom, że chodzi o uwspólnotowienie długów i wspólny budżet UE. W ten sposób, dług Niemiec wobec Polski, stałby się długiem tzw. strefy EUR-o. I w taki sposób, chociaż Francuzi nie popełnili w trakcie II wojny Światowej zbrodni ludobójstwa, zapłaciliby za Niemców.

Czy Macron spytał Francuzów o ich zgodę na płacenie długów Niemiec? Z drugiej strony Niemcy, jak znowu czytam, organizują kolejną nagonkę na Polskę w UE i wkrótce kolejna debata o rzekomym „zagrożeniu praworządności w Polsce”. Robią wszystko, aby obalić polski rząd reprezentujacy Polskę i Polaków.

Poinformujcie europoslów PiS i Pana Kaczyńskiego
Niech polscy europosłowie – pomijam polskojęzycznych europosłów totalnej targowicy – aby w trakcie debaty zwrócili się do francuskich europosłów i narodu francuskiego z pytaniem: „ Czy Francuzi godzą się na spłacanie niemieckich długów wojennych za Niemców? Czy są usatysfakcjonowani, że cała ta debata ma na celu odwrócenie uwagi Francuzów od konsekwencji, że to oni będą te długi spłacać, jeśli zostaną zrealizowane pomysły Prezydenta Macron?.”

Artykuł napisałem w kilka minut, bez większej refleksji, ale wystąpienie w europarlamencie należałoby jeszcze bardziej dopracować, aby uwypuklić powyższą treść. Dobrze byłoby mieć przygotowaną na piśmie treść przemówienia (po francusku) dla niektórych mediów francuskojęzycznych.

Piotr Solis
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2017 [19:46] - Jabe | Link:

Myślę, że myśli prezydenta Macrona tak daleko nie błądzą. Po prostu chciałby, żeby Niemcy płacili jego rachunki. Ciekawe raczej, czego sobie zażyczą w zamian.

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2017 [21:03] - xena2012 | Link:

Co sobie zazyczą Niemcy? Ano ,jeszcze wiekszego lizusostwa niz dotąd,nieustannego mieszania sie w polskie sprawy i atakowania Polski.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

14-11-2017 [21:33] - piastolsztyn | Link:

Nie ma znaczenia, jakie są intencje Macron'a, ale jaki będzie tego skutek. A skutki byłyby odwrotne od zamierzonych i to Francuzi płaciliby za Niemców. Skoro tak, czy Francuzi chcą zapłacić reparacje wojenne zamiast Niemców?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-11-2017 [07:58] - rolnik z mazur | Link:

Ja nie mam z tym żadnych problemów. Niech płacą ! I tak Macron nic nie zrobi bez zgody Berlina i bez kroplówki z ECB z siedzibą we Frankfurt am Main.Pozdrawiam ro z m.