Czy zabieranie pożydowskich kamienic w W-wie to antysemityzm

Czy zabieranie pożydowskich kamienic w W-wie to antysemityzm?
 
Często przyszywa się Polakom łatkę antysemitów, co nie ma nic wspólnego z prawdą, w Polsce tak jak na Zachodzie Europy  wojsko nie musi pilnować synagog czy szkół żydowskich a Żydzi czują się na ulicach bezpiecznie.

Ale jest jedna sprawa, której tropiciele antysemityzmu z GW nie widzą, albo nie chcą widzieć.  Chodzi o pożydowskie kamienice w W-wie, które HGW przekazuje współczesnym szmalcownikom decyzjami swoich urzędników, którzy maja pełnomocnictwa, często przy współudziale sądów.

Wydaje mi się, że HGW i partia, której jest członkiem, powoduje , że GW nie porusza tego tematu. Co prawda zdarzyły się artykuły w tej gazecie na temat przekazywania w dziwny sposób cwaniakom nieruchomości (np. Chmielna 70), ale generalnie retoryka antysemityzmu  nie jest używana .

Chociaż gro kamienic warszawskich miało żydowskich  właścicieli a współcześni szmalcownicy stają się w dziwny sposób jej właścicielami to GW w stosunku do HGW i jej urzędników nie używa pałki antysemityzmu, znając działania GW , to w jakiś niepojęty dla mnie sposób ten argument nie jest używany przez redaktorów z Czerskiej.

GW – Gazeta Wyborcza
HGW – Hanna Gronkiewicz-Walz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika darstan

14-11-2017 [11:44] - darstan | Link:

Witam, w komentarzu do Pana notki, nie rozwodząc się nad geneza tego postępowania, co w pięknym stylu uczynił krzysztofjaw,jest tak: jak naszych okradają to jest zlodziejswo a jak my to geszeft. oraz: jak Polaka nazwiesz sk..... synem to określasz jego charakter a jak Zyda to antysemityzm. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andy51

14-11-2017 [12:23] - Andy51 | Link:

Celna uwaga.