Europa oszalała

To Francja oszalała – my jesteśmy normalni. Decyzja francuskich władz o... zabraniu krzyża z pomnika polskiego papieża Jana Pawła II w Bretanii zakrawa na prowokację albo bardzo kiepski żart. Niestety, jest faktem. Po przykładach likwidowania Bożonarodzeniowych choinek czy noworocznych szopek (bo były tam podobizny Jezusa czy świętych) po drugiej stronie Kanału La Manche, w Wielkiej Brytanii, mamy do czynienia z kolejną odsłoną laickiego szaleństwa, które opanowuje Stary Kontynent. Być może zwycięża „filozofia świętego spokoju”: z jednej strony wobec środowisk agresywnie ateistycznych i laickich. Być może też jest to ukłon w kierunku coraz bardziej ofensywnej i coraz bardziej licznej wspólnoty muzułmańskiej, która pod pozorem nieranienia uczuć religijnych wyznawców islamu tak naprawdę otwiera drzwi dla jeszcze większej muzułmańskiej ekspansji. Obojętnie jaki jest powód tego szaleństwa, które pleni się po Europie (kilka lat temu sąd nakazał zdjęcie krzyża w jednej ze szkół we Włoszech) – liczy się efekt. Tym efektem jest odchodzenie Europy od swoich chrześcijańskich korzeni i swojej osadzonej na chrześcijaństwie historii.

A w Polsce na szczęście normalność.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

29-10-2017 [06:25] - Czesław2 | Link:

Panie Czarnecki, to nie Europejczycy oszaleli, to rządzący Europą. W większości krajów z tego samego nadania. Nie sądzi Pan chyba, że Francją rządzi Macron?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-10-2017 [12:17] - Imć Waszeć | Link:

Oszalała? To już jest stan zagrażający życiu i należy podjąć jakieś środki z kaftanami włącznie:

"Mega-zidiocenie brytyjskiej policji! Patrole w szpilkach, strojach misiów, z pomalowanymi paznokciami"

https://reporters.pl/10216/meg...