Cień Cwacha za plecami Judymów

„To nie jest protest polityczny”, mantrują głodujący rezydenci. „Nie walczymy o własne przywileje, lecz żądamy radykalnej naprawy służby zdrowia!” I każdy postulat tych szlachetnych młodych gniewnych lekarzy, wśród których nie brakuje wprawdzie ulicznych piechurów, jest słuszny. A jednak protest obrasta coraz większą liczbą znaków zapytania. Sądzę wszak, że nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi tym akurat sygnałom interpunkcji, gdyż wieńczą one wyłącznie pytania retoryczne. Znacznie bardziej inspirujące dla kpiarza, chociaż też nie odkrywcze, są wykrzykniki, te same zresztą od wyborów.
Generatory Rzeczywistości Urojonej z TVN 24 na szpicy, zwietrzyły krew. Z oblicz funkcjonariuszy propagandy medialnej nie znika obywatelskie zatroskanie, gdy spijają miód objawienia z ust takich zacnych reformatorów służby zdrowia jak Arłukowicz, Kopacz, Radziszewska czy siostry miłosierdzia z Nowośmiesznej, sorry, Nowoczesnej i bracia mniejsi(trzy procent poparcia) z PSL. W blokach startowych czekają niedobitki kijowszczyzny, a za barierkami towarzysze RP. Głodującym dodaje osobiście otuchy Dolores Ibarruri salonów Warszawki Krystyna Janda. Swoje aktorskie umiejętności, które podziwiałem w brawurowym monodramie o krasnoarmiejce „Żmija”, wykorzystuje w słusznej sprawie unistożenia kaczyzmu Dorota Stalińska.
Reasumując. Młodzi lekarze, niezależnie od swych szlachetnych intencji, są wykorzystywani przez totalną opozycję do walenia w prawicę. Bowiem kolumnom marszowym, zwłaszcza piątej, jest absolutnie obojętne pod jakim pretekstem dmą w wuwuzele. Równie ochoczo poparliby na przykład fryzjerów występujących przeciw producentom maszynek do golenia, gdyby premier Morawiecki zamierzał zbudować w Polsce fabrykę golarek, co przydrożne dostarczycielki uciech, gdyby władza chciała je deportować. Jednym zdaniem, ruch jest niczym(bo może być dowolny), cel jest wszystkim! Ot, taka maksyma filozoficzna postawiona na głowie.
W ogóle polityczność to pojęcie nader względne. No, ale są wyjątki. I tak cała postępowa ludzkość nie ma wątpliwości, że nachalnym przedsięwzięciem politycznym była akcja: „Różaniec do granic”, na którą dało się nabrać ponad milion Polaków. A katole już przystępują do budowy po kościołach szopek nienawiści i zbrojenia po domach forpoczty obrony terytorialnej, militarnych choinek obwieszonych bombkami. Wcześniej zaś zapalając znicze na cmentarzach spróbują zawłaszczyć symbol światła wylansowany przez Owsiakowe światełko do nieba(do chmur byłoby bardziej neutralnie światopoglądowo) i przez palących świeczki przed sądami. Czyż trzeba bardziej oburzających przykładów hucpy politycznej?!
Na marginesie głodówki rezydentów GRU próbowały rozdmuchać aferę wokół okrzyku w trakcie plenarnych obrad sejmu: niech jadą! Przypomnę, że tak zareagowała posłanka PiS na jeremiadę, że jeśli państwo nie poprawi finansowej sytuacji rezydentów, ruszą oni za chlebem w świat. Zwischenruf był istotnie fatalny, choć odnosił się do brutalnych praw rynku. Exodus wykwalifikowanej siły roboczej w wielu branżach, od pielęgniarstwa po sport i od spawalnictwa po fizykę kwantową, na tzw. saksy trwa od dawna. Barierę, poza względami patriotycznymi, że pozwolę sobie zażartować, stanowią niedostatki profesjonalizmu, niechęć do obniżenia prestiżu zawodowego, słaba znajomość języków i zwykły atawistyczny lęk przed nieznanym. Te strachy nie dotyczą oczywiście najlepszych. I dlatego, przynajmniej na razie, Legia Warszawa nie dorówna Realowi Madryt, a szpital w Pikutkowie klinice w Szwajcarii. Podobno tylko dwie branże osiągnęły w Polsce zachodni standard zarobków, elektronicy i dentyści, nie wszyscy naturalnie. W każdym razie fachowcy oceniają, że średni poziom usług stomatologicznych nad Wisłą jest znacznie wyższy niż, powiedzmy, nad Tamizą. I żebysz jeszcze wszystkich było na nie stać.
A wracając do rezydentów, będę brutalny. Podejrzewam, iż wielu z nich deklarując, że nie chce wyjeżdżać z Polski za chlebem, pozuje na Judymów, gdy w istocie bliżej im mentalnie do doktora Cwacha.
 
Sekator
 
PS.
 
- Kto to jest doktor Cwach? - pyta mój komputer.
- Obejrzyj sobie stary czeski serial: „Szpital na peryferiach” - radzę. - Wciąż się plącze po rozmaitych kanałach.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

16-10-2017 [23:54] - Dorota M | Link:

Jedyna rada na tych młodych roszczeniowców, to ustalenie kwoty do zapłacenia za ich studia, do spłacenia w przypadku zamiaru wyjazdu z kraju, po zdobyciu pełnego wykszatałcenia lekarskiego. Jeżeli nie zechcą spłacić tego długu wobec społeczeństwa polskiego, bo przecież to my łozymy na ich naukę, nalezy nałozyć na nich egzekucję komorniczą, ale może wystarczy otrzymanie dyplomu lekarza i odbytego stażu, po oświadczeniu przez kazdego z nich, o spłaceniu tego zadłużenia. Dlaczego w innych krajach są przyjete takie formy dotowania nauki młodych ludzi, a w Polsce tylko od nas wymagają. potem też od nas wymagają, żądając coraz wyższych opłat za wizyty lekarskie. Podobnie stomatolodzy. Dlaczego nie ma leczenia nieodpłatnie wszystkich zębów, tylko do 3. potem odpłatnie. Kto wyraził na to zgodę? Coraz bardziej zawężaja sie prawa pacjenta.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-10-2017 [07:44] - Marek1taki | Link:

Strajkujący i minister właśnie są za tym aby leczyć nieodpłatnie czwartego zęba. Pod warunkiem wzrostu kosztów o 50%.
To się da wydać: borowanie, wyrywanie, stentowanie, na koniec proteza - oczywiście nieodpłatnie za 4 zęby.
Proszę się nastawić na spełnienie życzeń. Chodzi o to żebyśmy wydawali, wydawali z budżetu i jeszcze bardziej zaiwaniali, a na koniec nie mieli własnych pieniędzy na dentystę.

Obrazek użytkownika xena2012

17-10-2017 [08:28] - xena2012 | Link:

Dziś Judymów i silaczek już nie ma,to nie te czasy. Nasi mlodzi gniewni nie wyskoczyli tak nagle ze swoimi roszczeniami. To realizacja projektu wymyślonego przez nienawidzacego obecnej władzy Żakowskiego,który namawia do podejmowania strajku różne grupy społeczne rozumując ,że pod żądaniami kolejnych strajkujących załamie się i budżet i władza.Widac to było wyraźnie,jakieś cyfry z sufitu wzięte i niemożliwe do spełnienia.Widząc dezaprobatę społeczeństwa mlodzi medycy uderzyli w ideologiczny ton żądając podwyzszenia nakładów na służbę zdrowia.Dziwi jedynie,że nie zamierzają znaczaco podniesć swojego doświadczenia zawodowego.  

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2017 [09:45] - Jabe | Link:

Nie mają długu, bo nie było takiej umowy.

Wszyscy łożą na wszystkich, bo władza tak chce. To znaczy, że wszyscy są wszystko winni „społeczeństwu”, czyli władzy. Niewolnictwo.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

17-10-2017 [16:49] - ...Trzy kropki... | Link:

...Już widzę jak za granicą nasi  rezydenci zapieprzają jako...SALOWI !!!...Z ich kompetencjami tylko do tego się nadają  bo nikt ich nie zatrudni jako "panów doktorów"...To już prędzej pielęgniarki mogą tam liczyć na pracę i lepsze zarobki... wiem bo tam pracowałam !!!...