Co powinien teraz zrobić Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej?

Trwa medialny lincz prezydenta Dudy zarówno ze strony totalnej opozycji, co o zgrozo także mediów prawicowych. Mnożą się paranoiczne teorie spiskowe i dzielące obóz nowej władzy domysły i paskudne oskarżenia. Więc celowo ominę zaostrzający się i momentami absurdalny spór o weta prezydenckie i jeszcze raz przypomnę, co pisałem, nazajutrz po wygraniu wyborów parlamentarnych przez PIS, w notce pt. „Nie myślałem, że dożyję Polski moich marzeń” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/679567,nie-myslalem-ze-dozyje-polski-moich-marzen:

Politycy zamienili nasz kraj w jeden wielki dom wariatów, a Polska wkroczyła w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura. PIS właśnie wygrał wybory. Ale nie oszukujmy się i powiedzmy otwarcie, że niezależnie od bezspornie gigantycznej pracy wspomaganej przez Jarosława Kaczyńskiego Beaty Szydło i jej sztabu wyborczego, paradoksalnie, PIS wygrał te wybory w dużym stopniu dzięki Platformie Obywatelskiej, która w kampanii wyborczej odsłoniła swoje prawdziwe oblicze pokazując, że głoszona przez nią polityka miłości zmieniła się z czasem wynaturzoną nienawiść do prawicy, nienawiść, która osiągnęła tak irracjonalne rozmiary, że straszenie PIS-em przestało działać. Nie oszukujmy się jednak i powiedzmy szczerze, że ludzie żelaznego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, mimo, że Jarosław Kaczyński po wygranych wyborach zapowiedział, że nie będzie zemsty i odwetu, nie zaczną z dnia na dzień kochać tych, którzy ich przez ostatnie lata w ordynarny i brutalny sposób wyśmiewali, lżyli i poniżali odżegnując od czci i wiary. Bo po prostu "dorzynania watah" i sikania na znicze złożone pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim po smoleńskiej tragedii narodowej zapomnieć się nie da. Na szczęście tych, którzy sikali nie będzie już w nowym Parlamencie bo, im Polacy właśnie czerwoną kartkę pokazali przy urnach wyborczych.

Słowem Polsce potrzebne jest teraz jak powietrze pojednanie narodowe, jako warunek sine qua non by polskie sprawy rzeczywiście ruszyły do przodu. Co oczywiście nie znaczy, że o tym, co było złe należy zapomnieć, a wręcz przeciwnie ci, którzy dopuścili się czynów niegodnych powinni ponieść stosowne i przewidziane prawem konsekwencje. I choć gromy spadną mi teraz na głowę, zaryzykuję stwierdzenie, że PIS do takiej powszechnej zgody nie jest w stanie doprowadzić, bo mówiąc zwyczajnie po ludzku jego działacze, szczególnie ci starsi, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński, którym nadal powierzono stanowiska decyzyjne w państwie nie zmienią już mentalności obciążonej zaszłościami jeszcze z czasów komuny, kiedy doznali zbyt wielu upokorzeń poczynając od okrągłego stołu, poprzez Smoleńsk, kończąc na skazaniu Mariusza Kamińskiego.
Co zatem robić? Otóż uważam, że w zaistniałej sytuacji Polaków może ze sobą pojednać młody prezydent Duda, który pomagając PIS-owi w kampanii parlamentarnej spłacił już dług wdzięczności wobec Jarosława Kaczyńskiego za wystawienie jego kandydatury w wyborach prezydenckich. I choć zabrzmi to dla niektórych szokująco uważam, że właśnie teraz, po wygranej PIS-u, pan prezydent Duda powinien się od partii Jarosława Kaczyńskiego formalnie zdystansować, podobnie jak przed kilkoma laty zdystansował się od Unii Wolności - i publicznie zadeklarować, że czyni to w imię tego, iż rzeczywiście, a nie tak, jak prezydent Komorowski, chce być prezydentem wszystkich Polaków. Powiem więcej. Paradoksalnie w realizacji tego wielkiego wyzwania prezydentowi Dudzie może pomóc fakt, że karierę polityczną zaczynał w partii premiera Mazowieckiego, co mu kiedyś wytknąłem na blogu, lecz jednak po głębszym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że ta zaszłość teraz może mu teraz pomóc w odzyskaniu sympatii światka platformerskiego, które jego przejście z Unii Wolności do PIS-u potraktowało, jako zdradę.
Wszakże jest kolejny warunek by prezydent Duda mógł się stać prezydentem wszystkich Polaków. Otóż, pan Prezydent, żeby się nie narazić tym razem środowisku pisowskiemu musiałby wyzbyć się piętna podświadomej uległości wobec poprawnego politycznie i zdominowanego przez sympatyków Platformy Obywatelskiej "opiniotwórczego" salonu III RP, którą to uległość na swój prywatny użytek nazywam „salonowo celebryckim syndromem galicyjsko jagiellońskim” i bynajmniej nie o dynastię Jagiellonów mi chodzi. Moim zdaniem tym piętnem pan Prezydent się niechcący zaraził w czasie studiów i pracy na niegdyś szacownym i przezacnym uniwersytecie, który jednak w ostatnich dekadach został zdominowany ideologicznie przez przez para-feudalne rządy dusz zwichniętych etycznie post-komunistów o pezetpeerowskim rodowodzie. Uniwersytecie, który go wykształcił, a nie „ukształtował”, jak to mam nadzieję tylko przez grzeczność pan Prezydent powiedział na tegorocznej inauguracji roku akademickiego Jagiellońskiej fabryki dyplomów.

Słowem uważam, że głęboko zwaśnionych Polaków jest w stanie pogodzić tylko niezależny od partyjniackich układów prezydent – byle tylko „pokonana” Platforma i „zwycięski” PIS potrafiły się zdobyć na to, by mu w tym fundamentalnym dla losów Polski przedsięwzięciu nie przeszkadzać. Dlaczego tak uważam? Bo pan prezydent Andrzej Duda z własnego doświadczenia zna specyfikę, zalety i wady zarówno tych, dla, których nadrzędnym drogowskazem jest polska tradycja narodowo niepodległościowa pod hasłem BÓG, HONOR OJCZYZNA, jak i tych, którzy uważają, że w dobie globalizacji najważniejsze to liberalizm i rządzący światem pieniądz. I właśnie to osobiste doświadczenie pozwoli mu znaleźć potrzebne teraz Polsce jak tlen modus vivendi układające niezbędnie dla rozwoju państwa kompromisowe stosunki między Polakami o różnych poglądach.

Podsumowując. Sprawne rządzenie przy współpracy z prezydentem to działka pani premier Szydło, która moim zdaniem słuchając strategicznych porad Jarosława Kaczyńskiego sobie z tym poradzi. Natomiast pojednanie zwaśnionych Polaków i zakończenie wojny polsko polskiej to już rola pana Prezydenta, który jest w stanie tego dokonać, jeśli PIS mu w tym nie będzie przeszkadzał i wykazując dobrą wolę polityczną pójdzie na ustępstwa, które zaproponuje pan Prezydent. Tak bym to widział na teraz, kiedy zgoda narodowa, sprawna koordynacja służb i głównych ośrodków władzy staje się szczególnie ważna…”, koniec cytatu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Często komentatorzy mi zarzucają, że powtarzam niektóre notki. Otóż uważam, że czasem dobrze jest notkę powtórzyć, jeśli oczywiście jest, co powtarzać, a następnie porównać komentarze, jakie Internauci do tej notki dodali jakiś czas temu z komentarzami aktualnymi, bo w ten sposób można uzyskać bardzo cenny wskaźnik socjologiczny pokazujący, jak i w którą stronę zmieniają się nastroje społeczne, a co za tym idzie opinie potencjalnego elektoratu, lub elektoratów.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

11-10-2017 [01:55] - gorylisko | Link:

powinien zrobić trzy rzeczy, priomo po pierwsze, słuchać drrrrra, primo po drugie, słuchać drrrrra, primo po trzecie, jeszcze raz słuchać drrrrrra... a tak z ciekawości czy ta dziewczynka jest in vitro ? swego czasu pan to propagował...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-10-2017 [09:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

No i jak ja mam Państwa tu na Naszych Blogach poważnie traktować? Zapraszam tedy do lektury merytorycznej dyskusji na Salonie24 - https://www.salon24.pl/u/salon...

Przykro mi, ale odpowiadanie na NB wciąż tej samej grupie nienawistnych oszołomów mija się z celem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-10-2017 [09:48] - zbieracz śmieci | Link:

Ta dziwczynka wpadła w łapy autora jako ofiara krdzieży cudzej własnosci intelektualnej  co pasiebiewicz uprawia od lat.Nie on to zdjecie zrobił  ale PaniSerafin {prawy dolny róg}.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-10-2017 [02:32] - Starszy Młotkowy | Link:

Światłe rady dla  prezydenta podsunął już komentator o wdzięcznie brzmiącej ksywie Gorylisko, więc ja już nie śpieszę ze swoimi podszeptami.Nawet nie będę się spierał o to czy ta dziewczynka w maciejówce jest z in vitro, czy skądinąd - grunt,ze wygląda wielce patriotycznie na tle Wawelu, zresztą jego najbrzydszego i niezabytkowego fragmentu.Autor wybaczy, ale nie przeczytałem do końca cytatu z jego wpisu na innym portalu, poza jakże aktualnie brzmiącym początkiem: "Politycy zamienili nasz kraj w jeden wielki dom wariatów, a Polska wkroczyła w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura."  W tej sytuacji można by tylko radzić prezydentowi,żeby stał się zbawcą Ojczyzny naszej, ale takim zbawcą już ongiś okrzyczano Nadprezesa wołając doń: "Jarosław, Polskę zbaw!", toteż podobne okrzyki do A.Dudy musiałyby także być poddane jakiejś formie krótkiego dwuwiersza nadającego się do skandowania również pod Pałacem Prezydenckim. A propos tego linczu na prezydencie, jak to określa pan bloger, to wydaje mi się,że nic lepszego już Nadprezes nie wymyśli ponad tę zapowiedź, że prezydenta czeka Trybunał Stanu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-10-2017 [09:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@starszy młotkowy

"Pseudonim lub Imię i Nazwisko: 
Starszy Młotkowy
Wyślij wiadomość do tego użytkownika
Historia
Posiada konto przez
3 dni 12 godzin..."
-----------------------------------
Myślę, że już nikt nie ma wątpliwości, kto się kryje za nickiem "starszy młotkowy".

I to by było z mojej strony na tyle.
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-10-2017 [22:17] - Starszy Młotkowy | Link:

A  ja akurat mam wątpliwości kto się mógłby kryć za moim nickiem - może Pan  mi je  łaskawie rozwiać? Byłbym wdzięczny.

Obrazek użytkownika Tarantoga

11-10-2017 [09:03] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

A  ty dalej wstawiasz notki sprzed dwoch,trzech lat i popisujesz się JAKI TO PASIERBIEWICZ JEST GENIALNY I WSZYSTKO PRZEWIDZIAŁ.
Tylko sam głosowal na Kukiza...a teraz pisze wersalikami ,"że Macierewicz powinien odejść" vide s24.
Jesteś mitomanem,bufonem,i chorym z nienawiści oszołomem...gdyby tak miała wyglądać starość...powiedzmy 74+ to lepiej ...nic ci bajoku nie sugeruję...i tak swoją inteligencją 
nie obejmiesz sugestii.
PS.Pomimo mojego podania o usunięcie mojego konta,notek,komentarzy i zniszczenie śladów mojego tu pobytu...jestem...nawet linku wyrzucającego nie umieją zrobić...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-10-2017 [11:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga (niezweryfikowany)

Widocznie uznano, że niepoczytalnych nie powinno się weryfikować ze względów zdrowotno humanitarnych.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-10-2017 [09:44] - zbieracz śmieci | Link:

Co powinien,sprawa jest prosta ,złożyć na ręce Marszałka Semu rezygnację z ajmowanego stanowiska i kumaci wiedza dlaczego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-10-2017 [12:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

Wiemy. Wiemy. Według Pana wszystkich, którzy chcą temu Prezydentowi dać szansę powinni hycle wyłapywać, zaciągać do bram i łby im golić na zero, jak nie gorzej. Czy dobrze zgaduję?

Obrazek użytkownika michnikuremek

11-10-2017 [14:15] - michnikuremek | Link:

Co powinien zrobić Prezydent?
POWINIEN OPUBLIKOWAĆ ANEKS!!!!
Dziś ustami swojego pociesznego rzecznika oświadczył, że NIE OPUBLIKUJE, mimo, że tak nakazuje mu USTAWA!!!!!!
A więc już wszystko jasne! Wiemy kim on jest!!!!!
Pisałem o tym dwa miesiące temu - i grożono mi wtedy banem!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-10-2017 [16:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@michnikuremek

"Co powinien zrobić Prezydent?
POWINIEN OPUBLIKOWAĆ ANEKS!!!!
Dziś ustami swojego pociesznego rzecznika oświadczył, że NIE OPUBLIKUJE, mimo, że tak nakazuje mu USTAWA!!!!!! ..."
-------------------
Jeśli to prawda, że prezydent tak powiedział, to moja sympatia dla niego znacząco zmaleje.

Obrazek użytkownika michnikuremek

11-10-2017 [20:17] - michnikuremek | Link:

Krzysztof Łapiński pytany dzisiaj w RMF FM, czy aneks WSI zostanie ujawniony, odpowiedział: "To jest decyzja prezydenta. Na razie prezydent podtrzymuje decyzję śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie tego aneksu.
http://niezalezna.pl/205616-la...

No chyba, że niezalezna.pl kłamie.......
Słowo "na razie" daje pewną nadzieję, ale raczej nikłą.........

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-10-2017 [00:52] - Starszy Młotkowy | Link:

@K.Pasierbiewicz
Panie Krzysztofie, tylko proszę tego nie mówić prezydentowi, załamałby się na amen!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

12-10-2017 [03:35] - ExWroclawianin | Link:

100/100 michnikuremek

Nareszcie z sensem wpis! 
Pan Prezydent powinien OPUBLIKOWAC ANEKS do RAPORTU WSI............bo juz jest prezydentem ponad 2 lata i powinien juz dawno znalezc czas aby to zrobic. Takze trzymanie przez ponad 2 lata ludzi Kozieja czyli z WSW w BBN-ie na czele z Solochem tez jest dla prezydenta  NIE DO WYTLUMACZENIA! To jest po prostu SKANDAL aby ludzie Dukaczewskiego mieli jeszcze cos do powiedzenia....tego nie mozna obronic! Teraz wiadomo dlaczego jest spor z najlepszym ministrem w rzadzie Beaty Szydlo z panem Macierewiczem....no i te nominacje generalskie panie prezydencie Duda, niestety to wszystko "rzuca zle swiatlo".......nie rozumiem TYLKO jak prezes dal sie nabrac kolejny raz na czlowieka ktory nie zachowal sie lojalnie......szkoda, bo naprawde POLSKA na tym traci.....