To tylko symboliczny gest, ale ważny

  Mówię tu  o tym, że dziś komornik wszedł na konto pani prezydent Warszawy. Hanny Gronkiewicz-Waltz i zajął na nim 12 tysięcy złotych, czyli wartość zaległości w zapłacie grzywien wymierzonych z powodu czterokrotnego niestawienia się przed Komisją Weryfikacyjną.  W kolejce czekają jeszcze dwie grzywny z tego samego powodu.  Posuniecie to ma charakter symboliczny, bowiem według oświadczenia majątkowego z kwietnia 2017 {TUTAJ}, oszczędności pani prezydent wynoszą ponad. 3 mln złotych.  Stać więc ją na tysiąc takich grzywien.  Mimo to decyzja komornika rozzłościła HGW.  Zapowiadała jej zaskarżenie i odzyskanie pieniędzy.

  Jest to dla niej groźny precedens.  Pokazuje, iż nie stoi ona ponad prawem, mimo że jest prezydentem stolicy i wiceprzewodniczącą PO.  Wielu z jej urzędników już siedzi w areszcie.  Czemu HGW nie poszła w ich ślady, choć Komisja Weryfikacyjna zgromadziła już pokaźny, obciążający ją materiał?  Dlaczego nie mamy jeszcze zarządu komisarycznego w Warszawie?  Powody są dwa.  Po pierwsze PiS nie ma jeszcze kandydata na jej miejsce.  Przymierzani do tego są różni politycy, ostatnio marszałek Senatu, Karczewski, ale decyzja na razie nie zapadła.  Drugi powód  - obecna sytuacja HGW jest bardzo wygodna dla wizerunku PiS.  Nieustannie grillowana prezydent stolicy ciągnie na dno całą Platformę Obywatelską.  Jest żywym uosobieniem wszystkich nieprawości tej partii.

  Tak wiec nad głową Hanny Gronkiewicz-Waltz wisi topór.  Spadnie on wtedy, gdy będzie to wygodne dla PiS.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

21-09-2017 [21:34] - michnikuremek | Link:

Choć pani HGW powinna oczywiście pójść siedzieć, to jednak była ona pewnego rodzaju słupem. Do więzienia powinni trafić jej mocodawcy czyli ludzie w peerelowskich, wojskowych służb, którzy tak naprawdę stoją za milionowymi/miliardowymi przewałami.... Tylko, że do tego potrzebne są poważne sądy, a nie sędziowie na telefon....
Panie Prezydencie - czekamy na poważne ustawy w tej sprawie czyli mówiąc Wojciechem Cejrowskim "WSZYSCY WON"!!!!

Obrazek użytkownika Art

22-09-2017 [01:08] - Art | Link:

To,że ona ma wiele w porfelu,nie znaczy,że nie cierpi.Osoba chorobliwie skąpa,która nie chciała zapłacić 5 zł za bilet chyba do Wilanowa,po stracie kilkunastu tys. może dostać zawału.Dla równowagi dodam,że ona jest tak samo skąpa jak bezczelna.No ale do PO innych nie przyjmowali.

Obrazek użytkownika xena2012

22-09-2017 [09:56] - xena2012 | Link:

Decyzja o ściągniecie zaleglości z konta jest nie tylko symboliczne.Zachowanie Hanny Gronkiewicz -Waltz aroganckie i prostackie rzutuje na postawy Polaków głównie młodzieży.Przecież ona wykłada na uczelni,jaki przykład daje studentom?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

24-09-2017 [17:21] - Ryszard Surmacz | Link:

"nad głową Hanny Gronkiewicz-Waltz wisi topór.  Spadnie on wtedy, gdy będzie to wygodne dla PiS". No, na tym polega polityka.