Sądy spokorniały, ale prezydent Andrzej Duda nadal błądzi

   Dużym zaskoczeniem dla totalnej opozycji było to, że Sąd Najwyższy zawiesił kasację w sprawie Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników do czasu wydania orzeczenia przez TK.  Wprawdzie nakazywało to prawo, ale SN dotąd nie przejmował się nim zbytnio, gdy można było dowalić nielubianemu rządowi.  TVN i Czerska zawyły, co opisał Matka Kurka [Piotr Wielgucki] {TUTAJ(link is external)}.  Wczoraj [2.08.2017] dowiedzieliśmy się, iż Naczelny Sąd Administracyjny akceptuje obecny skład Trybunału Konstytucyjnego {TUTAJ(link is external)}:
  "Formalnie sędzia TK nie może być jednocześnie sędzią NSA. Dlatego „DGP” zadała pytanie, dlaczego aktualnie tam pracuje. W odpowiedzi Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że unieważnienie jego wyboru na sędziego TK przez obecny Sejm uznaje za skuteczne.
  „Innymi słowy, sędziami TK nie są Roman Hauser, Andrzej Jakubecki i Krzysztof Ślebzak, wyłonieni głosami PO-PSL” – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej. Oznacza to, że miejsca te skutecznie zajęli wybrani przez nowy Sejm Mariusz Muszyński, Henryk Cioch i Lech Morawski (który zmarł 12 lipca br.). 
  Stanowisko NSA jest przełomową decyzją w tzw. sporze o TK, ponieważ odbiera z rąk polityków części opozycji prawo do nazywania 2 sędziów obecnego składu TK „dublerami”.".
  Wygląda na to, że sądy przestają być siłą antyrządową.  A co z prezydentem Dudą?  Nie spełniły się ponure prognozy @wrzucam, omawiane przeze mnie {TUTAJ}, jednak pojawił się nowy tekst Artura Sladana {TUTAJ(link is external)}.  Autor opisuje w nim bardzo krytyczne dotychczasowe postępowanie prezydenta.  Nie wygłosił on wprawdzie przełomowego przemówienia w dniu 1 sierpnia, ale opublikował prawne uzasadnienie swoich wet, zgłosił projekt ustawy o frankowiczach i odbył godzinną rozmowę z prezydentem Francji Macronem {TUTAJ(link is external)}, także w sprawie polskiego sadownictwa.  Zaproponowane ustawa o frankowiczach przewiduje pomoc dla banków, a nie dla kredytobiorców i została określona przez Łukasza Warzechę jako "kpiny".
  W przeciwieństwie do Sladana, ja nie sądzę, że prezydent Duda jest częścią jakiegoś antypolskiego spisku.  W marcu-maju 2017 zmieniła się obsada Kancelarii Prezydenta RP.  Niektórzy z jego nowych doradców maja swoje pretensje do PiS [np. Krzysztof Łapiński].  Żal do PiS ma też Zofia Romaszewska [patrz {TUTAJ(link is external)].  Mogli oni zachęcać prezydenta do zdystansowania się od tej partii.  Sam Duda marzył zapewne o wiodącej roli w polskiej polityce.  Niestety, wkrótce okazało się, iż nie potrafi on jej pełnić.  Nie ma własnej wizji, nie potrafi podejmować strategicznych decyzji i zdany jest na podszepty przypadkowych doradców.  Jeśli już się na coś zdecyduje to realizuje to nerwowo i natychmiast, aby mieć już to z głowy.
  Tak było z pomysłem referendum konstytucyjnego, o którym nie wiedział nawet jego rzecznik, z ultimatum w sprawie 3/5 [ten pomysł przedstawiał Duda w marcu, ale [wg Ziobry] - dał go sobie wtedy łatwo wyperswadować], a wreszcie z wetami w sprawie sądownictwa.  Według "Newsweeka" prezydent jeszcze w piątek zapewniał marszałka Senatu, że nie będzie wet, a w poniedziałek, po wizycie w Krakowie, wziął i zawetował.  Jego ostatnia inicjatywa, czyli ustawa o frankowiczach jest też wyraźnie źle przyjęta i frustracja Dudy zapewne wzrośnie.  Stanie się on coraz bardziej nieobliczalnym czynnikiem polskiej polityki.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [11:09] - zbieracz śmieci | Link:

Tylko człowiek bedący kompletnym ignoratem i dajacy posłuch ludziom ze swojego otoczenia ,że należy wspomóc banki a nie uwonlić kredytobiorców z zastawionej na nich pułapki bo nikt rozsadny nie zaprzeczy ,że to były toksyczne kredyty.
Banki zgodnie z umową gdzie była mowa o frankach wirtualnych już zainksowały dwa razy w przeliczeniu na złotówkiwięcej niż  pożyczały a kredytobiorcy dalej nie są właścicielami mieszkań i dalej są w miejscu startu.
Banki nie miały franków ,kredytobiorca nie dostał do ręki franków i nie franki dostał deweloper ale złotówki ,banki nie miały ale miały wiedzę bo zatrudniaja analityków ,że nie da się dłużej bronic franka i ,że kurs musi wzrosnać a wzrósł o sto procent.
Banki zarobiły na kursie franka których nie mieli ale stracił kredytobiorca który nie jest analitykiem i nie gra na zwyżkę czy obniżkę.
Banki nie poniosa żadnych strat i nie potrzebuja żadnego wsparcia ze strony państwa czyli nas wszystkich gdy kredyt będzi spłacany tak jak w umowie w złotówkach i na taka kwotę jaka została zapisana w umowie a w umowie już jest zapisany należny bankowi zysk i poniesione koszty obsługi długu.
Kandelabr albo z głupoty albo z pełna świadomością tego co czyni taka propozycja stanie obok balcerowicza który sprzedajac nasze banki na życzenie kupujących banki dofinansowywał je ładując do skarbców bankowych po sufit złotówek ,taki dobrodziej i takim dobrodziejem może zostać i kandelabr.Warto sobie przypomnieć aferę z dofinansowaniem dzisiejszego ING Bank Śląski i przewałem z akcjami.
Nie wiem co dudzie w duszy gra,czy to śpioch,kret czy po prostu facet który nie dorósł do tego stanowiska ale po wetach i pomyśle z bankami czarno to widzę,czarno widzę bo nie mam żadnej wiedzy ile ma jeszcze takich pomysłów których jest sam autorem albo agentury wpływu.
Duda ,wiem ,że tego nie przeczytasz ale żadnego kryzysu bankowego w Polsce nie bedzie i nawet PKO BP nie upadnie chociaż było poważnie zaangażowane w kredyty bankowe ,nie daj sobie wmawiać i nie dajcie sobie wmawiać nawet ci kredytów nie brali a beda musieli sie składac na dalsze obrastanie słoniną banków przeż rolowanie dzikusów w dzikim kraju na bezczela i na żywca.
Nie tak dawno temu tez rudy pomagał z naszej kieszeni bankom francuskim ,niemieckim ,włoskim które niby straciły w Grfecji i tez trzeba było je ratować ,ratował rudy a przecież nic wspólnego z Grecją nie miała Polska wspólnego.
K....a ,nic innego jak powrót do przeszłości a gdzie przyszłość...!?

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2017 [12:00] - Jabe | Link:

stracił kredytobiorca który nie jest analitykiem i nie gra na zwyżkę czy obniżkę. – Owi kredytobiorcy właśnie na to grali. A teraz płacz i krzywda.

Banki nie poniosa żadnych strat – Analityk się znalazł. Zresztą jakie to ma znaczenie?

Dlaczego pan prezydent przypomniał sobie o tej kiełbasie wyborczej? Ano próbuje budować sobie swoje własne poparcie. PiS rozdaje swoje plusy, a on nic.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [13:05] - zbieracz śmieci | Link:

Ty domniemywasz w co grali a ja byłem świadkiem rozmowy do czego usilnie namawiali mojego znajomego w jednym z najwiekszych banków a potem w kolejnym i nie było mowy o grze i nie było mowy o kredycie w złotówkach bo nie spełniał warunków ale polecali we frankach i nie było juz żadnych przeszkód.
Kandelabr już miał wcześniej swoją propozycję i co z nią się stało-przemielona w papierni ,podobnie będzie z tą.

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2017 [16:39] - Jabe | Link:

A baba na targu zachwalała jaja indycze, a one były zeszłoroczne.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [20:12] - zbieracz śmieci | Link:

Zjadłeś a ja cały czas się zastanawiałem skąd ten smród ,już go nie zgubisz .
Walonki też swoje dodają do tego bukietu.

Obrazek użytkownika OLI

03-08-2017 [15:17] - OLI | Link:

Też to czarno widzę. Głosowanie 3/5 ucieszyło Kukiza, bo nareszcie dostał do ręki "atomowy guzik", i to już wciśnięty. 3/5-tymi w obecnym sejmie nikogo nie da się wybrać.
Dodajmy do tego kłamliwą narrację, manipulację informacjami i atak na rząd i sejm przy okazji sprawy 2 wet - gorzej nie trzeba, bo już jest.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-08-2017 [16:00] - rolnik z mazur | Link:

Wq...mnie to biadolenie. Niby wszyscy tacy ogarnieci a sloma z butow wiechciami wychodzi. Czego oczekiwałeś g.d. Nawet mój syn powiefział toć te same mendy od lat. Sp... z tego kraju. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika xena2012

03-08-2017 [17:42] - xena2012 | Link:

Nie oceniam tak źle pana prezydenta,jest aktywnym politykiem zupełnie inaczej i bardzo pozytywnie wypadajacym na tle Kwasniewskiego czy Komorowskiego.Fatalną rolę spełniają w Pałacu Prezydenckim aroganccy doradcy Kolarski,rzecznik Łapiński.Dlaczego musiała odejść Sadurska i Magierowski?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-08-2017 [18:00] - rolnik z mazur | Link:

Na tle w.w. to nawet krasula sasiada bylaby geniuszem polskosci i bardzo aktywnym politykie. Ludzie obudzta sie w k oncu , bo krew czlowieka zalewa czytajac te badziewie.Pozdrawiam ro z m. Ps wystatczy ze napisalem o roszczeniach a tu nagle w kazdej telewizorni o niczym innym nie mowia

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-08-2017 [20:23] - zbieracz śmieci | Link:

Xena,halo tu Ziemia ,nie pytaj dlaczego magierowski ale sobie poczytaj skąd przybył .a dlaczego Pani Sadurska ,mocno watpię czy pojmiesz.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-08-2017 [23:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Nie spełniły się ponure prognozy @wrzucam, omawiane przeze mnie"...

A jednak nic to pania Elig nie nauczylo. Te prognozy były tak infantylne, ze blogerka powinna wylewnie wszystkich przeprosić, ze w ogole o nich wspomniała.

Obrazek użytkownika elig

04-08-2017 [20:11] - elig | Link:

Właściwym autorem tych prognoz był Artur Sladan, a jego teksty wcale infantylne nie są.  Podobne poglądy wyrażali też Jerzy Targalski oraz Stanisław Michalkiewicz.