Myśli Nowoczesnego Polaka 4.0

To był szalony tydzień. Po pierwsze protesty. Codziennie, wieczorem, na placu Solidarności, dzieciaki razem z nami, Marta (moja żona) cudownie szczęśliwa. Olivier, mój przebojowy syn (l.12), trzyma w ręku Konstytucję i krzyczy razem z nami: Demokracja!  Demokracja! A jego siostra Naomi (l.7), tym swoim zabawnym głosikiem skanduje: Ko – niec PiS! Ko – niec PiS! Ludzie się pozdrawiają hej, hej, uśmiechnięci, radośni, ale jak słyszą coś o PiS ich twarze niczym sztormowe fale walą z wściekłością o burtę. Idziemy do przodu, co tam, pędzimy, historia unosi się w powietrzu. W mojej firmie jest jeden pisowiec, ale udaje, że nim nie jest, bo się nas boi. Jak tylko spojrzymy na niego prześmiewczo, kryje się za swoim komputerem i udaje, że nie słyszy naszych rozmów. A mówimy jasno i głośno: koniec komuny, koniec Kaczora, przepadniecie wszyscy do wieczora! Nie mam złudzeń, w mojej partii dzieje się coś historycznego. W TOK FM (uwielbiam ich) Jacek Żakowski typuje Kamilę Gasiuk – Pihowicz na Prezydenta Polski, to w takim razie Ryszard Petru będzie chyba Premierem, więc mamy komplet. Co tam Schetyna, skompromitowali się tą Gronkiewicz – Waltz. Zresztą Kamila, zaraz za Dudą i Morawieckim w najnowszym rankingu zaufania do polityków. Bum! Nie dziwię się, ma charyzmę Hilary Clinton i temperament Krystyny Jandy.

Najlepszy był ostatni czwartek. W domu gonitwa myśli, co będzie, czy już dziś Duda pęknie. Marta podekscytowana, stoi w kuchni i krzyczy do mnie: - Byłeś w Rossmannie, masz świece?! Piotrek prosił o dziesięć - dodaje. - Wiem, wiem – odpowiedziałem. Nasz poseł Misiło nie ma czasu. Pędzi z tej Warszawy do Szczecina, staje na placu i wszyscy czują, że mamy tu w końcu wielkiego lidera, a nie to co ten Brudziński. Jest tak bystry, że czasami nie łapię jego myśli i ciętych ripost, choć mam wyższe wykształcenie. On – to tak w skrytości powiem – jest mądrzejszy od Petru, ale nie chce się wychylać – szef to szef. Gdy się pojawia wśród tysięcy ludzi, budzi powszechny aplauz: - Jest nam miło! Hej Misiło! Jest nam miło! Hej Misiło!– wołamy. A on taki pogodny i skromny, bo tylko daje znak ręką i tłum wtedy od razu cichnie. – Będą siedzieć! – mówi, a my z żoną cieszymy się jak małe dzieci. Nie będzie PiS-u, będzie wolność i demokracja. To, co oni wyprawiają, to jest komunizm i dyktatura. Zawłaszczone brutalnie sądy, telewizja, policja, wojsko, wszystkim sterują ręcznie, w ogóle jest tak jak w stanie wojennym, tak jak mówi Frasyniuk, a właściwie to jeszcze gorzej, bo wtedy władza nie była tak brutalna, jednak liczyła się z ludźmi i zawarła kompromis przy okrągłym stole. Zachowała się honorowo, więc wszyscy poparli Jaruzelskiego na Prezydenta.

A teraz znowu trzeba obalać komunizm. Technologią! Internetem! Może on nie taki sam jak tamten, ale w sumie jeszcze gorszy bo pisowski. Tfu! I ci ich wyborcy. Siedzą po tych wsiach i zapyziałych prowincjonalnych miasteczkach, zajadają się, mało im brzuchy nie pękną od tego 500+. Zrobimy z nimi szybko porządek, wbijemy im do głów, że razem z Unią my tu rządzimy, a jak chcą dalej żyć w Polce, to do roboty i się nie odzywać! Bo wróciła de – mo - kra –cja! I tak tego nie pojmą pisiorki  No, ale z tymi sankcjami to w Brukseli zwlekają. Dlatego z Martą pomagamy im, żeby zdusić PiS ekonomią. Na przykład, byliśmy ostatnio jak zwykle na zakupach w Lidlu i żona mówi do mnie: -Wiesz co mamy kupować? – Po co to pytanie, wiadomo, to co lepsze – odpowiedziałem. Ser ze Szwajcarii, niemiecka kapusta kiszona, czekolada Rittera, kawa Jacobs, żadnych polskich produktów. Zresztą, jak trzeba mocniej docisnąć PiS, to jedziemy wtedy do Schwedt, to blisko, tuz przy granicy. Inna kultura jednak, Wydajemy tam 200 euro (tylko w samym Realu), a potem po ciuchy za stówę i niech się martwią gospodarką, budżetem, popytem. Kończyłem politologię w Wyższej Szkole Humanistycznej to wiem, co mówię.

Dziś patriotyzm to nie jakieś durne wojsko z rakietami, ci wyklęci, tylko nasz łańcuch świateł, nasza moc, nasz protest. Mam nadzieję, że ten Timmermans dostanie i to szybko Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi tak jak Soros. Gdyby nie Frans i Merkel, Tusk sam nie dałby rady. Zresztą on pójdzie z nami, a nie z PO. Może Rysiek weźmie go do rządu, na szefa MSZ? Trzeba to rozważyć, też walczy z PiS, tak jak my. A Piotrek Misiło spokojnie na szefa bezpieczeństwa całego państwa. On ich dopiero pogoni na Białoruś. Rozwalimy ich w trzy dni jak będzie trzeba. Teraz, po tych wetach Dudy, to już po nich. Komuna się sypie. Wreszcie TVN będzie mógł przejąć tę pisowską tubę TVP i będzie jakiś pluralizm, bo to co się wyprawia, to jest zamordyzm i chamstwo. Niektórych trzeba będzie zamknąć prewencyjnie na rok, dwa, żeby inni wiedzieli, że wolności nam już nie ruszą. Pisowca z biura przeniesiemy chyba do portierni albo go w ogóle wywalimy na bruk. Po co nam pisowcy, jak tylu młodych zdolnych muzułmanów czeka na pracę za Odrą? My z Martą się ich nie boimy, a żona to nawet się cieszy i jest tym wszystkim trochę podekscytowana, ale ona lubi nowoczesność. Była na Zachodzie trzy lata to wie, jak ma być. Będzie dobrze. Duda się do nas przyłączy, a my go i tak wywalimy, bo nas zdradził. Żyjemy w naszej nowej rzeczywistości i jest nam w niej cudownie, tak cudownie, że całkiem już w nią uwierzyliśmy. Demokracja 4.0 dochodzi do władzy, a los nacjonalizmu, ksenofobii i prowincjonalnej, pisowskiej Polski jest już przesądzony. Ostatecznie.               

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

29-07-2017 [09:56] - alchymista | Link:

Kapitalne! :-)))

Obrazek użytkownika Wiśtawio

29-07-2017 [10:18] - Wiśtawio | Link:

Smieszne tylko że to się dzieje naprawdę w realu.

Obrazek użytkownika Ośrodek Myśli Niezawisłej

29-07-2017 [12:16] - Ośrodek Myśli N... | Link:

Rewelacyjny tekst! Popłakałem się... :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-07-2017 [16:03] - rolnik z mazur | Link:

Po.prostu rewelka.pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika grzechg

29-07-2017 [16:26] - grzechg | Link:

Ukłony dla wszystkich. Dziękuję. Tak,to się dzieje naprawdę...:-)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-07-2017 [22:02] - Goral Supreme | Link:

Witaj Danz..
Dopiero teraz dotarla do mnie wiadomosc zes "DANZ" z konkurencyjnego Blog-n-Roll..Dlugo sie ukrywales..
Pamietam te twoje chamskie ,"ponizej pasa" polemiki z Goralem..Lubowales sie z tym "Szwedzkim" sanitariuszem  Traube z Zakladu dla Umyslowo Chorych w Szwecji( adres znany :-)) ) w ponizaniu inaczej rozumiejacych Polska Rzeczywistosc.. Kozak jestes w grupie..Twoje i twoich kolegow aspiracje i pretensje Intelektualne  nie siegaja poziomu zwyklych Polakow jak ja czy inni tutaj na NB..Elitarysto :-))
Pozostaje postawic pytanie : co ty tutaj robisz ?