Zespół przemądrzałej dziewczynki. Rzecz o amoku opozycji

Gdy, jako sumienny bloger wczorajszy dzień spędziłem przed telewizorem oglądając na wszystkich możliwych kanałach protesty uliczne zorganizowane przez liderów opozycji, przez cały czas męczyła mnie myśl, kogo mi ci demonstranci przypominają? Aż w końcu odgrzebałem z pamięci pewną historyjkę, którą teraz Państwu opowiem.

Przed laty, jako wykładowca mojej Almae Matris Akademii Górniczo-Hutniczej pojechałem z moją pięcioletnią córeczką na wczasy dziecięce w Bukowinie Tatrzańskiej. W uczelnianym domu pracy twórczej mieszkało kilka rodzin z dziećmi, które bawiły się na korytarzu. I choć były to latorośle naukowców, zachowywały się zupełnie normalne oprócz jednej dziewczynki, która miała rodziców pragnących swą jałowość twórczą zrekompensować niezwyczajnymi osiągnięciami naukowymi ich pupilki. 

Przez cały turnus nasze brzdące bawiły się w wymyśloną na poczekaniu wyliczankę, która polegała na tym, iż dziecko, na które padło miało powiedzieć jakieś śmieszne słowo, co wywoływało kaskady radości rozbawionych brzdąców. Jednakże, gdy padało na podrasowaną scjentystycznie dzierlatkę ta stawała na baczność, poprawiała okulary i zamiast śmiesznego słowa mówiła z wyższością E = mc2, a po jakimś czasie zawiedzione dzieci przestały się z nią bawić.

W efekcie, pod koniec turnusu zdesperowane dziecko wpadło w taki amok, że zapisało czerwonym flamastrem całą ścianę jadalni wzorami matematycznymi, a strofującą go matkę obrzuciło brzydkimi wyrazami i pokąsało do krwi.

A teraz wróćmy do polityki.

Wczoraj cała Polska widziała, jak tracąca blask oraz dostęp do konfitur i niemająca żadnego pomysłu na Polskę opozycja zachowała się identycznie, jak owa przemądrzała dziewczynka.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

17-07-2017 [21:26] - xena2012 | Link:

Opozycja wcale nie zachowała się jak przemadrzała dziewczynka tylko jak rozpuszczony bachor i to nie tylko wczoraj.Bo co mądrego można ujrzeć choćby w paniach Krzywonos i Stalińskiej zaprezentowanych na poprzednim blogu bądź co mądrego usłyszeć.A pozostała opozycja wyglada i mówi tak samo.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-07-2017 [22:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Uwierzylbym w to, gdyby PiS rzadzil przez ostatnie 10 lat. Ludzie z dzisiejszej opozycji (która zwykle jest po stronie rzadzacej) to jednak starzy polityczni wyjadacze i oni dobrze wiedza co robia i co zrobić, żeby wrocic do władzy.

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2017 [10:01] - xena2012 | Link:

Patrząc na spektakl zafundowany nam przez opozycję jestem utwierdzona w przekonaniu,że żaden z tych wrzaskliwych manifestantów nawet nie raczył zapoznać się z projektem zmian i reformy sądownictwa. W tych krzykach nie było żadnego odniesienia do punktów reformy a jedynie chamskie hasła i wyzwiska: ,,precz z Kaczorem dyktatorem'',,kurdupel odbierze wam komputery'' i inne równie agresywne. Uczestnicy tego teatru nawet nie byli zainteresowani reformą,która była jedynie pretekstem do zadymy,bo nie o reformę tu chodzi. Zresztą czy taka Stalińską znaną z napadów agresji w ,,Tańcach z gwiazdami'' można podejrzewać o znajomość projektu reformy,albo ledwo piśmienną Krzywonos?

Obrazek użytkownika Domasuł

18-07-2017 [13:07] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kseniu, alez oczywiście ze nie o reformę tu chodzi. To wszystko jest wykalkulowane i robione z pelna premedytacja. To tylko Florentyna wierzy, ze jest inaczej, biedaczka.

Obrazek użytkownika Florentyna

18-07-2017 [00:13] - Florentyna | Link:

Pana Krzysiowe opowiastki polityczne czyli rzecz o niemożności oderwania się od własnej tff!urczości.
Panie Krzysieńku kochany! Naprawdę, to nie tylko Dorota Stalińska  wykazała się wczoraj poczuciem humoru na temat znanego wiersza Broniewskiego. Przecie  to sam Adr...pardons: Andrzej D. pierwszy wiersz ten niemalże sparafrazował w miejscu i momencie najmniej spodziewanym, sam z tego zaśmiewając się rechotliwie. I dziwne, że taki wytrawny literat jak pan Krzysio nie zna pojęcia "amok" i że w pierwszym przypadku (nominativus) nie pisze się "Almae Matris" lecz  "Alma Mater" Może to dlatego, że Pana Krzysiowa Wszechnica nie jest aż taka uczoną Almae  Matris jak ta Jagielońska, na punkcie której ma Pan Krzysio niewątpliwy kompleks niższości....? A skoro tak nie lubi tego UJ-otowskiego Wydziału Prawa, to skąd ma wiedzieć o co tym prawnikom chodzi w sprawie rewolucji w sądownictwie?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

18-07-2017 [05:43] - ExWroclawianin | Link:

Florentyna:

0/100

Kompletne pudlo...................wspolczuje!

Obrazek użytkownika Florentyna

19-07-2017 [11:07] - Florentyna | Link:

Widać, że były Wrocławianin (a obecnie?) niczego nie zrozumiał z mojego prostego komentarza. Współczuję więc i polecam jakieś ćwiczenia umysłowe lub dobrego specjalistę.

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2017 [09:02] - xena2012 | Link:

Jakaż to niepowetowana strata,że nie usłyszymy cennego glosu Florentyny odnośnie ostatnich wydarzeń,a jedynie dośc siermiężne zlośliwostki i przytyki. To stałe obśmiewanie prezydenta czy obracanie sie w kręgu uczelni krakowskich staje sie już nudne .Nie szkoda paluszków i kawiatury?

Obrazek użytkownika Florentyna

19-07-2017 [02:18] - Florentyna | Link:

A nie szkoda cudnych ocząt  Xenuni na czytanie tych moich przytyczków? I w ogóle na grasowanie po całych NB? Może lepiej było oglądać transmisję z Sejmu i występy Prezessimusa...