Tandem Ziemkiewicz-Wolski przebił duo Miecugow-Iwaszkiewicz

Motto:
Mama mi często powtarzała, że:
„zawsze trzeba fason trzymać”

Jarosław Kaczyński niedawno ze wszech miar słusznie zapowiedział odnowę polskich elit, co jest moim zdaniem warunkiem sine qua non, by Prawo i Sprawiedliwość na dłuższą metę utrzymało władzę. Bo prawda jest taka, że bez wsparcia inteligencji nie da się skutecznie rządzić! Rodzi się tedy pytanie, czym tę umysłową arystokrację zwabić?

Tyle wstępu, a teraz do rzeczy.

W marcu 2016 w notce pt. „Jak ci bucu jeden z drugim nie wstyd” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/694796,jak-ci-bucu-jeden-z-drugim-nie-wstyd, pisałem między innymi, cytuję: „Zapewne dziwicie się Państwo, że nauczyciel akademicki dał swojej notce tak nieprzyzwoity tytuł. Więc, jeśli chcecie się przekonać, co mnie tak ruszyło włączcie szybko „Szkło Kontaktowe” i obejrzyjcie, jak żałośnie pitolą fantasmagoryczne androny usiłując zrobić koło pióra nowej władzy dwa zadowolone z siebie prawdziwki, niejacy Grzegorz Miecugow i Jerzy Iwaszkiewicz…”, koniec cytatu. Pozwoliłem sobie wtedy wyjątkowo na wulgaryzm, bowiem w głowie mi się nie mieściło, że dla forsy i kariery można się do tego stopnia skundlić.   

Ale, jak niedługo po tym przeczytałem, że PIS przygotowuje program mający być konkurencją dla „Szkła Kontaktowego” przeczuwałem masakryczną wtopę nie zdając sobie jednak sprawy, że Kurski do tego stopnia nie czuje bluesa, iż pozwoli na wejście na antenę TVP Info programu „W tyle wizji”. Wczoraj zagryzłem zęby i obejrzałem od początku do końca tę ultra-prawicową produkcję Marcina Wolskiego bajdurzącego z Rafałem Ziemkiewiczem w tak żałosnym stylu, iż myślałem, że się ze wstydu spalę.

No, bo cóż ja widzę? Kompletnie nieudacznego satyrycznie Ziemkiewicza w roli politruka nowej władzy i zalatującego naftaliną safandułę Wolskiego z tymi jego obciachowymi wierszykami przypominającymi radosną twórczość naszej noblistki z czasu szczytowania czerwonej szmiry. Wiem, że się teraz narażę pisowskim „ortodoksom”, ale nie chcę mieć w przyszłości wyrzutów sumienia, że nie krzyczałem wtedy, kiedy było trzeba!. Proszę Państwa! Prostacka propaganda wyciekająca z programu „W tyle wizji” w wykonaniu tandemu Wolski-Ziemkiewicz to zaprzeczenie kanonu intelektualnej estetyki, zaś to, co ci „aparatczycy” wygadują zaczyna powoli przerastać to, co w Szkle Kontaktowym wyczyniają obły Miecugow i pieczeniarski Iwaszkiewicz.

Zdaję sobie sprawę, dla jakiego typu elektoratu jest adresowany program „W tyle wizji”. Ale ostrzegam! Z powodów biologicznych ten elektorat się kurczy w postępie geometrycznym. Zaś dla młodych i inteligentnych formuła tego programu jest odstręczająca i wcześniej, czy później okaże się przeciw-skuteczną!!! Wiem, że ten tekst jest obrazoburczy, ale moja wrażliwość nie daje zgody na takie tandetne standardy i mówię to głośno, choć byście mnie mieli na pal nabić! Sorry, ale ja elity w formule Marcina Wolskiego nie trawię. I na litość Boską opamiętajcie się Panowie, bo jak się nazbyt rozdokazujecie inteligencja się od Was bezpowrotnie odsunie.

Na koniec słowo do Rafała Ziemkiewicza. Panie Rafale, w roku 2012 w notce pt. „Co Ziemkiewicz zabrał Michnikowi?” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/468555,co-ziemkiewicz-zabral-michnikowi pisałem między innymi, cytuję:

W środę, w krakowskim Centrum Kultury Żydowskiej Adam Michnik promował książkę Joanny Kuciel-Frydryszak, która napisała biografię Antoniego Słonimskiego, a przed chwilą wróciłem z Auli krakowskiej Akademii Ignatianum, gdzie odbyło się spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem, który opowiadał o swojej nowej książce pt. „Myśli nowoczesnego endeka”. Jako, że nazwiska znane, tu i tu sale były wypełnione po brzegi. Tu i tu mówiono o sprawach polskich. Była jednak pewna, powiedziałbym fundamentalna różnica. Na spotkanie z Adamem Michnikiem przyszło około dwu setek zaproszonych gości, pośród których pan redaktor był jednym z najmłodszych. Adam Michnik opowiedział o książce, potem kilka anegdotek z życia Słonimskiego, a na końcu przeszedł do spraw polsko żydowskich. I w zasadzie na tym koniec. W dyskusji zadano panu Michnikowi dwa lub trzy kurtuazyjne pytania, rozległy się oklaski i towarzystwo rozeszło się do domów. Natomiast na Ziemkiewicza przyszło ponad pięć setek prawie wyłącznie ludzi młodych. Prawie każdy trzymał w ręku zakupioną książkę. Oczy przecierałem ze zdumienia patrząc na tłum „pięknych dwudziestoletnich”. Pan Rafał Ziemkiewicz ze swadą opowiadał o książce, a jego wystąpienie było wielokrotnie przerywane rzęsistymi oklaskami. Potem rozpoczęła się żarliwa dyskusja. Młodzi ludzie dosłownie „walczyli” o mikrofon zadając pytania pełne troski o Polskę. A na koniec pan Ziemkiewicz dostał niekończące się oklaski. I nie ma, co ukrywać – Rafał Ziemkiewicz zabrał Adamowi Michnikowi nieskażonych "ideologią okrągłego stołu" ludzi młodych…”, koniec cytatu.

Więc pytam Panie Rafale. Jak Pan sądzi? Co o Panu myślą ci sami studenci, gdy Pana teraz oglądają w bezkrytycznie bałwochwalczym, fanatycznie służalczym i, co tu dużo gadać, kaleczącym intelekt artystycznie szmatławym programie „W tyle wizji” nieprzystojnie przypominającym w swej formule najmroczniejsze czasy epoki minionej? Widziałem wczoraj Pańską minę, jak do Pana w czasie programu zadzwonił jakiś młody człowiek i... nawet nie powtórzę, co powiedział. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Na Salonie24 pan Ziemkiewicz już mi odpowiedział - vide: http://salonowcy.salon24.pl/79...

Post Post Scriptum
Dla komentatorów tej notki jeden z ponad 200 komentarzy zamieszczonych pod tym tekstem na Salonie24:
Aleksander Chłopek - outsider221
11
Bardzo dobry i bardzo ważny tekst.
Panie Krzysztofie, ma Pan całkowitą rację.
Nie tylko "W tyle wizji" jest poniżej poziomu, także dziennikarstwo prasy prawicowej od półtora roku przyprawia o ból zębów.
Serdecznie pozdrawiam
13.07.2017 02:04

i moja na ten komentarz odpowiedź
13.07.2017 02:04
echo24
00
Aleksander Chłopek-outsider221

"Nie tylko "W tyle wizji" jest poniżej poziomu, także dziennikarstwo prasy prawicowej od półtora roku przyprawia o ból zębów..."
---------------------------------
A na domiar złego prawicowe redakcje i portale zaczynają ze sobą walczyć o palmę pierwszeństwa, a wie Pan, jak to się zwykle kończyło. Ja już zrezygnowałem z czytania niektórych prawicowych gazet i portali internetowych bo poziom forma i styl tej agresywnej propagandy działają na mnie odstręczająco.
Dziękuję za uznanie i serdecznie Pana pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz
PS. Zasmucające jest także to, iż na blisko 8 tysięcy Gości poza Panem nikt się nie ODWAŻYŁ powiedzieć wprost o degeneracji medów prawicowych. Więc albo ślepota polityczna, albo zawstydzająco zachowawcze postawy, a jedno przecież gorsze od drugiego. Coraz gorzej to wygląda.

Czytaj także:
http://salonowcy.salon24.pl/567267,brawo-prosze-ksiedza-wielkie-brawo-na-stojaco

A tu można obejrzeć wczorajszy występ tandemu Wolski-Ziemkiewicz - vide:
https://www.youtube.com/watch?v=6HZz4YNEUkc
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

11-07-2017 [20:29] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Wklejam komentarz Ziemkiewicza...
"Rafał Ziemkiewicz
80
Nawet bym chętnie odpisał, ale trudno mi dyskutować z przymiotnikami. Przyjmuję do wiadomości, że się Panu nie podobało. Ja też nie zawsze jestem sobą zachwycony, ale robię co mogę. Może innym razem? Pozdrowienia
 Odpowiedz11.07.2017 19:05"? ---koniec cytatu.

Osoba Echo24 wrócił z wakacji i wrócił do siebie...znowu jest źle,znowu PiS jest głupi,znowu elektorat jest debilny...etc,etc...
Nie wiem czym się różni "w tyle wizji" od "szkła kontaktowego"...nie mam żadnej telewizji emitowanej w III RP,ale sądzę,że "szkło kontaktowe" to hicior...przecież pan doktor geologii,
osoba prawie z MENSY...nie oglądałaby ścieku szamba wylewanego z SB-ckiej telewizji Waltera...telewizji założonej z rozkazu Kiszczaka i za poparciem Urbana.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-07-2017 [21:41] - Imć Waszeć | Link:

Ja dzisiaj widziałem to szambo, gdyż byłem w odwiedzinach i dlatego chyba muszę złożyć samokrytykę. Przynajmniej po obejrzeniu tego materiału pełnego bzdur, oszczerstw, insynuacji, prostackiego kłamstwa, manipulacji i zwykłego chamstwa, takie myśli się błąkają po zainfekowanej głowie. Nie to żeby iść do spowiedzi, ale żeby dokonać samokrytyki przed kolektywem i najlepiej za popieranie PIS. Szambo to niewłaściwe słowo. To jest spójny, dobrze obrobiony i serwowany bez znieczulenia seans nienawiści, pogardy i propagandy. Każdy kto to obejrzy zaczyna chorować. Docenci też.

Dziś na tapecie, godzina za godziną jest opłata paliwowa, a więc PIS zrobił kolejną "metropolitalną" i zasilił tematami kloakę. Teraz będzie temat do podburzania ludzi na manifestacjach. Tu nie chodzi już o to, czy ta ustawa coś dobrego proponuje, ale po ilu seansach nienawiści PIS znów podkuli ogon i wycofa się z pomysłu. Ale co pomyj dolał do czerwonego koryta, to już do wyborów zostanie.

Obrazek użytkownika ogrodnik

11-07-2017 [21:49] - ogrodnik | Link:

Znane: "Niestety, ale wszyscy którzy mogliby naprawić Polskę, pracują już jako fryzjerzy i taksówkarze." Można by tylko dodać, że czasami są też emerytowanymi nauczycielami akademickimi.

Obrazek użytkownika xena2012

11-07-2017 [22:43] - xena2012 | Link:

Autorowi nie pozostaje nic innego jak zglosić do telewizji propozycję swojego programu satyrycznego ,w końcu jako emeryt ma czas na przygotowanie programu z mottem ,, inteligent dla inteligentów.'',oczywiscie udanego i słuchanego z zapartym tchem.Mogę nawet z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć o czym by te programy były. Mimika Dudy,głos Szydło,wyglad Terleckiego,poczet pisowskich ortodoksów,a dla okraszenia przygody autora ze studentką w domku dla łabędzi,bądź epopeje o rozkoszach smakowych przy spożywaniu chłodnika z pieciogwiazdkową hrabiną.Młodzi będą słuchać z rozpalonymi policzkami.  

Obrazek użytkownika Domasuł

11-07-2017 [23:00] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pan doktor nie może przeboleć, ze jego ulubiony program ma od jakiegoś czasu jakas konkurencje. Zapewne nie może tez przeboleć, ze istnieje TVPiS. Mam duzy szacunek dla doktora, ale niektóre rzeczy, które serwuje na blogu, sa niestety zalosne.

Obrazek użytkownika xena2012

11-07-2017 [23:23] - xena2012 | Link:

Pan doktor nie może przeboleć głównie tego ,że program Wolskiego którego on osobiscie nie znosi może się podobać.Wszystko wskazuje,że program jest ciekawy,bez rozwlekania,na wesoło,krytycznie ale bez agresji. Nie zauważyłam też objawów lizusostwa wobec obecnej władzy o czym  z takim przekąsem wypowiada sie Autor.Zresztą istnieje takie małe coś jak pilot i zawsze mozna przełaczyć na konkurencyjne Szkło.. 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-07-2017 [09:22] - HenrykHenry | Link:

Jezeli jest Wolski a juz nie daj Boze Terlecki ... jad sie leje na calego. Na pewno ten "becwal" piszac to cala klawiature sobie  zapluł. Nie ogladam (brak czasu) wTyleWizji non stop , ale widzialem odcinek z Janeckim i Feusette ... bardzo mi sie podobal , mnie i moim znajomym.
Reasumujac "becwal" powrocil i dalej strzyka plwocinami. Sloneczko na Helu mocno grzeje.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-07-2017 [23:51] - paparazzi | Link:

A było swego czasu takie coś w tygodniku "Polityka"" Poradnik inteligenta". Jakie tam tuzy pisały! A naszego nie było. Czemu nie ma dżemu! Jest, tu. Microfilm jacet do usług.

Obrazek użytkownika Teddyllein

12-07-2017 [00:30] - Teddyllein | Link:

Tak Panowie, widzę, pitolicie, że muszę się dopisać. Ja o tej elicie. U prawych, bo tak ich zwię, gdzie nie spojrzeć, sami profesorze, doktorzy. Weźmy chociaż np. pp. Krasnodębskiego, Szczerskiego, Porębskiego. U totalnych to sami widzicie. Np. śp. maturzysta, sorry Profesor. Drugi do bulu mgr. Eee, szkoda gadać. Chociaż nie! Najlepiej to inteligencję przyciągnie Rubikoń, mnie od razu przyciągnął??

Obrazek użytkownika zabzuba

12-07-2017 [12:14] - zabzuba | Link:

'W tyle wizji' jest super!

Obrazek użytkownika Florentyna

12-07-2017 [16:29] - Florentyna | Link:

"W tyle wizji”. Wczoraj zagryzłem zęby i obejrzałem od początku do końca tę ultra-prawicową produkcję Marcina Wolskiego bajdurzącego z Rafałem Ziemkiewiczem w tak żałosnym stylu, iż myślałem, że się spalę ze wstydu."
I ja zagryzłam zęby, żeby dzięki Panu Krzysiowi obejrzeć ten znakomity program, ale udało mi się zaledwie do połowy dobrnąć. Wszystko co o tym pisze Pan Krzysio sprawdza się co do joty i nawet z tej amatorszczyzny wykonawczej już nie chce się śmiać. No bo "Prostacka propaganda wyciekająca z programu „W tyle wizji” w wykonaniu tandemu Wolski-Ziemkiewicz to zaprzeczenie kanonu intelektualnej estetyki (...)" działa akurat odwrotnie od zamierzeń autorów programu.
"Zdaję sobie sprawę, dla jakiego typu elektoratu jest adresowany program „W tyle wizji”. Ale ostrzegam! Z powodów biologicznych ten elektorat się kurczy w postępie geometrycznym."  Wszakże  tak bywałej w wyższych sferach Xenuni2012 ten programik szalenie się podoba i z pewnością nie spowoduje ona skurczenia się jego oglądaczy i to z przyczyn biologicznych. Podobne odczucia wyraziła niedawno premierka Beatka Sz. na 80-leciu popularnego ongiś "Pana Janka" Pietrzaka, który z uwagi na swój sędziwie podeszły wiek zidiociał jakiś czas temu, twierdząc, że czuje się (pani premierka) zaszczyconą stojąc u jego boku na estradzie.
"Co o Panu (Marcinie Wolskim) myślą ci sami studenci, gdy Pana teraz oglądają w bezkrytycznie bałwochwalczym, fanatycznie służalczym i, co tu dużo gadać, kaleczącym intelekt artystycznie szmatławym programie „W tyle wizji” nieprzystojnie przypominającym w swej formule najmroczniejsze czasy epoki minionej?"
A dlaczego nie można tu obejrzeć filmiku komórkowego Petru ze spotkania z Trumpem na Pl.Krasińskich, gdy zwiezieniu autokarami fanatycy smoleńscy na dźwięk nazwiska Wałęsy, którego specjalnie uhonorował amerykański prezydent, zaczęli wyć i buczeć, ale dopiero ich pełne chrześcijańskiej nienawiści twarze i gesty mówiły wszystko? 

Obrazek użytkownika Domasuł

12-07-2017 [21:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Boze, jakie oszolomstwo. Kto wpuszcza tego leminga na NB?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-07-2017 [17:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@All

Do merytorycznej dyskusji zapraszam tutaj: http://salonowcy.salon24.pl/79... Na obecną chwilę blisko 170 komentarzy.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika xena2012

12-07-2017 [19:13] - xena2012 | Link:

Po co przerzucać się na Salon24 poszukiwaniu merytorycznej dyskusji kiedy niejaka Florentyna wypowiada się niezwykle merytorycznie kapkę wyżej nad Pańskim zaproszeniem.I co ważniejsze w pełnej zgodzie z Pańskim wpisem oraz równie emocjonalnie.

Obrazek użytkownika Domasuł

12-07-2017 [21:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No tak, na NB doktor najszybciej znajdzie wspólny jezyk z Florentyna. W końcu ogladaja te same programy. No i Jabe jeszcze by się przydal do kompletu.

Obrazek użytkownika xena2012

12-07-2017 [20:19] - xena2012 | Link:

przyjrzałam się po Pańskim zaproszeniu tej merytorycznej dyskusji na S24 uważnie wpis po wpisie. Dyskusja owszem była tyle że nie merytoryczna natomiast naszpikowana złosliwosciami pod adresem władzy,elektoratu PiS i programu ,,w Tylewizji'' a przodował niejaki Kubuś Puchatek.Mnie jednak bardziej zastanowiła Pana patetyczny komentarz na wypowiedź Zetjot odnośnie programu Marcia Wolskiego ,,Bo ja nie chce żyć w kraju gdzie panują takie standardy intelektualne''. Przerażają Pana i dołują standardy Wtylewizji ale nie oburzają takie standardy choćby z dnia dzisiejszego kiedy internauci na różnych portalach skupili się w swojej nienawiści na szkalowaniu zmarłego prof.Morawskiego ,przesyłaniu ohydnych inwektyw pod adresem zmarłego któremu nawet odmówiono słowa ,,zmarł'' zastępując wyrazem ,,zdechł''.Tu jakoś nie widzi Pan powodu do wyrazenia swojej dezaprobaty skupiając się z krytyką na znienawidzonych przez Pana osobach.

Obrazek użytkownika Domasuł

12-07-2017 [22:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zdaje się, ze niedługo doktor doścignie w swoim oszolomstwie rozne takie Florentyny.

Obrazek użytkownika Florentyna

13-07-2017 [02:04] - Florentyna | Link:

Panie domaSułku kochany! Pan to zawsze potrafi takie celne merytorycznie uwagi i opinie napisać, że nie wiem! Tyle w nich zawsze głębokiej pisdzielczej mądrości, aż podziw bierze, naprawdę!  I jak tu nie kochać  pana domaSułka, no jak?