Wróg Polski wziął wszystko

Tytułowym wrogiem jest prezydent Francji Emmanuel Macron.  W mojej notce z kwietnia 2017 "Dlaczego francuscy prezydenci są antypolscy?" {TUTAJ} cytowałam jego wypowiedzi z kampanii wyborczej:

   "Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord", że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii".
Macron rozmawiał z regionalnym dziennikiem północnej Francji po środowym spotkaniu w Amiens ze strajkującymi pracownikami zakładów Whirlpool, które zostaną zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.
  W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski - powiedział Macron.
Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy - PAP) i który narusza wszystkie zasady Unii - mówił polityk.
Jak pisze "Voix du Nord", Macron chce, aby decyzja o sankcjach została podjęta w lecie. Retorsje nie miałyby jednak dotyczyć kwestii związanych z dumpingiem socjalnym - wyjaśnia dziennik. (...)
  Nie możemy mieć takiej Europy, w której (...) gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry - w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych - to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic - kontynuował Macron.
Nie ustąpię w żadnej kwestii. Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie - podkreślił.
Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje - powtórzył Macron.".

  Po wyborze na prezydenta jego stanowisko nie uleglo zmianie.  Tomasz Ławnicki napisał 17 czerwca 2017 tekst "Macron daje się Polsce we znaki. Zapowiada, że nie odpuści w Komisji Europejskiej w sprawie "polskich przywilejów"" {TUTAJ}.  Stwierdził w nim:

  "To stanowisko Emmanuela Macrona jest niekorzystne dla wielu Polaków, niezależnie od ich politycznych poglądów.
Komisja Europejska zyskała poważnego sojusznika w kwestii tzw. dumpingu socjalnego. Ba – francuski prezydent jest tu nawet bardziej radykalny niż unijni komisarze w Brukseli. (...) Nie jest niespodzianką, że Emmanuel Macron nie jest i nie będzie polskim sojusznikiem w tej kwestii. Jego stanowisko sprawia, że scenariusz niekorzystnej dla Polski decyzji staje się jeszcze bardziej realny.".

  W wyniku drugiej tury wyborów parlamentarnej we Francji koalicja partii Macrona En Marche i ugrupowania MoDem uzyskała 361 miejsc w 577-osobowym parlamencie {TUTAJ}.  To daje bezwzględną większość.  Jest to wprawdzie mniej niż 400 miejsc jakie przepowiadano jej po pierwszej turze wyborów {TUTAJ}, ale daje możliwość swobodnego rządzenia Francją.  W sierpniu 2009 napisałam notkę "Polska jako dyżurny wróg" {TUTAJ} w ktorej omawiałam antypolskie kampanie w Rosji oraz w Izraelu.  Teraz Polska stanie się "dyżurnym wrogiem" dla Francji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

19-06-2017 [20:23] - gorylisko | Link:

a to dobrze czy kiepsko... że france wrogie będą ? ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

19-06-2017 [20:48] - xena2012 | Link:

Dziwnym trafem Francja nigdy nie była sojusznikiem Polski.Od takiego fircyka jak Macron trudno oczekiwać uczciwego podejścia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-06-2017 [21:25] - Marek1taki | Link:

W stosunku do międzynarodowych socjalistów, niezależnie od ich narodowej drogi do socjalizmu, obowiązuje zasada: lepszy bity niż proszony.
Punktem wyjścia jest jednak rozmawianie językiem naszej cywilizacji w kontrze do marksistowskiej nowomowy. Póki słyszę w "reżimowej" TVP INFO, pilnowanej przez młodego Wildsteina, o "relokacji migrantów", a nie o przepędzaniu przez Europę hord najeźdźców, to nie mam nadziei na poprawę.
Jeżeli na oskarżenia o brak solidarności Europejskiej w tej tzw. relokacji rząd Polski odnosi się do tych oskarżeń opartych na dialektyce i nowomowie to źle.
I również źle gdy nie kieruje oskarżeń o sprowadzanie zagrożenia terroryzmem i łamania praw unijnych przez Niemcy, Austrię, Włoch, Grecję, bo to jest łamanie zasad europejskich i utrwalanie zasad socjalizmu.

Obrazek użytkownika Domasuł

20-06-2017 [00:05] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Póki słyszę w "reżimowej" TVP INFO, pilnowanej przez młodego Wildsteina, o "relokacji migrantów", a nie o przepędzaniu przez Europę hord najeźdźców, to nie mam nadziei na poprawę."

Swiadczy to wylacznie o tym, ze w TVP sa normalni, rozsadni i myslacy ludzie - w przeciwienstwie do roznych maniakow z blogosfery.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-06-2017 [22:39] - gorylisko | Link:

co do francy... jedynie Napoleon rozumiał znaczenie Polski w Europie...niestety wojna polska skichala się w rosji z powodu hmmmm...cieplarnianych warunków... i proszę mi to nie wyjeżdżać przypadkiem z "Napoleon oszukał Polaków" nie, myśmy sami siebie oszukali... kiedy wkraczał na dawne terytoria polskie, wygłosił odezwę, napisal do Kościuszki... w rzeczywistości niewiele się stało... kiedy ruszył na moskwę to ta sławna kresowa, podobno patriotyczna polska, skrzętnie zebrała plony i oddała...carowi...
Napoleon zrobił duuuużooo dla Polski... wylądował na Św. Helenie bo nie chciał pójść na żaden układ w sprawie Polski... inny Francuz nazywał się de Gaulle...ale on już nie mógł wiele dla nas zrobić, zwłaszcza po drugiej wojnie...

Obrazek użytkownika Domasuł

20-06-2017 [00:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

O kurcze, to okazalo sie po latach, ze Napoleon nie myslal o wlasnym tylku, nie myslal tez o Francji, ale wszystko poswiecil dla Polski. Czego to sie mozna dowiedziec w internecie. Glowa mala.