Karnowski o rozpoczęciu operacji odebrania koncesji TVN

Michał Karnowski „ dorzucę jeszcze trzy pytania, tym razem do ekipy obecnie rządzącej:
1. Jak długo jeszcze będziecie pozwalali by dziennikarze broniący prawdy, jak obecne TVP, byli skandalicznie stygmatyzowani, kiedy wy sobie z redaktorami komercyjnych stacji, na przykład w TVN, gruchacie w najlepsze, bez względu na bezczelność prezentowanego tam kłamstwa? Ta asymetria postaw betonuje patologię.
2. Czy którykolwiek z was odważy się kiedykolwiek powiedzieć np. w TVN, że materiały bywają skrajnie stronnicze, prowadzenie rozmów przypomina często nagonki, zaś telewizja ta bywa zaś medialną pałką opozycji?
3. Czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych zamierzają zrobić cokolwiek więcej dla przywrócenia pluralizmu na rynku nadawców radiowych i telewizyjnych czy też koncesje przyznane za III RP są już ostatnimi i w eterze tak będzie aż po grób?
Na razie wszystko wskazuje, że właśnie tak będzie. Po grób. Co miano w eterze i kablu ukształtować, to Kiszczak z Michnikiem (duchowo) ukształtowali i nikt tego najwyraźniej zmieniać nie zamierza.”...(źródło )

Pawłowicz zdradza jak PiS może odebrać TVN-owi koncesję. „Nie będzie drwin z Polaków”...”Krystyna Pawłowicz odniosła się do komentarza i zapewniła, że wszystko należy robić „po kolei”. Według posłanki, w celu odebrania koncesji TVN, trzeba powołać się na przepisy o „zakazie szczucia grup społecznych, zakazie wprowadzania w błąd, zakazu wprowadzania w obieg „zepsutego”, fałszywego produktu (czyli informacji), zakazie demoralizacji, podważania zasad ustrojowych państwa i wzywania do obalenia demokratycznie wybranych władz”.Posłanka przekonuje, że w razie stwierdzenia naruszenia wyżej wymienionych przepisów „będzie można/trzeba odebrać TVN-owi koncesję„.– Nie będzie drwin z Polski i Polaków, prawo będzie stosowane – dodała Pawłowicz.”...( Więcej )

Tysiące skarg na TVN i TVN24. Widzowie żądają cofnięcia koncesji”..”Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło w 2016 roku niemal 14 tysięcy skarg i wniosków, z których aż ponad 12 tysięcy to skargi na TVN i TVN24, nie brakuje też wniosków o cofnięcie koncesji. Dane z rocznego raportu KRRiT ujawnił serwis dziennika.pl „...”Tymczasem KRRIT w sprawozdaniu za 2016 rok, do którego dotarła dziennikarka dziennik.pl podaje, że łącznie maili ze skargami na TVN lub TVN24 napłynęło 12,1 tys. na 13 624 wszystkich skarg i wniosków. Większość z nich to wystąpienia indywidualne. Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN 24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak m.in. "Fakty TVN". (...) Wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność– skarżyli się widzowie.Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz również złożyła skargę do KRRiT twierdząc, że flagowy program informacyjny TVN pokazuje materiały sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania. „...(źródło )

Krajowa Rad Radiofonii i Telewizji przyznała telewizji TVN nowa koncesję pozwalającą na nadawanie przez okres kolejnych 10 lat.Zarząd TVN poinformował, że 18 września 2013 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznał spółce koncesję na kolejny 10-letni okres na rozpowszechnianie głównego programu telewizyjnego spółki pod nazwą TVN. Koncesja została udzielona na warunkach analogicznych do dotychczas wykonywanej koncesji z dnia 15 kwietnia 2004. roku. Nowa koncesja będzie obowiązywać od 15 kwietnia 2014 roku do 14 kwietnia 2024 roku.”...(źródło)

Stanisław Janecki' Nie ma przypadku w działaniach Niemiec i ich tajnych służb wobec nowych polskich władz”...”jprawdopodobniej tajne służby Niemiec prowadzą w Polsce także działania ofensywne: prowokacje, dezinformacje, wrzutki czy próby dezintegracji różnych środowisk politycznych i wywoływania konfliktów. '..”Bardzo ważne i kto wie, czy nie najważniejsze w polityce niemieckiej wobec nowych polskich władz jest jednak to, czego nie widać. Bo działania polityków, mediów, fundacji i różnych kręgów opiniotwórczych widać. Nie widać natomiast tego, co robią niemieckie tajne służby. Trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby sądzić, iż w tak ważnym dla Niemiec kraju jak Polska niemieckie tajne służby nie są aktywne i to na wielu polach. Tym łatwiej im działać w naszym kraju, że przez lata rządów PO byliśmy praktycznie bezbronni wobec działań tych służb, formalnie zaprzyjaźnionych, ale przecież mających u nas różne własne interesy i wpływy. Te służby oczywiście także inspirują i wykorzystują niemieckich polityków, dziennikarzy, naukowców, fundacje, stowarzyszenia, organizacje i różne kręgi opiniotwórcze. I zapewne mamy do czynienia ze swoistym podziałem ról, czyli daleko idącą powściągliwością na poziomie rządu federalnego oraz dużą swobodą w wypadku mediów, europarlamentarzystów, polityków drugiego szeregu czy różnych naukowców.Istnieje wiele pośrednich dowodów na posiadanie przez niemieckie tajne służby swoich agentów wpływu czy po prostu współpracowników w Polsce. Mają oni szerokie możliwości oddziaływania na polską opinię publiczną, np. jako eksperci czy tzw. autorytety. Są też najprawdopodobniej działania ofensywne typowe dla tajnych służb, czyli prowokacje, dezinformacje, wrzutki, ale też próby dezintegracji różnych środowisk politycznych czy wywoływania konfliktów. Służby zawsze to robią, jeśli tylko mają okazję, a teren ich działania jest ważny dla polityki i interesów ich państwa. Dlaczego inaczej miałoby być w wypadku Niemiec?... (więcej )

Krasnodębski „ Inną charakterystyczną cechą polskich mediów jest struktura własności typowa dla zdominowanego kraju peryferyjnego. Część mediów należy do ludzi dawnego systemu lub takich, którzy dorobili się w niejasnych okolicznościach w pierwszych latach transformacji. Jest rzeczą oczywistą, że ludzie nie będą szczególnie przyjaźnie nastawieni do idei lustracji politycznej czy majątkowej i nie będą szczególnie zachwyceni ostrą krytyką polskiej transformacji.Druga część należy do zagranicznych właścicieli, zwłaszcza niemieckich. To, że 80 proc. prasy należy do właścicieli z kraju sąsiedniego, którego interesy z natury rzeczy bywają rozbieżne z polskimi, należy ocenić jako realne zagrożenie dla polskiej demokracji i suwerenności. Fakt, że w Polsce o czymś tak zupełnie oczywistym nie można w ogóle dyskutować, świadczy, że proces ograniczenia suwerenności, przynajmniej intelektualnej, postąpił już daleko.
Rzeczywistość sprawi, że sprawy wizerunku zejdą siłą rzeczy na plan dalszy i wróci polityka. A wówczas powinniśmy także podjąć trud takiej prawnej regulacji struktury mediów, w tym między innymi ograniczenia roli korporacji zagranicznych, aby podobny upadek standardów, który zagraża naszej wolności politycznej, się znowu nie powtórzył. Albowiem to media powinny służyć polskiej demokracji, a nie polska demokracja mediom.”
„..że także media prywatne i ich przekaz stanowią co najmniej równie poważny problem dla polskiej demokracji. Tym poważniejszy, że ciągle jeszcze nie wyartykułowany. Pojawia się pytanie – które w rozwiniętych demokracjach stawiane jest od dawna – czy konieczne są granice dla wolności mediów, bez których stają się one zagrożeniem dla wolności politycznej i równych praw obywateli. Czy nie znaleźliśmy się w sytuacji, gdy potrzebna stała się ingerencja państwa, regulująca działalność mediów, ograniczająca ich wolność, aby ochronić wolność obywateli oraz wolność Polski ( więcej )

Spośród 18 spółek 8 pochodzi z naszego kraju (Telewizja Polska S.A, Cyfrowy Polsat, Telewizja Puls Sp z.o.o, ZPR Media, Grupa ATM, AGORA, Fundacja TVS i Fundacja Lux Veritatis), a 10 z zagranicy (Grupa TVN, Discovery Communications, Viacom, The Walt Disney Company, Sony Pictures Television International, Time Warner, Canal+, National Geographic Society i Universal Network International). Wymienione koncerny posiadają 51 programów telewizyjnych, spośród których 29 należy do pierwszych, a 21 do drugich.
W praktyce trzy największe przedsiębiorstwa – Telewizja Polska, TVN i Polsat – kontrolują większość rynku, bo posiadają ponad 70% udziałów w oglądalności.”...”Druga jest Grupa TVN, która w tym roku została sprzedana za 584 mln euro amerykańskiej korporacji Scripps Networks Interactive. Spółka założona w 1996 roku przez Mariusza Waltera, wieloletniego właściciela i prezesa firmy, w 2014 roku uzyskała oglądalność na poziomie 21% udziału w rynku. W portfolio firmy wchodzą dwa ogólne, bardzo popularne programy – TVN z 11,7% oglądalności,co pozwoliło w 2014 roku uplasować się na trzecim miejscu za TVP1 i Polsatem, oraz TVN 7 z 3,5% udziałem w rynku, plasującym się na piątym miejscu w indywidualnej klasyfikacji kanałów. Oprócz tego w skład grupy wchodzi jeszcze 12 programów tematycznych – od TVN24, przez TVN Style, po TVN Turbo i Mango 24.
Trzeci gracz to Cyfrowy Polsat, założony w 1992 roku przez Zygmunta Solorza-Żaka. Po ponad 20 latach działalności główna antena Polsatu notuje oglądalność na poziomie 11,8% i plasuje się tuż za TVP1. Cała spółka natomiast, z 3 kanałami ogólnymi („Polsat”, „TV4” i „TV6”) i 21 wyspecjalizowanymi (m.in. „Polsat Sport”, „Polsat News”, „Polsat Film” czy „Polsat Cafe”), uzyskała w 2014 roku prawie 21% udziałów w rynku telewizyjnym.
Trzy największe spółki (Telewizja Polska S.A, Grupa TVN i Cyfrowy Polsat) dominują na rynku telewizyjnym i posiadają łącznie 73% udziałów w oglądalności.”..”Internet „...(więcej )

Prof. Legutko: "Ataki na polski rząd to nic innego jak broń, która jest używana, aby go zmiękczyć i osłabić"...”To oczywiście nie jest przyjemne, gdy jesteśmy atakowani, ale trzeba na te ataki spojrzeć znacznie szerzej. Przede wszystkim trzeba raz na zawsze wyzbyć się przekonania, które jest jeszcze żywione przez Polaków, że media zachodnie są na wskroś rzetelne. To znaczy, że informacje, które się tam pokazują, są prawdziwe, a teksty i komentarze są rzetelne. „...” każdy kto śledzi te media, analizuje je, bez trudu zauważy, że media te są pełne uproszczeń, przekłamań, przemilczeń i zwykłego zafałszowania. Warto zauważyć że w tych krytycznych materiałach próżno szukać tak prozaicznej kwestii, jak odniesienia się obu stron sporu w Polsce: rząd twierdzi to, a opozycja to. Nie, jest głos dawany tylko jednej stronie. Przekaz jest skrajnie ideologiczny. Czasami mam takie wrażenie, że gdy w Polsce „wybuchła” Solidarność w 1980 r., to podobnie pisano o nas w sowieckich „Izwiestiach”, w „Prawdzie”, w „Lidovych Novinach”, „Neues Deutschland” itd. „...”Warto w tym miejscu przypomnieć Polakom, że krytycznie o polskim zrywie pisały tez zachodnioniemieckie pisma, takie jak „Der Spiegel”. Jej redaktor naczelny wyraził publicznie zadowolenie ze zniszczenia Solidarności przez juntę Jaruzelskiego.
Tak, bo Polska, w której się coś dzieje jest politycznie podejrzana. Więc też trzeba brać poprawkę na taką antypolską tradycję. Nie mamy wyjścia - każdy musi sobie sam wyrobić własny pogląd biorąc wszystkie możliwe dane z obserwacji rzeczywistości”. „...(więcej )

Prof. Mujahid Kamran – 7.06.2011 tłumaczenie Ola Gordon „Należy także pamiętać, że obecnie 80% amerykańskich elektronicznych i drukowanych mediów należy do tylko 6 dużych korporacji.”...”Kontrola USA i globalnej polityki przez najbogatsze rodziny na naszej planecie jest dokonywana w mocny, gruntowny i tajny sposób. Kontrola ta rozpoczęła się w Europie i ma ciągłość, którą można prześledzić aż do chwili, gdy bankierzy odkryli, że bardziej opłacało się udzielanie kredytów i pożyczek rządom niż potrzebującym osobom. „. ( http://naszeblogi.pl/59502-dokonuja-agresji-na-polske-uzywajac-swoich-lajdackich-mediow )
--------
Ważne

Specjaliści nie mają wątpliwości. Niemiecki właściciel nie pozwoli, aby w prasie wydawanej w Polsce pojawiały się teksty niezgodne z linią polityczną Berlina. Na ironię zakrawa fakt, że w Niemczech obowiązuje prawo zakazujące sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce. Właśnie po to, aby niemiecki odbiorca nie padł ofiarą propagandy obcej racji stanu.
Slaw/ „press.pl” ( więcej )

Ks. Sowa: nie polemizować. ZniszczyćDruga rozmowa dotyczy stosunku do mediów i Kościoła. Mowa jest także między innymi o powołaniu byłego ministra skarbu Aleksandra Grada do zarządu spółki Tauron Polska Energia.Sowa: kopyta jadłeś w Baku?Jurek: byłem, ale w Baku to byłem, teraz napisała, że byłem w towarzystwie przyjaciół polsko-radzieckich cały czas mi to pisze k**** ten no Gazeta Polska, dzisiaj też podali, że prawdą jest to co powiedział Jarosław Kaczyński, że biznesmeni maja korzenie w PRLu taki… Maske (…) był PPR, a ja rzeczywiście założyłem koło PPRu. (…) jak to powiedzieć gadać z tymi ch*****.Jurek: i byłem w Baku dwa razy.Sowa: Jurek nie polemizować… zniszczyć naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz… żadnych (…) (zdrowie Pawła i generała)”...(źródło )
------

Mój komentarz

Karnowski daje sygnał do rozpoczęcia operacji odebrania koncesji TVN . Amerykańska gadzinówka ma koncesję do 2024 roku. Prezydent ma kadencje pięć lat, poseł zazwyczaj cztery, premier z reguły krócej , a TVN ma kadencje 10 lat.

Najwyższy czas z tym skończyć i odebrać koncesję TVN owi . Na pytania od razu odpowiadam. A dlaczego nie odebrać. Kto Polakom ma mówi co maja robić z gadzinówkami we własnym kraju. Całkowicie zgadza się z metodami księdza Sowy. Nie polemizować tylko zniszczyć.

W interesie Polski leży odebranie koncesji TVN. Interes Rzeczpospolitej wymaga odebrania koncesji TVN owi jak najszybciej.

film Adolf Hitler wypowiada wojnę Polsce - przemówienie w Reichstagu
film Fakty kontra Wiadomości - 10 informacji 10 różnic
Marek Mojsiewicz
.
Postanowiłem wydać książkę w wersji elektronicznej, ponieważ daje mi to między innymi  możliwość stworzenie mecenatu nad powieścią. Proponuję Państwu kwoty w wysokości 300 złotych w wypadku osób fizycznych i 500 złotych w wypadku firm i organizacji. W zamian nazwiska i nazwy firm mecenasów zostaną umieszczone na pierwszej stronie. Po wpłaceniu pieniędzy proszę o wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.pl  imienia i nazwiska lub nazwy firmy jakie mają być umieszczone w wśród mecenasów w książce . Oczywiście wszyscy ,którzy obejmą patronat nad powieścią otrzymają książkę bezpłatnie.
Cena za pierwsza część powieści  będzie wynosiła 35 złotych. Dla tych, którzy zdecydują się na jej zakup teraz , przed premierą cena wynosi 29 złotych. W tym wypadku też proszę wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.plnazwy skrzynki na którą ma zostać wysłana powieść. Osoby te otrzymają książkę w pierwszej kolejności. 
Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 
Lub paypal na konto paskuipera@onet.pl
Mam nadzieję ,że lektura sprawi Państwu przyjemność, a jednocześnie skłoni do przemyśleń 
Przy okazji dziękuje tym , którzy już kupili moja powieść    
Pozdrawiam serdecznie  
Marek Mojsiewicz
osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-06-2017 [21:43] - Jabe | Link:

Ciekawe, że nikt systemu koncesyjnego nie podważa. Fundamenty III RP mają pozostać niekwestionowane i niezmienne. Szczekaczki komu innemu mają służyć, bo kto inny jest u władzy. Stąd ta presja na TVN.

A już wzywanie do wyrugowania konkurencji pod pozorem przywracania pluralizmu jest bezczelną hipokryzją. Trochę to przypomina hucpę z aptekami. Też grubo patriotyzmem polane.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-06-2017 [22:32] - Marek1taki | Link:

Trwa wojna propagandowa. Bez normalności w mediach żadne wybory i referenda nie będą odzwierciedleniem preferencji obywatelskich tylko ich propagandowego urobienia.

W czasie poprzedniej wojny z równie narodowymi i równie socjalistycznymi Niemcami mówiono "tylko świnie siedzą w kinie". Dzisiaj mamy "pluralizm" mediów i mało prawdopodobne by Polacy zagłosowali negatywnie przez oglądanie "reżimowej" telewizji. A co robią politycy? Forsują podatek abonamentowy RTV, a za chwilę udają się do TVNu i Polsatu.

Udzielone koncesje to trudna sprawa z przyczyn prawnych. Gdyby tak można skorzystać z metody "na Ubera" i uwolnić media z wyjątkiem tych koncesjonowanych. Póki co w ramach zmiany kontynuuje się po poprzednikach przywileje dla wielkich firm i państwa kosztem maluczkich.
Tak samo było z ustawą medialną, że zlikwidowała konkurencję i utorowała drogę TVNowi, Polsatowi, RMFowi i radiu ZET. Nie widać tych zlikwidowanych  i tych, którzy nie powstali, a państwowe media nie potrafią się wywiązać z obowiązków. Dzisiaj Dobra Zmiana nie widzi tych samych mechanizmów w innych dziedzinach, które "innowuje", że użyję języka nowomowy polityków i dziennikarzy, który to język oznacza, że pod przykrywką rozwoju i nowoczesności kryją się stare sprawdzone metody na darcie łacha z podatnika i kreowanie z jego pieniędzy wielkich biznesów.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-06-2017 [22:59] - Imć Waszeć | Link:

Podatki... podobno są równie nieuniknione jak śmierć. Pozwolę sobie skomentować Pańską wypowiedź cytatem filmowym: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Domasuł

13-06-2017 [00:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Taa, według tego facia to wszyscy wszystkich robia w konia. Tragedia...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-06-2017 [01:57] - Imć Waszeć | Link:

Ten facet bardzo mądrze mówi. W przeciwieństwie do liberałów siejących tylko propagandę (a według niego będących również integralną częścią systemu ogłupiania), pokazuje jakieś wyliczenia. Z wyliczeń tych wynika to, co każdy widzi kto ma oczy: z etatu płacimy podatek, godzimy się na niskie płace, co jest opodatkowaniem zwanym frycowym (bo można wyjechać z kraju i już jest więcej), za etat pracodawca płaci drugi podatek, w szpitalu płacimy kolejny, w banku za trzymanie pieniędzy i posługiwanie się nimi, podatki są w każdym kwicie do zapłaty, w każdym towarze, bilecie parkingowym, wejściówce na taras, opłacie za ścieki i za wodę, od ziemi, od nieruchomości, od garażu, od wielkości dachu, od psa i kota, od samochodu (badania techniczne, zmiany opon), na komitet rodzicielski, w opłacie krajobrazowej, a na koniec wisienka na torcie - potrzebny jest znów kolejny podatek, żeby mówić Polakom "prawdę" w państwowej TV o biedzie i podatkach, lol

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

13-06-2017 [08:07] - Marek Mojsiewicz | Link:

Zgadzam się z Panem. System się już zawalił. I nie ma co pudrować trupa. Nie kombinować tylko wprowadzić skuteczny w  XXI wieku model ekonomiczny, czyli chiński   

Obrazek użytkownika Domasuł

13-06-2017 [15:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Taa jasne, kolejny internetowy mesjasz

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-06-2017 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Chce Pan szybką obsługę kapłańską wyznania nowohandlowego? Jakiś chrześcik bez problemu albo sakramencik ze zniżką, dwa gołębie, a może nawet łapie się Pan na próg PO-datkowy krowy? Płacimy, płacimy i zaraz załatwiamy pańskie pojednanie z Wielkim Ekonomem :)

Trochę uśmiechu w życiu nigdy nie zaszkodzi, gdyż swoim ciągłym kwachem ubogaca Pan życie nie tylko sobie, ale także innym blogerom i komentatorom. No bo gdyby nie znajomość niewidocznego kontekstu, to co by Pan pomyślał o tej powyższej jednozdaniowej wypowiedzi?

Obrazek użytkownika Domasuł

13-06-2017 [16:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Kwachem? Już kiedyś pisałem, ze blogosfera jest dla mnie zrodlem rozrywki - i zostałem za to wyklęty przez komentatorow :) Dlatego wlasnie radze takim ponurakom jak Śmieciu, wietrzącym wszędzie spiski które maja nas biednych ludzi robic w konia na każdym kroku, żeby słuchali mniej metalu, bo ta muzyka po prostu wpedza w depresje i czarne wizje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-06-2017 [07:25] - Marek1taki | Link:

Ponieważ my, zwykli zjadacze chleba to wiemy, a zarządzający nami te oczywiste rozwiązania ignorują, to przecież nie z niewiedzy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-06-2017 [15:34] - Imć Waszeć | Link:

Oczywiście jest w tym filmie wiele nieścisłości, które za każdym razem trzeba wyjaśniać, żeby nie powstało błędne wrażenie: http://niezalezna.pl/100479-de...
Mam wynotowane trzy takie punkty:

1) "Koszty pracy w Polsce są zbyt wysokie" - nic takiego. Koszty pracy w Polsce są takie, że obcy kapitał ciągnie do tego jak muchy do ... i to ciągnie z tego gigantyczne zyski, a jeszcze pozostaje duży margines, żeby podnoszeniem świadczeń typu płaca minimalna, można było wypchnąć go z Polski do krajów z relatywnie "niższymi kosztami pracy", jakimi mogłyby być Niemcy lub Szwecja (to żart, ale jednak ktoś tam inwestuje). Po prostu koszty pracy dla obecnego kapitału są w Polsce żenująco niskie. Czyli chwilowo kapitał jest wyjątkowo zadowolony z kosztów pracy w Polsce. To Polacy nie są w stanie zarobić w takich warunkach na własne firmy, ani nie są w stanie stworzyć silnego rynku wewnętrznego. Różnica.

2) "Wydawanie pieniędzy publicznych jest zawsze złe" - błąd. To zależy który rynek zasilają te pieniądze, a konkretnie na którym rynku się obracają i pobudzają procesy inwestycyjne i gospodarcze. Nasze czy powiedzmy niemieckie. Każdy kredyt można uznać za coś takiego, choć "publiczność" kredytu kryje się za związkiem banku z państwem. Najjaskrawszym przykładem tego, że takie wydawanie pieniędzy nie musi być złe, są dotacje unijne dla polskich przedsiębiorców - w efekcie złe dla nas, zaś dobre dla Unii a w zasadzie dla Niemiec. Bo z każdego euro wraca do nich większość i zasila ich gospodarkę oraz produkcję mydła i powidła na nasz rynek po konkurencyjnych, rujnujących z kolei naszych producentów cenach. Jak widać ten sposób dosypywania pieniędzy jest dla Niemiec dobry pod warunkiem, że pieniądz kręci się w ostatecznym rozrachunku w ich gospodarce. Gdyby mogli, to dawaliby nam jeszcze więcej przy założeniu, że będziemy z każdego "publicznego" euro zwracać jeszcze więcej. Tak więc postulowane przez autora filmu radykalne spłaszczenie struktury płaca-podatek nie musi nam wyjść na dobre w sytuacji, gdy mamy gigantyczny rynsztok marki kolektor rzygający "naszymi" euro do Niemiec. W tej konfiguracji takie dzielenie włosa na czworo, jak zaprezentowane przez autora wyliczenie płacy minimalnej, jest może jedynym sposobem, żeby kasa jakoś z raz czy dwa obróciła się na naszym ryneczku, a nie od razu popłynęła do Rzeszy. Brzmi jak paradoks, ale można to w prosty sposób policzyć.

3) Bogactwem narodu/społeczeństwa nie są pieniądze, ale wszystkie rzeczy, które to społeczeństwo zakupi lub sfinansuje, po odrzuceniu rzeczy koniecznych dla codziennej egzystencji. W to wchodzi także dobra edukacja, bezpieczeństwo, kultura i sztuka, ale nie chleb, dach nad głową, czasem samochód (dla mobilności w POszukiwaniu pracy). To są te moje mityczne "gliniane kogutki". W filmie jest to w zasadzie powiedziane, ale ja to uściślam i precyzuję.

Obrazek użytkownika mmisiek

12-06-2017 [22:50] - mmisiek | Link:

Są dużo prostsze metody niż wytaczanie armat w postaci odbierania koncesji.
Zarówno TVN jak i Polsat można spokojnie i bez rozgłosu doprowadzić na skraj bankructwa - i to w białych rękawiczkach, wystarczy tylko stosować obowiązujące prawo i walić karami ile wlezie. A jak to będzie za mało to drobna nowelizacja podwyższająca kary i po sprawie.
Niestety jest jeden warunek - trzeba mieć wolę aby to zrobić i tu jest chyba zasadniczy problem.
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

12-06-2017 [23:16] - Marek Mojsiewicz | Link:

Nie ma współcześnie  ani suwerennego państw a ani narodu bez suwerenności w przestrzeni kultury, aksjologi, ani ich nośników , w tym internetu Dlatego w interesie narodu , jego fundamentów suwerenności obce podmioty powinny być wyeliminowane . Obca  Polakom i ich kulturze ideologia lewacka musi być głoszona nie w telewizji ogólnokrajowej, ale gdzieś koło śmietnika , tam , gdzie jej miejsce.   

Obrazek użytkownika Domasuł

13-06-2017 [01:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Całkowicie zgadzam się z metodami księdza Sowy. Nie polemizować tylko zniszczyć." No i wlasnie o to chodzi. Pan się niczym nie rozni od Sowy i jego przyjaciol. Pan by toczyl takie same dyskusje jak oni. Zreszta to problem szerszy. Jest wielu blogerow na NB, którzy chcieliby, żeby ich partia robila to samo co robila poprzednia partia rzadzaca. Widzac takich wyborców PiS-u korwinowcy i inni maja swietny argument, że PO i PiS niczym się nie roznia.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-06-2017 [03:13] - mmisiek | Link:

Wystarczy robić to samo co Niemcy, wzorcowa przecież demokracja, i wiele spraw bardzo szybko się rozwiąże.
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

13-06-2017 [07:22] - Marek Mojsiewicz | Link:

Proszę sobie wyobrazić ,że mam koncesję na TVN, a mój kolega na Polsat. I robię co chcę, sprzedaję TVN Państwu islamskiemu , a Polsat wahabitom I co Pan na to? W końcu mam koncesję i jest wolność słowa.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

13-06-2017 [07:23] - Marek Mojsiewicz | Link:

Proszę sobie wyobrazić ,że mam koncesję na TVN, a mój kolega na Polsat. I robię co chcę, sprzedaję TVN Państwu islamskiemu , a Polsat wahabitom I co Pan na to? W końcu mam koncesję i jest wolność słowa.

Obrazek użytkownika Swisspola

13-06-2017 [10:41] - Swisspola | Link:

Obecne upolitycznienie mediów, jak i KRRiT nigdy nie będzie gwarantowało rzetelnych bezstronnych mediów. O ile takowe są jeszcze we współczesnym świecie możliwe? Dodając do tego jeszcze stopień podziału społeczeństwa, to medialne i polityczne bagno będzie się tylko powiększało. Przydzielanie bądź odbieranie licencji niczego nie zmieni, bo władza kiedyś się zmieni i to, co jedni łobuzy uchwalą na swoją korzyść, następni będą na swoją wykorzystywać. Najlepszym przykładem jest TK i wykorzystanie przez PiS próby manipulacji przy TK przez PO. Czyli mamy raczej zagwarantowana Apokalipsę medialno-polityczną na długie lata. Jedyne co może przerwać ten marazm to drakońskie prawo w stosunku do mediów, jak i polityków w celu zachowania najwyższych standardów i wartości! Niestety ich rozlicza ogłupiały i skłócony plebs i dla tego są oni bezkarni. Naprawę państwa należy rozpocząć od podstaw, czyli fundamentów ustrojowych. Należy oddać państwo obywatelom, a nie tylko o tym mówić upaństwawiając i nacjonalizując coraz więcej dziedzin naszego życia. Podstawą demokracji jest głos suwerena, czyli obywateli, a nie głos Kaczyńskiego, Frasyniuka, Tuska bądź innego BOLKA. Dlatego najważniejsze jest obligatoryjne referendum bez progu frekwencji. Do tego jakoś żadna ze stron politycznych się nie pali! Następny krok to zmiana ustroju na prezydencki bądź kanclerski, czyli 1 człowiek i 1 partia ODPOWIADA za stan państwa.
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

13-06-2017 [10:50] - Marek Mojsiewicz | Link:

Zgadzam się z Panem ,że media są upolitycznione. Miedzy bajki należy wrzucić opowieści o bezstronności mediów i dziennikarzy.  Obawiam się, że referendum i związana z tym ochlokracja nic nie da. Problemem są nośniki poglądów , czyli media,   w tym coraz bardziej istotny internet i manipulacje z tym związane. Dlatego kontrola nośników mainstreamu informacyjnego musi należeć do państwa i kościoła katolickiego. I już mamy pluralizm.