Francja z banana wystrugana

  Zadziwiające rzeczy dzieją się we Francji. W maju 2017 Emmanuel Macron wygrał wybory prezydenckie, mimo że chęć kandydowania zgłosił on dopiero w sierpniu 2016, a jego partia La Republique en Marche powstała w kwietniu 2016.  Emmanuel Macron był typowym kandydatem "wystruganym z banana" przez establishment.  Był pracownikiem banku Rotszylda, bliskim wspólpracownikiem prezydenta Hollande'a i ministrem w rządzie [patrz - Wikipedia.{TUTAJ}].  Został jednak "sprzedany" Francuzom jako "nowa twarz".

  Naprawdę zdumiewające są jednak wyniki pierwszej tury wyborów parlamentarnych we Francji.  Odbyła się ona w dniu 11.06.2017.   "Fakt" pisze {TUTAJ}:

  "Według opublikowanego komunikatu La Republique en Marche (LREM) wraz z sojuszniczym ugrupowaniem MoDem zdobyły 32,32 proc. głosów. Ocenia się, że ugrupowania te mogą liczyć na 400 - 445 miejsc w liczącym 577 deputowanych Zgromadzeniu Narodowym.
Prawica natomiast znalazła się na drugim miejscu zdobywając 21,56 proc. głosów (co może przełożyć się na 70 - 130 miejsc) a skrajnie prawicowy Front Narodowy (FN) zajął trzecie miejsce z 13,20 proc. głosów.  (...) Radykalnie lewicowe ugrupowanie Francja Nieujarzmiona (LFI) Jeana-Luc Melenchona oraz Francuska Partia Komunistyczna (PCF) zdobyły 13,74 proc. głosów.

  Komentatorzy zwracają uwagę na słaby wynik Partii Socjalistycznej (PS), która wraz z sojusznikami zdobyła zaledwie 9,51 proc. głosów i może liczyć na mniej niż 40 miejsc w Zgromadzeniu. Przywódca socjalistów Jean-Christophe Cambadelis powiedział, że wynik pierwszej tury wyborów parlamentarnych "to bezprecedensowy regres dla francuskiej lewicy i jego ugrupowania". Ugrupowania ekologiczne znalazły się na ostatnim miejscu z 4,30 proc. poparcia.
Absencja w niedzielnym głosowaniu była rekordowo wysoka i wyniosła, według komunikatu MSW, 51,29 proc.".

  Oznacza to, że zagłosowała mniej niż połowa Francuzów.  Zadziwiające jest to, że nieraz zdarzali się w różnych krajach "kandydaci wystrugani z banana".  Pierwszy raz widzę jednak partię polityczną "wystruganą z banana"  Ma ona nieco ponad rok, nikt nic nie wie o jej programie, lecz wygrywa ona pierwszą turę wyborów, zdobywając prawie 1/3 głosów.  To naprawdę zastanawiające.   Wiele wskazuje jednak na to, iż oszukani Francuzi wybierają "Hollande'a - bis" [Hollande był skrajnie niepopularny.  Pod koniec pierwszej [i ostatniej] kadencji nie miał nawet 10% poparcia].  Jeśli tak jest - to wkrótce czekać ich będzie gorzkie rozczarowanie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-06-2017 [21:51] - Jabe | Link:

A Nowoczesna z czego została wystugana?

U nas jest tradycja nieufności wobec prasy. To zostało po komunie. Francuzi nie mieli tej lekcji. Co im podadzą, to zjedzą. Świadomym francuskim tubylcem jest chyba trudniej być niż polskim. Tak z dekady na dekadę bezsilnie się przyglądać bananowieniu – bananowemu prezydentowi, bananowej partii, bananowej republice.

Obrazek użytkownika elig

12-06-2017 [22:18] - elig | Link:

Przez wrodzoną skromność nie powiem - z czego została wystrugana Nowoczesna.  Nie należy obrażać bananów.

Obrazek użytkownika smieciu

12-06-2017 [22:16] - smieciu | Link:

Mimo wszystko pozytywnym sygnałem jest że ponad połowa Francuzów nie poszła na wybory. Czyli większość ma rozum. Widzi że oni wszyscy to jeden diabeł lub masoneria. Tak więc ostatecznie na partię Macrona głosowało ok 1/6 uprawnionych do głosowania. Taki system wyborczy. Wielkie zwycięstwo dzięki garści lemingów. U nas było praktycznie identycznie. I co ciekawe mimo jawnego złodziejstwa, zdrad i tych wszystkich przekrętów pewnie nadal rządziłaby PO + Nowoczesna, gdyby nie samobójcze zagrania Kopacz (idiotka na czele partii), wygłupy Bula no i oczywiście Taśmy.

Obrazek użytkownika elig

12-06-2017 [22:19] - elig | Link:

  To prawda.

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2017 [22:30] - xena2012 | Link:

Żaden to pozytywny sygnał,że tak duża ilość Francuzów nie poszła na wybory.Przy tumiwisizmie i lenistwie umysłowym Francuzów cała energia wypaliła się przy wyborach prezydenckich.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-06-2017 [22:59] - Marek1taki | Link:

W zdecydowanie innym miejscu byłaby Francja gdyby socjalistycznego kandydata na prezydenta Francji nie zatrzymała w Nowym Jorku stroskana pokojówka. Musiał się chyba czymś różnić od Hollanda. I od Macrona. Jakiś zalet mu brakowało a Macron i macroniści je mają.
Francuzi chyba nie chcieli zajmować się rozstrzyganiem dylematu czy socjaliści czy macroniści i dali sobie spokój, a światły elektorat zmienił preferencje na macronistów. Po coś Macron chyba występował pod piramidką przed Luwrem?

Obrazek użytkownika Domasuł

12-06-2017 [23:53] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Szanowna Pani emerytko, czy Pani konsultowala swój tekst z jakims Francuzem? Albo osoba, która mieszkala przez ostatnie lata we Francji i jest zorientowana we francuskiej polityce? Bo żeby dochodzić do takich wnioskow, żeby uzywac zwrotow "partia wystrugana z banana" lub "kandydat wystrugany z banana" trzeba mieć jakas wiedze u zrodla, a nie tylko z perspektywy swojego fotela i cieplych kapetków. 

Obrazek użytkownika smieciu

13-06-2017 [00:32] - smieciu | Link:

Jezu, Domasuł daj już sobie spokój z komentowaniem bo to już nawet nie jest żałosne ale niesmaczne. Jakich źródeł oczekujesz? Czy ty w ogóle czytasz cokolwiek? Czy tak po prostu pieprzysz robiąc z siebie miejscowego idiotę?
Na naszychblogach było kilka tekstów o Macronie. Sam napisałem jeden. A jeśli to nie wystarcza to może warto pogrzebać w internecie zamiast popisywać się ignorancją?
Gdy ja np. rozmawiałem jakiś czas temu ze znajomą, która kupę czasu spędziła we Francji to nawet nie bardzo czaiła kto to ten Macron. Taki to był znany polityk. Taki jak Petru rok przed wyborami. Moja znajoma stwierdziła że najlepiej medialnie prezentuje się Melenchon (komunista). Ma dobrą gadkę itd. Według niej rzecz miała się rozstrzygnąć między nim a Le Pen. Nawet nie wspomniała o Macronie.
Gdy wpadnie do Polski spróbuje ją trochę docisnąć i pogrzebać w sieci. Sprawa Macrona i jego żonki jest ciekawsza niż się ludziom wydaje ale narazie mam tylko pewne poszlaki, potrzebuję paru dodatkowych danych do dość specyficznego tekstu.
Który może przy okazji wyjaśni skąd nawet w Polsce, w osobach Domasuła, biorą się fani tego francuskiego przygłupa.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

13-06-2017 [01:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Śmieciu, Tobie zdarzylo się pogadać z jakas osoba która spedzila czas we Francji, a ja byłem we Francji, znam jezyk i mam tam znajomych - Polakow i rdzennych Francuzow. Napisz ten swój tekst, zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż znając Ciebie to pewnie niewiele więcej jak teorie spiskowe, łowco wampirow. I mowilem Ci już, mniej metalu!

Obrazek użytkownika mmisiek

13-06-2017 [03:21] - mmisiek | Link:

Przykład "naszej" Nowoczerskiej już tu wyżej padł.
Identyczny modus operandi może wskazywać (jakkolwiek oczywiście nie musi), że kieruje tym ta sama ręka.

 

Obrazek użytkownika Dorota M

13-06-2017 [16:43] - Dorota M | Link:

Duże znaczenie w wyborach ma takze dobrze wyprany mózg obywateli, wychowanych do takich wyborów. Ci co juz w nic nie wierzą, tylko w zamkniecie sie wkregu swoich przyziemnych spraw, albo zakwitły im jakieś watpliwości, nie poszli do głosowania. Poza tym trzeba pamietać, że bez zapytania społeczeństwa, przełożono głosy z pierwszej tury na Macrona.  

Obrazek użytkownika jaja -cek

13-06-2017 [18:08] - jaja -cek | Link:

była taka nasza piosenka:
"...a mnie jest szkoda lata"

parafrazując powiem:
"...a mnie nie szkoda żabojadów"

ps
czekam kiedy islamiści zburzą Katedrę Notre Dame
(bo Bastylii to nie będą burzyli - przyda im się na meczet albo na ZOO dla wyznawców LGBT)