Klich czuwa, a Terlecki zaspał!

Dziś na stronie Bogdana Klicha z Platformy Obywatelskiej przeczytałem – vide: http://www.klich.pl/rusza-rewitalizacja-parku-krakowskiego - następujący komunikat, cytuję:

"Rusza rewitalizacja Parku Krakowskiego
Bardzo się cieszę, że dzięki moim interwencjom i wspólnemu z mieszkańcami  działaniu rusza rewitalizacja Parku Krakowskiego. Efektem będzie powstanie miejskiego ogrodu, pełnego kolorowych kwiatów i różnorodnej roślinności. Park stanie się miejscem spotkań mieszkańców - będzie nowy plac zabaw, miejsce do gry w bule, stoły piknikowe, czytelnia i stoliki do gry w szachy. Liczę, że zrewitalizowany Park Krakowski będzie tętnił życiem i stanie się ważnym miejscem spotkań dla społeczności lokalnej.... Warto walczyć i zabiegać o nasze "małe ojczyzny"…, koniec cytatu.

Jako, że mieszkam tuż obok tego pięknego parku, bardzo mnie ucieszyła ta cenna inicjatywa szczególnie, że ów park już od dawna wymagał remontu. W tym kontekście, nic tylko chwalić Platformę Obywatelską, że ma senatorów tak szczerze zatroskanych o parki Królewskiego Miasta.

Rewitalizacja Parku Krakowskiego zaczęła się od jego ogrodzenia wysokim płotem z blachy falistej, a dzisiaj idąc na kawę do miasta zobaczyłem na tym płocie planszę pokazującą imponujący plan rewitalizacji oraz termin ukończenia tego projektu określony na maj 2018.

Ja broń Boże niczego nie sugeruję, ale jako stary blogerski wyga skojarzyłem natychmiast, że w roku 2018 odbędą się przecież wybory samorządowe, więc nie trudno sobie wyobrazić, jakim handicapem dla Platformy będzie ta rewitalizacja urzeczywistniona tuż przed ruszeniem krakowian do urn wyborczych. I choć pan Bogdan Klich nieodwracalnie stracił mój szacunek po tym, co wyprawiał w związku z tym, co się stało pod Smoleńskiem to muszę jednak przyznać, że nie zasypia gruszek w popiele.

Ale, ja, jako krakowianin kochający swoje miasto postanowiłem skorzystać z okazji i upiec na tym ogniu jeszcze drugą pieczeń dla podwawelskiego grodu. Otóż uważam, że PO szykuje samorządową ofensywę w Krakowie i jeśli krakowski PIS chce wygrać w Krakowie wybory samorządowe 2018 to teraz musi czymś przebić przyznaję sprytny pomysł senatora Bogdana Klicha i też zrewitalizować jakąś atrakcyjną część miasta. To kluczowo ważna sprawa, bo jak PIS przegra wybory samorządowe przegra również parlamentarne.

Jest jeszcze trochę czasu, więc tak sobie myślę, że zamiast łazić krok w krok po Sejmie za Jarosławem Kaczyńskim, sprawą tą mógłby wziąć w swoje ręce stosunkowo mało zajęty poseł profesor Terlecki.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Skrzetuski

09-06-2017 [19:08] - Skrzetuski | Link:

dobrze, że prof. Terlecki odsunął pana od PiSu,
i widać, że jest pan tym bardzo sfrustrowany...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-06-2017 [20:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Skrzetuski

"dobrze, że prof. Terlecki odsunął pana od PiSu, i widać, że jest pan tym bardzo sfrustrowany..."
-------------------
Ostatnim, co by mi przyszło do głowy to przysuwać się do PIS-u. Mnie osobista działalność polityczna nie interesuje. W żadnej partii.

PS.
A porozmawiamy, jak PIS przegra wybory samorządowe w Krakowie, tak, jak od kilkunastu lat przegrywa z prezydentem Majchrowskim. Pan nie ma pojęcia, w jakim celu napisałem tę notkę, bo Pańska wyobraźnia jest na to zbyt krótka.

Obrazek użytkownika Domasuł

09-06-2017 [21:12] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Sam Pan pisze, ze PiS w Krakowie wciąż przegrywa. Wiec dlaczego nagle mialby wygrac. Tę przegrana trzeba po prostu wkalkulować w koszty. Nietrudno sobie wyobrazić, jaka siec ukladow oplata takie miasto jak Krakow. Sporo na ten temat mowi choćby dziennikarz sledczy Witold Gadowski. Zamiast wciąż się czepiac PiS-u proszę sprobowac cos zrobić, żeby te lokalne układy zmieniac.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-06-2017 [22:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Zamiast wciąż się czepiac PiS-u proszę sprobowac cos zrobić, żeby te lokalne układy zmieniac..."
-------------------------
Po pierwsze ja się nikogo nie czepia, tylko piszę, że Platforma Obywatelska szykuje w Krakowie wielką ofensywę samorządową.

Zaś po drugie, żeby zacząć zmieniać lokalne układy krakowskie, najpierw musi zostać zmieniony poseł profesor Terlecki. A jak Pan nie wierzy, to proszę zasięgnąć języka wśród krakowskich pisowców.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika terenia

09-06-2017 [21:39] - terenia | Link:

To,że pan Klich cieszy się z owej rewitalizacji nie jest niczym nadzwyczajnym.Rewitalizacja jest realizacją jednego z projektów BUDŻETU OBYWATELSKIEGO   https://budzet.dialoguj.pl/pro...  a tu Skład Rady Budżetu  http://budzet.krakow.pl/strona...  Tak więc nie przypisywałabym jakiejś szczególnej roli w powyższym panu Klichowi a to,że Pan cytuje jego samochwalstwo to inna sprawa. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-06-2017 [22:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Terenia

Szanowna Pani Tereso, porozmawiamy w roku 2018 jak zostanie ogłoszony wynik wyborów samorządowych. A póki co zapraszam do lektury mojej notki pt. "Oportunistyczne dziadostwo radnych krakowskiego PIS-u" - vide: http://naszeblogi.pl/47365-opo...

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika spike

09-06-2017 [22:17] - spike | Link:

Rzecz można wreszcie znalazł Pan kija, by Terleckiego uderzyć :)
Jaki już Panu przypomniano, w Krakowie od dawna jest silny układ POlszewicko - lewacki, do tego o charakterze mafijnym, może się okazać, że silniejszy niż w Warszawie.
Sugerowanie, że to nabije poparcie dla Klicha, dowodzić będzie kolejny raz, że Krakusy to takie same głąby, jak ci co głosują na PO. W moim mieście pewien poseł PO próbował swoich sztuczek, jak Klich, ale ludziska nie dali się nabrać, miał poparcie chyba 2% :), choć tu była "stajnia PO", to jednak PiS uzyskał wysokie poparcie, sądzę, że podeszli do problemu pragmatycznie, bo co im przyszło z obietnic i kłamstw, zaryzykowali i postawili na Prezesa.
Jak długo mafia kolesi i szemranego kręcenia lodów będzie chodzić na wolności, tak długo PO będzie miało za wysokie notowania.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Ziomal Ojczyźniany

10-06-2017 [01:59] - Ziomal Ojczyźniany | Link:

W Krakowie na przyszłoroczne wybory samorządowe nie podejmuje się walki z samorządnością lokalną, np. nasyłając na władze samorządowe  częstych kontroli, nie powiększa się obszaru miasta Krakowa o gminy i wioski nie sprzyjające PiS-owi - po prostu upiększa się miasto. I przypomnieć należy, że w zw. ze śledztwem smoleńskim i stwierdzeniem nieprawidłowości w szkoleniu lotników wojskowych, ówczesny minister obrony Bogdan Klich podał się do dymisji, ponieważ tak mu nakazywał honor w poczuciu odpowiedzialności politycznej. I żaden marszałek senatu nie próbował go bronić twierdzeniem, że przecież minister osobiście lotników nie szkolił (tak, jak min. Zieliński nie torturował osobiście chłopaka we wrocławskiej komendzie policji, co zaznaczył marsz.Karczewski). A co do marsz.Terleckiego (niestety: też z Krakowa),to jest on bardziej zajęty otwieraniem drzwi  "naczelnikowi Państwa", co niejednokrotnie widzieliśmy w TV, podobnie, jako wstawanie z miejsc wszystkich PiS-dzielczych posłów  przy każdym wystąpieniu "naczelnika" z sejmowej trybuny.

Obrazek użytkownika Domasuł

10-06-2017 [03:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Heh takich pierdol to nawet pan Krzysiek nie wypisuje... Swoja droga to moglby isc po calosci i dokopać pisiorom wlasnie takimi stwierdzeniami. Po co się obcyndalac? :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-06-2017 [08:53] - zbieracz śmieci | Link:

Przed wakacjami należałoby nabyć trochę tężyzny w Spa dla zasłużonych tow.agitatorów,kolejka spora bo jedno ze Spa zostało zasypane {Woronicza] pozostały dwa na Czerskiej i Wiertniczej stąd kolejka.
Te Spa w szambach to naturalne środowisko dla takich jak uczyciel[niezawisły i niezależny] .

Obrazek użytkownika Tarantoga

10-06-2017 [09:24] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Piotr Piętak pisarz i publicysta super gwiazda na sralonie 24
***************************************************************************
Od 11 lat napiernicza na Kaczyńskiego,bo ten go zdymisjonował i wywalił z PiS-u.
Jaką trzeba mieć obsesję i nienawiść zapiekłą,aby 11 lat rzucać g**** na Kaczyńskiego na s 24!?

Ale jego wywalił Kaczyński, pana krzysia Terlecki zdemaskował i odmówił przyjęcia do PiS.

Też obsesja i nienawiść...to sie kończy zawałem,udarem,niewydolnością organizmu...i wylewem krwi do mózgu...ale to panu Krzysiowi nie grozi...z braku podmiotu.

Obrazek użytkownika Lektor

10-06-2017 [10:54] - Lektor | Link:

" Mnie osobista działalność polityczna nie interesuje. W żadnej partii. "
Oooooo to dobrze !   To napisz pan nam, jako nauczyciel akademicki, jak byli i są kształceni studenci na uczelniach , szczególnie w Warszawie i Łodzi, że dziś mamy tylu komuchów aktorów, tudzież reżyserów ?!  Uważam, że właśnie to środowisko powinno być wysoce patriotyczne, a jest odwrotnie, z nich wycieka po prostu lewactwo i głupota.
Czekamy na taką notkę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-06-2017 [14:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Uważam, że właśnie to środowisko powinno być wysoce patriotyczne, a jest odwrotnie, z nich wycieka po prostu lewactwo i głupota. Czekamy na taką notkę..."
--------------------------
Proszę bardzo. Napisałem ją już w marcu roku 2014 - vide: http://salonowcy.salon24.pl/57...

Pozdrawiam Pana i oczekuję na następny komentarz po przeczytaniu wskazanej notki.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-06-2017 [15:24] - zbieracz śmieci | Link:

łże jak zwykle bo w ostatnich wyborach z listy oburzonych chciał dostać się do sejmu .Nie wiedział cwaniak ,że trafił na lepszych od siebie bo tych "oburzonych" było raptem w całym kraju sztuk trzydzieści .Ładny grosz z niego wyrwali za miejsce na liście i ciągle się domagali więcej ,nawet tu na NB i w.chyba płacił a raczej nie chyba ale na pewno.Finał był taki ,że żadnej listy nie zarejestrowali a forsa tak ukochana przez uczyciela paszła  w karmany cwaniaków.Wydymali na cacy a nieszczęsny nawet nie poznał osobiście żadnego z nich ...!