Platforma może na razie zapomnieć o puczu

No to Grzegorz Schetyna ma teraz czas na przemyślenia. Nie daję już rady – myśli zapewne - to są rzeczywiście syte lemingi i lenie, co na jedno wychodzi. A tak poza tym, jedyna wolność o jakiej chyba marzą to wolność od PiS-u. Milion zwolenników PO w samej aglomeracji warszawskiej, a na te kilka godzin urwał się tylko aktyw, aktorzy, maturzyści rocznik 70` i byli esbecy, a potem deszcz i smutny Big Cyc. A także, co fajne, wesoły folklor, który przynajmniej ubarwia każdą manifestację. Gdyby nie PSL, który dowiózł do stolicy kilka tysięcy zdezorientowanych ludowców, byłoby jeszcze gorzej. Trzeba się jednak cieszyć, że ludziom chce się wyrażać sprzeciw, niezależnie od tego czy ma on sens.  Żyjemy już i tak w wirtualnym świecie, a to co się dzieje naprawdę, jeszcze tylko chwilami dociera do naszej świadomości. Odczuli to dotkliwe Francuzi, którzy zostali w zasadzie „zmuszeni” do głosowania na kogoś, kto jest wytworem mediów, kimś wręcz nierzeczywistym, choć jak najbardziej będzie miał znaczący wpływ na świat realny, jeśli pokona dziś Marie Le Pen. Prawo i Sprawiedliwość może na chwilę odetchnąć, chyba największe wpadki ma już za sobą, choć te wpadki były przecież i tak napompowane przez nieprzyjazne media. W każdym razie jest okazja, żeby uporządkować własne szeregi i nade wszystko poprawić kulejący przekaz tego, co PiS robi, a czego na pewno nie robi. A jakość współczesnego przekazu zależy głównie od tego, jak on jest podany, co widz widzi, a nie od tego, co słyszy, choćby ostatnia prezentacja pytań do PO przez rzecznik Beatę Mazurek.
 
 
Oczywiście fakty też mają znaczenie, ale nie można nimi cały czas „mordować” widzów, tym bardziej „własnych”. Adresuję te słowa do osób zarządzających informacją w TVP. To nie ja narzekam, bo jakie by to miało w ogóle znaczenie? Narzekają często widzowie, wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Moi znajomi. Oczekują profesjonalnych kontr i bogatego serwisu o tym, co się wokół nich dzieje, nie tylko w Polsce. Mniej łopatą, a bardziej głową. W czwartek wieczorem zmieniono w TVP dyrektorów TAI, ale to, samo z siebie, nie uzdrowi kulejącej informacji i publicystyki w telewizji publicznej. Można sporo zmienić i sprowadzić TVN do parteru, bo oni posługują się tylko łomem i ten łom działa skutecznie na ich widzów, co każdy może sprawdzić na własnej skórze. Łom naprawdę można inteligentnie pokonać. Poza tym, przydałby się jakiś mały owalny stół, przy którym najważniejsze osoby w państwie ustaliłyby między sobą - teraz, przed wakacjami - podział zadań i wyjaśniły zgrzyty, do jakich doszło w ostatnich tygodniach. Platforma może na razie zapomnieć o puczu czy przesileniu, nawet jeśli 700 prawników z 45 tysięcy huknie 20 maja, że w Polsce wali się demokracja. Jeśli chodzi o pucz, to on już bardziej grozi Francji niż Polsce. Bo chaos, ten skądinąd piękny kraj, dopiero ma przed sobą.    
 
 
 
 
Platformie Obywatelskiej trzeba jednak oddać to, że podeszła do marszu z poświęceniem. Uruchomiła wszystko co miała. Jeśli więc efekt jest taki, jaki widzieliśmy w sobotę na ulicach Warszawy, co najmniej marny, to oznacza to, że w świecie realnym, w którym jeszcze spędzamy trochę czasu, wyborcom PO żyje się całkiem nieźle. Wściekli, ale dają radę. Biorą z obrzydzeniem co miesiąc pięć stów na waciki, chodzą jeszcze wieczorami spokojnie po ulicach, ale jednocześnie chcieliby mieć za sąsiadów miłych imigrantów i  plaż bez polskiej dzieciarni zajadającej frytki z tego samego 500+. Wydawało się jednak, i było to dość powszechne przekonanie, że 6 maja będzie gorąco, że te 200 tysięcy ludzi będzie jak nic, że emocje sięgną zenitu. Kicha. Platforma musi się zastanowić nad tym co spaprała, jakich emocji nie uruchomiła, które przegapiła, bo przecież to one wyzwalają w wyborcach pęd do autokarów, to one skazują  na straszną śmierć porzucone na grillach surowe karkówki i polędwiczki, kiedy wolność wzywa na barykady.       
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

07-05-2017 [15:41] - paparazzi | Link:

Bardzo słuszne uwagi tylko "jedyna wolność o jakiej chyba marzą to wolność od PiS-u" mi się nie zgadza. Ja to widzę "koryto" wysycha i te pasożyty chcą zatrzymać zmiany. Wolności od PiS u maja aż zanadto co wynika z pana wpisu. Inteligentnie dziadów załatwić co tez pan sugeruje.

Obrazek użytkownika grzechg

07-05-2017 [16:25] - grzechg | Link:

Miałem na myśli wolność od istnienia PiS-u, może za mało precyzyjnie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

07-05-2017 [15:53] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Ten "marsz" oraz transmisje w telewizjach wszystkich,nie był kierowany do widzów w III RP.
Te szmaty unijne i niebieskie baloniki,to był obraz skierowany do widzów UE...JAK TO W "TYMKRAJU" jest tragicznie i lud cierpi tortury.
Widzowie w Belgii,Holandii i reszcie tego kołchozu maj stwierdzic,że "polacy" są za UE i oddadzą życie za makrelę i makarona.
U mnie poszła jedna "setka" na cały dzień,,,w lewackiej krajowej Uno :-)) 

Obrazek użytkownika grzechg

07-05-2017 [16:28] - grzechg | Link:

Widzowie tego raczej nie zobaczyli, a prasa niemiecka i brytyjska, którą wczoraj przeglądałem w sieci, albo nic albo krótko:  tysiące manifestujących w Warszawie - wszędzie taki sam tytuł, a w środku dane policji i fantasty z magistratu. - 9 tysięcy (policja) lub 70-90 tysięcy (ratusz) . To prawda, to był marsz dla zagranicy. Oj wkurzy się Merkel.....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-05-2017 [18:48] - Imć Waszeć | Link:

Post się zdublował:/

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-05-2017 [18:45] - Imć Waszeć | Link:

Żeby nie mordować widzów TV, a swoje i tak powiedzieć, proponuję poprosić Makłowicza o przygotowanie dania. Niech sobie przycupnie gdzieś tam w krzakach nad Renem i je przyrządzi. Najlepszy wybór, to oczywiście makaron z makrelą i wszystko stanie się jasne:

http://makelifetasty.pl/2015/1...

A dla polszewików w tym samym czasie trzeba pokazać program rozrywkowy i quiz na poziomie Muchy ze Szczerbą (nie pomylić z muszką i szczerbinką!):

"Punkt 6: Sztafeta sylabowa - tworzenie wyrazów rozpoczynających się od tej samej sylaby: mama, makaron, marzenia, makrela... narysuj obok tyle kresek ile sylab słyszysz w wyrazie..." :P - http://www.lubycza.przedszkoln...

Obrazek użytkownika RoK

07-05-2017 [19:03] - RoK | Link:

Całkiem przypadkowo objawiła się nowa specjalność kuchni europejskiej: makaron z makrelą :)