Pohukiwania brać "na miękko"

Swojego czasu pisałam, że sprawa Bartłomieja Misiewicza ma znaczenie wtórne, drugoplanowe. Nie chce przez to powiedzieć, że przy okazji nie popełniono w tej sprawie błędów np. oddawanie honorów poprzez salut, uroczyste powitanie (okrzykiem) przez żołnierzy w zwartym szyku czy też trzymanie parasolki nad głową p. Misiewicza uważam za dalece niefortunne, co zresztą zostało do wręcz do bólu wykorzystane przez opozycję. Jednak podtrzymuję swoją wcześniejszą tezę, że p. Misiewicz był jedynie „narzędziem” do okładania min. Macierewicza. To ten ostatni był (i jest nadal) faktycznym  celem układu post okrągłostołowego.  Zabieg był prosty – poprzez atak na p. Misiewicza miano osłabić pozycję min. Macierewicza w rządzie i szerzej podważyć wizerunek gabinetu premier Szydło w oczach społeczeństwa. W mojej ocenie ten zabieg, poprzez dymisję p. Misiewicza, opozycji się udał. Opozycja pokazała, że potrafi kształtować politykę kadrową rządu! Uważam, że p. Misiewicza należało zawczasu zepchnąć na plan dalszy i sprawę definitywnie zamknąć. W jednym z felietonów napisałam, że jeżeli uda się opozycji utrącić p. Misiewicza…znajdą kolejnego. I nic do rzeczy tu nie ma fakt, że za rządów PO/PSL Polska misiewiczami stała jak długa i szeroka, a my jesteśmy jedynie nieudolnymi naśladowcami niedoścignionych mistrzów w tej dziedzinie. Pana Misiewicza już nie ma. Czy to oznacza, że min. Macierewicz zszedł z agendy? Gdzież tam! Teraz na stanowisko p. Misiewicza awansował p. dr Berczyński,  przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem. Chodzi o jego wypowiedź o Caracalach. Fortunna, niefortunna – zostawmy tę sprawę na boku, bo to nie ma nic do rzeczy. Opozycji chodzi o to, by kroić min. Macierewicza jak salami. Jak się uda z dr Berczyńskim, to znajdzie się jakiś inny, którego wylosują na loterii. Nie stawiam tezy: ani kroku w tył, bo jeżeli gdzieś popełniliśmy błąd, to powinniśmy go naprawić. Natomiast nie możemy ulegać naciskom tych, którzy model misiewiczostwa doprowadzili do perfekcji. Tak więc musimy mieć więcej pokory, bo zwycięstwo nie zostało nam dane raz na zawsze, ale pohukiwania PO/PSL oraz mediom im przyjaznym, powinniśmy brać na miękko.
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

19-04-2017 [12:01] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

To samo pisałem 2 tygodnie temu...a nie jestem posłem PiS.
http://naszeblogi.pl/46217-sza...

Obrazek użytkownika alchymista

19-04-2017 [12:06] - alchymista | Link:

Mądrze Pani prawi, z tym jednak zastrzeżeniem, że nie widzę w Misiewiczu niczego złego.
W massmediach odbył się kafkowski proces, postawiono akt oskarżenia na podstawie "widzimisię", wydano wyrok w oparciu o nieistniejące przepisy prawa, a nasi politycy ten wyrok wykonali. Czy to jest w porządku, żeby w ten sposób traktować niewinnego człowieka?
Wiem, wiem, polityka. Ale polityka powinna być rozsądna. I ma Pani rację: opozycja nie może kształtować polityki kadrowej rządu. Może krytykować, ale nie kształtować.

Obrazek użytkownika mada

19-04-2017 [12:57] - mada | Link:

Tak było.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-04-2017 [13:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"kafkowski proces" Czy procesy w mediach mieniących się prawicowymi i polskimi skierowane wobec przeciwników obecnej władzy też Pan Bloger nazwie kafkowskimi?

Obrazek użytkownika Wiśtawio

19-04-2017 [12:11] - Wiśtawio | Link:

Trudno się niezgodzić.Ta dymisja dała pewność że metoda "cebuli"przynosi efekt

Obrazek użytkownika michnikuremek

19-04-2017 [12:56] - michnikuremek | Link:

Stawiam na to, że następny "misiewicz" zostanie znaleziony w otoczeniu ministra Ziobry. Tam też są robione porządki w wyniku których urwą się miliardowe przywileje.....

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-04-2017 [13:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

"jesteśmy jedynie nieudolnymi naśladowcami niedoścignionych mistrzów" Pocieszające dla Waszego pisowskiego otoczenia że uczycie się szybko.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-04-2017 [16:29] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Doroto, proszę brac poprawke na "Wesolego Zdzisia" :) Chlop nie chce zle. Tak mu tylko zawsze reka się omsknie na klawiaturze i wychodzi pasztet.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-04-2017 [16:45] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie zgodze się z Pania. Coz takiego strasznego stało się panu Misiewiczowi? I jaka on wybitna persona był w waszych rzadach. Bo oprócz nagonki na niego, to nic nie wiem o jego osiagnieciach. Jaki sens miało bagatelizowanie sprawy Misiewicza? Czy o to chodzi, żeby - jak poprzednia ekipa (istny Gang Olsena) - zamiatać kłopoty pod dywan? Jeśli pan Misiewicz był tak zasluzona i niezastapiona postacia to raczej trzeba było wszem i wobec naglosnic jego osiagniecia.

Oczywiście ze lze-media znajda sobie kolejna ofiare - każdy chyba o tym wie. Tutaj jednak chodzilo o cos innego. Czy warto było tracic wizerunkowo trzymając Misiewicza. Moim zdaniem nie warto. Tak to już jest ze będziecie atakowani niemiłosiernie, ale trzeba wiedzieć, kogo można poswiecic a kogo nie. Jak wydostaly się informacje na temat jego zarobkow - Misiewicz był skończony, bo to naprawdę powinno być skandaliczne nawet dla popierających polityke PiS-u. Nie porownywalbym Misiewicza z dr Berczynskim - to sa zupełnie inne sprawy. Nie widze zadnych przewinień dr Berczynskiego, wiec w tym przypadku nie może być mowy o wyciąganiu konsekwencji tylko dlatego ze mainstream toczy piane.

Obrazek użytkownika xena2012

19-04-2017 [19:28] - xena2012 | Link:

Ale dlaczego nie ucięto sprawy tak szybko jak na przykład w przypadku Hoffmana? Minister Macierewicz nie powinien niepotrzebnie prowokować powodując lawinę spekulacji,krytyki i hejtu.