Świętujmy Wielkanoc zanim Ramadan ją wyprze.

 
Upadek cywilizacji. Naszej cywilizacji. Czy do tego dojdzie?
Jakże nam brak świętego Jana Pawła II. Przy nim czułbym się pewniej.
Nie raz kierował jego działaniami Archanioł Michał, a nawet sam Pan Jezus wypędzający handlarzy ze świątyni. On by nas bronił do upadłego. W imię Boga.
 
Gdy nic nie nastąpi, gdy wreszcie ludzie Europy się nie wściekną i nie przepędzą tego diabelskiego nasienia lewactwa, kryptokomunistów i neoliberałów, to grozi nam, że zostaniemy samotną wyspą i Polskę otoczy islam. Niemiła perspektywa.
 
Niemiecka Kolonia to miasto, które w chrześcijaństwie odegrało wielką rolę. Katedra w tym mieście, ze swoją stupięćdziesięciometrową wieżą, na której jest dwanaście dzwonów, jeszcze w 1884 roku była najwyższą budowlą na świecie.
Ku chwale Pana.
Aż przyszli innowiercy. Właściwie to miękkie, zniewieściałe społeczeństwo chętnie ich wpuściło. Wybudowali największy meczet w Europie. Zwieńczeniem budowli miał być minaret wyższy od wieży Kolońskiej Katedry. By bardziej chwalić ich boga.
A pod katedrą jego wyznawcy w noc sylwestrową atakowali, napastowali i upokarzali nasze kobiety. Władze milczały...
 
Wiara w Jezusa Chrystusa stworzyła potężną cywilizację chrześcijańską. To jedna z nielicznych cywilizacji opartej na dominacji dobra, moralności i dążeniu do sprawiedliwości. Nie ma takiego myśliciela, który jej wartości mógłby, a nawet chciałby podważyć.
Cywilizacja ta prowadziła do ciągłego samodoskonalenia się intelektualnego i kulturalnego.
Dała nam ten świat, który mamy wokół siebie.
Próbowano ją zniszczyć, czy to Rewolucją Francuską, nazistami Hitlera i bolszewikami Lenina i Stalina, ale nie dano rady. Czy brukselskim lewakom w końcu uda się to, czego nie zdołali dokonać krwawi poprzednicy, zabijając przy okazji miliony ludzi?
 
 
Islam został wymyślony dla zupełnie innych ludzi. To cywilizacja koczowniczych Beduinów i dzikich hord mongolskich. Społeczności mało co wytwarzających i wolących łupić i zagarniać, co inni wytworzyli. Mają to nawet zalecone w swojej świętej księdze.
Podczas gdy nauki chrześcijańskie koncentrują się na rozwoju duchowym człowieka, to księgi islamu są regulaminami codziennego życia. To możesz jeść, a tego ci nie wolno. Kobieta zawsze jest czymś niższym od ciebie i możesz mieć tyle kobiet na raz ile tylko zapragniesz i zdołasz zgromadzić. Prawa ręka służy do tego, a lewa do tamtego. I tak dalej. Wszystkie aspekty życia, od urodzenia, aż do śmierci i od rana do wieczora precyzyjnie uregulowane. I jeśli urodziłeś się muzułmaninem, albo nim się stałeś, to nie ma już odwrotu. Z islamu nigdy nie można się wypisać. Gdybyś próbował, to można ciebie zabić.
A ku chwale swego boga będziesz pięć razy dziennie bił pokłony głową do ziemi...
 
Takie zagrożenie jest całkiem realne i nie jestem w stanie zrozumieć ludzi z naszej cywilizacji, godzących się świadomie na taki scenariusz. O co w tym wszystkim chodzi? Cóż takiego złego jest w chrześcijaństwie, że ktoś odczuwa taką opresję, by zwrócić się w kierunku islamu. Dla mnie to oznaka obłędu.
 
 
Wagę konieczności nieustannego przeciwstawiania się islamowi bardzo dobrze rozumieli nasi przodkowie. Tysiąc lat temu, gdy sułtan Saladyn rozszerzał kalifat na terytorium Hiszpanii, mając już całą Andaluzję, krzyżowcy zbrojnie postanowili bronić chrześcijaństwa. I obronili.
Potem my, Polacy, niewiele lat później, pod Legnicą broniliśmy się przed najazdem Mongołów, nazwanych wówczas Tatarami, czyli "z piekła rodem".
No i wreszcie Odsiecz Wiedeńska, którą nasz Jan III Sobieski obronił chrześcijańską Europę przed tureckim islamem.
 
Widać wyraźnie, że sytuacja najazdu islamu na chrześcijaństwo regularnie się powtarza. Do tychczas dawaliśmy odpór. A dzisiaj mamy się poddać?
 
Nie zapominajmy, że dla muzułmanów zawsze jesteśmy wrogami. Niewiernymi – kafirami. Zgodnie ze swymi świętymi księgami mają nas zniszczyć, opanować nasze ziemie i zabrać nasz dobytek. To ich święta powinność.
 
Durnie i naiwniacy, jakich sporo po II WŚ, ubzdurali sobie, że uda się wyznawców islamu zasymilować i żyć z nimi w pokoju i wspólnocie.
Jak to się udało można zobaczyć już 80 km od polskiej granicy, odwiedzając dzielnice Berlina - Neukölln, Kreuzberg, Wedding i Moabit.
Ponad pół wieku "asymilacji" i nic z tego. Multi – kulti w wydaniu hard.
 
Jak miliony rodaków, praktycznie wszyscy, za wyjątkiem garstki zidiociałych lewaków i agentów obcych służb, chcemy mieć zawsze swoją Wielkanoc,  swoje Boże Narodzenie, Trzech Króli i Boże Ciało.
Już nie wrócimy do pogaństwa, ani nie przyjmiemy innej religii.
Utożsamiamy się tylko z jedną, jakby specjalnie dla nas Chrystus umarł na krzyżu, a następnie zmartwychwstał.
 
A Ramadan nigdy nie zastąpi naszego Postu.
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

15-04-2017 [09:27] - gorylisko | Link:

niektórzy wolą sześciu króli ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

15-04-2017 [09:51] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

http://i.iplsc.com/kolejni-mig...

Wesołych i pogodnych Świąt :-))

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-04-2017 [11:00] - jazgdyni | Link:

Radości i spokoju, nie tylko w ten świąteczny czas życzę.
Miło z Panem się spierać.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-04-2017 [12:46] - Czesław2 | Link:

Witam.
" Dla mnie to oznaka obłędu". Być może. Być może dużej kasy i ceny za władze.
Wesołych Świąt. Czesław

Obrazek użytkownika michnikuremek

15-04-2017 [13:24] - michnikuremek | Link:

„Pora budować wysoki płot na Odrze i Nysie Łużyckiej! A za nim należy rozmieścić żołnierzy OT z bronią. Każda próba nielegalnego przekroczenia granicy – kula w łeb!”
Za ten tekst dostałem 24-godzinnego bana na pejsbuku. :D :D

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2017 [04:51] - jazgdyni | Link:

A ja uważam, że tylko silna wiara chrześcijańska jest odpowiednią zagrodą. To pustka po upadku religii na zachodzie otworzyła bramy najeźdźcom.

Obrazek użytkownika jaja -cek

15-04-2017 [13:42] - jaja -cek | Link:

a ja tak sobie myślę, że zamiast powiedzenia (cytuję klasyka):    "...na zachodzie bez zmian"
trzeba już mówić: 
"... na zachodzie już pozamiatane"
i zacząć systematycznie, planowo budować mury i kopać fosy na .... "zachodniej granicy"

 

Obrazek użytkownika Lektor

15-04-2017 [22:03] - Lektor | Link:

No nie, Panowie, nie przesadzajmy !  Daleko w Polsce do Ramadanu powszechnego. Kilka dni temu Minister Błaszczak upewnił nas, że Polska nie przyjmie i nie zgodzi się na żadną relokację muzułmanów z Europy zachodniej.
To, że nie doszło do przyjęcia nawet kilkunastu tysięcy muzułmanów za rządów PO i PSL a reprezentujących ich przez znaną kłamczuchę i zdrajczynie Grupy Wyszehradzkiej Kopacz i wyjątkowo "bystrą" Minister T. Piotrowską, to chyba robota Sobieskiego z zaświatów.
A więc świętujmy spokojnie i cieszmy się znartwachwstaniem Chrystusa.
Wesołego Alleluja !

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2017 [04:48] - jazgdyni | Link:

To, że dzisiaj stanowczo im zagrodziliśmy drogę nie oznacza, że przestaną próbować również nasze terytorium zawłaszczyć w przyszłości.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2017 [23:53] - Imć Waszeć | Link:

Podoba mi się ten obrazek. Jest może gdzieś większa wersja? :D

Obrazek użytkownika Domasuł

16-04-2017 [01:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A co my mamy wspolnego z ta baba wikingiem? Dla mnie ten obrazek jest bzdurny po stokroc. Na zachodzie Europy juz nikt nie mysli takimi kategoriami, a wchodzenie przez Polakow w nieswoje tradycje moze i ma wielowiekowy precedens, ale koniec koncow jest zupelnie nonsensowne. No chyba ze ktos ewentualnie podtrzymuje tradycje Gdanska vel Danzig - miasta hanzeatyckiego I majacego niewiele wspolnego z polska tradycja sarmacka i slowianska.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2017 [04:46] - jazgdyni | Link:

Zdziwiłby się Szanowny Domasul, jak wiele nasza lechicka słowiańszczyzna ma wspólnego z Wikingami. Byli przecież nimi najlepsi woje Bolesława Chrobrego. A nasz Jan z Kolna był ich pilotem. Blisko dzisiejszego Elbląga było Truso, ich główna baza w wyprawach na Morze Czarne. A i Wolin był bardziej wikingowski, niż polski.. A polskie słowo "tak" oznacza dziękuję u nich.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2017 [13:14] - Imć Waszeć | Link:

A poza tym to nie jest Wikingówna ;)

Ten herb na tarczy mówi co innego. Niebieski krzyż na białym tle to może być flaga Finlandii. Chociaż ma ona w ręku włócznię, więc może też być wyobrażeniem Walkirii, które w mitologii nordyckiej są wojowniczkami i córkami Odyna. Bardziej są one rozpowszechnione przez Wagnera w Niemczech. Podobny herb ma także Marsylia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2017 [12:25] - jazgdyni | Link:

Szanowni Panowie

Pogodzę was, bo niebieski krzyż na białym tle jest krzyżem Świętego Michała. I miał znaczenie w walce z islamem.

http://www.crwflags.com/fotw/flags/rel-sain.html#michael

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2017 [09:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Jakże nam brak świętego Jana Pawła II. Przy nim czułbym się pewniej.
Nie raz kierował jego działaniami Archanioł Michał, a nawet sam Pan Jezus wypędzający handlarzy ze świątyni. On by nas bronił do upadłego. W imię Boga..."
-------------------------------------------------
Pamięta Pan? Pamiętacie Państwo jeszcze? - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Panie Januszu!
Będę o Panu i tych, których Pan lubi myślał serdecznie i ciepło przez te Święta, które choć powinny być radosne to w przyszłościowej perspektywie nie dają specjalnych powodów do radości.

Alleluja!
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2017 [05:32] - jazgdyni | Link:

Radosnego Alleluja Panie Krzysztofie!

Nie, nie czas na pesymizm. Jak łatwo się relatywizuje. Dopiero co, po długim okresie upokorzenia, zdobyliśmy władzę i wbrew medialnej rzeczywistości realizujemy program prawie zgodnie z planem, A, że jest to organizm żywy i dynamiczny, to czasem różnie to idzie. Fakt, byłoby znacznie lepiej, gdyby było więcej mechanizmów kontrolnych.
Lecz mam nadzieję, że i na to przyjdzie czas. A my co? Dalej róbmy swoje.

Serdeczności

Obrazek użytkownika wilniuk

16-04-2017 [14:41] - wilniuk | Link:

Panom Januszowi i Krzysztofowi  serdeczne pozdrowienia i uszanowanie, szczególnie w święto Zmartwychwstania ! Podziwiam panów wiedzę, doświadczenie, patriotyczne zaangażowanie i postawę, talent edytorski, wchodząc na NB zawsze najpierw szukam waszych blogów, czuję się potem pozytywnie doładowany, opty nastawiony.  Wzrasta wtedy nie nadzieja, lecz pewność, że będzie dobrze.  Szkoda tylko, że to dopiero "będzie" , a niestety nie jest "teraz".  ALLELUJA !.  

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2017 [05:36] - jazgdyni | Link:

Drogi Wilniuku!

Jak się otrzymuje taką odpowiedź, jak Pańska, to serce rośnie. Każdy z nas jest potrzebny i świadczy o tym, że zdrowy rdzeń narodu ma się dobrze i nigdy nie zamierza się poddać.
Święta zimne, ale radosne. I na prawdę mamy z czego się cieszyć.

Radosnego Alleluja!