TOTALNA OPOZYCJA NUDZI SIĘ I ŚWIRUJE – ZA NASZE PIENIĄDZE!

Konstruktywne wotum nieufności dla rządu świadczy o tym, że PO nie ma pomysłu na swój polityczny byt i z nudów bawi się, od hucpy do hucpy, mając gdzieś dobro naszego kraju. Z kolei zrozpaczony spadkiem sondażowym Ryszard Petru śle wiernopoddańcze hołdy do przywódców państw UE, szczując ich na legalnie wybrany polski rząd i domagając się prawa do reprezentowania Polski przez opozycję. Zero konstruktywnych wniosków, zero troski o kraj, zero odpowiedzialności. I tylko kasa płynie co miesiąc szerokim strumieniem na konta „totalnych” posłów/senatorów/polityków. Ta oficjalna – z należnych parlamentarzystom uposażeń i diet (płacona z naszych podatków). I ta ukryta, „targowicka” - w formie zawoalowanych nagród (np. z Niemiec), europejskich dotacji, grantów od Sorosa, etatów dla wybranych przez UE "zasłużonych europejczyków"...

Na to wszystko nakłada się „IV władza” ze swym systemem uzależnień finansowych. Wydawca Ringier Axel Springer (Fakt, Newsweek, onet.pl) informuje podległych mu polskich dziennikarzy o swoich poglądach politycznych. Czy jest to obojętne dla niezależności „medialnych autorytetów”, mających na otrzymaniu rodziny i kredyty do spłacania? Czy inteligentni, mieszkający w Polsce żurnaliści nie widzą różnicy między tym, jak jest naprawdę u nas, a jak każe się im pisać? Przecież – znając prawdę i mieszkając tu i teraz – podcinają gałąź, na której siedzą wraz ze swymi rodzinami? Czy oni naprawdę chcą, by na Marszałkowskiej wybuchały bomby, a po lotnisku Fryderyka Chopina biegali śniadzi faceci z maczetami lub kałachami?

Z tomiku „Pro publico bono” po raz kolejny przypominam stosowny na tę okazję wierszyk:

ODA DO SPRZEDAJNYCH ŻURNALISTÓW

O, dziennikarskie hieny! Wy sprzedajne dziewki!
Znam ja was jak zły szeląg. Znam te wasze śpiewki.

To wy, z licem przymilnym, lub z pianą na pysku
Zacnych ludzi niszczycie. Dla sławy. Dla zysku.

Mnożycie się, plugawcy niczym karakany
Bez honoru, sumienia – słudzy swoich panów.
Cóż, że czasem skamlecie do przyjaciół, w domu:
„Wiesz... Kredytów nabrałem... Córce muszę pomóc...”...

Albo - w pijanym widzie – gdy was strach zadręcza –
Wypłakujecie grzechy, by ich nie pamiętać.

Tacyście mądrzy zawsze... Tacy wykształceni...
O! Gdybyście zechcieli, świat by można zmienić!
Lecz wyście już wybrali... Wiem ja, co to znaczy:
Ja przez swój wybór tracę. Wam ktoś zań zapłaci!

Po was – chociażby potop! Czas rzezi baranów.
Kraj nasz w biedę popadnie. Wy – pod nowych panów...

Jesteście ZŁYMI LUDŹMI! Dziećmi swoich maci!
Brzydzę się wami, podlcy – demokracji kaci!

Wiem, że próżna ma mowa, daremne me żale.
Śmiejecie się z naiwnych, drwicie z dawnych zalet.

Iluż ludzi zgubicie? Ilu przez was błądzi?
Naród kiedyś to przejrzy, i – da Bóg – osądzi...

PS Czy można śpiewać wiersze Adama Mickiewicza w konwencji rockowej? Mam nadzieję, że po wysłuchaniu ballady "Na wodą wielką i czystą" (liryki lozańskie) uznacie, że nie tylko można, ale nawet trzeba... Zwłaszcza, że w europejskiej polityce trwa permanentna burza...
Jeśli utwór spodoba się - przekażcie link dalej. Może Wieszcz znowu trafi pod strzechy...
Z płyty „Zayazd u Mistrza Adama”, w całości zamieszczonej na You Tube:
https://www.youtube.com/watch?v=dahr25uKkaA

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Resurgam

18-03-2017 [16:20] - Resurgam | Link:

Bardzo trafny opis żurnalistów w naszych mediach narodowych! Widać, że Autor nieustannie ogląda, czyta i słucha te media - pogratulować!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

18-03-2017 [21:05] - ExWroclawianin | Link:

Bardzo madry i trafny komentarz oraz "na czasie"......widac wyraznie ze trzeba zmienic role posla i wprowadzic nowa ustawe o pracy i obowiazkach posla aby zminimalizowac te tak nadzwyczaj nie produktywna totalna opozycje. No i koniecznie musi byc wprowadzona jakas forma odpowiedzilnosci, oraz najwyzszy czas wprowadzic do kodeksu karnego surowe kary za zdrade panstwa. To sie musi skonczyc. Tak samo trzeba jak najszybciej wprowadzic nowe prawo ktore zabroni i ograniczy obcy kapital w mediach. Wziasc tutaj za przyklad Niemcy gdzie w obcych rekach jest nie wiecej jak 5% kapitalu, a w Rosji ograniczono do 20%

Pozdrawiam z New Jersey USA

Obrazek użytkownika Resurgam

18-03-2017 [23:28] - Resurgam | Link:

Tak, tak, opozycję parlamentarną powinno się zdelegalizować, a tę poza parlamentarną od razu pozamykać, bo to sami zdrajcy,targowiczanie i obcy agenci!!!

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [16:48] - Biedronka | Link:

Poseł powinien odpowiadać przed wyborcami za zrealizowany program. Może być personalnie - może być partyjnie ale jakaś odpowiedzialność być musi. Jeśli poseł trafia do opozycji a działa WBREW RACJI STANU powinien być:

a) natychmiast pozbawiony immunitetu i funkcji posła
b) zostać pozbawiony trwale biernego prawa wyborczego.

Ditto

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [22:22] - Jabe | Link:

A kto decyduje, jaka jest racja stanu i kto się jej sprzeciwia? Przed kim ma odpowiadać poseł – przed wyborcą czy tym, który jego racjonalność stanu będzie oceniał?

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [17:18] - Biedronka | Link:

W przeciwnym wypadku może pan wkrótce spodziewać się "posłów" reprezentujących interesy zatrzymanych w więzieniu pedofil, gdyż ci - jeśli nie pozbawieni praw wyborczych mogliby głosować na jakichś swoich przedstawicieli w parlamencie. I nie ma znaczenia czy jeden poseł zaszkodził państwu polskiemu czy dwóch - musi ponieść konsekwencje indywidualnie. Ponieważ w Polsce podatnicy finansują partie a nie poszczególnych kandydatów - konsekwencje powinny moim zdaniem ponosić całe partie. A więc - poseł z odebranym immunitetem NIE MOŻE BYĆ ZASTĄPIONY PRZEZ INNEGO POSŁA W RAMACH TEJ SAMEJ PARTII.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [17:21] - Biedronka | Link:

CD to co napisałam powinno dotyczyć wszystkich posłów na Sejm bez wyjątku - w ten sposób i opzycja będzie rozliczana za warcholstwo i szkodzenie obywatelom państwa polskiego.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [17:25] - Biedronka | Link:

CD przesłanką do odebrania immunitetu posła winny być wszelkie udowodnione kontakty z biznesem w tym w szczególności z biznesem medialnym. To samo powinno dotyczyć sędziów i państwo polskie nareszcie odetchnie od szkodników i głupców na stanowiskach, na których nigdy nie powinni być.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

19-03-2017 [21:15] - ExWroclawianin | Link:

Zgadzam sie na 100% a jesli chodzi o zdrajcow to naprawde nie rozumiem dlaczego oni sa bezkarni w Polsce? A co Rosja robi dzisiaj ze zdrajcami? Jak mozna pluc i skarzyc sie w Brukseli na Polske? Za to powinna byc surowa kara.....a jesli chodzi o te poza parlamentarna opozycje to moze potraktowac ich tak samo jak ten bubek sedzia wroclawski ktory skazal na wysokie grzywny i 30 dni aresztu tych co protestowali na Uniwersytecie Wroclawskim przeciwko bolszewickiemu bandycie Baumanowi....stosujmy jednakowo prawo do wszystkich bez wzgledu na poglady polityczne....... 

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [13:53] - Jabe | Link:

Ciekawe jak sobie z opozycją radzą w New Jersey USA.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

19-03-2017 [21:19] - ExWroclawianin | Link:

Jabe, jak masz wize do USA to przyjedz i sam sie przekonaj.....niestety TOTALNEJ opozycji na szczescie jeszcze nie mamy choc niewykluczone ze sie pojawi

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [22:19] - Jabe | Link:

Opozycja w New Jersey nie jest totalna, bo tak nie zadeklarowała, czy też chodzi o coś głębszego?

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [12:49] - Biedronka | Link:

Drogi Jabe to nie w New Jersey biegały "females" z włochatymi "macicami".

Kiepsko poszła geografia w gimnazjum hę?

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [13:07] - Biedronka | Link:

Małżonka słynnego min. sportu (Drzewiecki mu było) też chyba nie w New Jersey napadała na sklepy. Szkoda, że o tym Jabe zapomniał bo tam ten jegomość sporo przykładów dał charakterystycznych dla pewnego środowiska, które zgrabnie nazwano "opozycją" a nie zwykłą szajką przestępczą..

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2017 [22:30] - Jabe | Link:

I tylko kasa płynie co miesiąc szerokim strumieniem na konta „totalnych” posłów/senatorów/polityków. – Właśnie. Tylko że tu jest porozumienie ponad podziałami. Trzeba się co cztery lata podpiąć do hydrantu z pieniędzmi.