Już wiem, czemu „Ziemia Obiecana” nie dostała Oscara

Myślę, że ktoś z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przezornie przewidział, że w dniu pogrzebu Andrzeja Wajdy "łowcy skór" Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn mogą wziąć udział (Sic!) w „Kropce nad i” Moniki Olejnik.

I to by było na tyle, jak zwykł mawiać śp. profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Co by o Nim nie mówić śp. Andrzej Wajda miał podobnie jak śp. Tadeusz Kantor ów nadprzyrodzony dar obsadzania ról teatralno filmowych aktorami grającymi samych siebie. I między innymi na tym polegał ich reżyserski geniusz.

W wolnej chwili przeczytajcie Państwo proszę moją notkę pt. "Umarła klasa" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/42..., a także obejrzyjcie fragmenty z filmu „Ziemia obiecana” – vide: https://www.youtube.com/watch?...  oraz https://www.youtube.com/watch?..., a przekonacie się, że w kontekście obsadzania ról Wajda i Kantor to bezsprzecznie największe ikony polskiej Sztuki reżyserskiej.

A tu można obejrzeć rzeczoną “Kropkę nad i” – vide:
http://www.tvn24.pl/kropka-nad...
W szczególności polecam fragment audycji (od 10'40'' do 12'30''), w którym Wojciech Pszoniak ku przerażeniu swoich kolegów (niechcący?) owiedział, dlaczego środowisko żydowskie nie dało zgody, by film "Ziemia obiecana" Oscara dostał.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ptr

20-10-2016 [10:59] - Ptr | Link:

Z aktorami największych kultowych filmów stało się coś niedobrego. Nie jest to nic dziwnego, ale charakterystyczne jest jak ta zasada się sprawdza.
( Ostatnio gdzieś widziałem wypowiedź Roberta DeNiro o Trumpie. Za oceanem jest podobnie. Nie jest to nic dziwnego.)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-10-2016 [13:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

Zgoda, ale frazę "nic dziwnego" zamieniłbym jednak na "nic nowego".

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ptr

21-10-2016 [09:10] - Ptr | Link:

Wszyscy ci aktorzy chcą zagrać i grają tę samą upragnioną rolę, oscarową.
Gdy to novum się objawia, niezależna i niezawisła sztuka może być już oglądana tylko na chłodno.