Skandaliczny Bogdan Borusewicz

Czy Bóg odbiera rozum politykom PO za ich grzechy? O ile, co niektórzy z nich, w ogóle czymś takim, jak rozum dysponują. Onet.pl publikuje fragmenty wywiadu z Bogdanem Borusewiczem, marszałkiem Senatu RP, czyli jedną za najważniejszych osób w państwie. Udzielił on tego wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Jeszcze dwie godziny temu na SG Onetu, link do niego był zatytułowany „ W Smoleńsku zginęła lepsza część PiS-u” (!?!) , teraz już tytuł zmieniono (nie dziwi to wcale) na „Borusewicz: jest mi przykro i serce mi pęka”. Ktoś tam z administratorów pewnie zauważył, że poprzedni tytuł to coś wręcz odrażającego. Borusewicza trudno podejrzewać o jakieś szczególnie wysokie loty w formułowaniu myśli, ale do tej pory niczym szczególnie ohydnym nas nie poczęstował, myślę tu o Polakach, nie o prawicy. Ale dziś obraził pamięć zmarłych w Zamachu Smoleńskim, polityków PiS-u, w ogóle Polaków. Obraził nawet, pewnie nieświadomie, także polityków  PO  i SLD, którzy zginęli w Smoleńsku. Przytoczmy cytat „mistrza” Borusewicza:
 
„W Smoleńsku zginęła ta lepsza część PiS-u, ta bardziej otwarta, bardziej tolerancyjna, bardziej na lewo. PiS stracił jedno skrzydło, przechylił się na prawo”            
 

Najpierw nie wierzyłem, że można coś takiego palnąć. No bo co w sumie sugeruje Borusewicz? Sugeruje, całkiem wprost, że do Smoleńska poleciała lepsza część PiS-u, a gorsza część nie poleciała. Może to było ukartowane, żeby ta lepsza część poleciała do Smoleńska. Właściwie to nie wiem, jak można wygłosić taki idiotyzm, ale okazuje się, że można. Jeśli marszałek Borusewicz tak kategoryzuje uczestników lotu do Smoleńska, to zapewne ma też swoje zdanie na temat polityków innych ugrupowań i generalicji. Niech już powie do końca, czy ś.p. Sebastian Karpiniuk to była lepsza część PO, czy gorsza, czy ś.p. Jerzy Szmajdziński był lepszą częścią SLD czy gorszą, a generałowie, jak z nimi, Panie Marszałku?
 
A gdyby do Smoleńska leciał Antoni Macierewicz i Jacek Kurski, to czy dziś Borusewicz, z nieukrywaną ulgą powiedziałby, że w Smoleńsku zginęła gorsza część PiS-u, a lepsza na szczęście, ta tolerancyjna i otwarta żyje? Ciekawe, czy którekolwiek z głównych mediów  zajmie się tą odrażającą i haniebną (tak, haniebną) wypowiedzią Marszałka Senatu RP. O innych dywagacjach Borusewicza szkoda tu pisać, serce mu pęka, w ogóle przyjmujmy te kilkanaście tysięcy uchodźców, to żaden problem. Ja myślę, że w głowie Bogdana Borusewicza nie ma w ogóle żadnych problemów, bo ich, z racji biologicznych, być nie może.      

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

18-09-2015 [12:35] - ruisdael | Link:

Zachowanie i wypowiedzi POwskich "opozycjonistów" potwierdzają rolę jaką pełnili przy okrągłym stole i tzw. "obalaniu komunizmu". Podział staje się bardzo czytelny nawet dla średnio inteligentnego obserwatora, jednak nie dla beneficjentów tej wiekopomnej transformacji (im się należy jako elitom z uwagi na mądrość i ogólnoeuropejski oraz wolnorynkowy liberalny mandat).

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-09-2015 [12:45] - NASZ_HENRY | Link:

Trudno matołom odebrać rozum ;-)

Obrazek użytkownika grzechg

18-09-2015 [15:16] - grzechg | Link:

Wyraziłem to wo ostatnim zdaniu notki... :-)