GÓRALU CZY CI NIE ŻAL

Historia zatoczyła koło.

Znów władza straszy restrykcjami, dławi opozycję, na ulicach bariery odgradzające rządzących od rządzonych, większość mediów kłamie, szaleje drożyzna, a co najgorsze, postępuje zapaść standardów moralnych grożąca zniweczeniem wielowiekowego dziedzictwa Rzeczypospolitej.

Ludzie tracą nadzieję na lepsze jutro.

Ale za każdym razem, gdy zbulwersowany pandemią rozmiękczania polskich mózgów tracę wiarę w Polskę, przywraca mi ją pieśń, którą zaintonował przed laty nasz kochany Papież.

Śpiewam ją razem z Nim – posłuchajcie proszę w całości, to niecałe 5 minut, a najważniejsza kwestia jest na samym końcu.

http://www.youtube.com/watch?v...

Zapadły mi w pamięć Jego słowa, które sobie przypominam w trudnych chwilach. Że człowiek młody musi być silniejszy od warunków, musząc się przez te warunki przedrzeć siłą przebicia, pojętą nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku i wynikająca z jego wartości, wobec których wszyscy muszą zamilknąć...”

Jan Paweł II zaśpiewał przed laty „Góralu czy ci nie żal” milionom Polaków. Na filmie widać entuzjazm, który gdzieś uleciał.

Więc tak sobie myślę, że może byłoby dobrze byśmy na jesieni poszli do wyborów z tą góralską piosenką na ustach.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

P.S.
Święta za pasem, więc dzisiaj, w Wielki Piątek, drugi dzień Triduum Paschalnego upamiętniającego śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, pragnę życzyć wszystkim bez wyjątku Internautom, a także Polakom, którzy nie żeglują w sieci, byśmy się znów poczuli szczęśliwymi ludźmi, jak wtedy, gdyśmy razem z Ojcem Świętym śpiewali naszą ulubioną biesiadną piosenkę.

A szansa jest duża. Za tydzień beatyfikacja naszego Mesjasza Narodów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Margarita

22-04-2011 [17:53] - Margarita (niezweryfikowany) | Link:

dla moich Rodakow, odwolujacymi sie do tych porywajacych momentow, kiedy narod czul sie wolny, pelen nadziei, wiary w Krzyz Chrystusa jako rekojmie zwyciestwa.

Rowniez, dla pana, Panie Krzysztofie, serdeczne pozdrowienia i zyczenia radosnego przezywania Swieta Zmartwychwstania Wielkiej Nocy, kiedy bedziemy spiewac: "Na nic straz, pieczec i skala nad Grobem Pana sie zdala, Alleluja!

Obrazek użytkownika rob2

22-04-2011 [19:50] - rob2 (niezweryfikowany) | Link:

Wszystkim Blogerom skladam ta droga UDANYCH SWIAT.I do WYBOROW WYGRANYCH!.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [20:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Tą samą drogą SERDECZNIE ZA ŻYCZENIA DZIĘKUJEMY

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [20:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

Serdecznie dziękuję za życzenia i proszę pozwolić, że jeszcze raz powtórzę Pani piękne słowa:

""Na nic straż, pieczęć i skała nad Grobem Pana sie zdała, Alleluja!"

Myślę, że mogę powiedzieć w imieniu wszystkich gości "Niezależnej.pl", że będziemy myśleć o Pani ciepło przy świątecznym stole.

Serdecznie panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewizc

Obrazek użytkownika Margarita

23-04-2011 [15:16] - Margarita (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszam za uchybienie, ktore, mniemam, nie uszlo Pana uwagi (slusznie).

Jeszcze raz pozdrawiam swiatecznie dziekujac za stworzenie miejsca, gdzie przyjemnie jest spedzic czas i na codzien i od Swieta.

Obrazek użytkownika Emigrant

22-04-2011 [18:11] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Gospodarzowi bloga, Panu Krzysztofowi Pasierbiewiczowi i wszystkim Jego gościom odwiedzającym to miejsce, życzę aby blask Zmartchwychwstałego Chrystusa nachnął nas nadzieją na lepsze jutro dla naszej Ojczyzny i umacniał w naszych działaniach dla Jej pomyślności. Szczęść Boże. Niech żyje Polska.

Obrazek użytkownika Emigrant

22-04-2011 [19:17] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Najmocniej przepraszam za literówki. Wstyd mi z tego powodu.:-((((

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [21:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Nie ma się czego wstydzić. Ważne jest serce, a nie literówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [21:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Pańskie słowa, cytuję:

"Gospodarzowi bloga, Panu Krzysztofowi Pasierbiewiczowi i wszystkim Jego gościom odwiedzającym to miejsce, życzę aby blask Zmartchwychwstałego Chrystusa nachnął nas nadzieją na lepsze jutro dla naszej Ojczyzny i umacniał w naszych działaniach dla Jej pomyślności. Szczęść Boże. Niech żyje Polska..."

to wzruszające świadectwo, że na tym moim blogu miałem szczęście odnaleźć mój nowy rodzinny dom, gdzie mieszkają przyzwoici ludzie autentycznie zatroskani o Polskę.

Bardzo Panu dziękuję za piękny komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Roman

22-04-2011 [19:39] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie,
Słuchałem tych pięknych słów w filmiku o Naszym "Ojczulku". Tak go nazwałem, gdy odszedł. Popłynęły łzy, to chyba symptomy starości i ...słabości ?
Napisał Pan słów kilka o traceniu wiary w Polskę wskutek wrażych działań rozmiękczaczy polskich mózgów.
Otóż powiem Panu,że dziś w Wielki Piątek przeczytałem coś, co mnie poraziło jak nigdy, bo już przywykłem do różnych okropnych zachowań "polskich" kundli. Przepraszam, może nie powinienem tak pisać akurat dziś, ale boli mnie niesamowicie. Tak, to jest dzień bardzo bolesny. Otóż doczytałem następujące słowa "(ImięNazwisko)powiedział włoskiemu dziennikowi "La Repubblica", że zasługi Jana Pawła II w przyczynieniu się do upadku komunizmu w Polsce są bardzo duże, ale - jego zdaniem - nie należy z tym przesadzać."- i dalej- "Papież nie pokonał komunizmu, wykonał tylko swą pracę duszpasterską, a my wykorzystaliśmy tą pracę dla naszej walki."
Ponadto,wyraził też opinię, że nawet gdyby Jan Paweł II jeszcze żył, to Polska i tak by się zlaicyzowała. - "Nie mógłby nic zrobić w tej sprawie." - dodał były ...
Te słowa padły z ust człeka uważanego przez wielu bałwochwalców za największy światowy autorytet niepodległościowy.
Jak Pan sądzi, kto mógł tak zdyskredytować naszego wspaniałego Pasterza i Przywódcę, akurat w takim dniu ?!
Nigdy do takiego czegoś się nie posunął ! Dla mnie i zapewne dla wielu z Nas takie słowa to spoliczkowanie przez Sanhedryn. Tak, jak wtedy...
Ten ktoś- tak chyba będę od dziś go "tytułował", jedzie za kilka dni do Afryki wprowadzać tam swoją wizję demokracji.
Nie podam ani imienia, ani nazwiska tego człowieka, ponieważ mój komputer go nie przyswaja, a ja sam, choćbym nie wiem jak próbował nadstawiać policzka, to mam ich tylko dwa. Nie dla tego kogoś.
Z całego serca i mojej polskiej duszy dziękuję Panu za wspaniale krzepiące słowa kierowane do Nas i życzę Panu w tym szczególnym czasie łaski wyciszenia i pokoju. A za dwa dni niechaj poranna jutrznia obudzi Pana blaskiem zwycięstwa wiecznego Dobra nad złem. I niech to Światło rozgrzewa Pana wciąż i wciąż.
Tego samego życzę wszystkim tutaj, gromadzącym się wokół wspólnej, dobrej sprawy zwycięstwa dobra.
Serdecznie pozdrawiam - Roman

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [21:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie Romanie,

Życie od dziecka uczyło mnie twardości. Ale mimo tego Pański sercem pisany komentarz wycisnął z moich oczu łezkę, a może i więcej. I nie mam wątpliwości, że nasi przyjaciele z bloga też przetrą ukradkiem powieki. Ale w końcu nie ma się, czego wstydzić. Strasznie nam brak tego Papieża.

A co do tago "pana", który jedzie za kilka dni do Afryki wprowadzać tam swoją wizję demokracji, przypomnę jeszcze raz słowa z mojego tekstu "Awans społeczny bis", cytuję:

"W tym przypadku, ten genetycznie służalczy, tym razem wobec post-komuny, materiał ludzki został wykorzystany, trzeba przyznać genialnie, przez owego redaktora poczytnej Gazety. Mechanizm był identyczny jak w okresie powojennym, czyli utwierdzenie ludzi w poczuciu społecznego awansu.
Mechanizm psychologiczny tej chytrej sztuczki jest następujący.
Otóż, jeśli garbatemu powiedzieć, że się prosto trzyma, to, choć wie, że tak nie jest, chętnie w to uwierzy. Jeśli szarej myszce ktoś powie, że wygląda jak hollywoodzka gwiazda też się nie oprze pokusie uwierzenia w tę oczywistą nieprawdę. Podobnych przykładów można mnożyć wiele.
O ile sztuczka z „awansem społecznym prim” (tata 40/50) polegała na utwierdzeniu prostych i nie wykształconych ludzi w przekonaniu, że przynależą do lepszej od reszty społeczeństwa awangardy władzy ludowej, to trik z „awansem społecznym bis” (po upadku komuny) polegał na utwierdzeniu ich już z grubsza okrzesanych wnuków w poczuciu, iż przynależą do grupy światlejszych i bardziej od reszty społeczeństwa postępowych ELIT. W pierwszym przypadku wykorzystano ciemnotę i niedouczenie, w drugim próżność, pychę i kompleksy ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”.
Bezsprzecznie genialny redaktor wspomnianej Gazety doskonale znał odbierającą rozum magiczną moc utwierdzenia „nowobogackiego inteligenta” w przekonaniu o przynależności do elity. Pan redaktor wiedział, że jak takiemu powie, że przynależy do crême de la crême III Rzeczypospolitej, to on nie dość, że w to głęboko uwierzy, to jeszcze będzie owego społecznego awansu (bis) bezkrytycznie bronił do ostatniej kropli krwi... "

Ale dziś Wielki Piątek, więc odpuśćmy butę i pychę tego nieszczęśnika blotką trefl.

Dziękujemy Panu serdecznie za życzenia,
Krzysztof Pasierbiewicz 

Obrazek użytkownika zet

22-04-2011 [19:53] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Panu zaś życzę,a i sobie także ,aby nadal zarażał Pan swoim optymizmem.Muszę się przyznać,że czerpię od Pana radość, nadzieję i optymizm,który zawarty jest w zdaniach napisanych pańską ręką.Kilka godzin spędziłam w kuchni i bałam się włączyć radio,a gdy już go włączyłam to natrafiłam na dyskusję pana Domańskiego z kimś tam.Tak naprawdę,to i Domańskiego nie bardzo toleruję,ale ten drugi zaliczył krzyż na Krakowskim Przedmieściu do dekoracji,wystroju.Oj "posypały się" w mojej głowie brzydkie myśli,a że to Wielki Piątek to wyłączyłam radio i ucierałam wielkanocną babkę,zostając tylko z własnymi myślami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [21:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

No cóż, mogę tylko powiedzieć, że Pani wzruszające słowa, cytuję: "Panu zaś życzę, a i sobie także, aby nadal zarażał Pan swoim optymizmem. Muszę się przyznać, że czerpię od Pana radość, nadzieję i optymizm, który zawarty jest w zdaniach napisanych pańską ręką..." są największą z największych nagrodą, jaka może spotkać człowieka piszącego. Dzięki przeogromne!!!

A o tych, co nawet w Wielki Piątek plują na ludzi myślących z troską o Polsce nawet nie warto wspominać.

Bardzo Pani serdecznie dziękuję za komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Sobiepan

22-04-2011 [20:36] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Za zyczenia rowniez dziekuje! O wielkosci czlowieka mozna dlugo! Trzeba o niej przypominac, jak Pan to stale robi!Szkoda, ze uznana wielkosc Jana Pawla II, dla malych duchem i jeszcze mniejszych rozumem, zaczyna byc tematem dla wlasnego zaistnienia! I zal, nie tylko goralowi, ze kazdy powrot do kraju wiaze sie z obawa, co oni znow wymyslili! A swieta "gdzie indziej"? Ja w drodze z inscenizacji drogi krzyzowej, a na rynku we Frankfurcie na Menem setki mlodych ludzi przy dzwiekach dobrej muzyki tancza swoj "wiosenny taniec radosci"! Tylko nasze emocje sie spotkaly, wynikle z innych zrodel, ale wywolaly taki sam stan ducha! Entuzjazm, bo zlo zostalo pokonane przez dobro! Czy swiat nie jest wspanialy? Az nie chce sie myslec o krzyzu, cierpieniach,zdradzie i wyroku! Tylko - nawet stan wojenny nie budzil tylu obaw. Bo nie wiedzielismy wszystkiego! A teraz wiemy jeszcze mniej! Nie sadzi Pan? Mimo to, na wybory musimy! To kolejny krok w kierunku prawdy. Pozdrawiam swiatecznie i wiosennie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [21:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Nawet Pan nie wie jak się strasznie martwiłem brakiem Pańskich komentarzy.

Bałem się, że coś się Panu złego stało. Na szczęście się Pan znowu odezwał.

Lecz ta moja obawa dowodzi niezbicie, że na tym blogu miałem szczęście odnaleźć swój drugi rodzinny dom o niespotykanym już dzisiaj klimacie, który potwierdził maksymę moich dawno zmarłych rodziców, którzy mi zawsze mówili, iż do osiągnięcia duchowego komfortu niezbędne są stosownie dobierane miejsca i ludzie. Tak. Na tym blogu czuję się pośród swoich, współmyślących i bliskich mi ludzi. Dzięki za to Panu i wszystkim gościom tego bloga przeogromne.

Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

P.S.
Przez wzgląd na moje zdrowie, na drugi raz, jak Pan będzie gdzieś wyjeżdżał na dłużej, proszę mnie o tym uprzedzić.

Obrazek użytkownika Sobiepan

23-04-2011 [23:45] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Jak przy rodzinnym stole, pod warunkiem, rodzina reprezentuje politycznie moje poglady!Te zagraniczna czesc uswiadamiam, prostujac "pomylki" zachodniej prasy, te rodzima populacje dotyka paradoks "polskosci" bezposrednio! Paradoks, poniewaz posiadacze insygniow wladzy glosza wszechwielka troske o kraj i narod, uzywajac stylistyki obcej sercu Polaka i budzaca strach! Zdawalo mi sie, ze pojecie "milosc zabija" jest przenosnia! Zycie pisze niezbyt nam przychylne scenariusze! I potem musimy sie niezmiernie napracowc, by epilog byl happy end! Ende gut, alles gut! Ile w tym prostym porzekadle nadziei! I tej zycze Panu i Rodzinie, oby mogl Pan kazdego dnia, z samego rana, wierzyc, ze ten dzien bedzie laskawszy, niz wczorajszy! Dobrej nocy!

Obrazek użytkownika nemo

22-04-2011 [22:22] - nemo (niezweryfikowany) | Link:

Sz.P.Krzysztofie,historia Polski 1945-2011, nie zatacza koła ale stoi w miejscu.Kto pamięta Tow.W.Gomółke,Barcikowskiego[jakiś krewny obecnego szefa ABW?]J.Cyrankiewicza[ten od odrąbywania rąk wyciągniętych na"wadzę".Mutanty "elyty" postonucowskiej ,robią to co ich dzadkowie[pochodzenie;dziad z dziada pradziada] i ich ojcowie,już "bogocze".Ot normalna postkolonialna swołocz.Barierki i policja to strach i przerażenie, że ich draństwo się wyda.A prowdziwy górol patrzy na nos ze z góry i chyba jest bardzo ponury i bardzo mu żal efektów nadzwyczajnego pontyfikatu w dziejach Polski.Jest wiosna,Święta wielkanocne,nadzieja życia.Niestety, jestem człowiekiem"bez przebaczania"[opinia na ten temat mnie nie interesuje].Wszystkim,niezakłamanym i przyzwoitym Polakom śle wielkanocne,najlepsze życzenia.Autorowi wspaniałego ,refleksyjnego bloga dzękuję za rozum i odwagę.Wesołych Świąt.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [18:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Ma Pan dużo racji pisząc, że stoimy w tym samym miejscu. Potwierdzeniem tego niech będzie fragment wstępu do jednej z moich książek, cytuję:

"Moja książka to zbiór opowiastek, mam nadzieję śmiesznych, z ważniejszych etapów w moim wartkim życiu, którym ton nadawali kolejno Bierut, Gomułka, Gierek, Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Bliźniacy, kończąc na naszym ukochanym "słońu Peru". O dziwo, wszyscy z wymienionych mieli mniej więcej tyle samo popleczników.
Wybrałem same śmieszne opowiastki, bo życie mnie nauczyło, że w naszej Ojczyźnie, żeby nie oszaleć, trzeba nasz polski absurd traktować na luzie.
Chciałbym, żeby ta książka, w nieznośnym jazgocie, jaki wokół skrzeczy, dała Wam odrobinę radości, relaksu i dobrej zabawy.
Dlatego proszę jej nie traktować z nadmierną powagą, lecz jako wdzięczny temat do śmiesznego filmu bądź przyjemne czytadło, po które można sięgnąć, gdy wrócicie do domu skonani po pracy, kiedy dopadnie Was chandra lub, jeśli zechcecie na chwileczkę uciec przed tą całą wrzawą.
A książkę tą dedykuję wszystkim młodym ludziom, by im dała wiarę, iż mimo wyścigu szczurów, gdy życie się staje pośpieszne, twarde i nijakie, nawet największe wyzwania dadzą się pogodzić z troską o losy Ojczyzny...".

Dziękuję serdecznie za życzenia,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Dirtyman1960

22-04-2011 [23:13] - Dirtyman1960 (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Profesorze
Według mego mniemania to góralom żal. Mnie żal także tego, że górali mamy jakby coraz mniej. Za to wokół pełno POdróbek, jakieś kreatury które wciąż się POdszywają, bo własna tożsamość rozmieniona na drobne. Ale w taki czas, czas Zmartwychwstania, czas odradzania natury, rodzi się też nadzieja, że przetrwamy. Tak jak trwa Giewont, tak jak trwa prawda, którą mamy w sobie i przekazujemy innym. Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-04-2011 [23:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Nie w takich tarapatach bywała Rzeczypospolita.

Więc proszę mi pozwolić powtórzyć za Panem, cytuję:

"Ale w taki czas, czas Zmartwychwstania, czas odradzania natury, rodzi się też nadzieja, że przetrwamy. Tak jak trwa Giewont, tak jak trwa prawda, którą mamy w sobie i przekazujemy innym. Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego..."

Dzięki przeogromne za te słowa,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ontaryjka

22-04-2011 [23:54] - ontaryjka (niezweryfikowany) | Link:

...z epicentrum przygotowan swiatecznych( kuchnia!),przesylam dla PANA,i wszystkich myslacych NIEZALEZNIE najserdeczniejsze zyczenia WESOLEGO ALLELUJA!!!...i dziekuje za piekny tekst...szkoda,ze wielu z tych ludzi,ktorzy krzyczeli"NIECH ZYJE PAPIEZ",i "ZOSTAN Z NAMI",tak szybko zapomnialo o naukach NASZEGO PAPIEZA...o zwyczajnym,codziennym byciu PRAWYM CZLOWIEKIEM...ale wiem rowniez,ba! jestem pewna,ze wszyscy,PAN i MY tu sie wpisujacy,mamy ta sama SILE WEWNETRZNA jaka mial nasz JAN PAWEL II...pozdrawiam swiatecznie,acz cieplo.
ps.dziekuje za 'urywek'panskiej nowej ksiazki...ze tak napisze kolokwialnie...czuje calym secem ,ze to "moje klimaty"...i juz ustawiam sie w kolejce do jej nabycia...dziekuje. :)serdecznosci.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-04-2011 [08:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

Pani pisze  "z epicentrum przygotowań świątecznych", a ja, choć mnie tam nie ma, czuję te cudowne zapachy pykającej na wolnym ogniu wędzonej szynki, słyszę odgłos siekanych jarzyn na sałatkę, za oknem ktoś trzepie dywany, we flakonie bazie, złocą się makowce, puszą się mazurki... To niesamowite. Nigdy bym nie pomyślał, że na blogu można się czuć jak we własnym domu. Czy to nie wspaniałe???

Proszę pozwolić, że powtórzę za Panią: "szkoda, ze wielu z tych ludzi, ktorzy krzyczeli "NIECH ŻYJE PAPIEŻ", i "ZOSTAŃ Z NAMI", tak szybko zapomnialo o naukach NASZEGO PAPIEZA...o zwyczajnym, codziennym byciu PRAWYM CZŁOWIEKIEM...ale wiem rownież, ba! jestem pewna, że wszyscy, PAN i MY tu sie wpisujący, mamy tą samą SIŁĘ WEWNETRZNĄ  jaka mial nasz JAN PAWEL II..."

Z całego serca dziękuję za piękny komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika bolesław

22-04-2011 [23:59] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie !
Tego GÓRALA to nam żal i bardzo Go brakuje.
Gdyby był rzeczywistość wyglądała by inaczej.
Dziękuję za te "5 minut". Wspaniałe !
Pisze Pan "Na filmie widać entuzjazm, który
gdzieś uciekł".Niestety jest to smutna prawda.
Ale pocieszające jest to, że "historia zatacza koło".
Polska przeżyła już bardzo trudne momenty ( ...potop szwedzki,
rozbiory,komunizm, stan wojenny ...) więc ufam , że z obecnie
(nie)rządzącą ekipą też sobie poradzimy.

A ,że Święta Paschalne
są czasem Chrystusa
który złożony w grobie
dotyka tajemnicy
mroku i śmierci,
aby człowiek
nigdy nie czuł się
samotny i opuszczony.
Tak jak noc dnia potrzebuje
a śmierć uczy miłości
ziemia deszczu - by żyć
Człowiek - Zmartwychwstania.
Życzę
aby czas był czasem przemiany serc
aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w Nas to co jest uśpione
ożywił to co jeszcze martwe.
Niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie
do lepszej przyszłości.

Wesołego Alleluja !!
Bolesław

Ps.Podzielę się pewną informacją, która
ma związek z dzisiejszym dniem.Przed chwilą
rozmawiałem ze znajomymi z Francji /miejscowość
ST.Raphael/.Wrócili właśnie z drogi krzyżowej
która szła ulicami miasta.Mieszkają tam 30 lat.
Tak dużej ilości ludzi nigdy jeszcze nie brało
udziału w drodze krzyżowej.A wiadomo jaka Francja
jest katolicka.Widzę więc i w tym nadzieję.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-04-2011 [08:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie Bolesławie,

Bardzo się wzruszyłem Pańskimi sercem pisanymi życzeniami. To czysta poezja trafiająca w samo sedno sensu ludzkiego istnienia.
Pozwoli Pan, że dla osób samotnych, a wiem coś na ten temat, powtórzę jeszcze raz Pańskie piękne słowa:

"A ,że Święta Paschalne
są czasem Chrystusa
który złożony w grobie
dotyka tajemnicy
mroku i śmierci,
aby człowiek
nigdy nie czuł się
samotny i opuszczony.
Tak jak noc dnia potrzebuje
a śmierć uczy miłości
ziemia deszczu - by żyć
Człowiek - Zmartwychwstania..."

Pocieszająca jest ta Pańska francuska opowieść. Może się Świat opamięta, a także Europa i Polska???

Napisał Pan: "Polska przeżyła już bardzo trudne momenty ( ...potop szwedzki, rozbiory,komunizm, stan wojenny ...) więc ufam , że z obecnie (nie)rządzącą ekipą też sobie poradzimy..."

A propos, załączam link do stosownego felietonu Jana Pietrzaka:
http://www.youtube.com/watch?v...

Dziękuję za piękny komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Leszcz bałtycki

23-04-2011 [13:22] - Leszcz bałtycki (niezweryfikowany) | Link:

Pójdźmy Wszyscy z tą pieśnią do wyborów aby to lisie, antypisowskie towarzystwo strzeliło karpika.
Pozdrawiam świątecznie i życzę Panu takiego prawdziwego góralskiego Śmigusa Dyngusa.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-04-2011 [12:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Dzięki za świąteczne pozdrowienie. A Śmigusa, przynajmniej dzisiaj, sprawiła nam pogoda. W Krakowie leje jak z cebra.

Pozdrawiam świątecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika stokolesny

23-04-2011 [14:25] - stokolesny (niezweryfikowany) | Link:

Każdy z nas jest zdolny do wiekich rzeczy pod warunkiem,
że pokona strach przed swoja własną słabością
z wyrazami szacunku
stokolesny

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-04-2011 [13:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowny Panie,

Dobrze, że Pan przypomniał łodym słowa naszego Papieża.
Poztarzam jeszcze raz za Panem:

"Każdy z nas jest zdolny do wiekich rzeczy pod warunkiem, że pokona strach przed swoja własną słabością..."

I chyba nie na wiatr rzucił te słowa, gdyż 18-go, w pochodzie maszerującym z Bazyliki Mariackiej pod Wawel, widziałem bardzo wielu młodych ludzi.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Aleksandra Firlej

23-04-2011 [22:22] - Aleksandra Firl... (niezweryfikowany) | Link:

Drogi Krzysztofie,

dziękując Ci za życzenia, dołączam podziękowanie za Twoją wspaniałą działalność na blogu.
Dodajesz nam, czytającym, wiary w zwycięstwo dobra nad złem, a prawdy nad kłamstwem.
Twoją siłę charakteryzuje skromność, poczucie godności, a zarazem bezkompromisowa odwaga.
Odrodzenie rozumiem poprzez wzmożone realizowanie tego, co uznajemy w życiu za priorytetowe.
W tę najważniejszą dla chrześcijan noc roku, życzę Ci zatem odrodzenia ducha.
Wiem, że wytrwasz i będziesz dalej walczył o to, co dla nas, Polaków, jest absolutem.
Potrzebujemy wszyscy WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI.

Serdecznie Cię pozdrawiam,
NIECHAJ ZABRZMI: ALLELUJA !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-04-2011 [13:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

Droga Aleksandro,

Twoje piękne podziękowanie za moje życzenia, a także działalność na blogu wzruszają do głębi. Ogromnie się ucieszyłem, że to moje pisanie nie idzie na marne.

Napisałaś:
„Dodajesz nam, czytającym, wiary w zwycięstwo dobra nad złem, a prawdy nad kłamstwem. Twoją siłę charakteryzuje skromność, poczucie godności, a zarazem bezkompromisowa odwaga...”

Odpowiadam:
Ogromnie mnie cieszą te słowa. Ale to nie mnie należy wyrażać wdzięczność, lecz moim śp. Mamie i Tacie, którzy mnie nauczyli tego, o czym tak pięknie napisałaś.
A Twój komentarz dowodzi, że należy podziękować także Twoim Rodzicom. Bo w życiu ludzie zwykle postępują podług tych pryncypiów, które wynieśli z domu.

Napisałaś także:
„Wiem, że wytrwasz i będziesz dalej walczył o to, co dla nas, Polaków, jest absolutem. Potrzebujemy wszyscy: WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI...”

Odpowiadam:
Dopóki mi sił starczy, postaram się nie zawieść.

I na koniec jeszcze jedna refleksja.
Nigdy bym nie pomyślał, że będę miał szczęście odnaleźć w Internecie swój drugi rodzinny dom o coraz rzadziej spotykanym klimacie wszechobecnej serdeczności i współmyślenia domowników. Że potwierdzi się maksyma moich dawno zmarłych rodziców, że do osiągnięcia duchowego komfortu niezbędne są stosownie dobierane miejsca i ludzie.
Twój komentarz, a także liczne komentarze Innych Internautów do moich notek na niniejszym blogu powodują, że czuję się pośród swoich i bliskich mi ludzi. Dzięki Wszystkim Państwu za to przeogromne.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Roza

24-04-2011 [04:30] - Roza (niezweryfikowany) | Link:

"Wesoly nam dzien dzis nastal,ktorego z nas kazdy zadal.
Tego dnia Chrystus zmartwychwstal Allleluja Alleluja!!!"
W dniu Zmartwychwstania pana Naszego zyczenia wielu lask bozych wytrwalosci w podtrzymywaniu ducha i dazenia do prawdy dla Sz.p.Krzysztofa a takze wszystkim zagladajacym na ten blog by uwierzyli,ze dojdziemy do prawdy i ona zwyciezy zyczenia na te swiateczne dni przesylam.Alleluja!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-04-2011 [13:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Różo,

Napisała Pani przepiękne słowa:

"W dniu Zmartwychwstania pana Naszego życzenia wielu łask bożych wytrwałości w podtrzymywaniu ducha i dążenia do prawdy dla Sz.p. Krzysztofa a takze wszystkim zagladającym na ten blog by uwierzyli, że dojdziemy do prawdy i ona zwycięży, życzenia na te świateczne dni przesyłam. Alleluja!..."

W imieniu złączonej współtroską o losy Polski wielkiej Rodziny z niniejszego bloga składam na Pani ręce gorące podziękowania za te ważne słowa.

Pozdrawiam Panią serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz z Rodziną z niniejszego bloga

Obrazek użytkownika hera

24-04-2011 [09:17] - hera (niezweryfikowany) | Link:

Chrystus z Martwych Powstaly doda wszelkiej pomyslnosci! Dzieki za dobre mysli, ktore Pan na nas sprowadza!
Czymze mamy sie troskac, gdy w polskich domach wypowiemy odwieczne:

"Chrystus zmartwychwstal!
Prawdziwie powstal!"

Alleluja!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-04-2011 [13:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Hero,

Dzięki przeogromne za pamięć i piękne, napawające otuchą życzenia.

Pozdrawiamy Panią serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz z rodziną z niniejszego bloga

Obrazek użytkownika krokodyl

24-04-2011 [20:02] - krokodyl (niezweryfikowany) | Link:

Ten stawia zapory , kto się boi ! Stawiając je z wyprzedzeniem , sygnalizuje że ma ŚWIADOMOŚĆ , że
powinien się bać !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [13:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Ma pan po stokroć rację. Chyba tych, którzy się odgradzają od ludzi barierami zaczyna ogarniać świadomość, że mają się, czego bać. Przykre to. Ale prawdy nie da już dłużej kamuflować.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Roman

24-04-2011 [23:32] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

Drogi panie Krzysztofie, przesyłam Panu jako głowie naszej wspólnoty oraz wszystkim jej członkom dzieło upamiętniające naszego kochanego Papieża. Ten wizerunek wykonał Pański rodak z Krakowa - artysta, pan Jerzy Rojkowski.
Tutaj link - http://krakow.gazeta.pl/krakow...

Piękny widok, gdy pozdrawia młodych przechodzących w pobliżu. On pozdrawia Nas wszystkich. Ach, gdybyż on był teraz z nami, o ile lżej by się żyło...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [13:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie Romanie,

Z całego serca Panu dziękuję za piękny komentarz. Ma Pan Rację. Bardzo brakuje tego Naszego Papieża.

Ale z tą "wspólnotą" radziłbym uważać, bo już widzę, jak elity III RP z oburzeniem plują na tych " niebezpiecznych wywrotowców", którzy zakładają kolejną "faszystowską bojówkę", patrz - ostatnia wypowiedź honorowego żurnalisty Salonu, nadredaktora Stefana Bratkowskiego.

A dzisiaj rano, w drugi dzień Świąt, w tydzień przed beatyfikacją Jana Pawła II,  w TVN24, polukrowany Kuźniar zaprosił do programu guru polskiej psychologii Ewę Woydyłło, która raczyła podzielić się z telewidzami opinią, że cytuję: "jak chodzi o tę całą beatyfikację to ona zalecałaby Polakom wstrzemięźliwą akceptację", koniec cytatu. Ładny kwiatuszek nieprawdaż??? Nawet w Święta, od samego rana pranie polskich mózgów.

Mam jednak nadzieję, że tym razem Polska się obudzi.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Roman

25-04-2011 [16:50] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie,
Dziękuję Panu za informacje zza miedzy intelektualnej, czyli poranka z Kuźniarem.Jest Pan bardzo dzielnym człowiekiem i wytrzymałym, znosząc takie katusze duchowe. Wstrzemięźliwa akceptacja Jana Pawła II, czyli politycznie wykalkulowana, widziana przez "mędrców" kontaktowe szkiełka. Jakże oni muszą się skręcać z bólu, gdy wypowiadają imiona naszego Rodaka.
Co zaś tyczy rodaka z świetlanym rodowodem partii zwanej robotniczą, czyli Stefana B. to mam w pamięci jego wykład w Politechnice Szczecińskiej. Był rok 1981 a on był jednym ze zdolniejszych montażystów kolejnej frondy pt. struktury poziome. Wiele lat później były korytarze poziome i pionowe.
Dawno już zapomniałem o tej personie, myśląc,że odeszła na wieczny dyżur. Nagle, kilka dni temu dostałem cios tzw. obuchem. Przeczytałem bowiem rozprawkę tego towarzysza na portalu wPolityce.pl i wprost oniemiałem. Ten człowiek nieprzypadkowo został wyciągnięty z muzeum figur woskowych partii matki, skoro aż tak wyje i dzwoni łańcuchami antyfaszyzmu. Nie przypuszczałem,że można tak nisko upaść. Jeśli czytają to ludzie za granicą i doczytują Michnikiem z Komsomolskiej Prawdy, to strach wychodzić na polskie ulice.
Ażeby nie popadać w skrajny pesymizm przytoczę z okazji Dyngusa "zabawną" ciekawostkę z dzisiaj. Otóż wp.pl z świątecznym wyczuciem informuje nas o tym, kogo Polacy chcieliby przede wszystkim oblać dziś wodą. W jednym z tytułów napisano " Ten polityk zasłużył na chłostę i zmoczenie wodą."Jak się domyślamy, co trzeci europolak biegłby z wiadrem za Prezesem PiS. Co jeszcze wymyślą te sępy i hieny z polskojęzycznych mediów ? Taki "sondaż" wykombinowało "Polskie Radio". Czy jeszcze polskie?
Dobrze,że jest raz w roku lany poniedziałek. Może choć odrobinę obmyje ten paskudny, nawistny bród.
Pozdrawiam Pana serdecznie, i niech Pan uważa na tych z wodą.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [18:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie Romanie,

Czy zauważył Pan, że wskrzeszony Stefan (Bratkowski) jest fizycznie podobny do dogorywającego Waldemara (Kuczyńskiego)?.
Obserwacja ta zdaje się potwierdzać regułę, że podłość charakteru zapisuje się także w szpetocie fizjonomii.
Oni obydwoje mają już na pierwszy rzut oka coś z Władimira Iljicza Uljanowa. Słowem charakterystycznie odrażający gatunek z rodzaju Homo (Sapiens). 

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Maja

25-04-2011 [01:35] - Maja (niezweryfikowany) | Link:

uważnie czytam
rzadko komentuje
ale czerpię garściami, by móc skonfrontować wszystko to czym zalewają mnie radiowe media, z prawdą...
i wciąż mam po cichu nadzieję, że tu, znajduję spośród tych trzech(tischnerowskich prawd), tę najważniejszą: ŚWIĘTĄ PRAWDĘ!!

świątecznego ALLELUJA

Panu Krzysztofowi i wszystkim czytelnikom tego portalu

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [14:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani,

W imieniu własnym i wszystkich czytelników tego portalu serdecznie Pani dziękuję za piękne życzenia i szczery komentarz. Postaramy się nie zawieść.

Serdecznie Panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Barbara Trajdos

25-04-2011 [20:50] - Barbara Trajdos (niezweryfikowany) | Link:

właściwie się kończą, to jeszcze śpieszę życzyć nieustannych Świąt i wiosny w sercu. Uwielbiam czytać Pana teksty.Dzięki za nie z całego serca!!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-04-2011 [21:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Barbaro,

Z głębi serca dziękuję za piękne życzenia. 

A te Święta będą dla mnie trwały jeszcze bardzo długo, gdyż takich komentarzy się nie zapomina.

Gorąco pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz