Demokracja w KODzie

Wprawdzie dzisiejsze doniesienia dotyczące współpracy Lecha Wałęsy są dziś numerem jeden, to pozwolę odnieść się do inicjatywy, którą wspierał ten człowiek. Mateusz Kijowski został wybrany na szefa regionu Mazowsze. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać, chociaż - jak zapewne państwo wiecie - płakać można również ze śmiechu. No cóż, wart Pac pałaca. Nie moje małpy, nie mój cyrk. Jednak Mateusz Kijowski jest osobą publiczną, i tak jak ona ma prawo stawiać pytania swoim oponentom, tak my mamy prawo do informacji dotyczącej jego osoby.
Na Mateuszu Kijowskim ciąży bardzo poważny zarzut niepłacenia alimentów na dzieci z pierwszego małżeństwa. Zarzut widocznie niezbyt istotny w oczach KOD-erek i KOD-erów, bo delegaci z Mazowsza postawili jednak na Kijowskiego. W dawnej Polsce p. Kijowskiego nie wpuszczono nawet do przedpokoju, ale już w III RP salony stoją przed nim szeroko otworem. Sam nie potrafi ułożyć sobie życia, a chce układać je innym. O tempora, o mores!
Hmm, ale nie można przecież wykluczyć, że p. Kijowski jest osobą na wskroś rzetelną i uczciwą, ale tak mu się jakoś dziwnie życie ułożyło. Miał żonę, dzieci, ale to wszystko mu się rozleciało jak domek z kart i musiał płacić alimenty. Historia jak wiele innych. Później p. Kijowski stracił pracę, popadł w długi, a na sam koniec zostawił rodzinę - jak twierdzi red. Żakowski - i poszedł na wojnę...z PiS-em. Na wojnie, jak to na wojnie, ludzie walczą i nie mają czasu pracować. Jak nie pracują, to nie zarabiają, a skoro nie otrzymują wynagrodzenia, to jak mają płacić alimenty!? Więc nie płacą. Logiczne. Niektóre media donoszą, że dług p. Kijowskiego wobec dzieci z pierwszego małżeństwa przekroczył 200 tys. zł. Tak więc p. Kijowski jest na froncie od wielu, wielu już lat...Znaczy się dzielny i ofiarny żołnierz.
No, dobrze, ale ostatnio pan Kijowski miał w KOD-zie swoje "złote żniwa". Firma jego drugiej żony zainkasowała ok. 120 tys. zł. z tytułu jakiś specjalistycznych usług informatycznych. Specjaliści z branży twierdzą, że są to sumy wzięte z sufitu, ale to zapewne zawistnicy. Z PiS-u. 
Pragnę więc publicznie zadać pytanie czy w czasie, kiedy szara KOD-ziarska brać zrzucała się na laptop i komórkę dla p. Kijowskiego (a niech by i tam mu samochód fundnęli), potrzeby dzieci z jego pierwszego małżeństwa zostały zaspokojone? Innymi słowy czy p. Kijowski mając spory dochód płacił za bieżące alimenty, a także spłacał zaległe?
Oczekuję, że p. Kijowski w końcu tę sprawę wyjaśni i powie, dlaczego pozwala całej Polsce składać się na utrzymanie swoich dzieci? Może KOD (na razie tylko ten mazowiecki) założyłby jakiś specjalny fundusz alimentacyjny?
Strukturom KOD raz jeszcze - z całego serca - gratuluję udanego wyboru...  Nie mogliście lepiej!
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

31-01-2017 [16:20] - xena2012 | Link:

a po co miałby spłacać alimenty ? od tego są puszki i durnie co do nich wrzucają i ułatwienia przy lewych fakturach.Tyle,że te fundusze też szerokim łukiem omijają płtności na własne dzieci.

Obrazek użytkownika hostoja

31-01-2017 [20:38] - hostoja | Link:

Nie rozumiem dlaczego ten typek jest nietykalny. Nikomu nie zależy na odzyskaniu 70 tyś. wyłożonych przez Fundusz Alimentacyjny?

Obrazek użytkownika praklan

01-02-2017 [00:45] - praklan | Link:

Czemu w kontekście Kijowskiego używa Pani powiedzenia "wart Pac pałaca"? Przecież generał Ludwik Pac był pod każdym względem pozytywną postacią, a zbudowany przez niego pałac w Dowspudzie był wybitnym dziełem architektury w stylu gotyku angielskiego.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-02-2017 [15:07] - Ula Ujejska | Link:

Nie miałam okazji powitać Panią Poseł - cieszę się że kolejna kobieta nabrała odwagi i pisze jak jest. To bywa czasem groźne vide ostatnie przypadki prof. Pawłowicz. Jak dobrze że chociaż boją się mojego Smoka, bo tak mało jest prawdziwych mężczyzn wokół nas - a przydała by się często męska reakcja wobec niejednej kanalii atakującej nasze kobiety z prasy i polityki. 
Przeczytałam wszystkie Pani notki - no i gratuluję ciętego języka - tak trzymać ! No to może sam Prezes powróci na NB - niech go Pani naciśnie - bo miałby nam wiele do powiedzenia o bieżących sprawach.