Uderz w stół, a odezwie się Dominika Wielowieyska

Jeszcze się nie skończyły uroczystości po wczorajszym zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak zawsze niezawodna dziennikarka Gazety Wyborczej red. Dominika Wielowieyska, wysłała w świat na Twitterze następujący komunikat, cytuję:

Donald Trump papuguje po Jarosławie Kaczyński, Beacie Szydło i Andrzeju Dudzie. To ta sama opowieść i ten sam język…

Nie pierwszy to i zapewne nie ostatni tego typy wpis rzeczonej dziennikarki.

Więc pragnę na swoim blogu odpowiedzieć publicznie pani Dominice na ten komunikat:

Wielce Szanowna Pani Dominiko!
Wie Pani, tak sobie myślę, co takiego stało się w Pani życiu, że jest w Pani tyle goryczy i niezwyczajnie zapiekłej nienawiści. Bardzo mi Pani żal, a jeszcze bardziej żałuję tych, którzy muszą się z Panią spotykać, na co dzień. Pani jest osobą toksyczną. Powiedział to ktoś Pani?

Tyle w koło zła i smutku, a Pani nigdy, powtarzam nigdy nie napisała w żadnym ze swoich komentarzy ani jednego miłego słowa. Potrafi Pani tylko w pretensjonalny sposób ze wskazaniem na obsesję wyszydzać, opluwać, obrażać, zniechęcać, czasem grozić…, długo by można wymieniać.

Będę dziś na kawie w mieście, więc wstąpię do krakowskiej Bazyliki Mariackiej i poproszę, by Pan Bóg zesłał na Panią chociaż odrobinę łaski przyjaznego stosunku do ludzi.

Pozdrawiam,

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [17:53] - Anna Borycka | Link:

Chciał Pan coś życzliwie? OK.
Niech Pan poprawi błędy Panie nauczycielu akademicki zanim wklei Pan notkę, bo nigdy nie napisał Pan poprawną polszczyzną nawet jednej, a podobno jest Pan nawet literatem. Reforma szkolnictwa jest konieczna skoro takich mieliśmy nauczycieli i literatów.

hehehehe

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [18:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"nigdy nie napisał Pan poprawną polszczyzną nawet jednej, a podobno jest Pan nawet literatem..."
-------------------------
Literaci są od tworzenia dzieł pisarskich, a do poprawiania błędów mają korektorki. Takie właśnie jak Pani. Powiem Pani więcej. Napisałem kiedyś książkę, która była żartem literackim i wydałem ją celowo bez korekty. I wie Pani, co napisał recenzent? Nie? To Pani zacytuję fragment:

"Ależ miał ten facet fantazję, ależ przemyślne sposoby na panienki, i jakie kulturalne (na Schulza lub Dostojewskiego), a ten poranek w czasie juwenaliów z blondyneczką w domku łabędzi w Parku Krakowskim, a te spotkania w specjalnie urządzonej owczarni, w której oddawał się terapii, nazwanej „samozachowawczą rozpustą globalną”. A ten konkurs na Krakowskiego Kaszalota, połączony z balem w Grocie Wiechowskiej.

I rzecz nie w tym, że się autor ma czym chwalić i czyni to z samczą próżnością, ale i z taktem, rzecz w tym, że robi to tak wdzięcznie, tak uroczo bezwstydnie, z takim smakiem doprawiając każdą z opowieści ingrediencjami świetnego języka, ładnego stylu, zgrabnej puenty. Czytając miałem chwilami skojarzenia z klimatem eposu „Gargantua i Pantagruel”, a o wiele zdań mógłby się i sam Jerzy Pilch poczuć zazdrosny. A może i o niektóre kobiety? (…)

Pora zatem wyjawić, że to Krzysztof Pasierbiewicz snuje tak lekko i zabawnie opowieść ze swojego jakże cudownie grzesznego życia. Przy okazji utrwala i miejsca i obyczaje, które przeminęły, jak gra w cymbergaja, której oddawał się z Janem Blajdą. I tak w ten przyjemnie rozpasany klimat wtapia się aura nostalgii, dodając opowiastkom dodatkowy smaczek.

Jest ta książka jeszcze jednym potwierdzeniem, że jak się umiało, to się kolorowo żyło nawet w szarych czasach PRL-u. I nawet nie drażni to, że autor absolutnie ma w nosie zasady interpunkcji i to, że książka ukazała się bez korekty, bo miał zrobić kolega, ale nie zdążył..."

Krzysztof Pasierbiewicz, Podaj Hasło, Wydanie I, wydawca: Krzysztof Pasierbiewicz, Kraków 2008, s.167, op. miękka, ISBN: 978-83-927038-0-8;Wacław Krupiński…”, koniec cytatu

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [22:59] - Anna Borycka | Link:

Jeszcze Pan nie zrozumiał do czego "piję"?

Te wszystkie Wielowieyskie, Lisy, Petrusie, Kijowskie itd. to uczniowie takich jak Pan. Powtarzają Pańskie "mundrości" które posiadł Pan wcześniej od takich "filozofów" jak zdechły niedawno niejaki Bauman i jemu podobni. W kilku notkach próbował Pan pouczać prawdziwych polskich inteligentów, jak kiedyś ci Pańscy nauczyciele - zapomniał Pan o jednym, to się już nie powtórzy, inni ludzie, inne czasy.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-01-2017 [05:42] - ExWroclawianin | Link:

Anna Borycka:

Kompletne bzdury......wyzej......niz ma!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

No to wszystko jasne. Nie wiedziałem, że Pani pije. To naprawdę poważna choroba. Szczerze współczuję!

Z wyrazami zatroskania pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-01-2017 [13:24] - Anna Borycka | Link:

Sami oceńcie, to jest odpowiedź kumatego z Krakowa hehehehehe

Takich yntylygentów kształciła komuna. Tacy wychowali Tuska, Petru, Kijowskiego i inne ciamajdany.

Obrazek użytkownika spike

22-01-2017 [13:26] - spike | Link:

Pani niewątpliwie musi być spokrewniona z nijaką Pomaską, ten sam poziom.
A może to przybrane nazwisko, dla zmylenia?
:)))))))))))

Obrazek użytkownika spike

22-01-2017 [13:28] - spike | Link:

Pisze Pani o sobie:
"Moherowa babcia z parasolką, ta przed którą "szczaw i mirabelki" uciekły z Łodzi."

jakoś nie licuje to z komentarzami tu pisanymi.

Obrazek użytkownika spike

22-01-2017 [10:05] - spike | Link:

Witam.
GW kolejny podły atak, kolejnego łajdaka, wpierający tego największego:

" W dzisiejszej „GW” znany z antylustracyjnych tekstów Wojciech Czuchnowski napisał dwa artykuły o Wałęsie, w tym m. in. tekst „Przychodzi Wałęsa do IPN…”, w którym roi się od błędów, przekłamań i haniebnych sugestii związanych z wizytą Lecha Wałęsy na wczorajszej konferencji IPN.
Niemal w każdym akapicie, a często i każdym zdaniu Czuchnowski zawarł jakąś nieprawdę.
Tekst Czuchnowskiego powinien stać się przedmiotem analiz prasoznawczych, bo skala manipulacji w nim zawartych wiele mówi o autorze i gazecie, w której opublikowano artykuł."

http://niezalezna.pl/92637-mia...

Pzdr.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-01-2017 [18:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przestan już, Anka. Pan Krzysiek pisze bardzo ladna polszczyzna i do tego w sposób, który potrafi wciagnac, na każdy temat.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"i do tego w sposób, który potrafi wciągnąć..."
-----------------------
i jak widać wciągnął panią Ankę tak, że się nie może opamiętać.

Obrazek użytkownika Warmia

21-01-2017 [18:36] - Warmia | Link:

Kiedy widzimy, że przeciwnik ma przewagę, atakujemy go osobiście oddalając się od przedmiotu sporu najczęściej obrażając go. To ostatni fortel w sztuce prowadzenia sporów. ( "Erystyka" A.Schopenhauer ).

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [19:17] - Anna Borycka | Link:

Próbuje Pan/Pani bronić niechlujstwo językowe? Tego się nie da obronić. To typowa socjalistyczna inteligencja, niechlujna i płytka, świadcząca o powojennym awansie na kursach a nie z przedwojennej tradycji szkolnictwa. Tacy zostawali profesorami i doktorami kształcąc dzisiejszych ćwierćinteligentów - inaczej być nie mogło - czego skutki obserwujemy w różnych miejscach a także w polityce. Autor tego bloga jest kimś takim. On nie czuje wstydu - on ma korektorki i innych poprawiaczy - a młodzież bierze przykład: "wujek google" zamiast rzetelnej wiedzy, "plecy" zamiast profesjonalizmu zawodowego itd.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-01-2017 [21:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Anka, zapędzasz się!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Anka, zapędzasz się!..."
--------------
Przepraszam, że się wcinam, ale pani Anna tak już się rozpędziła, że może ją uratować jedynie kaftan bezpieczeństwa.

Obrazek użytkownika Michał W.

21-01-2017 [21:48] - Michał W. | Link:

@Anna Borycka
Powiedziałbym, że to gorzej niż niechlujstwo językowe. To jest brak językowych umiejętności biorący się zazwyczaj z nieoczytania w wieku dziecięcym i młodzieńczym. Autor tego bloga posługuje się językiem, który posiadł w procesie elementarnego kształcenia i na studiach technicznych, ale brak mu wyczucia, smaku w doborze słów, nie panuje nad składnią. W rezultacie jego teksty są zawsze mniej lub bardziej niedobre, a czasem, i to jest jakiś plus, nawet komiczne.
A zawartość merytoryczna tego bloga jest adekwatna do jego poziomu językowego.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-01-2017 [05:38] - ExWroclawianin | Link:

Michal W.

Nastepny cwiercinteligent wyskoczyl jak Filip z konopi.......rece opadaja!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W.

Szanowny Panie Michale!

Zapomniał Pan jeszcze dodać, że w przedszkolu się dwa razy zsikałem w majtki, w podstawówce dłubałem w nosie, przed maturą miałem pryszcze. Nie napiszę Panu, co miałem po maturze, bo zwinęliby mi notkę.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-01-2017 [05:36] - ExWroclawianin | Link:

Anna Borycka:

Ot i cwiercinteligentka sie "wyprodukowala".....a matura chociaz pani ma????

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-01-2017 [09:34] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"Próbuje Pan/Pani bronić niechlujstwo językowe?" - a odmianę przez przypadki to kiedy Pani opanuje? No chyba, że jesteś jeszcze dziecko w trzeciej klasie podstawówki...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jęzory Pasiukowski

Przepraszam, że się wcinam, ale trolla piszącemu pod nickiem @Anna Borycka Pan nie przekona, gdyż ów troll spełnia powierzone mu zadanie celem zdyskredytowania popularnego prawicowego blogera (grubo ponad 5 milionów odsłon)

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-01-2017 [13:33] - Anna Borycka | Link:

Popularny prawicowy bloger? No daj Pan spokój. Socjalizm i jego metody biją tu z każdego Pańskiego posta hehehehe

I nawet te Pańskie lewe profile którymi się Pan tutaj podpiera mają te same odciski palców. Nawet tego nie umie Pan solidnie podrobić.

5 milionów odsłon z nocnych czuwań - o czym już pisałam w poprzedniej Pana notce. Cieniutko, powinno być 10 milionów, podobnie z komentarzami :)

Obrazek użytkownika Domasuł

22-01-2017 [14:49] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Które lewe profile?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-01-2017 [15:07] - Jęzory Pasiukowski | Link:

A może wody by się Pani napiła? Tylko zimnej. No a co z tą Pani deklinacją?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Szanowna Pani Anno!
Po Krakowie chodzą plotki, że niszczy Pani mój blog, bo Pani marzeniem jest objęcie stanowiska ministra szkolnictwa. Więc, rozumiejąc Pani rozbuchane ambicje jestem w stanie Panią zarekomendować na to stanowisko. Pod warunkiem, że mnie Pani grzecznie poprosi - oczywiście.

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-01-2017 [13:37] - Anna Borycka | Link:

Pańskie rekomendacje i podszepty Marszałek Terlecki wrzuca do kosza - podobnie czyni z Pańskimi pragnieniami kariery w PiS. A tego oczywiście znieść Pan nie może i cały prawicowy Kraków ma niezły ubaw.

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2017 [18:57] - xena2012 | Link:

wzruszająca dbałość o poprawną polszczyznę z Pani strony.Ale krytyka należy się raczej pani Wielowieyskiej ,bo cóz to za wyraz ,,papugować''? O merytorycznej zawartości stwierdzenia owej niewydarzonej dziennikarki juz nawet nie wspominam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"wzruszająca dbałość o poprawną polszczyznę z Pani strony..."
---------------------
Mnie też wzruszył troll piszący pod nickiem @Anna Borycka

Obrazek użytkownika spike

21-01-2017 [23:02] - spike | Link:

"przygadał kocioł garnkowi"

"widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [11:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Przepraszam, że się wcinam, ale kocioł to kocioł, więc proponował mym w najlepszym razie mówić "kociołek", że nie powiem "rondelek".

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-01-2017 [05:31] - ExWroclawianin | Link:

Anna Borycka:

0/100

Slabiutki ten wpis.....

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2017 [18:50] - xena2012 | Link:

Ach ta pani Wielowieyska,policzki chomika a rozumek leminga.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [10:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Zgrabnie powiedziane.

Obrazek użytkownika manko1492

21-01-2017 [19:45] - manko1492 | Link:

Taka ich natura. Pluli, plują, pluć będą. Bo liczy się tylko kasa i zniewolenie nie swojego. Tak było, jest i będzie. I są przeszczęśliwi, że jeszcze katolicy się za nich modlą i przebaczają. Takieplemie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [10:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@manko1942

"Taka ich natura..."
---------
Oni to mają w genach. Napisałem o tym odrębną notkę - vide: http://salonowcy.salon24.pl/74...

Obrazek użytkownika tomo1958

21-01-2017 [22:05] - tomo1958 | Link:

Ta Pani po prostu musi tak pluć, wierchuszka wymaga więc sługa musi a kredyty na karku, inaczej zostanie wydalona dosłownie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [10:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@tomo1958

Jeśli ktoś raz się zaprzedał Gazecie Wyborczej będzie musiał jej już zawsze służyć. No, chyba, że ta gazeta padnie, czego Polakom gorąco życzę.

Obrazek użytkownika spike

21-01-2017 [23:20] - spike | Link:

"..wstąpię do krakowskiej Bazyliki Mariackiej i poproszę, by Pan Bóg zesłał na Panią chociaż odrobinę łaski przyjaznego stosunku do ludzi."

No to Pan pojechał po bandzie, całkiem możliwe, że za takie słowa może Pana ta pani pozwać do sądu, za obrazę jej domniemanych uczuć religijnych.

Słuchałem wiele wypowiedzi tej pani w mediach, muszę przyznać, że ani razu ie zawierały jakiejkolwiek mądrości, podobnie jak jej kolegów po fachu, a zawierały głównie nienawiść, szczególnie do wszystkiego co polskie.
Sam Pani widzi, jaka wdzięczność Polskę spotyka, za okazane serce i to w momencie dla tej nacji najważniejszym, gdy nie mieli gdzie miejsca zagrzać, byli prześladowani, mordowani, wypędzani, Polska dała im schronienie i wszelkie prawa, podobnie w innej tragicznej sytuacji jaką był holokaust, wg IPN-u koło miliona Polaków straciło życie, dla ratowania ich życia, a co dostajemy w zamian, zdradę, pogardę, nienawiść, kłamstwa i oszczerstwa.
Z Krzyżakami daliśmy sobie radę, a tu jakaś niemoc panuje.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2017 [10:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Słuchałem wiele wypowiedzi tej pani w mediach, muszę przyznać, że ani razu ie zawierały jakiejkolwiek mądrości, podobnie jak jej kolegów po fachu, a zawierały głównie nienawiść, szczególnie do wszystkiego co polskie..."
---------------------
I dlatego właśnie napisałem o tym notkę, która zwabiła trolla piszącego pod nickiem @Anna Borycka. Ale jak trolle regularnie czytają czyjeś teksty to znaczy, że te teksty coś wnoszą, że są dla nich niebezpieczne.

"Z Krzyżakami daliśmy sobie radę, a tu jakaś niemoc panuje..."
------------------------
I właśnie dlatego między innymi napisałem na ten temat notkę.